Manchester United – Arsenal 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Manchester City 1:2 (kon.) | Everton – Swansea 1:1 (kon.)
Southampton – Liverpool 0:0 (kon.) | Stoke City – Bournemouth 0:1 (kon.) | Sunderland – Hull City 3:0 (kon.)
Watford – Leicester 2:1 (kon.) | Tottenham – West Ham 3:2 (kon.)
Manchester United
1:1 (0:0)
Arsenal FC
Sobota 19.11.2016, 13:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 12. kolo
    Manchester United 1 Arsenal 1

Derby medzi United a Gunners tak víťaza nemalo aj keď to pár minút pred koncom vyzeralo lepšie pre domácich hráčov, ktorí viedli po góle Juana Matu. Vedenie ale Červení diabli stratili v 89. minúte, keď sa po centrovanej lopte Chamberlaina presadil presnou hlavičkou Olivier Giroud. (15:23:20)

90+5

90+3
    Žltú kartu dostáva Wayne Rooney (Manchester United).

90+2
    Žltú kartu dostáva Granit Xhaka (Arsenal FC).

90+1
    Rozhodca nadstavil k tomuto zápasu ešte posledné štyri minútky.
    89. Olivier Giroud (ARS) - 1:1

89
    Arsenal FC dal gól!
    Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, po perfektnom prieniku Chamberlaina vyskočil najvyššie striedajúci OLIVIER GIROUD a ten presnou hlavičkou a zároveň prvou strelou na bránu vyrovnáva na 1:1.

88
    Hráčom Arsenalu už naozaj neostáva veľa času, dokonca zápasu už totiž ostávajú len dve minúty a nutno podotknúť, že Wengerovi zverenci stále v zápase nevystrelili na bránku De Geu ani raz.

86
    Žltú kartu dostáva Aaron Ramsey (Arsenal FC).

85
    Odchádza zrejme strelec víťazného golu Juan Mata, prichádza defenzívne ladený Schneiderlin.

84
    Ramsey skúsil obhodiť domácu defenzívu, tá je však v dnešnom meraní síl naozaj bezchybná.

83
    Wenger zrejme už nemá čo stratiť, odchádza obranca Jenkinson, ktorého nahradil útočný záložník Chamberlain.

81
    Dokonca zápasu ostáva ešte desať minút, dokážu sa hostia vrátiť späť do zápasu alebo si pripíšu tri body na svoje konto domáci Červení diabli?

80
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Francis Coquelin, prichádza Granit Xhaka.

80
    K hlavičke sa predsa len dostal Rojo, jeho hlavička ale letí tesne vedľa ľavej tyče Čechovej bránky.

79
    Pekná akcia na strane domácich, do koncovky sa ale nedostal ani jeden z hráčov a tak nasleduje po zblokovanom centri rohový kop.

77
    Už už sa zdalo, že Pogba pošle do jednoznačnej tutovky Rooneyho, francúzsky stredopoliar ale v rozhodujúcej chvíly zaváhal a rozhodol sa situáciu riešiť individuálne, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

76
    Ramsey poslal k zemi strelca jediného gólu Matu, tento zákrok sa však zaobišiel bez žltej karty.

Rastislav Štrauch

Góly: 69. Mata – 89. Giroud

Karty:   25. Darmian (MAN), 70. Mata (MAN), 90+3. Rooney (MAN) – 16. Alexis Sánchez (ARS), 86. Ramsey (ARS), 90+2. Xhaka (ARS)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:11.
    Manchester United: de Gea – A. Valencia, P. Jones, Rojo, Darmian (65. Blind) – Carrick, A. Herrera – Mata (85. Schneiderlin), P. Pogba, Martial (63. Rooney) – Rashford.
    Náhradníci: Romero – Depay, Rooney, Lingard, Blind, Young, Schneiderlin.

Arsenal FC: Čech – Jenkinson (83. Oxlade-Chamberlain), Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin (80. Xhaka), Elneny (73. Giroud) – Ramsey, Özil, Walcott – Alexis Sánchez.
    Náhradníci: Ospina – Gibbs, Gabriel, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Iwobi, Giroud.