Slavia – Hainan 0:0 (kon.) | Žižkov – Vltavín 3:0 (kon.) | Plzeň – Ústí n. L. 2:2 (kon.)
Senica – Sereď 0:0 (kon.) | Trenčín – Nitra 0:0 (zruš.) | Slovácko – Vítkovice 4:0 (kon.)
Zlín – Opava 3:0 (kon.) | Ruch Chorzów – Karviná 0:1 (kon.) | Žilina – Sigma Olomouc sk 3:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 1:0 (kon.) | Zlín – Opava 1:0 (kon.) | Trnava – Znojmo sk 2:2 (kon.)
Žižkov – Litoměřicko 0:2 (kon.) | Varnsdorf – Neugersdorf 0:0 (zruš.)
MŠK Žilina
3:1 (2:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 14.01.2017, 11:00 • Pod Dubňom, Žilina • Prípravný zápas

Je za nami aj druhý polčas prvého prípravného stretnutia MŠK Žiliny. V tomto dueli si merali sily MŠK Žilina – SK Sigma Olomouc. Celky nastúpili do druhej 45 minútovky za stavu 2:1. V druhom polčase sme sa dočkali len jedného gólu a ten strelil v 48. minúte Jankauskas, ktorý stanovil na finálnych 3:1.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (12:49:56)

90

88
    Výborne zakročil Waleńcik Bartosz, ktorý sa ochotne hodil do strely jedného z futbalistov Olomouca.

87
    Žilina už len kontroluje hru. Loptu si vymieňajú zadáci MŠK, ktorý sa nemajú kam ponáhľať.

86
    Hra je prerušená. Na trávniku ostáva ležať jeden z mužov Sigmy. Nevyzerá to tak, že ošetrenie bude nutné.

85
    Center od vlajočky smeroval na biely bod. Tu stál iba jeden z domácich futbalistov, ktorý bez váhania hlavou odvrátil loptu do bezpečia.

84
    V závere zápasu chcú hostia streliť ešte jeden gól. Po tomto pokuse Jana Štěrbu uvidíme aspoň rohový kop Sigmy.

83
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Cociuc, prichádza Kopas.

82
    Klec skúšal loptu hodiť na Mbaha. Ten sa síce k lopte dostal, no musel ju odovzdať hosťom. Ďalší ofsajd spomínaného futbalistu.

80
    Žilina chystá aj svojho posledného muža do poľa. Bude to Adam Kopas, ktorý sa na poslednú 10 minútovku zapojí do zápasu.

79
    Ďalšia veľmi sľubná kombinácia domácich cez stred ihriska končí rohovým kopom. Strelecky sa chcel presadiť Mbah, no pokus bol zblokovaný.

77
    Krásna kombinácia MŠK na jeden dotyk stroskotala na nepresnom pase Lukáša Jánošíka. Ten hľadal za obranou Chigozieho Mbaha.

76
    Vo vápne Sigmy Olomouc musel zastaviť svoj prienik Chigozie Mbah. Postranný arbiter odmával tomuto futbalistovi ofsajdové postavenie.

75
    Krásny center od Chigozieho Mbaha. Lopta si našla vo vápne Hlavu Rolanda Gerebenitsa, no pokus letel vysoko nad.

74
    Ján Štěrba teraz surovo poslal k zemi Dávida Hancka. Ten sa síce postavil na svoje, no ľahko pokryvkáva.

73
    Plšek Jakub musel zatiahnúť ručnú brdu. Jednalo sa totiž o ofsajdové postavenie tohto futbalistu.

71
    Jánošík krásne naservíroval loptu Michalovi Klecovi. Ten sa už už chystal vypáliť, no v poslednej chvíli ho odzbrojil Jakub Habusta.

70
    Priestor na hlavičkové zakončenie si spravil aj hosťujúci Aleš Kŕč. Pokus to bol síce dobrý, no včas zakročil Dávid Hancko, ktorý hlavou odvrátil.

69
    Michlík našiel ľavačkou za obranou Olomouca Jánošíka. Ten to skúsil ešte prízemným centrom, no Gerebenits nedokázal v sklze loptu trafiť.

68
    Klec zobral zodpovednosť na svoje triko a technickou strelou chcel prekvapiť gólmana Sigmy. Pokus mu však nevyšiel a lopta opúšťa hraciu plochu.

67
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Minárik, prichádza Waleńcik.

