Jihlava – Č. Budějovice 3:2 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 4:1 (kon.) | Zlín – Hradec Králové 1:2 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Třinec – Liberec 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:7 (kon.)
Kometa Brno – Sparta Praha 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC Motor České Budějovice
cz Sobota 22.10.2016, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u DHL extraligy juniorů. V dalším kole proti sobě nastoupí dva týmy, kterým se momentálně poměrně daří. Domácí HC Dukla Jihlava vyhrála posledních pět zápasů ze sedmi a z dolních pater tabulky atakuje její střed, momentálně je dvanáctá. HC Motoru České Budějovice se daří vůbec nejlépe v celé juniorské extralize a na zbylých 18 týmů pohlíží z prvního místa.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Maštera, Hendrych, Heinrich, Mejzlík, Hejna, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek

HC Motor České Budějovice: Patera (Němec) – Tintěra, Svoboda, Farka, Kmec, Michal, Benda, Radoš – Doktor, Bláha, Mařík, Káník, Tejko, Vochozka, Pixa, Bárta, Kadilák.

Rozhodčí: Doležal – Lučan, Kis.

V první třetině Vám přineseme z utkání změny stavu, od druhé třetiny klasický plný textový onlajn.

00:01

04:39
    Jihlava si zahraje první přesilovou hru zápasu. Dušan Kmec dostává dvě minuty za krosček soupeře.

Na vyloučení: 0-1.

06:39
    Hosté hrají v plném počtu.

12:17
    Pískáno je zakázané uvolnění na straně Dukly.

12:55
    Velká šance domácích. Před brankou byl zcela volný Heinrich, který dostal puk. Měl před sebou jen gólmana Pateru, který se ale proti němu roztáhl a zneškodnil jak střelu domácího hráče, tak vleže následnou dorážku.

14:14
    Po pravé straně udělal několik rychlých kroků Tejko, čímž se dostal až před branku, kde jeho zakončení na bližší tyč chytá jistý Brož.

15:06
    Další zakázané uvolnění na straně hostí.

15:30
    U levé tyčky Brože se k puku dostal Vochozka. Neměl už příliš prostoru, tak zakončil na horní tyč, kterou přestřelil.

15:47
    Větší šanci jsme viděli na druhé straně. Rezek dostal kotouč před branku, kde mu stál v cestě jen Patera, přesně toho však svojí střelou nedokázal překonat.

16:04
    Dukla ještě zachytila kotouč na modré. Na pravém kruhu posílal střílenou přihrávku před branku Pospíchal a odražený kotouč vyplul před brankou hostí, kde po něm sáhl Patera.

16:29
    Gólman hostí si připisuje jeden těžký zákrok za druhým. Stejně jako nyní. Na Hejnovu pobídku zpoza branky nedosáhl Heinrich, ale Čermák už ano. Z prostoru mezi kruhy těsně minul pravou tyčku. Poté si puk za brankou našel právě Heinrich, obkroužil jí a zkusil zasunout touš k pravé tyči, kde byl Patera a zneškodnil snad tři pokusy nejproduktivnějšího hráče Dukly. Navíc poté byla posunutá branka.

17:20
    Pixova střela z levého kruhu šla těsně vedle bližší tyče Brože.

17:32
    A k jeho svatyni se puk stěhuje znova. Bude se vhazovat po levé ruce jihlavského gólmana po zakázaném uvolnění Dukly.

17:52
    Hejna s Mejzlíkem po dobrém napadání získali puk. Mejzlík jej bleskově právě na prvního jmenovaného, od kterého se kotouč odrazil mezi kruhy na Peschouta. Ten skákavý puk zkrotil, ale už nedokázal lépe ohrozit domácí branku. Motor poté vyhazuje také na zakázané uvolnění.

18:23
    Úplně sám se zjevil Bláha před Brožem u jeho pravé tyče. Mířil nahoru, ale také přestřelil.

