Heerenveen – Arnhem 1:1 (kon.) | Heracles – GA Eagles 2:1 (kon.) | Willem II – Eindhoven 0:0 (kon.)
Excelsior – Sparta Rotterdam 3:2 (kon.) | Groningen – Den Haag 2:1 (kon.)
SBV Excelsior
3:2 (2:1)
Sparta Rotterdam
cz Sobota 19.11.2016, 20:45 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Holandská Eredivisie • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký sobotní večer! Po reprezentační pauze se spolu znovu shledáváme u sledování nizozemské kopané. V rámci 13.kola Eredivisie proti sobě nastoupí SBV Excelsior a Sparta Rotterdam.

Domácí se s 10 body nachází na šestnácté, tedy barážové příčce. Za zmínku na straně Excelsioru stojí zejména špatná zápasová bilance, když hráči Excelsioru prohráli již šest zápasů za sebou a naposledy se radovali z bodového zisku 17.září, kdy remizovali s Willem II 1:1. Domácí tak prozatím drží jedno smutné prvenství, a to největší množství proher v dosavadní části sezóny.

Sparta se díky 16 připsaným bodům na kontě umisťuje na průběžné sedmé pozici. Tři remízy, jedna výhra a jedna prohra – tak zní zápasová bilance hostů z posledních pěti zápasů a je výrazně pozitivnější, než u jejich dnešního soupeře. Nejlepším střelcem týmu je se 4 brankami Zakaria El Azzouzi.

SBV Excelsior: Muyters – Karami, Mattheij, H. Drost, Kuipers – Vermeulen, Fortes, Koolwijk – Elbers, Hasselbaink, Fredy.
    Náhradníci: Kurto, Havekotte – Faik, Haspolat, Massop, Ondaan, Owusu, Pantić, van Duinen.

Sparta Rotterdam: Kortsmit – Dumfries, Vriends, Breuer, van Drongelen – Dijkstra, Spierings, Dougall – Verhaar, El Azzouzi, Brogno.
    Náhradníci: Kieboom, Verrips – Calero, Floranus, Goodwin, Stokkers, van Moorsel..

1

2
    Domácí začínají ihned z kraje zápasu aktivně. Odražený balón se dostal vně šestnáctky ke Kuipersovi, jenž svou tvrdou levačkou napálil protihráče a následně břevno!

3
    Z rohového kopu již nevyplynulo žádné větší nebezpečí, Kortsmit bude vykopávat od brány.

4
    Na balón si dnes poprvé sahá také gólman Muyters.

5
    Jen pro doplnění ještě uvádím barvy dresů v dnešním rotterdamském derby. Excelsior nastupuje v černých dresech a červených trenkách, Sparta naopak v dresech zelených.

7
    Excelsior je i nadále aktivnější, hosté se prakticky ještě do ničeho nedostali.

9
    Nyní si tedy zelení vyzkouší alespoň rozehrávku rohového kopu, při níž se však kapitán Breuer dopustil útočného faulu.
    Při nástupu hráčů na hřiště byla na Van Persieho tribuně k vidění pyrotechnika.

12
    Excelsior si teď poněkud komplikuje situaci zdlouhavými rozehrávkami v blízkosti vlastní brány.

14
    Brogno se pouští do ofenzivní kombinace, která nakonec končí nepřesným pasem na Dumfriese.

15
    Spieringsův dlouhý nákop končí až u Muyterse, ten dlouhým výkopem posouvá míč zpět do středu pole.

17
    Černí pomalu a jistě dostávají míč zpět pod svou vlastní kontrolu.

18
    Máme za sebou téměř dvacet minut dnešního zápasu a je nutno říct, že tedy příliš fotbalové parády zatím k vidění opravdu nebylo.