66
    Pridať štvrtý gól Žiliny mohol Chigozie Mbah, no strela zo sklzu nemala potrebný smer a tak minula pravú tyčku len o necelý meter.

65
    Jánošík krásnym pasom našiel za obranou hostí Chigozieho Mbaha. Ten ešte dokázal loptu dostať do vápna Sigmy, no žiaden z mužov v žltom v týchto priestoroch nestál a tak sa lopty zmocnil Michal Reichl.

64
    Na trávniku ostáva ležať Dávid Hancko po zákroku Tomáša Chorého. Lopta je však ďaleko od bránky hostí a tak priame ohrozenie nehrozí.

63
    Následný rohový kop Žiliny nepriniesol ďalší gól. Hostia sa oslobodili a v hre sa pokračuje pri poliacej čiare.

62
    Výborne to teraz urobil Lukáš Jánošík, ktorý sa dostal k lopte na hranici vápna hostí. Prišiel aj tvrdý projektil, no gólman – Michal Reichl chytá.

61
    Domáci futbalisti len chaoticky odkopávajú loptu na polovičku Olomouca. Ani jeden z mužov v žltom však nie je schopný sa k lopte za stredovým kruhom dostať.

60
    Lopta sa posledné minúty drží na polovičke MŠK. Sigma je v druhom polčase s kompletne vymenenou jedenástkou, ktorá je o čosi nebezpečnejšia ako tá prvá.

59
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jankauskas, prichádza Mbah.

57
    Ani po centri od vlajočky sme sa nedočkali priameho ohrozenia Aleša Mandousa a tak sa domáci futbalisti bez problémov oslobodzujú.

56
    Z priameho kopu prišla napokon strela. Dobre postavený múr MŠK Žiliny však dokázal loptu zblokovať a tak uvidíme len rohový kop.

55
    Po rýchlom brejku vybojovali hostia nebezpečný priamy kop. Pri lopte stojí dvojica futbalistov v modrých dresoch.

54
    Jánošík to skúšal individuálne cez stred ihriska, no cez jedného zo zadákov hostí sa prepracovať nedokázal.

53
    Podobne to skúšal aj Gerebints. Ani tento hráč však nedokázal poslať loptu do vápna Sigmy a tak sa v hre pokračuje na kopačkách hráčov Olomouca.

52
    Jakub Michlk sa pokúšal predrať na pravom krídle. Nepodarilo sa mu to ako Jankauskasovi a tak ďalší center do vápna Sigmy nevidíme.

50
    Ďalšia šanca Žiliny. Prišiel center z pravého krídla, no Lukáš Jánošík dokázal zakončiť len do hráča stojacého pred sebou. Uvidíme aspoň rohový kop MŠK.

48
    Žilina dala gól!

Žilina pridáva v úvode druhého polčasu gól na 3:1 a znovu to je tak o dva góly. Loptu si na pravom krídle stiahol na stred ihriska ELIGIJUS JANKAUSKAS, ktorý z hranice vápna bez problémov prekonal vybehnutého Reichla.

47
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Diaz, prichádza Michlík.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Herrera, prichádza Šušolík.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Haskić, prichádza Hancko.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Letić, prichádza Gerebenits.

46
    O výkop do druhého polčasu a postarali domáci futbalisti. Lopta ihneď smerovalo pred gólmana Sigmy Olomouc, ktorým je v druhom polčase Michal Reichl.

Striedania oboch celkov doplníme neskôr.

46

45

45
    Aleš Mandous si postrážil šprintujúceho Václava Vašíčeka a loptu mu doslova uchmatol z kopačky.

44
    Hra sa znovu presunula na polovičku Sigmy, kde momentálne operuje pred vápnom Eugeniu Cociuc.

42
    Sigma Olomouc dal gól!

Sigma rýchlo odpovedá na gól Hasića. Žilinčania si vo vápne nepostrážili RADEKA LÁTALA, ktorý sa z ideálnej pozície nemýlil a slabou strelou k bližšej tyčke bez problémov skóroval.

40

Pri prvom prízemnom centri NERMIN HASKIĆ zaváhal, no pár sekúnd na to prišiel rovnaký z opačnej strany, no a teraz sa útočník MŠK Žiliny nemýlil a strelil tak dlho očakávaný druhý gól domácich.

