USA – Kanada 4:2 (kon.) | Česko – Rusko 2:1 (2:1 po s.n.) | Švédsko – Fínsko 6:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Česko
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Rusko
Sobota 10.09.2016, 16:40Reprezentácia

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri predposledom zápase českej reprezentácie pred blížiacim sa Svetovým poháhom v Toronte. V pražskej O2 Arene si výber Josefa Jandače zmeria sily s Ruskom.
    Vladimír Sobotka o zápas v O2 Arene príde, nad jeho zdravotným stavom stále visia otazníky

V Petrohrade chýbalo Čechom k úspechu málo

Česká reprezentácia sa s Rusmi stretla už vo štvrtok a na pôde súpera v Petrohrade nepodala vôbec zlý výkon. Česi boli pred turnajom odborníkmi radení do úlohy outsidera, ale proti hviezdami nabitej zbornej si viedli veľmi dobre a prehrali tesne 3:4.

Góly a asistencie: 19. Panarin (Šipačov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačjov) – 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát).
    Washingtonská spojka v ruskej reprezentácii Orlov - Ovečkin - Kuznecov

Česko: Neuvirth (Mrázek) – Šustr, Nakládal, Z. Michálek, Jordán, Polák, Kempný, Kundrátek – Voráček, Plekanec, M. Michálek – Palát, Hanzal, Pastrňák – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Birner. Trenér: Josef Jandač

Rusko: Varlamov (Vasiljevskij) – Zajcev, Orlov, Jemelin, Nesterov, Marčenko, Kulikov – Kučerov, Kuznecov, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, Kuljomin – Dadonov, Šipačov, Panarin – Namestnikov, Anisimov, Telegin

Rozhodca: Dwyer (CAN), Hribik – Suchanec (CZE), Cormier (CAN).

Momentálne na ľadovej ploche prebieha predstavovanie československej reprezentácie z Kanadského poháru v roku 1976, samotný zápas sa teda začne s niekoľkominútovým oneskorením.

00:01

00:17
    Česi sa mohli ujať vedenia! Ihneď po buly sa pred bránku natlačil Plekanec a prudko pálil, ale Varlamov odolal.
    00:17 Plekanec (CZE)

01:15
    Česi si pri rozohrávke z vlastnej obrannej tretiny nerozumeli a puk poslali priamo na hhokejky súpera, ale následná prudká strela bola zrazená na ochrannú sieť a hra sa prerušuje.

01:28
    Česi vyhrali vhadzvanie pri svojej bránke a okamžite sa presúvali na opačnú polovicu. Tam Frolík prihrávkou na ľavú stranu hľadal Faksu, ale ten bol pokrytý.

02:40
    Oba celky striedajú, hosťujúci zadák Zajcev má teda puk za svojou bránkou a čaká na spoluhráčov.

02:55
    Česi rýchlo prešli do pásma, kde Ovečkin prenechával puk korčuľujúcemu spoluhráčovi, ale Česi včas zasiahli a zastavili akciu svojho súper.a

03:58
    Česko sa v tejto minúte musí brániť, pretože Rusi obsadili útočnú tretinu. Strelecké zakončenie ale nevidíme a domáci zatiaľ odolávajú.

04:40
    Dmáci Šustr sa pokúšal vyhodiť puk popred bránku, ale trafil iba Jordána a od neho sa kus čiernej gumy odrazil do gólmana. Neuvirth nič neriskovala hru prerušil.

05:02
    Česko si zahrá presilovku! Na dve minúty za nedovolené bránenie smeruje na trestnú lavicu Šipačov.

05:30
    Česi dostali puk do útočnej tretine a po nahodení z pravej stane sme videli nebezpečnú situáciu! Puk iba poskakoval v bránkovisku a naťahoval sa po ňom Michálek, ale za dezorientovaného Varlamova ho nedokázal dostať.

05:40
    Rusi sa následne rýchlo oslobodili vyhodením cez všetky čiary.

06:18
    Domáci hráči sa do pásma bleskovo vrátili. Strelecky to skúsil Pastrňák, ale Varlamov včas zareagoval a puk vyrazil.

07:02
    Česká presilovka sa končí a Rusko môže hrať v plnom počte. Musíme uznať, že domáci hokejisti boli v početnej prevahe naozaj aktívni a súpera poriadne potrápili.

07:27
    Brániť sa však bude aj Česko. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Birner.

