Kuopio – Vienna 3:1 (kon.) | Esbjerg – IFK Helsinky 5:4 (po pr.) | Lørenskog – TPS 0:6 (kon.)
Växjö – Junosť Minsk 4:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 1:2 (kon.) | Mníchov – Znojmo 7:0 (kon.)
Frölunda – Wolfsburg 2:3 (kon.)
Växjö Lakers
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Junosť Minsk
cz Piatok 09.09.2016, 19:00 • Vida Arena • Liga majstrov • Skupina L

Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších přenosů se těším na počtenou. (21:16:47)

Växjö se tak po vítězství 4:0 dostává do čela základní skupiny, z něhož postoupí do další fáze hokejové Ligy mistrů.

Växjö Lakers po vydařené tříminutovce v první třetiny dokázali hájit dvoubrankové vedení až do 53. minuty, kdy jim na klidu přidal pojišťovacím gólem Brodecki a Junosť Minsk, který v průběhu utkání spálil několik vyložených šancí, se tak ani k náznaku obratu nedostal. Výhru pečetil v samém závěru při přesilovce Kiiskinen, který ještě jednou rozveselil spoře zaplněné tribuny.

59:56 KIISKINEN - 4:0

59:56
    Växjö právě vstřelila branku!
    A tak přeci jen ano! TUOMAS KIISKINEN využil odraženého puku od Trjačnikova betonu po nahození Roséna a vložil celé své tělo do dorážky! Prudký puk, po jehož vystřelení Kiiskinen jen ztěží hledal balanc, skončil v odkryté brance! Asistence: Robert Rosén, Eric Martinsson.

59:34
    Växjö chce přesilovku využít, ale přihrávka mezi kruhy byla příliš riskantní. Kotouč letí přes všechny čáry pryč.

59:14
    A teď už se na straně Minsku vylučovat bude. Daniel Korso obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

58:44
    To se jim skutečně daří, ale výrazně tomu chybí střelba. Kombinací se snaží rozpohybovat obranu soupeře, ta však hájí své brankoviště svědomitě.

58:12
    Zatímco hlasatel oznámil poslední dvě minuty, hokejisté Minsku se snaží usadit v útočném pásmu.

57:29
    Domácím bylo nyní odpuštěné jasné podražení za vlastní brankou. Možná kompenzace za předchozí krosšek, který nechal rozhodčí na druhé straně také chladnými.

56:59
    Po přerušení hry je tu další komerční pauza. Pořadatelé nyní dohání resty z dlouhé pasáže hry bez přerušení.

56:43
    Minsk musí zakládat novou útočnou akci z vlastní třetiny. Växjö se už spokojuje s vyvážením do středního pásma a nahazováním puku.

55:55
    Komerční přestávka.

54:56
    Do obrovské šance se řítil Korso, také, jako už několikrát, dostal přihrávku za obranu, ale také, jako mnozí před ním, pokazil zakončení. Korso bekhendem příliš přizvedl kotouč a přestřelil.

53:45
    Co nyní může Minsk vymyslet? Po spálení několika šancí už toho moc není. Snaha o aktivitu však přetrvává.
    52:53 BRODECKI - 3:0

52:53
    Tak se domácí přeci jen dočkali pojišťovací branky! Ve středním pásmu se ujal puku Storm, který si vyměnil nadvakrát puk s ADAMEM BRODECKIM, který propálil bezmocného brankáře Trjaničeva! Asistence: Albin Storm, Oliver Bohm.

52:14
    Aktivně hrající Växjö zakládá další únik z vlastního pásma. Hraje se hodně dlouho bez přerušení.

51:33
    Z hodně ostrého úhlu se jal vystřelit domácí Everberg. Rameno brankáře neprostřelil.

50:36
    Trjaničev nepředvedl zrovna jistý zákrok! Puk mu vypadl z hrudi před branku, naštěstí pro něho však pohotový zásah obrany zažehnal možné nebezpečí.

49:26
    Co víc by si mohl Minsk přát než další samostatný únik! Možná soupeřova brankáře s menší formou, Andren opět vytáhl výborný zákrok a vytlačil střelce hostí mimo.