39
    Sigma vystrkuje rožky. Do vápna Žiliny smeruje center za centrom, no našťastie pre MŠK, žiaden z mužov v modrom nedokáže loptu usmerniť za chrbát Mandousa.

37
    Ďalší pekný center od Sigmy Olomouc. Lopta sa prepadla na kopačku Václava Vašíčka, no ten si loptu nedokázal pripraviť na strelu.

36
    Tempo hry v závere polčasu upadá Lopta len lieta ponad stredový kruh a nie je jasné, ktorý z celkov má loptu častejšie na kopačke.

35
    Klec zbytočným útočným faulom poslal k zemi hosťujúceho Lukáša Buchvaldeka. Hlavný arbiter tak prisúdil loptu hosťom.

34
    Dusno bolo teraz pred Alešom Mandousom. Filip Kaša sa rozhodol radšej prerušiť hru a tak prišla hlavička za bránku MŠK. Sigma Olomouc má možnosť zahrať rohový kop.

32
    Podobne ako Klec to teraz skúšal Nermin Haskić. Nerminov lob však nemal potrebné parametre a stav sa tak znovu nemení.

31
    Po dlhšej dobe sme sa dočkali centru hostí. Do lopty sa oprel Radek Látal, no loptu smerovala len do náručia pripraveného Aleša Mandousa.

30
    Krásna individuálna práca Joana Herreru skončila ešte krajšou prihrávkou na Nermina Haskića. Ten z bezprostrednej blízkosti zakončil len do vybehnutého Miloša Buchtu. Žilina zahadzuje šancu za šancou.

29
    Cociuc predviedol milimetrový center na kopačku Eligijusa Jankauskasa. Druhý menovaný však loptu neposlal správnym smerom a tak gól na 2:0 neprichádza.

28
    Hra sa presunula na stred hracej plochy. Do hry sa pomaly ale isto dostávajú aj hostia, ktorí si robia priestor pred vápnom MŠK čoraz častejšie.

26
    Signál hosťom vôbec nevyšiel a my už sledujeme ťah na bránku v podaní – Haskić, Klec a Jánošík.

25
    Kaša teraz zbytočným faulom pri rohovej zástavke daroval Sigme priamy kop.

24
    Na opačnej strane sme videli sériu rohových kopov. Pri tom poslednom sa do zakončenia dostal strelec jediného gólu – Michal Klec, no gólom to neskončilo.

23
    Asi najnebezpečnejšia šanca Sigmy Olomouc prišla práve teraz. Lopta z ľavej strany našla Václava Vašíčeka. Ten si loptu hodil na silnejšiu nohu a následne vypálil. Filip Kaša však včas zblokoval a tak nemusel Mandous zakročiť.

22
    Bojan Letić ukázal pekný šprint, no na kolmicu od Jána Minárika bol prikrátky. Lopta tak opúšťa hraciu plochu bez ďalšieho kontaktu.

21
    Po dlhšej dobe sa lopte dostala na polovičku Žiliny. Nepresná prihrávka Michala Vašíčeka však zastavila útočné snaženie hostí.

20
    Zo hry majú viac domáci futbalisti. Tí držia loptu takmer stále vo svojej moci. Sigme ostáva len vysoko napádať rozohrávku MŠK.

18
    Priestor v strede ihriska si spravil Filip Kaša. Jeho tvrdá strela z hranice vápna len o niekoľko centimetrov minula pravý horný roh Buchtovej bránky.

17
    Krásny center v podaní MŠK Žiliny. Do lopty sa oprel Joan Herrera, no ani jeden z mužov v zelenom nedokázal dostatočne vyskočiť.

16
    Ten zahrali Žilinčania nakrátko. Center síce prišiel, no aj tento pokus bol zblokovaný. Uvidíme už len vhadzovanie.

15
    Bojan Letić to skúsil prízemným centrom z ľavej strany. Tento pokus bol zblokovaný a tak zahrá domáci MŠK rohový kop.

14
    Ani táto kolmica na Haskića nemala potrebné miery a tak sa jej zmocnil gólman Olomouca.

13
    Diaz to skúsil kolmicou za obranu. Nermin Haskić sa k lopte nedostal skôr ako Martin Šindelář a tak je lopta v moci hostí.

12
    Možnosť skórovať mal na opačnej strane Eligijus Jankauskas. Jeho zakončenie v skle prečítal Miloš Buchta, ktorý si zapisuje druhý presný zákrok.

