Žilina – Martin 2:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 18.09.2016, 17:00 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Banskobystričania sa na domácom ľade pokúsia po prvýkrát v sezóne vyhrať. Pod Urpínom hrali iba jeden zápas a ten nezvládli. S Košicami prehrali minulú nedeľu v predĺžení. Potom však vyhrali v Poprade a Martine, takže s dvoma víťazstvami na ihriskách súperov idú na tento duel nabudení s odhodlaním potešiť domácich fanúšikov a hlavne bodovať naplno.

Liptovský Mikuláš nebude ľahkým sústom. Nováčik je ambiciózny a dokáže potrápiť aj silné tímy. Vzdoroval na ľade Košíc, vyhral v Žiline a doma zdolal majstrovskú Nitru po nájazdoch. Naposledy zakopol s Popradom, ale až v predĺžení. V štyroch dueloch bodoval trikrát, takže z Banskej Bystrice rozhodne nechce odísť naprázdno.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, P. Mikuš. Wishart, Maione. Mihálik, Matuškin. Ťavoda – Truchno, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Andrisík – Róth, Češík, Matoušek – Ferleťák, Tamáši, Valent

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Bobček, Mezovský, Nádašdi, Šiška, Kadlubiak, Moravčík, Oravec – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Lištiak, Piatka, A. Laco – Števuliak, Kabáč, Brezniak – Kadura

Rozhodca: V. Snášel – Valo, Krajčík.

Ľad je už pripravený, čaká sa na príchod hráčov.

Hráči sú už na ľade, čaká sa na hymnu SR.

Odznela hymna SR, nasleduje minúta ticha za fanúšika Jakuba Cimermana, ktorý včera zomrel v mladom veku.

00:01

1:23
    Zatiaľ sa nič významné na ľade nedeje, viac aktivity je na strane domácich, ale brankári nečelili strelám.

1:59
    Banská Bystrica dala gól!
    Liptáci boli pod tlakom v tretine, nedokázali vystriedať druhú formáciu a tretia bystrická, v zápise ako druhá, sa presadila. po prihrávke Bortňáka skóruje z otočky bekhendom MARTIN ANDRISÍK – 1:0.
    1:59 ANDRISÍK - 1:0

2:41
    Liptáci sú teraz v útočnej tretine a vybojovali tam buly. Snažia sa hroziť.

3:32
    Róbert Huna sa natlačil pred bránku, ale zblízka neskóruje, následne ešte Nádašdi strieľal od modrej, ale Bacashihua puk pokryl.

4:24
    Domáci sú v útočnej tretine, pre posunutú bránku hostí bude buly pred Križanom.

4:42
    Truchno sa dostal ku koncovke zblízka, Križan puk vyrazil. Dobrá možnosť.

5:15
    Opäť buly pred Križanom, ale domáci ho prehrali a hostia pôjdu s pukom dopredu.

6:00
    Liptáci sa dlho v útočnom pásme neohriali, stratili puk a Bystričania idú na bránku hostí.

6:21
    Teraz sa útoky striedajú na jednej i druhej strane, hra sa prelieva a hráči sa snažia aj zakončovať.

7:04
    Sledujeme svižný hokej, v rýchlom tempe, oba tímy sa snažia o útočnú hru.

7:38
    Hickmott si vytvoril priestor v strede útočnej tretiny a dostal sa pred Križana, nepokoril ho.

8:00
    Aj Surový sa prezentoval pekným streleckým pokusom, Križan je proti.

8:20
    Na opačnej strane prenikol dopredu Brezniak, ale nie je úspešný pri ľavej žrdi Bacashihuovej svätyne.

8:57
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Mikulášania vyrovnali po rýchlom prechode do útoku, prihrával Róbert Huna a z ľavej strany prestrelil Bacashihuu RICHARD HUNA – 1:1. Gólman Bystrice dostal ´teplomer´.
    8:57 RI.HUNA - 1:1

9:16
    Po vyhratom buly Wishart vystrelil od modrej a zvoní žŕdka na bránke hostí!

10:06
    Bystričania sú teraz aktívnejší, tvoria v útočnom pásme a točia hostí vo vlastnej tretine.

10:32
    Tamáši ide za podrazenie na trestnú, hostia budú hrať presilovku.