48:39
    Hodně tvrdý atak v rohu kluziště, píšťalka ale po zákroku hostujícího hráče mlčí.

48:31
    Velmi zajímavé přečíslení tři na dva Växjö nevyšlo dle představ! Zakončení, nezakončení, z druhé vlny najíždějícího hráče šlo vedle.

47:54
    Domácí jsou v plném počtu, tato přesilová hra se tedy hrubě nevyvedla! Nezachránila to ani propagační střela jednoho z hostujících útočníků ke konci početní výhody.

47:33
    Kotouč poněkolikáté letí do obranného pásma Minsku.

46:45
    Lakers se výborně brání, nepouští Minsk do přesilovkové kombinace.

45:54
    Bude se vylušovat a je to opět na straně Växjö! Tentokrát dvě minuty za podražení odsedí Palola.

45:30
    Na nějaké delší usazení v útočném pásmu od jednoho či druhého týmu bychom aktuálně čekali marně. Spousta rozehrávek při přechodu skrz střední třetinu končí ztrátou kotouče.

44:36
    Další poměrně rychle volená střela na branku Minsku. Tentokrát se Växjö muselo vracet do útočného pásma z vlastní třetiny. Trjaničev opět bez problémů.

43:57
    Výbornou práci v rohu útočného pásma odvedl Hennessy, který na sebe nalákal hned dva soupeře, prostrčil puk více za branku hostí, kde ho sebral najíždějící Froberg, jenž vyslal přihrávku před branku na Marklunda! Ovšem Trjaničev byl pohotový!

43:04
    Průnik domácích dva na jednoho skončil zkaženou přihrávkou do levé strany, odkud se už ke střele chystal Froberg.

42:24
    Střílené nahození ze středního pásma Trjaničeva nijak nepřekvapilo. Domácí navíc šli střídat a tak brankář Minsku v poklidü rozehrál.

41:39
    Navíc se do hry vrací Everberg a domácí jsou v plném počtu.

41:18
    Växjö se znovu osvobozuje.

40:39
    Minsk se nadvakrát musel dostávat do útočného pásma a při druhém průniku, za branku Lakers, si Jefimenko najel před Andrena, dostal do jízdy zpětnou přihrávku, ale svou střelou brankáře domácích nepřekonal!

40:04
    Växjö po vyhraném vhazování posílá puk přes všechny čáry. Pokračuje přesilovka Minsku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:38.

Tah Minsku nakonec nevyšel, na druhou stranu ke konci druhé dvacetiminutovky to byli hokejisté běloruského týmu, kdo byl aktivnější a kontaktní gól tak trochu visel ve vzduchu. Michnov, který spálil největší šanci týmu, i jeho spoluhráči budou mít před sebou ještě 20 minut hry na to, aby s výsledkem něco udělali.

40:00

39:51
    Minsk odvolal brankáře, zkusí poslední vteřiny v šesti!

39:39
    V samém závěru se bude vylučovat. Dennis Everberg si odsedí dvě minuty za krosček.

39:21
    Jefimenkovi se před brankářem Andrenem nepodařilo kotouč tečovat a příležitost vyzněla do prázdna.

39:00
    Poslední minuta, druhé třetiny, u puku jsou hráči Minsku.

38:07
    Další velmi solidní šance Minsku. Přihrávku mezi kruhy zablokoval obětavým zákrokem jeden z obránců Växjö. Je však příjemné vidět, že se Minsku konečně podařilo najít recept, jak se dostávat více do útočného pásma.

37:32
    Také Lakers by chtěli zahrát nějakou přihrávku za obranu soupeře, ale nedaří se jim to a většina pokusů o rozehrávku na delší vzdálenost končí zakázaným uvolněním.

36:11
    Ale právě nutnost rychlého zakončení po založení protiútoku přinesla obrovskou šanci Junosťu! Brankář Andren však vysekl dva úchvatné zákroky, napřed proti nájezdu Jefimenka i proti následné dorážce!

35:44
    Minsk se nedokáže na delší úsek hry usadit v útočném pásmu a spoléhat se tak musí jen na brejky a rychlou střelbu po překonání modré čáry.

34:38
    Snaha o založení rychlého útoku ze středního pásma znamená nepřesnou přihrávku a zakázané uvolnění od týmu Växjö.