18:33
    Útočné aktivity hostí končí po zbytečném podražení Jana Farky na levém kruhu a Dukla si tak zahraje další přesilovku.

Na vyloučení: 0-2.

18:57
    Síly na ledě se srovnají. Při vyhození hostí totiž Ladislav Pospíchal ve středním pásmu poslal k zemi soupeře a jde ven také za podražení.

Na vyloučení: 1--2.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:10
    Mejzlíkovo nahození z pravé strany od modré projelo vedle pravé tyče Patery.

19:46
    Hosté budou hrát přesilovku pět na tři, zatím jen 13,6 vteřin, než skončí první třetina. V souboji u mantinelu v útočném pásmu Dukly podržel Vojtěch Pražák svého soupeře a je vyloučen na dvě minuty.

Na vyloučení: 2-2.

20:00

Úvodní dějství je za námi. Oba týmy se prezentovaly několika zajímavými okamžiky. O něco více šancí měla Dukla, ale oba dva gólmani zatím hájí svojí branku úspěšně, proto je stav bezgólový.

Další třetina začne přibližně v 12:47.

20:01

20:23
    Hosté se již dostali do pásma, kde dohrávají svojí přesilovku.

20:32
    Dělovka Tintěry od modré končí na domácím hráči. Poté se na pravém kruhu neprosadil Bláha, mířil vedle vzdálenější tyčky.

20:33
    Motor hraje v plném počtu.

20:52
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté se dostávají do jednogólového náskoku a využívají přesilovou hru. Tintěra poslal puk po levé straně na Doktora, který našel mezi kruhy volného JANA BÁRTU, jeho střela se otřela o levou tyč a zapadla do branky. Asistence: Jakub Doktor, Roman Tintěra.

20:57
    Jihlava hraje v plném počtu.

22:01
    Útok domácích je přerušen ofsajdem, domácí si nepohlídali přechod přes modrou.

23:26
    Na pravém kruhu před brankou Brože zůstává ležet jeden z domácích hráčů, proti kterému zahrál soupeř vysokou holí. Na led je hned povolán domácí zdravotník.

23:26
    Naštěstí to není nic vážného a faulovaný hráč Dukly míří po svých na střídačku. Domácí si ale zahrají přesilovou hru po faulu Michala Bláhy za vysokou hůl.

Na vyloučení: 2-3.

24:12
    Budějovickým hokejistům se podařilo dvakrát po sobě vyhodit puk.

24:38
    Stejně tak jako nyní, když se Mejzlíkova přihrávka odrazila na hůl Radoše, jenž posílá kotouč přes všechny čáry.

25:04
    Na odražený kotouč před brankou Patery těsně nedosáhl Peschout, hosté se poté opět osvobozují.

25:26

25:35
    Bláha se hned po návratu z trestné dostal na pravém kruhu ke střele, kterou schoval Brož ve výstroji.

26:27
    Do úniku se dostal domácí útočník Aleš Heinrich, kterého v situaci jeden na jednoho sekl obránce Roman Tintěra a Motor tak bude znovu hrát v oslabení.

Na vyloučení: 2-4.

26:48
    Hosté dvakrát po sobě vyhazují puk až před Brože.

27:08
    Odražené puky se lepí na hole hostí, nyní kotouč sebral mezi kruhy kapitán Doktor a také jej vyhodil.

27:34
    Mezi kruhy byl na okamžik volný Tomáš Mejzlík. S jeho ránou po ledě k levé tyči si Patera dokázal poradit a vyrazil jí betonem.

28:27
    Pospíchalovo nahození neprošlo přes prvního bránícího hráče zrovna v okamžiku, kdy se hostující bek Tintěra vrací na led.

29:04
    Jakub Doktor se ujal puku mezi kruhy a nebezpečně vypálil. Brož toho moc neviděl, ale stačil zasáhnout levým betonem.