11:02
    Rudolf Huna vystrelil z ľavej strany, Bacashihua je pozorný. Liptáci po buly prišli o útočné pásmo.

11:25
    Veľká šanca Liptákov, Sukeľ sa dostal pred bránku, no zoči – voči Bacashihuovi neuspel!

12:01
    Hostia až teraz v útočnom pásme v povestnom lichobežníku a tvoria.

12:22
    presilovku využili hostia. Po strele Bobčeka od modrej tečujue puk za Bacashihuu ANDREJ LIŠTIAK – 1:1. Druhá asistencia. Piatka.
    12:22 A.LACO - 1:2

13:01
    Hostia sú pri chuti, boli v útočnom pásme, ale nedostali sa k šanci.

14:00
    Bystričania taktiež v útočnom pásme, snažia sa dostať do príležitostí, ale zadáci hostí dobre vykrývajú priestor.

14:44
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa sťahuje pred Križana na buly.

15:35
    Domáci teraz hýrili aktivitou, po strele Surového Križan puk skryl do lapačky.

15:58
    Matuškin teraz pálil z pravej strany a Križan puk vyrazil krkom, je bolestivo zasiahnutý a bude asi potrebovať ošetrenie.

15:58
    Križan bude v poriadku po konzultácii s lekárom.

16:26
    Domáci zostali v útočnej tretine, ale neposlali puk na bránku, napokon hostia môžu vyraziť dopredu.

17:02
    Matoušek sa pekne preštrikoval pred bránku, ale tam ho hákoval Mezovský a putuje na trestnú lavicu.

17:25
    Maione vystrelil od modrej, ale puk sa od hráča Liptákov dostal von z tretiny.

17:51
    Truchno neuspel pred bránkou, buly pred Križanom Bystričania prehrali.

18:18
    Pokračuje aktivita Bystrice, Križan teraz prikryl puk pri žrdi, o ktorý tam hráči bojovali.

18:40
    Surový stratil puk na modrej a mohol z toho ťažiť Róbert Huna, išiel na Bacashihuu ale tiesnený kapitánom Bystrice nedokázal streliť gól, hoci predviedol slušnú koncovku.

19:03
    Bystrica v pätici, hra je teraz v strednom pásme.

19:47
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nič tam nevymysleli.

20:00

20:01

20:55
    Bystričania boli v pásme, ale nedokázali účinne zakončiť.

21:04
    Mapokon Róth mal veľa priestoru, strieľal z ľavej strany, no mieril dosť nepresne.

22:00
    Križan teraz nerozohral puk, nestihol a Bortňák ho takmer prekonal, iba centimetre chýbali aby puk skončil medzi opustenými žrďami Liptákov.

22:52
    Domáci sú zatiaľ aktívnejší v úvode druhej tretiny, ale nedostávajú sa do nebezpečnej koncovky.

23:33
    Hostia sa tiež snažia niečo vymyslieť v útočnej tretine, majú druhé buly v rade pred Bacashihuom.

24:25
    Pekná akcia Bystrice, Matoušek z pravej strany poslal puk pred bránku, no Ťavoda pred Križanom neuspel.

25:31
    Maione narobil poriadne vetry Liptákom aj s dobrou koncovkou, Križan puk vyrazil po strele tohto obrancu Bystrice z dvoch metrov.

25:39
    Na opačnej strane protiútok hostí, Laco prihral Kriškovi pred bránku a ten zakončuje už tiesnený Maionem, ktorý sa stihol vrátiť a sťažiť útočníkovi Liptákov koncovku. Nie je z toho teda gól.

26:43
    Kadlubiak ide za podrazenie na trestnú lavicu a presilovku bude hrať Bystrica.

26:59
    Prečíslenie Liptákov v oslabení, napokon Róbert Huna zakončil z ľavej strany, no priamo do Bacashihuu.

27:21
    Ďalšia chyba Bystrice v strednom pásme a Kriška tiesnený Truchnom išiel na Bacashihuu, nepokoril ho.

28:12
    Domáci sa už nasťahovali do útočnej tretiny, strelu Bortňáka spoza kruhov Križan vykryl.

28:41
    Hostia mali ďalšie prečíslenie v oslabení, ale Rudolfovi Hunovi ušiel puk a už sa vytlačil z dobrej pozície.