20
    Oba celky se uchylují raději k bezpečné hře na jistotu namísto nějakého ofenzivního tažení.

23
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    Máme tady první branku zápasu! Verhaar lobovanou přihrávkou vybídl Spieringse k průniku do vápna, kde podsunul balón LORISOVI BROGNOVI, jenž z malého vápna uklízel míč do prázdné brány.
    23. Loris BROGNO - 0:1

24
    Zelení jsou po vstřelené brance při chuti a znovu se vydávají do útočného tažení.

26
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Po autovém vhazování nacentroval Karami míč na STANLEYHO ELBERSE, jenž parádně trefil vzduchem letící balón z první a z šestnáctky propálil bezmocného Kortsmita.
    26. Stanley ELBERS - 1:1

28
    Vermeulenův centr nyní nebezpečně směřoval na Hasselbainka, avšak ten byl na letící balón příliš krátký.

30
    A rázem tu máme dokonaný obrat! Breuer vyslal špatnou zpětnou přihrávku, kterou vystihl FREDERIC "FREDY" RIBEIRO, jenž nejprve překonal skluzujícího Vriendse, následně se dostal do úniku a přízemní střelou si poradil i s gólmanem Kortsmitem.
    30. FREDY - 2:1

31
    Nepříjemný vývoj utkání pro hostující. Sparta ještě před pěti minutami vedla, avšak nyní je to právě ona, která musí dotahovat.

33
    Dijkstrův nízký centr Mattheij bez problému likviduje.

35
    Hráči v zelených dresech teď působí naprosto oddaně a bez nápadu.

37
    Fortes se pokusil překvapit Kortsmita střelou z velké dálky, ale hostující brankář ukazuje, že se jen tak něčím překvapit nenechá.

38
    Dumfries svým drobným faulem pozastavuje přechod černých přes půlící čáru. Domácí budou rozehrávat volný kop zpoza poloviny hřiště.

40
    Nebezpečně letící centr z rohového kopu zamířil přímo mezi tři tyče hostujícího týmu, kde stál pozorný Kortsmit.

42
    Spierings podrazil svou pravou nohou pronikajícího Koolwijka, bude z toho přímý kop pro Excelsior.

43
    I tentokrát ale Kortsmit dokazuje svou připravenost, když bez sebevětších potíží chytá tvrdou střelu z přímého kopu.

44
    Zbytek prvního poločasu se již pravděpodobně dohraje bez nějakého většího rizika v oblasti středového kruhu.

45

Prvních pětačtyřicet minut je za námi. Zpočátku to sice vypadalo na klasickou fotbalovou nudu, ale pak se oba celky rozvášnily a k vidění byly během 7 minut celkem tři branky, které tak vytvořily zajímavou zápletku pro další část hry. Domácí měli po dokonaném obratu ve zbylých patnácti minutách navrch, dočkáme se ve druhé půli dalších zajímavých okamžiků, nebo si Excelsior pohlídá své vedení?

46

47
    Zelení vstupují do druhého poločasu aktivně, ale ohrozit brankáře Muyterse se jim nedaří.

49
    Vermeulen se dopustil faulu těsně před hranicí šestnáctky, hosté tak budou mít možnost přímého kopu ze slibné pozice.

50
    Jenže celá šance pro hosty končí pouze nepříliš oslnivou střelou do zámezí.

52
    Fortesova nebezpečná přihrávka do běhu směřovala na rozběhnutého Koolwijka, nicméně jí včas vystihl Dumfries.

54
    Do další rozehrávky hostujících hráčů se zapojuje také gólman Kortsmit, jenž se vytahuje až ke středovému kruhu.

55
    Nicméně musí se zase rychle zpátky zatáhnout, neboť je zde potencionální nebezpečí ze strany soupeře.

56
    Dijkstra společně s Van Drongelenem zažehnává nebezpečí v podobě pronikajícího Elberse.

58
    Vermeulen se teď odhodlal vyzkoušet své střelecké štěstí z hranice velkého vápna, když se mu podařilo obkličkovat Dijkstru, ale zamířil přímo doprostřed brány.

60
    Žlutou kartu dostává Stanley Elbers (SBV Excelsior).

62
    Zelení v posledních okamžicích obléhají excelsiorskou polovinu hřiště, ale ke srovnávací brance mají zatím hodně daleko.