30:00
    Tohle nebyla vůbec špatná akce v podání Motoru. Vochozka našel po rychlé kombinaci z levé strany mezi kruhy Maříka, na kterého zblízka vyzrál Brož.

30:29
    Tomáš Mejzlík byl mezi kruhy zcela volný. Zkusil to dělovkou na vyrážečku Patery, která byla úspěšná a vytěsnila puk směr pravý roh za brankou.

31:26
    Vyhozený kotouč Jihlavy si stáhl ze vzduchu mezi kruhy Michal Bláha. Zavřel oči a plnou sílou se opřel do puku, který zneškodnil Brož. No, tohle byla teda pořádná pecka.

31:56
    Do odraženého puku před Paterou sáhl Hejna. Skákavý kotouč se odrazil od zad budějovického brankáře za branku.

32:09
    Heinrich číhal u levé tyče Patery na puk, který také dostal. Zkusil pohotově vystřelit, ovšem přes hokejku hostí byl kus černé gumy zblokován do ochranné sítě nad brankou.

33:30
    Hra je nyní přestěhována před Brože, ovšem českobudějovičtí hokejisté se nemohou dostat k pořádné kombinaci.

34:34
    Po pravé straně projel do pásma Čermák a zkusil střílenou přihrávkou poslat puk před branku. Jeho pokus byl znovu sražen do ochranné sítě.

35:49
    Šance nyní trošku schází, pryč jsou čtyři zajímavé situace krátce po polovině utkání. Nepřesnosti nyní trošku vládnou nad kombinací. Po zakázaném uvolnění Dukly se bude vhazovat po levici Brože.

36:57
    No to byla šance. Jan Bárta projel obranou Dukly jako nůž máslem a před brankou vypálil na levou tyč. Zde stačil Brož srazit jeho pokus koncem lapačky mimo své hájemství. Výborná akce hostí, výborný zákrok gólmana Dukly.

37:44
    Buly bude následovat také po levici Patery, a to po zakázaném uvolnění hostí.

38:05
    Rána Vojtěcha Pražáka od modré projela vedle vzdálanejší tyče Patery, který tak nemusel zasahovat.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:09
    Po levé straně projel do útočného pásma Váňa a zkusil vystřelit přes obránce Farku, který jeho střelu srazil a Patera tak opět nemusel ukazovat své umění.

40:00

Také druhá třetina přinesla poměrně zajímavý hokej, až na maličkou nezáživnou pasáž kolem pětatřicáté minuty. O něco více šancí měli tentokrát hosté a jednu z nich, hned na začátku první třetiny, dokázali využít. Na konci úvodního dějství totiž šli za katr hned tři hráči po sobě, první z nich na straně Motoru, a když se Farka vrátil z trestné, hráli hosté krátkou přesilovku pět na tři. Využít jí dokázali, po hezké kombinaci se za pomocí tyče trefil Jan Bárta.

Další třetina začne přibližně v 13:31.

40:01

41:32
    Oba dva týmy zatím nedokáží delší čas udržet kotouč na svých hokejkách. Vidíme hru nahoru – dolu, ale bez šancí.

41:48
    Hned po přejetí útočné modré to zkusil nápřahem Rezek, ovšem Patera byl pozorný.

42:35
    Dukla se sice dostala do útočného pásma, ale nedokázala ohrozit soupeřovu branku. To samé platí i pro akci hostí na druhé straně.

43:28
    Z pravého kruhu zkusil vystřelit Tomáš Vochozka, jehož pokus poslal do ochranné sítě dobrým zákrokem Brož.

43:50
    Také Srnský vyzkoušel pozornost gólmana Patery, a to střelou od modré. Gólman hostí ale dnes vystupuje velmi jistě a kotouč sráží na mantinel za brankou.

44:32
    Jihlavští vyhodili kotouč do obranného pásma Motoru a jdou střídat.