28:50
    Liptáci sú už v pätici, ale musia sa brániť, domáci tvoria v útočnej tretine.

29:34
    Stále pokračuje tlak Bystrice, hostia sa iba bránia.

30:27
    Moravčík za hákovanie ide na trestnú lavicu a ponúka domácim ďalšiu presilovku.

30:55
    Maione vypálil od modrej a triafa žŕdku Križanovej svätyne.

31:38
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nehrozili výrazne, napokon prišli o pásmo.

32:05
    Opäť sa Liptáci oslobodili a vyhodili puk z obranného pásma.

32:26
    Liptáci v oslabení nasťahovaní v útočnej tretine a robia starosti domácim.

32:30
    Hostia už v pätici a majú puk na paliciach.

33:11
    Uram unikol domácim a ide na Bacashihuu sám, je však faulovaný Mihálikom a bude trestné strieľanie.

33:11
    Uram trestné strieľanie nevyužil, triafa hornú žŕdku!

33:42
    Truchno v šanci, bekhendovu dorážku Križan pokryl. Brankár Liptákov podáva kvalitný výkon zatiaľ.

34:35
    Domáci boli dlhšie v útočnom pásme, ale po rohoch s pukom, pri mantineloch, nebolo to plodné.

34:52
    Maione sekal a ide na trestnú, presilovku si zahrajú hostia.

35:35
    Rudolf Huna sa pekne pretlačil dopredu pred bránku, ale s jeho koncovkou si Bacashihua poradil.

36:10
    Liptákom sa nedarí v presilovke zatiaľ usadiť sa v útočnom pásme...

36:36
    Až teraz hostia zatlačili domácich a Uram z uhla posiela puk na Bacashihuu, ktorý s ním padá do bránky, ide sa telefonovať, či bol alebo nebol gól.
    36:36

36:36
    Nie je spojenie s videorozhodcom, napokon to riešia arbitri cez mobil.

36:36
    Kvôli hluku na štadióne sa hlavný rozhodca zohol za stoličkou hlásateľky, aby videorozhodcu dobre počul.

36:36
    Skóre sa nemení, videorozhodca usúdil, že puk s Bacashihuom za bránkovou čiarou nebol.

37:00
    Bystrica už v pätici, ale hostia v útočnom pásme na puku a snažia sa o koncovku.

37:38
    Domáci boli v útočnej tretine, neujal sa nahodený puk Matuškina od modrej čiary.

38:31
    Prečíslenie Češíka s Róthom, ale skackavý puk nekončí za Križanom, bolo to nedorozumenie zo strany domácich a mohlo aj skončiť gólom pri kúsku šťastia.

39:19
    Domáci vyrovnali napokon na 2:2 – Andrisík spoza bránky poslal puk pred ňu, kde bol TOMÁŠ SUROVÝ a ten pohotovo zakončil.

39:39
    Hickmott sa natlačil pred bránku a takmer prekonal Križana zblízka. Je tam závar, ale rozhodca hru prerušuje, následne ešte menšia šarvátka.

40:00

40:01

40:55
    Bystričania sú v útočnej tretine, ale s pukom pri mantineli, napokon oň prišli.

41:11
    Liptáci na buly pred Bacashihuom, prehrali ho.

41:22
    Buly na opačnej strane pred Križanom, domáci sú úspešní.

42:00
    Matuškin od modrej vystrelil a Križan mal problémy, potom ho ešte zamestnal dobrou strelou Bezúch.

42:04
    Na opačnej strane brejk hostí s koncovkou Laca, Bacashihua podržal svoj tím.

42:55
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nič účinné tam nepredviedli.

43:21
    Andrisík to skúšal z medzikružia, ale Križan opäť dobre zasiahol.

43:42
    Češík obišiel bránku a hľadal pred ňou Rótha, puk však nejde k adresátovi.

44:00
    Kadura fauluje v strednom pásme a putuje na trestnú lavicu za napadnutie Rótha.

44:52
    Domácim presilovka nejde podľa predstáv, nevedia sa dostať ku koncovke.

45:36
    Stále neplodná presilovka Bystrice, nedostávajú sa do koncovky domáci hokejisti.

46:00
    Až teraz po strele Bortňáka závar pred Križanom, ale ten puk nepúšťa za seba.