63
    Breuerův centr z rohového kopu nenašel žádného ze spoluhráčů a končí zpět mimo hrací plochu.

63
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ryan Koolwijk, přichází Hicham Faik.

64
    Verhaar stáhl v pokutovém území zezadu Faika k zemi a hlavní arbitr dnešního zápasu nařizuje penaltu!

65
    Žlutou kartu dostává Thomas Verhaar (Sparta Rotterdam).

65
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil NIGEL HASSELBAINK, jenž zvolil tvrdou střelu do pravé horní části branky – gólman Kortsmit byl takřka bez šance.
    65. Nigel HASSELBAINK - 3:1

67
    Zdá se, že tohle už je pro Spartu konečná v dnešním zápase.

69
    SBV Excelsior hraje s dvoubrankovým náskokem v naprosté pohodě a drží svého soupeře v šachu, takto se jen těžko dočkáme nějakého zdramatizování.

72
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Bart Vriends, přichází Craig Goodwin.

73
    Tak přece jen je tu ještě zápletka! Po rozehrávce rohového kopu vyslal rotující střelu na zadní tyč Spierings, tento pokus Kortmits vyrazil, avšak přímo na DENZELA DUMFRIESE, který zakončoval do odkryté brány.
    73. Denzel DUMFRIES - 3:2

74
    Rotterdamské derby dnes tedy splňuje všechna svá očekávání, o zápletku v samotném závěru zápasu ještě bude postaráno.

76
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Stanley Elbers, přichází Mike van Duinen.

77
    Do konce nám zbývá zhruba posledních patnáct minut včetně nastaveného času, zelení se po snižující brance znovu probrali k ofenzivní aktivitě.

78
    Fredy nedokázal včas zastavit letící balón, a ten tak končí mimo hrací plochu.

80
    S vypětím všech sil nyní Drost společně s Mattheijem odklidili balón z hranice malého vápna, kde už si na zakončení sbíhal dnes zatím neviditelný El Azzouzi.

81
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Loris Brogno, přichází Paco van Moorsel.

82
    Nově příchozí Van Moorsel šel až příliš důrazně do hlavičkového souboje o letící centr a za svůj počin si od hlavního sudí vykoledoval žlutou kartu.

84
    Sparta Rotterdam je zatlačena v hloubi vlastní poloviny hřiště, to domácímu celku naprosto vyhovuje.

85
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Fredy, přichází Terell Ondaan.

86
    Goodwin vyslal přetažený centr na zadní tyč, míč však nepochopitelně skočil zpět do malého vápna, kde zaskočil všechny včetně brankáře Muyterse. Naštěstí pro Excelsior se balón nedostal za brankovou čáru a končí v zámezí.

88
    Před sebou máme poslední dvě minuty řádné hrací doby, Sparta je vytažena v maximálním možném počtu.

89
    Rohový kop pro Spartu Rotterdam.

90
    Muyters si bezpečně stáhl letící centr a dalekým výkopem posílá míč na soupeřovu polovinu.

90+1
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat 4 minuty nad rámec druhého poločasu.

90+2
    Pohotový odkop Kuiperse, Sparta je ale i nadále v držení.

90+3
    Muyters bude vykopávat od brány a dle předpokladů nebude s rozehrávkou vůbec nikam spěchat.

90+3
    Kapitán Breuer zezadu přišlápl pronikajícího Van Duinena a vidí od sudího žluté napomenutí. Na hřišti se navíc strhla menší mela.

90+4

Je dobojováno! Navzdory celkové územní převaze Sparty v dnešním rotterdamském derby vítězí celek SBV Excelsioru, jenž si, díky obratu v první půli a proměněné penaltě ve druhém poločase, vytvořil dostatečný náskok, který si s vypětím všech sil dokázal uhlídat. Spartě se jednoznačně nedá upřít snaha, nicméně kromě územní převahy nedominovala v ničem jiném, a tak je dnešní výsledek zřejmě spravedlivý.

Z dnešního zápasu je to ode mne všechno. Budu se s vámi těšit u dalších přenosů z holandské kopané na viděnou. Hezký zbytek večera! (22:43:37)