NJ Devils – Florida 0:3 (kon.) | Montreal – Washington 1:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:0 (kon.)
LA Kings – Dallas 4:6 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Washington Capitals
cz Utorok 10.01.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového hokeje! Dnes v noci se hrají čtyři zápasy NHL a nejatraktivnějším z nich bude souboj dvou elitních týmů Východní konference. Montreal Canadiens přivítá rozjetý Washington Capitals a tak se rozhodně máme na co těšit!

Washington Capitals:
    Caps se konečně dostali do formy, která připomíná fazónu z loňské sezóny, kdy opanovali základní část soutěže. Celek z hlavního města Spojených států vyhrál už pět zápasů v řadě a v tabulce Východní konference se posunul na pátou pozici. Na druhý Pittsburgh navíc Capitals aktuálně ztrácejí jen dva body. Washington spoléhá na kvalitní defenzivu v čele s výborným brankářem Bradenem Holtbym, a proto inkasoval nejméně gólů v celé NHL. To se ostatně naplno projevilo v posledních dvou zápasech, kdy Capitals ani jednou neinkasovali. Nejprve přerušili vítěznou sérii Columbusu, který rozdrtili 5:0 a naposledy vyhráli na jediný vstřelený gól v Ottawě.

Montreal Canadiens:
    Hokejisté Montrealu nasbírali 56 bodů a tabulce Východní konference jim patří čtvrté místo. Canadiens dlouho dokonce vedli, ale v posledních týdnech byli předstiženi Columbusem, Pittsburghem a Rangers. Forma Habs ale není špatná, o čemž svědčí čtyři výhry z posledních pěti zápasů. Naposledy hráči Montrealu zvítězili 5:3 na ledě rivala v Torontu. Canadiens hodně spoléhají na vynikajícího brankáře Careyho Price. Když byl většinu sezóny zraněn, tak jeho spoluhráči nedokázali postoupit do play off, s ním mezi tyčemi naopak patří k nejlepším mužstvům v soutěži.

Československá stopa:
    Tomáš Plekanec (MTL) – 40 zápasů, 17 (3+14)
    Jakub Vrána (WSH) – 12 zápasů, 3 body (1+2)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber (A), Jemelin, Petry, Beaulieu, Johnston, Barberio – Radulov, Danault, Pacioretty (C) – Andrighetto, Plekanec (A), Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Byron – Ščerbak, McCarron, Farnham.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt, Orpik (A) – Connolly, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Winnik – T. Wilson, Beagle, O'Brien.

Rozhodčí: Hebert, St. Laurent – Berg, Barton.

00:01

00:16
    Hned náznak šance pro domácí. Max Pacioretty ale volil místo střely přihrávku, na kterou jeho spoluhráč nedosáhl.

00:56
    Alex Ovečkin se dostal k první střele. Carey Price předvedl jistý zákrok.

01:38
    Nahození Orpika od modré čáry opět likvidoval Price.

02:07
    Capitals začali aktivněji. Od modré pálil Nate Schmidt a Price si připisuje další zákrok.

02:59
    Také Habs na sebe v útoku upozornili. Barberio prověřil Holtbyho ranou od levého mantinelu, vzápětí střílel z druhé strany Tomáš Plekanec, ale ten minul.

03:40
    Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.

04:37
    První formace Montrealu strávila své střídání v útočném pásmu. Holtbyho však nikdo z hráčů domácího týmu nezaměstnal.

05:19
    Z pravého kruhu to zkoušel Burakovsky. Jeho střelu zblokoval Barbiero.

06:16
    Obránce Shea Weber si sjel až před branku a dostal přesnou přihrávku. Z ostrého úhlu však netrefil branku.

06:53
    Danault vjel do útočného pásma v momentě, kdy už tam měl spoluhráče. Pískán je tedy ofsajd domácích. Následuje komerční přestávka.

07:16
    Alex Ovečkin jel s Brettem Connollym na jediného obránce. Tím byl však Shea Weber, který celou situaci dokázal vyřešit ve prospěch Habs!
    Tomáš Plekanec dnes proti Capitals nechybí v sestavě Habs.