46:10
    Liptáci hrajú v pätici a dostali puk do stredného pásma.

47:00
    Teraz viacero technických prehreškov na oboch strán rozkúskovalo hru, ale oba tímy sa snažia útočiť, vidíme zaujímavý hokej.

47:47
    Liptáci boli dlhšie v útočnom pásme, no Bacashihua nemal prácu.

48:26
    Mikuš vystreli spoza kruhu, ale puk Križan videl a schoval ho do lapačky.

48:52
    Róth ide za podrazenie na trestnú lavicu a ponúka hosťom presilovku.

49:51
    Liptákom zatiaľ presilovka nejde, dokonca sa dopustili zakázaného uvoľnenia, takže buly je pred Križanom.

50:25
    Až teraz sú hostia nasťahovanú v útočnej tretine, dve strely Nádašdiho – prvá vedľa a druhú Bacashihua pokryl.

50:36
    Kadlubiak vystrelil od modrej, Bacashihua opäť chytá puk ako muchu lapačkou.

50:55
    Bystrica v pätici a ide dopredu.

51:15
    Bezúch sa pekne predral dopredu a dobre preveril Križana, ten drží svoj tím na remízovom stave.

52:30
    Útoky sa teraz striedajú na oboch stranách, ale nevidíme vyloženú šancu.

53:04
    Mikuš si nerozumel s Bacashihuom čo využil takmer Rudolf Huna, napokon brankár Bystrice zbadal puk a pokryl ho.

53:33
    Dnešné stretnutie sleduje 2403 divákov.

54:04
    Obraz hry sa nemení, sledujeme rýchle prechody do útokov na oboch stranách a čo je potešiteľné, hráči sa snažia o častú streľbu.

55:00
    Teraz sa viac bojovalo o puk v strednom pásme, pri mantineli bola tlačenica, napokon ho majú v moci Liptáci.

55:40
    Buly pred Križanom, vyhrali ho hostia.

56:21
    Už sa začína taktizovať, viac sa tímy sústredia na defenzívu. Čaká sa na chybu, ktorá by mohla rozhodnúť zápas.

56:48
    Zakázané uvoľnenie hostí, buly pred Križanom.

57:09
    Rýchly protiútok Mikuláša, Kriška z pravej strany poslal nádherný puk pred bránku, kde ho trafil Sukeľ, ale neprekonal Bacashihuu.

58:00
    Liptáci číhajú na šancu, rýchly brejk. Domácim sa nedarí nátlakový hokej. Truchno teraz zakončoval z kruhu, ale iba do Križana.

58:45
    Striedajú sa útoky na oboch stranách, ale viac práce má Križan po koncovkách Bystričanov. Tí častejšie strieľajú.

59:31
    Hostia sa teraz dobre bránia, domáci nasťahovaní v útoku, ale nevyslali nebezpečnejší puk na bránku.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:23
    Surový sa ocitol voľný pred Križanom, ale neprekonal ho.

60:44
    Kriška narazil na mantinel Ďatelinku a ponúka presilovku Liptákom.

60:44
    Ešte si berie Bystrica oddychový čas, bude hrať v štyroch proti trom.

60:45
    Už sa hrá, buly vyhrali domáci.

61:40
    Maione vystrelil trikrát od modrej, ale neprekonal Križana.

61:50
    Hickmott z ľavej strany a Matuškin z pravej strany zamestnali dobrými strelami Križana.

62:15
    Hostia sa oslobodili, vyhodili puk do stredného pásma.

62:46
    Domáci skórujú, keď sa odrazený puk dostal k JURAJOVI BEZÚCHOVI a ten ho triafa do odkrytej bránky. Asistoval Ďatelinka.
    62:46 BEZÚCH - 3:2

Koniec zápasu. (19:32:15)

Dado Balco

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 2. Andrisík (Bortňák), 40. T.Surový (Andrisík), 63. Bezúch (Ďatelinka) – 9. Ri.Huna (Ro.Huna), 13. Lištiak (Bobček, Piatka)

HC MONACObet Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, P. Mikuš. Wishart, Maione. Mihálik, Matuškin. Ťavoda – Truchno, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Andrisík – Róth, Češík, Matoušek – Ferleťák, Tamáši, Valent

Rozhodca: V. Snášel – Valo, Krajčík