Freiburg – Hertha 2:1 (kon.) | Mainz – Dortmund 1:1 (kon.)
Borussia Dortmund
Nedeľa 29.01.2017, 17:30 • Coface Arena, Mainz • Nemecká Bundesliga • 18. kolo
    Mainz 1:1 Dortmund

Zaujímavý zápas medzi Mainzom a Borussiou Dortmundom tak končí nerozhodne.

Vedenia sa ujali hostia, keď v tretej minúte využil chybu domácich Marco Reus. V druhom polčase boli hostia veľmi pasívni, čo napokon využil Danny Latza, ktorý z prvej strely na bránu vybojoval vyrovnanie a cenný bod. (19:20:36)

90+2

90+2
    Domáci napokon mohli vedenie strhnúť na svoju stranu! De Blasis ale po odrazenej lopte namieril tesne mimo bránu!

90
    Rozhodca medzitým nadstavil k zápasu ešte posledné dve minútky.

89
    Na center Schurrleho si najvyššie vyskočil Sokratis, napokon však obranca Borussie fauloval a lopta patrí Mohuču.

88
    Reus faulovaný a jeho tím tak má výhodu štandartnej situácie z približne tridsiatich metrov.

87
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Gonzalo Castro, prichádza Christian Pulisic.

86
    Gotze a jeho nepresná prihrávka na Schurrleho, vhadzovať budú domáci.

85
    Dortmund je tak potrestaný a za svoj veľmi podpriemerný výkon v druhom polčase si nič iné ako inkasovaný gól zverenci Thomasa Tuchela nezaslúžili.
    83. Danny Latza (MAI) - 1:1

83
    Mainz dal gól!
    Tak toto je naozaj veľmi dôležitý gól pre domáci Mainz a hneď prvá strela na bránku končí v sieti Burkiho! Na pravej strane dostal viac priestoru Oztunali, ktorý poslal do šestnástky krásny center na ktorý si nabehol DANNY LATZA a jeho hlavička končí v sieti! Je vyrovnané.

82
    Exekútorom štandartky bol kapitán Schmelzer. Jeho strela však mierila priamo doprostred brány, čo nemohlo narobiť domácemu brankárovi veľké problémy.

81
    Schurrleho tvrdo atakoval pred šestnástkou Brosinski a bude ztoho sľubná štandartka pre Dortmund v závere zápasu.

80
    Ramalho faulovaný na vlastnej polovici ihriska, čo určite využijú hráči Mainzu na dlhý nákop do súperovej šestnástky.

78
    V šestnástke sa obtočil s loptou Schurrle, ktorý napokon aj vystrelil. Jeho pokus však v úplnej pohode pokryl gólman Lossl.

77
    Reus prichytený v ofsajdovom postavení, čas však letí veľmi rýchlo a domáci už veľa možností nemajú.