Jour de match ! / Game Day! #GoHabsGo

Fotka zveřejněná uživatelem Canadiens de Montréal (@canadiensmtl),

07:59
    Washington je střelecky aktivnější. Na pokusy, které mířily na branku, vede 5:1.

08:45
    Sledujeme spíše oboustranné oťukávání. Domácí teď nahodili puk za Holtbyho branku.

09:22
    Daniel Winnik to zkusil bekhendem z ostrého úhlu. Price byl pozorný.

10:09
    Od modré vyslal prudkou střelu Beaulieu. Projektil obránce Canadiens nebyl přesný.

10:40
    Kličkovaná Connollyho skončila neúspěchem, hostující forvard nechal v rozhodující chvíli puk za sebou.

10:46
    Je tu další reklamní přestávka. Zatím sledujeme opatrné utkání.

10:55
    Střela Bretta Connollyho od mantinelu byla sražena za branku.

11:03
    Washington právě vstřelil branku!
    Caps se ujímají vedení! Alexandr Ovečkin dostal na modré čáře příliš mnoho prostoru a to se domácím zle vymstilo! Rus si tak mohl popojet a vystřelit, přičemž Price jeho jedovku vyrazil jen na hůl NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který už to měl poměrně jednoduché. Asistence: Alexandr Ovečkin a Karl Alzner.
    Nicklas BÄCKSTRÖM - 0:1

11:41
    Rychle odpovědět mohl Tomáš Plekanec. Ten dostal v útočném pásmu pěknou přihrávku, ale z první pálil vedle hostující branky.

12:12
    Daniel Winnik měl mezi kruhy dostatek prostoru. Carey Price svůj tým tentokrát podržel.

13:40
    Domácím to dnes zatím moc nelepí. Nyní byli vytlačeni za branku, kde musejí bojovat o puk u mantinelu.

14:09
    Střelu Jaye Beagla srazil do hlediště Andrighetto. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před Pricem.

14:57
    Hosté se teď sami vyhodili z útočné třetiny. Na to, jak kvalitní týmy proti sobě nastoupily, se hraje nemastný neslaný hokej.

15:45
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
    Hráči, kteří dosáhli 500 asistencí během méně než 700 zápasů.

15:56
    Od modré čáry střílel John Carlson. Carey Price byl na místě.

16:50
    Ne, Canadiens se prostě nedaří přechod do ofenzivy. Vše je od domácích pomalé a kostrbaté.

16:59
    Nyní však dokázal puk pohotově tečovat Torrey Mitchell a jen díky reakci Bradena Holtbyho Caps stále vedou!

17:56
    Z pravé strany pálil Artturi Lehkonen. Holtby puk, který mířil nad branku, kontroloval.

19:00
    Začíná poslední minuta úvodního dějství.

19:18
    Max Pacioretty poslal od mantinelu před branku centrovaný puk, na který nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.

19:42
    Domácí v závěru třetiny přeci jen přitlačili! Nejprve tečoval Paciorettyho další nabídku Alexandr Radulov a Holtby musel proti puku bleskově vytrčit pravý beton. Vzápětí se Weberova střela odrazila od brusle obránce Alznera tak, že hosté mohli hovořit o štěstí, když kotouč neskončil v jejich brance!

20:00

První třetina utkání, které by mělo být z dnešní nabídky NHL nejatraktivnější, zůstala kvalitativně za očekáváním. Viděli jsme minimum šancí, ale spokojenější mohou být přeci jen hosté z Washingtonu, kteří se už jednou prosadili. Ve 12. minutě vyrazil Ovečkinovu střelu Price jen k Nicklasovi Bäckströmovi a ten už měl snadnou úlohu. Myslím, že domácí kouč Michel Therrien má v šatně svým svěřencům co vysvětlovat.

Hity – 15:9
    Porovnání letošních čísel Careyho Price a Bradena Holtbyho.

Tonight’s Goaltender matchup powered by @AlarmDotCom: Braden Holtby and Carey Price. #CapsHabs

Fotka zveřejněná uživatelem Washington Capitals (@capitals),

20:01

20:08
    Rozhodčí hned v úvodu třetiny přerušili hru a nařídili buly v útočném pásmu Capitals.

21:02
    Od modré vypálil Alexej Jemelin, puk skončil na zadním mantinelu.

