Real Betis – Barcelona 1:1 (kon.) | Espanyol – Sevilla 3:1 (kon.) | Bilbao – Gijón 2:1 (kon.)
Real Madrid – Sociedad 3:0 (kon.)
Athletic Club Bilbao
2:1 (0:1)
Sporting Gijón
Nedeľa 29.01.2017, 18:30 • San Mamés Barria, Bilbao • Španielska LaLiga • 20. kolo

Bilbao vošlo do druhého dejstva aktívne a už v 50. minúte vyrovnal po teči centru Iker Muniain. Domáci pokračovali v nápore a do outsidera dnešného zápasu búšili jedna radosť. Rozhodujúci moment prišiel v 70. minúte, kedy bol v šestnástke faulovaný Muniain a Aduriz nariadenú penaltu v pohode premenil. V nervóznom závere si domáci víťazstvo postrážili.

Ďakujem vám za pozornosť. (20:25:59)

90+5

90+5
    Navyše sme videli faul hostí, po rozohrávke pravdepodobne zaznie záverečný hvizd.

90+4
    Domáci zvládajú záver na jednotku. Loptu majú vo svojej moci a hrajú na útočnej polovici. Gijón je bezradný a vyzerá to tak, že dnes už gól nestrelí.

90+2
    5 minút je pridaných, no môžeme čakať ešte viac!

90+2
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Raúl García, prichádza Mikel Rico.

90+1
    Raúl García sa postavil a rozhodca mu udelil žltú kartu za zdržiavanie hry.

90+1
    To je navyše na zemi Raúl García, rozhodca ukázal, že budú potrebné nosidlá.

90
    Začala plynúť posledná minúta, no vzhľadom na udalosti druhého polčasu a stav môžeme čakať aj 5 pridaných minút.

89
    Iturraspe nasmeroval svoj center priamo do náručia pripraveného brankára Gijónu.

89
    Iker Muniain bol zastavený pri svojom prieniku nedovoleným spôsobom. Bilbao má možnosť z ďalšieho priameho voľného kopu.

88
    Aritz Aduriz bol faulovaný na útočnej polovici, domáci rozohrali nakrátko a presnými prihrávkami naťahujú čas.

88
    Domáci gólman kopal od vlastnej brány, jeho spoluhráči guľaté čudo neudržali, a tak uvidíme, čo ukáže Gijón.

87
    Dlhá prihrávka na Williamsa bol dobrý úmysel, no to by nesmel Cúellar prečítať zmýšľanie domácich hráčov.

85
    S kartami akoby sa vrece roztrhlo. Xavi Torres fauloval v nebezpečnej pozícii, domáci môžu skúsiť ohroziť bránku.

85
    Mikel Rico nie je na trávniku, no aj tak kričal smerom na rozhodcu a aj on sa zapísal do štatistík zápasu.

84
    A žltú kartu za protesty dostal Aduriz.

83
    Emócie by sa teraz dali krájať! Amorebieta po druhý raz v dnešnom zápase trafil lakťom do tváre Aduriza, ktorý protestuje, že rozhodca zase nič neurobil.

81
    Bóveda urobil pred vlastnou bránkou chybu, keď nezasiahol loptu, no mal šťastie, že súperi loptu netrafili.