07:50
    Česi zvládli buly pred vlastnou bránkou a puk sa im podarilo vyhodiť cez všetky čiary.

08:16
    Česi mohli otvoriť skóre vo vlastnom oslabení! Vysoký forčeking priniesol puk pre Milana Michálka, ktorý okamžite strieľal, ale Varlamov jeho pokus vyrazil.

08:50
    Rusi chceli prejsť do pásma, ale Česi im puk vzali a v dvojici sa pustili do protiútoku. Na konci akcie mala byť krížna prihrávka, ale tá sa odrazila od korčúľ Orlova.

09:27
    Birner je späť na ľadovej ploche. Česi toto oslabenie zvládli parádne a súpera vôbec k ničomu nepustili.

09:59
    Hra je prerušená a vhadzovať sa bude v strednom pásme. Po polovici tretiny musíme konštatovať, že viac z hry majú zatiaľ domáci.

10:37
    Hra je prerušená, pretože Polák a Tarasenko sa do seba pustili a rozhodcovia musia upokojovať emócie.

10:37
    Z domácich odchádzajú na trestnú lavicu na dve minúty za hrubosť Palát a Kundrátek, z hostí inkasuje rovnaký trest iba Tarasenko, takže nasledovať bude druhá ruská presilovka v tomto zápase.

11:36
    Česi v úvode oslabenia odolávali veľkému tlaku súpera, ale napokon sa spod neho dokázali vymaniť. Skvelou individuálnou akciou sa následne prezentoval domáci kapitán Plekanec, ktorý puk potiahol po pravej strane a zakončil, ale Varlamov vyrazil.
    11:36 Plekanec (CZE)

12:28
    Rusi sa následne vrátili do pásma, kde Šipačov nabil Malkinovi, ale ten strelou bez prípravy minul priestor troch žrdí.

12:37
    Česi od tejto chíle hrajú v plnom počte. Aj naďalej sa pokračuje za stavu 0:0.

13:27
    Česká republika sa však musí brániť aj v plnom počte. Rusi ostávajú v pásme a nasledovať bude vhadzovanie.

13:40
    Jaškin získal puk a dostal ho do vlastnej útočnej tretiny. Rusko sa musí stiahnuť k svojej svätyni.

14:21
    Rusi puk vyhodili, ale Frolík sa k nemu v strede klziska rýchlo dostal a na pravej strane nepríjemne zrýchlil. Napokon ho ale Rus dobehol a nasledovala nepresná krížna prihrávka.

15:00
    Česi ešte ostali v útočnej tretine a Milan Michálek to skúsil z ťažkej pozície z uhla, ale Varlamov sa natlačil k žrdi a puk za seba nepustil.

15:28
    Opäť veľmi pekná a rýchla akcia v podaní ruských hráčov. Plekanec hľadal medzi kruhmi Milana Michálka, ale ten bol dobre pokrytý a nedokázal dobre vystreliť.

16:00
    Pred nami je záverečná štvorminútovka tejto tretiny. V Prahe stále sledujeme stretnutie bez gólov, ale s veľkým množstvom skvelých streleckých pozícií.

17:16
    Plekanec posunul puk pred bránku Ruska, kde bol Birnenr, ale Varlamov včas zareagoval a vytesnil ho.

17:23
    Puk vyletel mimo hracej plochy a rozhodcovia hru vykazujú do stredového kruhu na vhadzovanie.

17:36
    Česi vyhrali buly a presunuli sa do útočnej tretiny. Tam to strelecky skúšal Kempný, no skvelý Varlamov si opäť poradil.

18:05
    Rusi v úvode záverečnej dvojminútovky vyhodili puk až k Neuvirthovi, ale zakázané uvoľnenie z toho nie je.

18:44
    Česi si puk spracovali za svojou bránkou a vrátili sa do útočného pásma, kde sú však zatlačení iba k mantinelu.

19:00
    Hlásateľ oznámil, že sa začína posledná minúta úvodnej tretiny.

19:29
    Česi to opäť skúsili strelecky. Spoza kruhov pálil Frolík, ale Varlamov si poradil a puk vytlačil na ochrannú sieť.

20:00

Prvá tretina je minulosťou. Videli sme v nej atraktívny a vyrovnaný hokej s niekoľkými dobrými streleckými príležitostiami na oboch stranách, ale presný zásah nepadol a po prestávke budeme pokračovať za stavu 0:0.

