Lille – Nantes 1:0 (kon.) | Bordeaux – Dijon 2:1 (kon.) | LB Châteauroux – Lorient 2:3 (po pr.)
Marseille – Lyon 2:1 (po pr.)
Lille OSC
1:0 (0:0)
FC Nantes
cz Utorok 31.01.2017, 18:00 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq • Francúzsky pohár • 1/16 finále

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:52:46)

Do osmifinále francouzského poháru postupuje domácí Lille!

Ve druhém poločase byli aktivnější hráči Nantes, ale branku z tlaku nevytěžili. Naopak jednu z mála chyb využili domácí, kteří po faulu v pokutovém území rozehrávali pokutový kop. Sébastian Corchia zachoval chladnou hlavu a přesnou ránou k tyči poslal domácí do dalšího kopa poháru. Závěrečný tlak Nantes již nepřišel a tak se mohou hráči Lille radovat.

90+2

90+1
    Palmieri zastavil rozvíjející se akci soupeře taktickým faulem a vidí od rozhodčího žlutou kartu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Terrier, přichází Bautheac.

90
    Nantes se nedaří dostat alespoň k vápnu domácího týmu. Lille si zatím vede v obraně výborně. Navíc nyní již neunesl nepříznivý vývoj zápasu Stepinski, který udeřil soupeře. Rozhodčí byl ale daleko od souboje a neuděluje ani žlutou kartu.

89
    Hned trojice domácích se vydala na útočný výlet. Střídající De Preville se plný sil a tak si poradil se dvěma protihráči, ale jeho centr nebyl přesný.

88
    Před dobíhajícím Terrierem si míč sebral ze vzduchu Dupe, který ještě drží svůj tým ve hře alespoň o vyrovnání.

87
    Domácí brankář dostává žlutou kartu, zřejmě za zdržování hry.

87
    Dlouhý nákop Maignana si nepohlídala hostující obrana. Lille se usazuje na polovině soupeře a šetří další sekundy.

86
    Nantes spěchá s každou přihrávkou. Nyní se pokoušel projít do vápna Stepinski, to se mu podařilo, ale už nebyl tak úspěšný se střelou.

85
    Lille si zatím s přehledem hlídá jednobrankové vedení. Touré se snažil dostat míč do vápna, ale Maignan byl připravený.

84
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Dubois, přichází Iloki.

83
    Velká nepříjemnost pro Nantes. Po velmi podařeném druhém poločase je nyní deset minut od vyřazení.
    81. CORCHIA - 1:0

81
    Lille právě vstřelilo branku!
    Domácí tým jde do vedení! Míč si vzal na pokutový bod SÉBASTIAN CORCHIA, který poslal míč k levé tyči. Dupe vystihl směr, ale již nedokázal míč vyrazit mimo svou branku.
    80. Penaltový zákrok

80
    Pokutový kop pro Lille!

80
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Eder, přichází De Preville.

79
    Po tlaku Nantes se také prosazují domácí. Touré centroval na přední tyč, kde hlavičkoval Kone jen nad branku.

78
    Terrier se po dlouhé době prosadil ke střele z hranice vápna. Hostující obrana byla připravená a nebezpečný pokus blokuje.

77
    Velmi rychlá akce domácího týmu. Dubois měl míč na kopačce, chtěl prostrčit míč na volného Thomassona v šestnáctce, ale znovu nebyl přesný.

76
    Leo Dubois centroval od rohového praporku. Míč si ale ze vzduchu stále Maignan.

75
    Dubois si vzal opět míč pro sebe. Tentokrát se pokusil o přímé ohrožení branky, ale míč byl tečován zdí.

74
    Rongier se tlačil před obránce a ten ho musel zatáhnout za dres. Tentokrát se žlutit nebude. Hosté však budou mít k dispozici volný přímý kop.

72
    Dubois si hodně bere míč pro sebe ve středu pole, ale ani tentokrát nevymyslel finální přihrávku do vápna.

71
    Nantes se rychle dostalo zpět k míči. Touré se nyní zapojil do rozehrávky. Ve středu pole ale zůstal ležet po souboji Rongier, ale pokračovalo se ve hře. Hosté nepřerušili hru a pokračovali v útoku. Následně ale ztratili balon a ani Lille se nechtělo přerušit. Vše ukončuje až Dupe pohotovým zákrokem.