44:51
    Dukla právě vstřelila branku!
    V Jihlavě máme vyrovnáno a že to byla tedy povedená akce, stejně jako při gólu Motoru. Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Od Rezka si vzal na modré kotouč obránce Pospíchal a znovu ukázal své ofenzívní sklony.. Najel si blíže k brance, neukvapil se, nevystřelil, ale bekhendem přihrál nalevo volnému RENÉ GEIEROVI, který do odkryté klece střílí svůj první gól za červenožluté. Asistence: Ladislav Pospíchal, Václav Rezek.

45:45
    Z otočky to zkusil Štěpán Kadilák, jeho pokus z levého kruhu ale šel vedle domácí klece.

46:25
    Po vstřelené brance se úroveň hokeje zase o trošku zvedla, už tak byla dobrá. Vyhrát dnes chtějí oba týmy, ale to nebude možné.

47:45
    Jihlava během tří minut otáčí nepříznivý stav zápasu. Hejna se ještě zblízka neprosadil a proti Paterovi neuspěl, k odraženému puku se však dostal DAVID ČERMÁK a jihlavský kanonýr dostrčil puk pod ležícím gólmanem do sítě. Asistence: Martin Hejna.

48:37
    Útok Motoru končí ofsajdem.

49:45
    Hosté se usadili v útočném pásmu a zkouší kombinací přelstít domácí pětici.

50:10
    A málem se to podařilo. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Štěpán Kadilák a Brož musel vytáhnout pohotový zákrok.

50:42
    Domácí gólman nyní raději kryje puk proti Pixovi s Doktorem, kteří se hodně rychle blížili s napadáním.

50:52
    Dukla po buly získala puk a poslala jej kousek za modrou. Hned poté je pískán ofsajd hostí.

50:57
    Hra se po zakázaném uvolnění Motoru stěhuje před Pateru. Tohle šlo z pohledu hostí vyřešit jinak a lépe.

51:11
    No, tohle je trošku komplikace pro Motor, protože obránce Roman Tintěra jde dnes podruhé na trestnou lavici, nyní za hákování.

Na vyloučení: 2-5.

51:40
    Jakub Káník pro svůj tým našetřil cenné vteřinky, když kotouč vyvezl ze svého obranného pásma až na druhou stranu.

51:55
    Na pravém kruhu se puk odrazil od těla Heinricha vedle pravé tyčky Patery. No, to by byl šťastný gól Dukly, kdyby puk šel mezi tři tyče.

52:05
    Po ofsajdu Motoru se bude vhazovat ve středním pásmu. Hosté ale znovu sbírají cenné vteřinky.

52:34
    V oslabení jsou mnohem aktivnější hosté. Jan Bárta se ujal ve středním pásmu puku a zamířil si to rovnou z pravé strany před branku, kde proti jeho bekhendu dobře zasáhl Brož.

53:11
    Motor hraje v plném počtu a na vyrovnání má něco málo k sedmi minutám.

54:01
    Puk se po zakázaném uvolnění Dukly stěhuje před Brože.

54:55
    Hosté to přehnali s napadáním v souboji o puk a v útočném pásmu se dopustili zbytečného faulu. Dukla tak hraje výhodu.

55:01
    Tohle zakázané uvolnění platit nebude, jelikož David Svoboda je potrestán dvěma minutami za hákování. Vyloučení přichází pro Motor v nepříliš vhodné době.

Na vyloučení: 2-6.

55:11
    Patera raději po buly rychle pokryl kotouč, před ním byli totiž dva hráči Dukly.

55:18
    Kapitán Doktor zabojoval u mantinelu a posílá kotouč do středního pásma.

56:25
    Motoru se podařilo získat puk po jihlavském zavezení do pásma a opět vyhazuje přes všechny čáry.

56:51
    Jihlava se již na útočení v přesilovce moc nesoustředí, zaměřuje se zejména na dobrou obranu a neudělání chyby.