Druhá tretina sa začne približne o 17:36.

20:01

20:40
    V úvode druhej dvadsaťminútovky sa Kempný predral do pásma a nepríjemne vystrelil, ale Rusi puk vyrazili na ochrannú sieť.

21:09
    Rusko sa pokúšalo puk rozohrať od vlastnej bránky, ale to mu nevyšlo. Následne sa k puku takmer dostal Palát, no tesne mu preskočil hokejku.

22:22
    Nesterov narazil Jordána na mantinel a český obranca ostáva nehybne ležať na zemi. Okamžite k nemu bežia lekári.

22:22
    Jordán sa našťastie dokázal postaviť a z ľadu odišiel rovno do šatne. Pevne veríme, že to nebude nič vážne a bude rýchlo v poriadku.

22:22
    Nesterov za narazenie na mantinel inkasuje zaslúžený dvojminútový trest a Česko si zahrá presilovku.

23:19
    Česi boli po celý doterajší čas preislovky v útočnej tretine, ale Rusi všetko pozrážali mimo priestoru troch žrdí a teraz sa dokonca aj oslobosili.

23:59
    Česi sa vrátili do útoku a opäť mohli otvoriť skóre tohto duelu! Michal Michálek sa prezentoval nepríjemnou strelou, ktorú Varlamov iba vyrazil a následne musel bojovať aj s dorážkou.

24:10
    Telegin sa teraz obetavo vrhol priamo do strely a puk sa mu podarilo zraziť von z pásma. Rusko si môže aspoň na moment vydýchnuť.

24:22
    Česká početná prevaha sa končí, ale domáci hokejisti ostávajú v útočnej tretine.

25:33
    Česi sa museli do pásma opätovne prebojovať. Pastrňák to tam skúsil nenápadným pasom pred bránku, ktorý smeroval na Paláta, ale pozorný Varlamov sa nenechal oklamať.

25:52
    Vylúčenie v tíme Česko (Palát – 2 min., faul kolenom).

26:09
    Šipačov sa ihneď natlačil do zakončenia a pálil do poloodkrytej časti bránky, ale trafil iba Plekanca.

26:40
    Česko sa dokázalo oslobiť vyhodením puku cez všetky čiary.

27:43
    Česko opäť posiela puk preč od svojej bránky. Domácim ostáva do konca vlastného oslabenia už iba niekoľko sekúnd.

27:52
    Palát vykorčuľoval späť na ľadovú plochu aCesko hrá v plnom počte.

28:25
    Domáci sa presunuli pred bránku súpera, kde sa z ničoho nič puk dostal medzi korčule Plekanca, ale domáci hráč sa v rýchlosti nestihol zorientovať.

28:58
    Videli sme veľkú šancu aj pre ruský celok! Panarin prudko strieľal z ľavého kruhu, ale bránku Neuvirtha tesne minul.

29:17
    Hra je prerušená a nasledovať bude krátka reklamná prestávka.

29:34
    Rusko sa bude opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za sekanie Šipačov.

29:41
    Česi ihneď vystrelili, Varlamov prerušil hru a následne sa strhla ďalšia mela. V nej sa Milan Michálek pustil do Jemelina a videli sme menšiu fyzickú potýčku.

29:41
    Rus Jemelin dostal dvojminútový trest, zatiaľ čo Milan Michálek 2+2 minúty. Nasledovať teda bude ruská preislovka.

30:26
    Českí hokejisti sa vo vlastnom oslabení dostali do ďalšej skvelej šance! Po rýchlom prechode pálil spred bránky Plekanec, ale Varlamov zázračne odolal.
    30:26 Plekanec (CZE)

30:55
    Česi aj naďalej vysoko napádajú a Rusko sa vo vlastnej početnej výhode nedokáže dostať do zakončenia. Skvelá hra domáceho tímu.

31:41
    Početná nerovnováha je minulosťou. Oba celky už hrajú v plnom počte.

32:20
    Rusko ostáva v útočnej tretine a Česi sa musia brániť. Hosťujúci hokejisti teraz na súpera vyvíjajú veľký tlak.

33:48
    Rusko mohlo ísť do vedenia! Anisimov poslal na modrú čiaru prihrávku pre Zjaceva, ktorý ihneď prudko vypálil, ale trafil iba hornú žrď.
    33:48 Zajcev (RUS)

34:30
    Diváci si pýtajú gól, ale na otvorenie skóre v tomto dueli stále iba čakáme.