70
    Touré pálil z velké dálky na domácí branku, ale střela mu vůbec nesedla. Lille se tam může dostat do postupné kombinace.

68
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Sala, přichází Bammou.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pardo, přichází Kacaniklic.

66
    Hra se začíná rozjíždět. Na druhé straně pálil neobsazený Terrier, ale jeho dělovka končí jen v reklamách za brankou.
    64. Emiliano Sala v úniku

64
    Palmieri zaváhal při rozehrávce a to útoku se hnal Sala. Ten byl ale ještě vyveden z rovnováhy a jeho zakončení tak jde jen slabě do středu branky.
    63. Stepinski si zpracoval míč za obranou rukou

63
    Další příležitost pro Nantes od rohového kopu. Nyní si výborně naskakovala hned trojice hráčů ve žlutých dresech, ale míč se odrazil jen mimo vápno. Akce ale pokračovala dalším centrem a Stepinski se ocitl zcela sám za obranou, ale míč si zpracoval rukou.

61
    Dubois našel na levém kraji vápna osamoceného Stepinskiho. Ten se dostal ke střele, ale zpracování mu trvalo o něco déle než by potřeboval a při zakončení už byl pod tlakem soupeře.

60
    Ani hodina hry nestačilo týmům ke vstřelené brance. Ve druhém poločase je aktivnější Nantes, které se dostává do šancí, ale ještě ani jedna nebyla stoprocentní.

59
    Následoval však ještě rohový kop. Nantes se nastěhovalo před Mainana, ale nic z toho nevytěžilo. Balon si pro sebe stáhl Eder.

58
    Maignan musel zasahovat. Po přízemním centru z pravého kraje se prosadil ke střele Touré, ale na domácího brankáře si nepřišel.

57
    Maxime Dupe si došel pro nakopnutý balon až na hranici vápna. Před dobíhajícím Ederem si míč sebral ze vzduchu do rukavic.

56
    Youssouf Kone se pokusil překvapit brankáře soupeře střelou ze střední vzdálenosti, ale pokus končí daleko od pravé tyče.

55
    Stepinski si nabíhal do středu vápna na centr z pravého kraje. Míč o několik centimetrů minul a poté již musel sáhnout k faulu. Nyní si polský útočný hráč koledoval i o druhou žlutou kartu.

54
    Nantes je v úvodu druhého poločasu aktivnější. Thomasson měl opět trochu volného místa, ale balon do vápna nebyl přesný.

53
    Také Terrier získává na druhé straně žlutou kartu. Potáhl si soupeře za dres a rozhodčí byl velmi blízko a celou situaci viděl.

52
    U rohového praporku si počínal nedovoleně hostující Stepinski, který šlápl na protihráče a dostává žlutou kartu.

50
    Thamasson si vytvořil prostor pro centr, ale ještě před ním mu pod nohy skočil Palmieri. Hosté budou rozehrávat volný přímý kop.

49
    Rongier nyní musel zachraňovat míč na hrací ploše. Z velkou dávnou štěstí se mu to podařilo, ale do útoku mohli jít domácí. Přetažený centr si našel Terrier, ale už ho nezastavil před brankovou lajnou.

48
    Bissouma se snažil napadat dlouhou rozehrávku Nantes a vyplatilo se. Získal na krátkou dobu balon, ale jeho přihrávku již nikoho nenašla.

47
    Hosté rozehráli druhý poločas. Nantes se ale nikam po rozehrávce nežene. Míč si vyměňuje na středu pole.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. První pětačtyřicetiminutovka nenabídla žádnou útočnou podívanou. Oba týmy se spíše zaměřovaly na obranou fázi. Maignan se musel zapojit do hry jen při nevydařených centrech především Duboise. Na druhé straně nebezpečně pálil v posledních minutách Corchia, ale nebyl přesný.

45

45
    Stepinski si musel ještě v poslední minutě vyslechnout upozornění od rozhodčího po faulu na Koneho.
    44. Nebezpečná střela domácího celku končí nad brankou

44
    A další rána domácího celku. Tentokrát se o ní postaral Sébastian Corchia, ale po dobrém zpracování si navedl míč do osy trávníku a střelu poslal jen nad břevno.

