Slovensko – Švédsko 3:6 (kon.) | Rusko – Kanada 2:1 (kon.) | Švajčiarsko – USA 3:4 (kon.)
Česko – Fínsko 5:3 (kon.)
Česko
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Fínsko
cz Utorok 09.08.2016, 19:00 • Ice Bors aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

57:13
    Sami Moilanen v nejméně vhodný okamžik oslabí své mužstvo. Finský útočník si neodpustil faul na Machalu, obdržel dvě minuty za hákování a čeští hokejisté budou hrát přesilovou hru!

52:54
    Šance pro český výběr pojistit svou výhru. Dvě minuty za vražení na hrazení obdržel jeden z finských hráčů.

45:49
    Nepříjemnost pro český tým. David Kvasnička se dopustil držení, za který poputuje na dvě minuty na trestnou lavici. Češi budou hrát oslabení.

41:59
    Po vyloučení Fina Engberga a českého útočníka Škvrněho se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Oba jsou potrestáni za hrubost.

34:37
    Jesse Koskenkorva neuhlídal svou hůl, když nebezpečně seknul Kauta. Češi budou hrát znovu v početní výhodě.

32:12
    Po potyčce před finskou brankou sudí trestá. Na trestnou lavici míří Fin Isiguzo a na české straně se vrátka otevírají pro Matyáše Svobodu.

23:20
    Český tým se bude bránit. Jáchym Kondelík bojoval o puk ve středním pásmu a zahákoval soupeře, což neušlo oku sudího.

17:31
    Česká reprezentace si zahraje druhou přesilovou hru. Dvě minuty za sekání obdržel Teemu Edgberg. Zbytečné vyloučení finského útočníka, který se proti pravidlům prohřešil v útočném pásmu.

12:25
    První přesilovou hru zápasu si zahrají čeští hokejisté. A bude hned o dvou mužích! Dvě minuty za držení obdržel Toni Utunen a ještě Jesse Koskenkorva dvě minuty za hrubost. Čeští hokejisté mohou zhodnotit svůj tlak otevírací brankou utkání.

Václav Petrů

Góly a asistencie: 15. Safin (Nečas, Kaut), 30. Zadina (Kern, Hladoník), 31. Galvas (Machala, Kondelík), 42. Kaut (Chytil, Kern), 60. Nečas (Zadina) – 16. Moilanen (Nyman), 25. Moilanen (Heponiemi, Talvitie), 55. Antalainen (Nyman)

Česko: Škarek (Vomáčka) – Kvasnička, Mikyska, Galvas, Šalda, Bednář, Král, Bukač – Svoboda, Nečas (C), Kaut – Kern (A), Hladoník, Zadina – Machala (A), Kondelík, Safin – Chytil, Škvrně, Dvořák – Novák.
    Fínsko: Luukkonen (Lehtinen) – Isizugo, Vaakanainen, Teräväinen, Vesterinen, Räsänen, Utunen, Vitasalo, Anttalainen – Nyman, Heponiemi (A), Moilanen – Virtanen, Talvitie (C), Parkkari – Pajuniemi, Koskenkorva (A), Engberg – Kerkkänen, Hartikainen, Seppälä.

Rozhodca: Pražák, Pešina – Brejcha, Suchánek