34:56
    Česko sa dostalo do pásma, kde ťažký puk na modrej čiare udržal Plekanec. Domáci hokejisti pokračujú v ofenzívnej aktivite.

35:22
    V skvelej šanci boli teraz aj domáci. Po skvelej prihrávke spoza bránky sa v najnebezpečnejšom priestore dostal k puku Birner, ktorý ihneď pálil, ale Varlamov už niekoľkýkrát zázračne zasiahol.

36:07
    Gól však mohol padnúť aj na opačnej polovici klziska! Hviezdny Ovečkin si puk prevzal v strednom pásme a vletel do útoku, kde však šancu na strelu premárnil a dokorčuľovali ho obrancovia domácich.
    36:07 Ovečkin (RUS)

37:04
    Český ofsajd teraz po dlhšej dobe prerušil hru.

37:21
    Česi rýchlo prešli do útoku a skúsili to akýmsi nahodením pred bránku, kde sa Hanzal pokúšal puk vyškriabať spod Varlamovovej lapačky, ale nebol úspešný.

38:38
    Teraz sledujeme rýchlu hru, ktorá sa presúva z jednej strany na druhú. Rozhodcovia vôbec neprerušujú a blížisa záverečná minúta.

39:00
    Začína sa posledná minúta tejto tretiny.

39:40
    Rus Kulikov sa pokúšal rozohrať, ale jeho puk pristál iba na hokejke jedného z domácich. Česi sa ešte pokúsia založiť útočnú akciu.

40:00

Aj po dvoch tretinách pokračujeme bez gólov. Zápas má aj naďalej vynikajúce tempo a videli sme aj niekoľko fyzických potýčiek, ale na presný zásah ešte stále čakáme.

Tretia tretina sa začne približne o 18:37.

40:01

41:03
    Rusko dalo gól!
    Hostia sa v úvode tretej tretiny nasťahovali do pásma súpera, Kuznecov poslal popred bránku krížnu prihrávku a NIKITA KUČEROV už strelou do odkrytej časti svätyne nemohol zaváhať. Asistencia: Jevgenij Kuznecov.
    41:03 Nikita Kučerov (RUS) - 0:1

41:31
    Vylúčenie v tíme Rusko (Kuljomin – 2 min., hákovanie).

42:00
    Česi sa ihneď usadili v útočnom pásme svojho súpera. Pastrňák to skúsil strelou, ale tá letela vedľa bránky.

42:28
    Pastrňák to skúšal ďalšou strelou, ale tú jeho spoluhráči tečovali iba nad bránku súpera. Skóre sa meniť nemôže.

43:31
    Rusko sa dokázalo ubrániť a ustrážilo si svoj tesný náskok.

44:42
    Rusi sa prezentovali iba zakázaným uvoľnením. Vhazdovať sa bude pred gólmanom zbornej.

45:00
    Máme za sebou úvodnú päťminútovku tejto tretiny. Rusko si vypracovalo tesný náskok a teraz môže hrať v psychickej pohode.

46:55
    Faksa si nakorčuľoval pred bránku Varlamova, kam mu prihrávku adresoval Jordán, ale prvý menovaný sa napokon k puku nedostal.

47:17
    Šustr teraz puk zachytil na útočnej modrej čiare a posunul ho Faksovi, ktorý bol však tesne bránený a strieľať nemohol.

48:12
    Rusi vyštartovali proti domácemu výberu. Na konci akcie mohol Kuznecov prihrávať Ovečkinovi, ale napokon sa rozhodol pre individuálnu strelu, ktorá bola zrazená.

48:47
    Pražská aréna povzbudzuje svojich priaznivcov, ale gól neprichádza. Rusko sa vynikajúco bráni a pomáha svojmu gólmanovi.

49:37
    Česi sa presunuli do pásma a takmer sa im podarilo vyrovnať! Hemský poslal prihrávku na Jordána, ktorý ihneď strieľal, ale trafil iba rukavicu skvelého ruského brankára.
    49:37

50:52
    Česi od mantienlu nahodili puk pred bránku súpera, čo gólman Ruska zrejme trochu podcenil a s prerušením hry mal veľké problémy. Napokon sa mu to však podarilo a puk schoval pod lapačkou.

