Novokuzneck – HC Slovan sk 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Záhreb 3:0 (kon.) | Barys – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Piatok 09.09.2016, 14:05 • Metallurgs Sports Palace (Novokuzneck) • KHL

Hoci sa tretia tretina niesla jasne v réžii Slovana Bratislava, kontaktný gól prišiel až niečo viac ako dve minúty pred koncom tretej tretiny. Belasí už v záverečnej hre bez brankára nedokázal vyrovnať. Aj po jeho treťom vystúpení na klziskách súperov v tejto sezóne tak platí, že bodovať zatiaľ dokázal len pred domácim publikom. Tím trénera Miloša Říhu bude mať šancu napraviť dnešnú prehru už v nedeľu, kedy ho čaká Avangard Omsk. Nenechajte si ujsť náš online prenos z tohto zápasu. Nadnes je to z našej strany všetko, ďakujeme vám za pozornosť a prejeme ešte pekný zvyšok piatku. (16:31:07)

59:50
    Puk je na hokejkách belasých, tí sa s ním však nachádzajú za svojou bránkou. Slovan už dnes vyrovnať nestihne.

59:30
    Ďalogova strela od modrej čiary išla na bránu, Karejev dokázal vyraziť puk betónom do bezpečia.

59:07
    Hra je prerušená, Meszároš posúval puk popri mantineli, no dostal ho len na hráčsku lavicu domácich.

58:43
    Belasí majú ešte niečo viac ako minútu na vyrovnanie! Podarí sa zverencom Miloša Říhu v šestici poslať zápas do predĺženia?

58:29
    Metallurg síce dokázal skórovať do opustenej svätyne, no Marek Ďaloga okamžite avizoval postavenie mimo hru a obranca belasých mal jednoznačne pravdu.

58:05
    Zakázané uvoľnenie Novokuznecku, Pogge opäť opúšťa svoju svätyňu, Slovan bude bojovať o vyrovnávajúci zásah.
    57:39 Václav Nedorost (SBA) - 2:1

57:39
    Slovan Bratislava dal gól!
    Belasí sa predsa len dočkali kontaktného gólu! Taffe veľmi peknou prihrávkou z pravého kruhu ponúkol puk VÁCLAVOVI NEDOROSTOVI, ktorý ho podareným tečom z priestoru medzikružia usmernil do siete! Asistencia: Jeff Taffe.

57:33
    Lušňák bol zasiahnutý do tváre Zemčenkom, Slovan tak opäť oživuje svoje šance. Miloš Říha si vyžiadal oddychový čas a spriada plány na skórovanie.

56:50
    Strela Ivana Švarného zastavená, Poliščuk je späť na ľadovej ploche, Metallurg odoláva tlaku súpera v pätici.

56:00
    Belasí už vrhli všetky sily do útoku, na ľade vidíme šiestich hráčov v bielych dresoch.

55:35
    Jegličov pokus o krížnú prihrávku nebol úspešný, Slovan už medzitým stiahol na striedačku Justina Poggeho!

54:50
    Fjodor Poliščuk dáva svojím nedovoleným počínaním Slovanu jednu z posledných možností ešte zabojovať o body. Belasí si zahrajú presilovú hru.

53:16
    Vylúčenie na oboch stranách, Anisin odchádza na trestnú lavicu za hákovanie, Ďaloga zas za vystrelenie puku do hľadiska.

52:50
    Justin Pogge vyrazil strelu Semionova len pred seba, ďalšia dorážka už síce neprišla, ale Metallurg Novokuzneck aj tak ostáva nasťahovaný v útočnom pásme.