57:01

57:10
    Mezi kruhy se k odraženému puku dostával Roman Tintěra, který se již připravoval na střelu, kotouč ale na poslední chvíli vypíchl jeden z domácích plejerů.

57:17
    Pískáno je zakázané uvolnění Dukly, po kterém si domácí tým bere oddechový čas.

57:30
    Hosté propadli na útočné modré a Jihlava rázem šla do přečíslené tři na dva. Po přihrávce Čermáka nalevo vzal Richard Peschout odpovědnost na sebe, využil volného prostoru, nabruslil si na levý kruh, proti jeho střele byl Brož úspěšný a srazil jí za branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Motor získal buly po levici Brože a vypadá to, že oddechový čas si vezmou také hosté.

58:35
    Přesně tak tomu je. Zůstane Jiří Patera na střídačce?

58:35
    Zatím tomu tak není.

58:47
    Až nyní to hosté zkouší v šesti po tom, co mají kotouč v útočném pásmu na svých holích. Jiří Patera je na střídačce.

58:55
    Hosté budou hrát přesilovou hru a to znamená, že na ledě bude šet hráčů Motoru proti čtyřem Jihlavákům. Richard Peschout, kapitán Dukly, je vyloučen na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 3-6.

59:04
    Roman Tintěra vypálil od modré, ale jeho nápřah se odrazil od clonícího Bláhy do ochranné sítě. Buly tak bude ve středním pásmu.

59:30
    Jakub Káník po přihrávce zpoza branky netrefil v dobré pozici tři tyče, poté dělovkou od modré neuspěl ani Roman Tintěra.

59:41
    Devatenáct vteřin před koncem využívají hosté přesilovku umocněnou hrou bez gólmana a dnes to tedy na Horáckém zimním stadionu vypadá na prodloužení. Kmecovu střelu od modré tečoval před brankou kapitán hostí JAKUB DOKTOR a započal tak obrovskou radost svého týmu z vyrovnání. Asistence: Dušan Kmec, Jakub Káník.

60:00

Třetí třetina byla také hodně zajímavá. Ve 45. minutě odčaroval kouzlo Jiřího Patery v brance Motoru útočník René Geier a tři minuty po něm se prosadil také David Čermák. Když už to vypadalo, že by Dukla mohla získat další tři body, hráli hosté přesilovou hru umocněnou odvoláním gólmana a po teči Jakuba Doktora došel zápas do prodloužení, hrané tří proti třem.

60:01

60:36
    V prodloužení je zatím aktivnější Dukla, protože Patera musel již podruhé zasahovat.

60:38
    Je rozhodnuto. Před brankou si našel puk po přihrávce Mejzlíka MARTIN HEJNA a střelou pod horní tyčku nekompromisně rozhodnul. Asistence: Tomáš Mejzlík, Vladimír Srnský.

Prodloužení nakonec trvalo pouhých 38 vteřin, když jej rozhodl útočník první lajny Dukly Martin Hejna a vystřelil svému týmu extra bod navíc – 3:2 po prodloužení.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila na svém ledě Motor České Budějovice 3:2 v prodloužení, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:43:34)

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 45. Geier (Pospíchal, Rezek), 48. Čermák (Hejna), 61. Hejna (Mejzlík, Srnský) – 21. Bárta (Doktor, Tintěra), 60. Doktor (Kmec, Káník)

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Váňa, Pospíchal, Krtek, Srnský, Kadlec, Pražák, Huňáček – Hejna, Heinrich, Čermák – Maštera, Mejzlík, Peschout – Geier, Rezek, Kraučuk – Hendrych, Berka. Trenér: Patrik Augusta
    HC Motor České Budějovice: Patera (Němec) – Michal, Svoboda, Radoš, Farka, Kmec, Tintěra, Benda – Bláha, Doktor, Káník – Mařík, Bárta, Vochozka – Tejko, Pixa, Kadilák. Trenér: Milan Kupka

Rozhodca: Doležal – Lučan, Kis