51:00
    Česi majú na vyrovnanie ešte deväť minút. Domácich ženie dopredu skvelé publikum, ale gólové trápenie sa im zatiaľ prelomiť nepodarilo.

51:01
    Po Kempného prihrávke pálil spred bránky Palát a neskôr aj Hanzal, no ani jeden z nich sa v rýchlosti nedokázal správne zorientovať.

52:20
    Zajcev sa hodil do českého puku a vyblokoval ho preč zo svojej obrannej tretiny.

53:34
    Česi sa vrátili do pásma, ale nedokázali vystreliť. Hostia si prevzali puk a dopredu ho zavezie Ovečkin.

53:51
    Česi sa prezentovali zakázaným uvoľnením a nasledovať bude vhadzovanie pred domácou bránkou.

55:28
    Po Plekancovej prihrávke spoza bránky sa v obrovskej šanci ocitol Frolík, ale ani jemu sa ruského gólmana nepodairlo prekonať. Varlamov si stále drží čisté konto.
    55:28 Frolík (CZE)

56:20
    Neuvirth teraz musel vytiahnuť pohotový semafor, pretože sa ho pokúšal prekvapiť ruský obranca Orlov.

56:54
    Rusi sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, na konci ktorého pálil Dadonov, ale bránku českého celku minul.

57:55
    Čechom nevyšla rozohrávka a puk vyhodili iba na zakázané uvoľnenie. Čas sa pre domáci tím neúprosne kráti.

58:39
    Neuvirth je na striedačke, česko to skúsi so šiestimi korčuliarmi!

58:49
    Česko dalo gól!
    Po neúspešnej strele Voráčka vrátil puk pred ruskú bránku Frolík a vo vzduchu ho správne nasmeroval TOMÁŠ PLEKANEC. Domáci fanúšikovia oslavujú vyrovnanie na 1:1. Asistencia: Michael Frolík.
    58:49 Tomáš Plekanec (CZE) - 1:1

59:45
    Rusi držia puk za vlastnou bránkou a čakajú na koniec riadnej hracej doby.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V tretej tretine sme konečne videli otvorenie skóre. Najskôr sa presadil Rus Kučerov, ale v samom závere riadnej hracej doby na radosť tribún presne trafil aj Plekanec a zápas bude pokračovať predĺžením.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:50
    Začalo sa predĺženie, v ktorom hrajú podľa pravidiel NHL oba celky v trojici.

60:56
    Rus Kulikov to skúsil strelecky, ale trafil iba lapačku domáceho gólmana. Oba celky si musia dávať veľký pozor, každá chyba teraz môže rozhodnúť.

61:50
    Orlov priťukol puk pre Tarasenka, ktorý sa ocitol úplne osamotený pred bránkou súpera, ale svoju šancu trestuhodne nevyužil!

62:18
    Na opačnej polovici klziska bol v skvelej šanci Hemský, ale v rýchlosti trafil iba ležiaceho gólmana Ruska.

63:19
    Ovečkin išiel na domáceho brankára úplne sám, ale svoj nájazd nedokázal premeniť!
    63:19

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani v predĺžení sa nerozhodlo, víťaza tak spoznáme až v samostatných nájazdoch.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:0
    Pastrňákovi ušiel puk z čepele a svoj pokus nepremieňa.

1. séria
    0:0
    Panarin to skúsil zakončením popri pravej nohe domáceho brankára, ale Neuvirth bol úspešnejší.

2. séria
    1:0
    Voráček to skúsil strelou pomedzi betóny Varlamova a je z toho gól!

2. séria
    1:1
    Tarasenko sa presadil podobným spôsobom a vyrovnáva na 1:1.

3. séria
    2:1
    Hemský trafil takisto medzi betóny gólmana Ruska a ak teraz český brankár neinkasuje, pražské tribúny budú oslavovať!

3. séria
    2:1
    Kučerov trafil žrď a český tím sa stáva víťazom tohto duelu!

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
    Autorom víťazného gólu je ALEŠ HEMSKÝ.
    65:00 Aleš Hemský (CZE) - 2:1

Český tím nájazdovú lotériu zvládol a v odvete proti ruskej zbornej sa pred domácimi fanúšikmi teší z víťazstva 2:1. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme vám príjemný zvyšok večera. (19:54:12)

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 59. Plekanec (Frolík), rozh. náj. Hemský – 42. Kučerov (Kuznecov)