43
    Nantes se snaží v závěru poločase vyvinout tlak na soupeře. Po ztrátě ve středu pole se ale hosté museli vracet do obrany. Následně přišel nepodařený centr Palmieriho.

42
    Sala si našel míč v pokutovém území. Následně ho chtěl ještě posunout na bod pro penaltu, ale přihrávka na Tourého již neprošla.

40
    Oba brankáři stále mrznou ve svých brankách. Až nyní musel zasahovat Maignan, který zlikvidoval střelu z velkého úhlu.

39
    Domácí rozehrávali kratší rohový kop, ale ani Lille se neprosadilo. Po skrumáži ve vápně se nedostal do zakončení připravený Eder.

38
    První poločas pomalu míří ke svému konci. Nyní si pokusil projít po pravé straně Arcus, ale byl sestřelen skluzem. Moimbe je po zásluze potrestán.

37
    Stepanski si zabíhal za obranu, ale nepohlídal si ofsajdovou hranici. Hostující útočník se stejně nedostal k míči a tak mohou hrát domácí.

36
    Kone si výborně zpracoval v běhu míč pravou nohou. Následně si ale neprohodil míč kolem soupeře a přichází o nadějnou příležitost.

35
    Tentokrát se hosté nedokázali prosadil ani po dlouhém autu. Thomasson hledal Salu, ale ten byl dobře střežen.

34
    Dupois se opět postavil k rohovému praporku. I jeho další centr do vápna nebyl povedený. Domácí si s klidem poradili, ale Nantes bude pokračovat po autovém vhazování.

32
    Eder si skvělým pohybem vybojoval míč na polovině soupeře. Následně ale nedokázal předat balon do kraje na rozběhnutého Palmieriho.

31
    Benzia si našel prostor pro centr. Míč se ale rychle odrazil zpět k domácímu hráči, od kterého doputoval za brankovou lajnu.

30
    Ani po půlhodině hry jsem neviděli větší šanci ani u jedné z branek. Po úvodním nasazení Lille se hra v posledních minutách vyrovnává.

28
    Kone nyní odnesl souboj u půlící lajny. Po srážce se jen s obtížemi zvedá z trávníku.

27
    Tak teď Thomasson nevědomky ohrozil domácí branku. Jeho centru se zakroutil na zadní tyč a Maignan musel být připraven zasáhnout.

26
    Další pokus o vysunutí Edera do útoku. K míči se ale dostali hosté. Emiliano Sala si už hledal balon ve středu vápna, ale míč k němu nedoputoval.

25
    Corchia měl na pravé kraji více místě a hned toho využil k centru do vápna. V pokutovém území byl ale jen Eder, který byl dobře bráněn a nadějné akce končí bez zakončení.

23
    Dubois znovu poslal míč do šestnáctky, ale ani nyní z toho nebylo ohrožení branky. Sala si sice našel balon, ale jeho zakončení nebylo z nejtvrdších.

22
    Soumaoro nebezpečně fauloval u středového kruhu a hosté tak budou rozehrávat volný přímý kop.

21
    Bissouma se se štěstím dostal k balonu u pokutového území Nantes. Míč se mu ale odrazil od kolene a šance je pryč.

20
    Kone chtěl po lajně uvolnit Palmieriho, ale přihrávka na něj nebyla přesná. Domácí však zůstali u míče, ale ani na druhý pokus se Kone netrefil do přihrávky.

19
    Dubois si postavil míč k rohovému praporku. Centr na přední tyč si ale našel jen Basa, který s přehledem odvrací balon od své branky.

18
    Po úvodní převaze Lille se do hry více a více zapojuje také Nantes. Nyní si v pokutovém území podržel balon Sala, ale už se s ním nedokázal otočit a je z toho jen rohový kop.

17
    Palmieri chtěl přihrávku na pravé straně. Musel si však počkal a to ho stálo dobré postavení a následný odpískaný ofsajd.

15
    Dlouhý pas do vápna Nantes se snesl jen na hlavu Duboise, který odvrátil hrozící nebezpečí. Hned za ním už na míč číhal Eder.