34:22
    Junosť má poměrně problémy s rozehrávkou zpoza vlastní klece. Forčeking švédského týmu přidělává vrásky běloruským hráčům.

33:44
    Odražený puk už byl za modrou čárou a snahu o rychlý návrat do útočného pásma v podání Lakers zastavuje postavení mimo hru.

32:51
    Zakázané uvolnění domácího celku.

32:25
    Michnov spálil tutovku zápasu! Prudká přihrávka, přesně na hokejku za obranu hráčů Växjö, vyzvala Michnova k samostatnému nájezdu, ale zakončení bylo příliš pomalé a brankář Andren pozorný.

32:01
    Trjaničev to vyřešil po svém a skočil rybičku proti odraženému puku. Tím přerušuje hru a přichází druhá komerční pauza.

31:42
    Lakers vytvářejí souvislejší tlak na obranu soupeře, hráče Minsku uzamkli před jejich brankářem a kombinují podél mantinelů. Nebezpečnou střelu Kisskinena do protipohybu brankář Minsku vyrazil.

30:39
    Povedlo se to hokejistům Växjö, kteří ale příliš na kombinaci nehleděli a rychlá střela z pravé strany Trjaničeva neměla moc šancí překonat.

30:20
    Delší pasáž, v níž se oba týmy snaží marně najít recept na pokoření obranných valů na modrých čarách.

28:41
    Korso se prosmýkl skrz obranu a těžkou bekhendovou střelou z blízkosti brankáře Växjö nepřekvapil. Získal ale útočné pásmo, jelikož domácí kotouč raději vyhodili na zakázané uvolnění.

27:59
    Delší přetahovaná u mantinelu svého vítěze nepoznala, přesto se puk odrazil až k Lundbergovi, který ho zavezl do útočné třetiny a prověřil připravenost Trjaničeva.

27:30
    Razvadovskij zavezl puk za branku švédského celku a po obkroužení do levého kruhu pro vhazování ho nahodil do skrumáže před Andrenem. Brankář Lakers si s kotoučem poradil.

26:46
    Växjö hrají v plném počtu.

26:29
    Puk opět letí přes všechny čáry mimo nebezpečí.

26:06
    Domácí se osvobodili vyhozením do obranné třetiny Minsku.

25:32
    Tvrdou střelu Kogaleva od modré viděl Andren po celou dobu její trajektorie a puk skryl ve své výstroji.

24:46
    Lundberg byl na mantinelu přitlačen na plexisklo a jeho rozehrávka nebyl z nejpřesnějších. Vyrazil tak k modré čáře a nedovoleně zablokoval najíždějícího hráče soupeře. Dvě minuty!

23:53
    Rychlý protiútok soupeře zastavil pohotovým zákrokem Andren. Poloprázdné tribuny jen zašuměly.

23:28
    Aktivita hráčů Lakers nabírá na obrátkách. Ale ani pumelice od modré čáry, kterou vyslal jeden z přejíždějících hokejistů, se neujala.

22:51
    Nakonec z toho byl velmi slušný tlak hráčů domácího týmu! Minsk se musel osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění.

22:22
    Trochu slabší rozjezd druhé části se pokusil svou střelou z pravého kruhu rozpohybovat Brodecki, ale Trjaničev byl pozorný.

21:21
    Hokejisté Växjö, taženi do útočného pásma, Marklundem, se ke střele nakonec nedostali. Kotouč ujel až za branku běloruského celku.

20:26
    Úvod druhé periody se nese v duchu nahozených kotoučů, které sbírají obrany obou celků.

20:01

První třetině je u konce, úvod zápasu byl sice poměrně vyrovnaný, poté se ale ve 12. a 15. minutě prosadil Netterberg a hra byla poté už spíše v režii domácího celku.

20:00

19:57
    Puk je za brankou hostů, Lakers se už nepodaří vystřelit.

19:52
    Zakázané uvolnění Minsku.

19:17
    Hra je v závěrečné minutě plná nepřesností a přesouvá se ze strany na stranu.

18:12
    Minsk se snaží stále aktivně napadat svého soupeře při rozehrávce, ale ten si s tím dokáže poradit.