11
    Haskićova nepresná pätička v strede hracej plochy takmer znamenala dorovnanie. Z ideálnej pozície však netrafil Jakub Yunis.

10
    Žilina posledné minúty okupuje polovičku hostí. Sigma má naozaj veľký problém prekročiť s loptou poliacu čiaru.

9
    Žilina mohla pridať druhý kúsok. Lopta prišla z kopačky Nermina Haskića a na bielom bode našla Jánošíka. Ten si loptu pripravil, no zakončiť presne nedokázal.

8
    Na opačnej strane to skúsil zo strednej vzdialenosti Houska Dávid. Ten mieril len do priestorov, kde stál Mandous a tak sme sa dorovnania nedočkali.

6

Po nevydarenej strele Lukáša Jánošíka sa k lopte dostal MICHAL KLEC. Michal vedel, kde sa nachádza gólman Sigmy a tak to skúsil lobom. Ten mu vyšiel na milimeter a tak sa Žilina v šiestej minúte ujíma vedenia.

5
    Na opačnej strane to chcel skúsiť strelou z hranice vápna Manzia Bidje, no Ján Minárik zakročil včas a tak uvidíme len rohový kop Sigmy Olomouc.

4
    Joan Herrera sa skúsil predrať cez pravé krídlo. Loptu si hodil na silnejšiu nohu, no presného centru do vápna sme sa teraz nedočkali.

3
    Nakopnutou loptou to skúsili aj domáci, no gólman Sigmy bol pri lopte skôr ako Nermin Haskić.

2
    Loptu si postavil Lukáš Buchvalek. Jeho technický pokus nemal potrebné parametre a tak ostáva Aleš Mandous bez práce.

2
    Filip Kaša poslal k zemi Bidjeho Manzia. Sigma zahrá v úvode zápasu nebezpečný priamy kop.

1
    O úvodný výkop sa postarali futbalisti Sigmy Olomouc. Lopta po dlhom nákope smerovala pred Aleša Mandousa, no domáci gólman si s touto loptou dokázal poradiť.

1

Hráči oboch celkov sú pripravení na hracej ploche, stretnutie sa o malý okamžik začne.

MŠK Žilina: Mandous – Cociuc, Jánošík, Diaz, Herrera, Haskić, Letić, Minárik, Klec, Kaša, Jankauskas.
    Náhradníci: Volešák – Kopas, Waleńcik, Michlík, Šušolík, Mbah, Hancko, Gerebenits.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Látal, Buchvalek, Houska, Yunis, Bidje, Šindelář, Vašíček, Vepřek, Radakovič, Sladký.
    Náhradníci: Reichl, Jamelka, Habusta, Plšek, Štěrba, Chorý, Krč.

Vážení priaznivci futbalu. Vítam Vás pri sledovaní prvého prípravného stretnutie domáceho celku MŠK Žiliny. Súperom bude účastník druhej českej najvyššej súťaže a to SK Sigma Olomouc.

MŠK Žilina jednoznačne ovládla jesennú časť Fortuna ligy. Domácim patrí prvá priečka s rekordnými 55 bodmi. Zo 17 zápasov vyhrali žlto-zelení 14. 2 zápasy skončili remízou a len jediný jeden prehrou Žiliny. Okrem ligovej tabuľky ovládli šošóni aj tabuľku strelcov. Pomyselným kráľom jesennej časti sa stal Filip Hlohovský(14), ktorý mal pred svojím spoluhráčom na druhej priečke až štvorgólový náskok – Michal Škvarka (10).
    Žilina si v ďalších prípravných stretnutiach zmerá sily s celkami akými sú napríklad: Dinamo Tbilisi. FK Rostov, Wisla Krakov ale aj Sparta Praha.

SK Sigma Olomouc na opačnej strane máme tím z druhej českej ligy. Sigme momentálne patrí taktiež prvá priečka s 37 bodmi a náskokom štyroch bodov na Ostravu. Práve s Banníkom Ostrava prehrali hostia v poslednom dueli a tak si po 15-tich zápasoch pripísali prvú prehru. Sigma má na svojom konte 33 gólov a len neuveriteľných 9 inkasovaných gólov. Taktiež aj hostia majú svojho kráľa strelcov pre jesennú časť a ním sa stal 23 ročný Jakub Plšek. Ten nastrieľal len o gól menej ako Hlohovský a to 13 presných zásahov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.