21:34
    Domácí se vytlačili z útočného pásma, dopředu vyrážejí Caps.

22:00
    A hosté soupeři pořádně zatopili. Dvakrát musel zasahovat Price a rána Carlsona prolétla těsně vedle branky!

22:35
    Velký tlak Washingtonu pokračuje! Z úhlu střílel Orlov a Price opět musel do akce.

22:53
    Hosté v postavení mimo hru.

23:20
    Lars Eller nedostal puk až před Price. Trefil pouze bránícího Johnstona.

24:26
    Dmitrij Orlov poslal před branku střílenou přihrávku, po které se natáhl Tom Wilson. Carey Price ale dokázal zareagovat a puk končí pod jeho betony!

24:38
    Hokejisté Montrealu dnes zatím nehrají vůbec dobře. Působí unaveným dojmem, schází jim pohyb a tlak do branky.

25:09
    Domácí se opět nezdrželi v útočném pásmu dlouho. Dopředu se tak rozjel John Carlson, který dalekonosnou střelou otestoval Price. Ten vyrazil prudký kotouč.

26:01
    Nahození Jeffa Petryho od modré čáry pokryl Braden Holtby. Následuje reklamní přestávka.

26:33
    Habs se snaží trošku rozproudit hru. Nyní se hraje v jejich útočném pásmu.

27:00
    Washington vede na střely 19:9, z toho 7:2 ve druhé třetině.

27:09
    Po pěkné kombinaci se ocitl ve velké šanci Tomáš Plekanec, který z bezprostřední blízkosti nastřelil jen beton Holtbyho! Český útočník tak stále zůstává jen na třech gólech v této sezóně.
    27:09 Tomáš Plekanec neproměnil obrovskou příležitost!

27:53
    Zakázané uvolnění hostí.

28:03
    Hosté si zahrají první přesilovku! Bobby Farnham vyloučen za nedovolené bránění.

28:22
    Braden Holtby vyjel proti vyhozenému kotouči daleko z branky a musel se vypořádat s napadajícím Byronem. Hostující gólman vše zvládl.

28:39
    Ze své typické pozice na levém kruhu pálil Ovečkin. Carey Price má puk ve výstroji.

28:53
    Alexandr Ovečkin se opět opřel do puku na svém oblíbeném místě. Tentokrát mu střela vůbec nesedla.

29:32
    Orlov neudržel útočné pásmo a domácí mohou obměnit sestavu na oslabení.

30:06
    Tomáš Plekanec vyvezl kotouč do středního pásma a domácí jsou kompletní.

30:35
    Domácí budou hrát přesilovku! Při signalizované výhodě spálil obrovskou šanci Bobby Farnham, proti jehož zakončení se skvěle přesunul Holtby!

30:48
    Za podražení je vyloučen Jevgenij Kuzněcov. Přesilová hra Montrealu začne po reklamní přestávce.

31:10
    Z mezikruží těsně minul branku Shea Weber! Domácí měli velkou šanci hned v úvodu přesilovky.

31:31
    Hosté se již osvobodili.

32:02
    Nathan Beaulieu neudržel útočnou modrou. Domácí musejí vyklidit pásmo.

32:30
    Za bránícího hráče schoval svou střelu Pacioretty. Netrefil však branku.

32:59
    Jevgenij Kuzněcov naskočil na led z trestné lavice a hned se dostával do šance. Mířil jen do Price.

33:31
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:09
    Po nepřehledné situaci se dostal k pohotové střele z předbrankového prostoru Brian Flynn a Holtby měl co dělat, aby kotouč zastavil!

35:16
    Teď měli velké štěstí domácí! Tom Wilson totiž nastřelil tyčku za Pricem!

35:46
    Ránu Alznera Price vyrazil a následně tygřím skokem zalehl kotouč. Reklamní přestávka.

36:07
    Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, přikryl Braden Holtby. Ten má mnohem méně práce než kolega Price.

36:38
    Radulov poslal na modrou čáru nepřesnou přihrávku, kterou domácí připravil o pásmo.

37:28
    Brooks Orpik nabízel kotouč spoluhráčům na zadní tyčku. Puk prolétl kolem brankoviště, aniž by ho někdo zasáhl.