17:48
    Domácí pouze nahodili kotouč na branku Trjaničeva a odjíždí střídat.

16:49
    Blíží se závěr první periody, Lakers zatím potvrzují roli favorita a jdou si pro vítěztsví, to se samozřejmě ale ještě může v následujících dvou třetinách změnit.
    14:12 Pontus NETTERBERG - 2:0

14:12
    I u druhé branky jsou podepsáni stejní hráči, Rosén sice nedokázal zasunout kotouč do odkryté branky, když kličkou obešel gólmana, kotouč ale doputoval k nejlepšímu střelci domácích v Lize mistrů PONTUSI NETTERBERGOVI, jenž z první zakončoval do odkryté klece. Asistence: Calle Rosén.

13:22
    Hráči obou celků se perou o kotouč u modré čáry u obranného pásma Minsku.

11:35
    Rosén vypálil příklepem z první od modré čáry a jeho pokus usměrnil za záda gólmana těsně před brankovištěm PONTUS NETTEMBERG. Asistence: Calle Rosen a Dennis Everberg.
    11:35 Pontus NETTEMBERG - 1:0

11:35
    Domácí dokázali dopravit kotouč do sítě, rozhodčí ale ještě přezkoumávají záznam hry.

11:11
    Bohm z levého kruhu poslal puk přímo do lapačky Trjaničeva.

10:37
    Hosté šikovně vyhodili kotouč, který pomalu doklouzal až k brankáři Andrenovi, zakázané uvolnění z toho ale není.

09:28
    Murphyho tvrdá rána od modré čáry zamířila pouze do plexiskla.

07:54
    Lakers už jsou mírně lepším celkem, ale Minsk se nevzdává a nyní aktivně napadá jejich rozehrávku.

06:35
    Hostující gólman musel řešit další nepříjemnou situaci, tentokrát zakročil proti zakončení Rosena.

06:26
    Po střeleckém pokusu Storma a následném zákroku Trjaničeva následuje komerční přestávka.

05:46
    Lakers se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, Minsk bude muset začít další útočnou akci až od vlastní branky.

04:17
    Je tu první vyloučení zápasu, dvě minuty za krosček si odpyká domácí Eric Martinsson.

03:38
    Úvod zápasu je poměrně vyrovnaný, nyní vyhodili domácí na zakázané uvolnění.

02:36
    Växjö se usadilo v útočné třetině a motá hlavy svým protihráčům rychlou kombinací.

01:55
    Střelu z pravého kruhu vyrazil gólman Trjaničev svým pravým betonem, puk je ve středním pásmu.

01:11
    Minsk je sice aktivní v napadání, ale zatím se mu nepodařilo získat kotouč.

00:29
    První útočnou akci Minsku zastavil ofsajd.

00:01

Växjö Lakers: Andren (Eriksson) – Lundgren, Martinsson, Murphy, Holm, Högberg, C Rosén, Bohm – Kiiskinen, Palola, R Rosén – Everberg, Hillding, Netterberg – Hennessy, Storm, Brodecki – Josefsson, Fröberg, Marklund – Rondbjerg

Junosť Minsk: Trjaničev (Milčakov) – Usenko, Černook, Šeleg, Pretnar, Vasiljev, Goroško, Ryadinski, Mickevič – Parejevec, Jefimenko, Turkin – Korso, Kogalev, Karakulko – Niinimäki, Jelisejenko, Michnov – Kaškar, Razvadovskij, Gerasimovič.

Rozhodčí: Suorsa (FIN), Linde – Lundgren, Löfgren (SWE).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Adam Joska

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 12. Nettemberg (Rosén, Everberg), 15. Netterberg (Rosén), 53. Brodecki (Storm, Bohn), 60. Kiiskinen (Rosén, Martinsson)

Junosť Minsk: Trjaničev (Milčakov) – Usenko, Černook, Šeleg, Pretnar, Vasiljev, Goroško, Rjadinskij, Mickevič – Parejevec, Jefimenko, Turkin – Korso, Kogalev, Karakulko – Niinimäki, Jelisejenko, Michnov – Kaškar, Razvadovskij, Gerasimovič.

Rozhodca: Suorsa (FIN), Linde – Lundgren, Löfgren (SWE)