14
    Diego se rozbíhal po levém kraji, ale na příliš rychlou přihrávku nestačil. Míč končí bez jeho kontaktu za brankovou lajnou.

13
    Felipe Pardo si našel balon ve volném prostoru na pravé straně. Jeho další požínání ale už zastavil čistým skluzem Palmieri.

12
    Rongier si vedl skvěle proti soupeřům středem pole, ale po třech vyhraných soubojích už mu došly síly a musel se zbavit míče.

10
    První desetiminutovka nenabídla žádnou velkou šanci ani na jedné straně. Aktivnějším týmem je ale jednoznačně Lille.

9
    Domácí měli k dispozici první rohový kop. Na zadní tyči si naskakoval Eder, ale proti dvěma obráncům se neprotlačil až k zakončení.

8
    Stále se pokračuje urputným bojem o míč především mezi vápny. Až nyní to vypadalo, že by mohl být Dupe zaměstnán, ale ještě před ním odvrátil míč na rohový kop Diego.

7
    Marko Basa si našel míč ve středovém kruhu, chtěl vysunout rozběhnutého Edera, ale jeho přihrávka není přesná.

6
    Opět byl k vidění hodně tvrdý zákrok. Corchia sestřelil ve středu pole Parda, ale tentokrát hra pokračovala. Hostující hráč se jen těžce zvedá z trávníku.

4
    Také Nantes se mohlo poprvé dostat na útočnou polovinu. Thomasson si naběhl do volného místa na pravé straně. Centroval do vápna, ale tam fauloval Sala.

3
    Domácí se velmi rychle dostali opět k míči. Dlouhá kombinace na středu pole končí nepřesností z kopačky Edera.

2
    Domácí celek měl k dispozici rozehrávku prvního poločase ze středového kruhu. Po pravé straně se pokoušel projít do pokutového území rozeběhnutý Arcus, ale předkopl si příliš míč a poté fauloval Thomassona. Dostává navíc hned v úvodu zápasu žlutou kartu.

1

Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Pohárový zápas tak za několik málo okamžiků může začít.

Lille OSC: Maignan – Arcus, Soumaoro, Basa (C), Corchia, Bissouma, Palmieri, Koné, Terrier, Benzia, Eder
    Náhradníci: Butiez, Béria, Vanbaleghem, Sliti, Bautheac, De Préville, Harbas

FC Nantes: Dupe – Dubois, Moimbé, Vizcarrondo (C), Carlos, Touré, Thomasson, Rongier, Sala, Pardo, Stepinski
    Náhradníci: Bammou, Gillet, Kacaniklic, Kwateng, Iloki, Walongwa, Riou

Rozhodčí: Desiage – Lamouche, Lang (všichni Francie).

FC Nantes

Nantes je v ligové tabulce hned za dnešním soupeřem. Oba týmy mají stejně výher, remíz i proher a tak o postavení v tabulce rozhoduje ve prospěch Lille lepší skóre. Nantes se trápí především v koncovce! Za více jak polovinu sezony se prosadili jen patnáctkrát a to je hluboko pod hranicí jedné branky na zápas. Poslední zápas Nantes skončil jen nerozhodným výsledkem, když na půdě Rennes přišlo Nantes o vítězství až v poledních minutách.

Ve francouzském poháru si Nantes poradilo s Blois. Dvěma góly vystřelil postup polský útočník Mariusz Stepinski.

Lille OSC

Lille se v domácí soutěži pohybuje ve středu tabulky. Po nepodařeném úvodu sezony se ale již dostává na příčky kam určitě patří. V posledních kolech se Lille výsledkově prosazuje, když již čtyři kola je neporažené. Naposledy se Lille radovalo na horké půdě v Lyonu, který tak nepříjemně ztratil ve stíhací jízdě na vedoucí trojku.

Lille se ve francouzském poháru vypořádalo jednoznačným výsledkem s Excelsiorem 4:1. Dlouho ale nebylo rozhodnuto. Až v poledních dvou minutách si domácí pohlídali postup dvěma góly.

Krásný úterní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzský pohár má na programu další pokračování. My se společně zaměříme na zápas Lille, které před domácím publikem přivítá Nantes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.