37:44
    Pro střelu Andreho Burakovskyho si sáhl lapačkou Price.

38:02
    Hosté jsou dravějším týmem. Vyhrávají osobní souboje a dostávají tak soupeře pod tlak. Ránu Matta Niskanena musel opět likvidovat Price.

38:09
    Domácí zahráli jen na icing. Jejich trápení pokračuje. Stále však může vše změnit jediný gól...

38:43
    Dlouhý pas Jemelina našel Radulova. Ten byl ale v útočném pásmu sám a nakonec o puk přišel.

39:01
    Běží už poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Domácím odpískána hra vysokou holí, buly je nařízeno ve středním pásmu.

39:52
    Mohlo být vyrovnáno! Tomáš Plekanec obkroužil branku a připravil gólovou šanci pro Artturiho Lehkonena. Ten zblízka nedostal puk za záda Holtbyho!

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl a Montreal tak stále prohrává s Washingtonem 0:1. Domácí i nadále hrají se zataženou ruční brzdou a především přechod do útoku se jim vůbec nedaří. O tom, že Caps vedou zaslouženě, vypovídá i poměr střel na branku.

40:11
    Braden Holtby musel přikrýt kotouč před dotírajícím Lehkonenem.

40:24
    Hosté špatně vystřídali a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Na trestnou lavici usedá Alexandr Ovečkin.

40:57
    Orpik vyhazuje kotouč až k brance Montrealu.
    Braden Holtby ukazuje, proč byl zvolen třetí hvězdou týdne.

41:15
    Domácí se ani teď neusadili v útočném pásmu. Musejí začínat od znovu.

42:01
    Ze strany Habs je to opravdu bída. Hosté opět vyhazují.

42:25
    Washington už je v plném počtu, tuhle přesilovku sehráli domácí velmi špatně.

43:46
    Od modré nahazoval puk Torrey Mitchell, branku ovšem netrefil.

44:32
    Eller nabil na modrou Schmidtovi. Ránu hostujícího obránce vyrazil Price.

44:50
    Fanoušci se nyní snaží probudit domácí tým. Ten ve třetí třetině zatím nepředvedl vůbec nic.

45:19
    To se ale může rychle změnit! Lars Eller je vyloučen za nedovolené bránění a a Canadiens si zahrají další přesilovku.

45:50
    Od modré vypálil Shea Weber a jeho dělovka rozezvučela tyčku!
    45:50 Shea Weber nádhernou ránou od modré orazítkoval tyč!

46:15
    Další bomba Webera už nebyla přesná a puk se odrazil do středního pásma.

46:49
    Poprvé v zápase se dostal na přesilovku Tomáš Plekanec. Jeho bekhendový pokus skončil na hrudi Bradena Holtbyho.

47:18
    Montreal právě vstřelil branku!
    Vteřinu před koncem domácí přesilovky vyrovnává TOMÁŠ PLEKANEC! Český útočník nejprve trefil tyčku, ale po následném závaru, který rozpoutali Byron s Lehkonenem, už dopravil kotouč do odkryté klece. Asistence: Paul Byron a Artturi Lehkonen.
    47:18 Tomáš PLEKANEC - 1:1

47:18
    Ještě se ale bude zkoumat video! Hostující kouč Barry Trotz reklamuje nedovolené bránění brankáři a využil coaching challenge!

47:18
    Gól platí, Canadiens vyrovnávají na 1:1! Tento moment by mohl zcela změnit obraz hry.

48:12
    Neuběhla ani minuta a hosté si berou vedení zpět! Krásnou individuální akcí se blýskl JEVGENIJ KUZNĚCOV, který drze prohodil obránce Petryho a střelou k bližší tyčce pokořil brankáře Price. Asistence: Alexandr Ovečkin a Justin Williams.
    48:12 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:2

48:54
    Domácí se tedy musejí snažit znovu. Na vyrovnání se přitom hodně natrápili.

49:24
    Rána Andrighetta z pravého křídla skončila ve výstroji Holtbyho. Následuje komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Alexandr Ovečkin dnes přihrál na oba góly Capitals a ztrácí dva kanadské body na magickou tisícovku!

50:06
    Po ráně Ščerbaka opět přerušil hru Holtby. Jsme už ve druhé polovině třetí části.

50:17
    Z osy kluziště vypálil Jevgenij Kuzněcov. Price má puk ve své lapačce.

50:43
    Braden Holtby vyjel daleko z branky a hodně zariskoval při rozehrávce. Byl ale úspěšný.

51:00
    Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek a to už s Montrealem vypadá hodně špatně! Svůj podíl viny nese na tomto gólu i Carey Price, jenž chtěl přenechat puk obránci, ale jeho úmysl vystihl Jevgenij Kuzněcov, který kotouč sebral a po objetí branky ho naservíroval BRETTOVI CONNOLLYMU, jenž přesnou střelou navyšuje náskok celku z hlavního města USA. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
    51:00 Brett CONNOLLY - 1:3

51:56
    Domácí dostávají šanci na snížení. Brett Connolly před malou chvílí skóroval, ale nyní putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.

52:44
    Domácí se snažili rychle zakombinovat, ale vyhodili se z útočného pásma.

52:55
    U hostujícího brankoviště operoval Max Pacioretty. Domácí kapitán na Holtbyho nevyzrál.

53:26
    Ránu Petryho vyráží Holtby. Ten chytá v poslední době ve velké pohodě.

53:56

54:28

55:14
    Tomáš Plekanec připravil jasnou šanci pro Artturiho Lehkonena, který ale nepochopitelně selhal! Z bezprostřední blízkosti totiž zvedl puk až do ochranné sítě!

56:04
    S Montrealem to vypadá zase o něco hůře. Alexandr Radulov zahákoval Jevgenije Kuzněcova a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

56:36
    ALEXANDR OVEČKIN střílí svůj 544. gól v NHL a v historické tabulce střelců soutěže vyrovnává legendu domácího Montrealu Mauriceho Richarda! Nicklas Bäckström nahrál Rusovi na jeho oblíbený levý kruh a Ovie se nemýlil – 1:4. Asistence: Nicklas Bäckström a Marcus Johansson.
    56:36 Alexandr OVEČKIN - 1:4

57:25
    O osudu zápasu je rozhodnuto. Ovečkina dělá jediný kanadský bod od dosažení tisícovky!

58:43
    Zápas se již jen dohrává, domácí už vědí, že je hotovo.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

59:52
    Puk je v rohu za brankou Montrealu, kde se hosté rozhodli dohrát zápas.

Hokejisté Washingtonu Capitals vítězí v Montrealu naprosto zaslouženě 4:1. Hosté byli většinu zápasu lepším týmem, Habs to dnes, jak se říká, vůbec nelepilo.

Ve 48. minutě sice domácím svitla naděje, když vteřinu před konce přesilové hry srovnal Tomáš Plekanec, jenž se přitom ocitl na početní výhodě vůbec poprvé v utkání. Hned o 54 sekund později však vycvičil obranu Montrealu krásnou individuální akci Jevgenij Kuzněcov, a když v 51. minutě zamířil do černého i Brett Connolly, bylo jasné, že dnes Canadiens zřejmě pšenka nepokvete. V čase 56:36 naopak využil přesilovku Alexandr Ovečkin, který tak v historické tabulce střelců NHL dorovnal domácí legendu Maurice Richarda. Caps potvrdili, že se jim v Bell Centre dlouhodobě daří.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:39 (7:12, 8:16, 8:11)
    Zblokované střely – 18:24
    Vyhraná vhazování – 31:27
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 27:17
    Alexe Ovečkina dělí jediný kanadský bod od dosažení magické tisícovky!

Tři hvězdy utkání:
    1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
    3. Braden Holtby (WSH) 22 zák., 1 gól, 95,7 %

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 5 střel, čas na ledě 18:15

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn, ať už Vás čeká odchod do práce či školy, nebo ještě jdete zalehnout! (04:27:37)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 48. Plekanec (Byron, Lehkonen) – 12. Bäckström (Ovečkin, Alzner), 49. Kuzněcov (Ovečkin, Williams), 51. Connolly (Kuzněcov), 57. Ovečkin (Bäckström, Ma. Johansson)

Rozhodca: Hebert, St. Laurent – Berg, Barton

Diváci: 21288