Pondelok 13.06.2016, 02:00 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Finále

Vítame vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začína o 02:00.
    Pittsburgh Penguins po včerajšom prílete
    Fanúšikovia San Jose stále veria v zvrátenie série

Hello there little dancing buddy #finishpitt #sanjosesharks #sharks #sj #sanjose #sharksterritory #believe #faith

Fotka uverejnená používateľom Chris Bates (@cbates_21),

Finálovú sériu Stanley Cupu čaká dnes v noci šiesty zápas. Pittsburgh je k víťazstvu o hodný krok bližšie, no domáce San Jose bude chcieť sériu vyrovnať.

Séria sa začala na ľade Pens, oba zápasy vyhrali o gól, ten druhý až po predĺžení. Rovnako po predĺžení vyhrali následne Sharks doma, ale v druhom stretnutí už mali navrch hostia a vybojovali si tak mečbal. Pri prvej šanci na domácom ľade ho ale nedokázali potvrdiť. San Jose v Pittsburghu vyhralo 4:2, pričom rozhodla prakticky už prvá tretina. V šiestej minúte už to bolo 2:2, no Jones zatiahol roletu a v 15. minúte strelil rozhodujúci gól zápasu Karlsson. V závere výhru potvrdil gólom do prázdnej brány Pavelski.

Penguins tak budú mať druhú šancu využiť mečbal. San Jose naopak verí v to, že im domáca podpora pomôže k vyrovnaniu série a do Pittsburghu sa ešte vrátia. Ako dopadne šiesty zápas finále o Stanleyho pohár? Sledujte spolu s nami!

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Burns, Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon – Pavelski, Thornton, Donskoi – Karlsson, Couture, Marleau – Ward, Tierney, Nieto – Wingels, Spaling, Zubrus.

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Letang, Dumoulin, Lovejoy, Määtta, Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby, Sheary – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Malkin, Kunitz – Fehr, Cullen, Kuhnhackl.

Rozhodca: McCauley, Sutherland – Murphy, Racicot.

Na ľad už prichádzajú hráči oboch tímov. Ešte pred americkou hymnou SAP Center symbolicky stíchol kvôli krvavému masakru v Orlande.

Hymnu Spojených štátov amerických zaspieval spevák skupiny Train, Pat Monahan.

00:01

00:12
    Nahodenie domácim nevyšlo, je z toho zakázané uvoľnenie.

01:44
    Puk sa hodnú chvíľu len nahadzoval zo strany na stranu, teraz ho potiahol po ľavej strane dopredu Malkin, Jones hokejkou usmernil na roh.

02:40
    Nahodenie Tučniakov prevzali domáci, na druhú stranu sa nepredral Donskoi.

02:50
    Sharks si ale vybojovali puk a rezultovalo to v strelu Pavelského, ale mieril mimo.

03:16
    Hra prerušená opäť po icingu domácich. Hra sa presťahuje pred Jonesa.

03:36
    Dobrá príležitosť hostí, Hagelin sa snažil od zadného mantinelu puk popred Jonesa poslať na ľavú stranu, ale Kesselovi puk tesne preskočil hokejku.

04:18
    Kunhackl nezachytil prihrávku do útočného pásma, na druhej strane nezískal napádaním cez Määtu a Malkina puk Donskoi.

04:37
    Crosby si vybral Hörnqvista, ale priťuknutie mu neprešlo presne na hokejku. Penguins sú naďalej v útočnom pásme.

05:22
    Rýchly protiútok Žralokov ostal bez strely, po prihrávke na Martina ten totiž puk poslal len pred seba a okamžite sa ho chopili brániaci hráči.

06:34
    Bonino za sebou zabudol puk a domácim sa otvorila cesta do prečíslenia! Nieto ho viedol po ľavom krídle a skúsil sám strelu, Murray vyráža pred seba a práve Bonino má puk na palici.

07:50
    Penguins zavreli súpera v pásme, nedostali sa do streleckej pozície, no budú hrať presilovku po tom, čo sa Zubrusovi pri mantineli podarilo podraziť protihráča.

07:50
    Vylúčenie v tíme San Jose Sharks (Zubrus – 2 min., podrazenie).

08:16
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    Sharks puk vyhodili po vhadzovaní, no Sheary ho potiahol späť do pásma, poslal o mantinel na Schultza, ten predĺžil po modrej na BRIANA DUMOULINA, ktorý naznačením strely poslal Karlssona do otočky a potom už jeho strelu zastavila až sieť!
    Asistencie: Justin Schultz a Chris Kunitz.
    08:16 Brian Dumoulin (PIT) - 0:1

08:35
    Pri osobnom súboji o puk po dobiehaní na zadný mantinel skončili Määttä aj s Karlssonom na ľade. Karlssonovi musia na striedačku pomôcť, je trošku otrasený.

09:36
    Braun od modrej len nahodil puk k bráne, ale bol stečovaný ešte pred ňou.

10:37
    Stále majú Žraloci puk na hokejkách, ale nevedia sa dostať do šance.

11:06
    Dvaja hosťujúci hráči si po nedorozumení zavadzali a ťažiť z toho mohol Couture, no mal pred sebou obrancu, ktorý mu puk vypichol.

11:59
    Pavelski viedol puk po pravej strane, Lovejoy ho zastavil a následne puk vyhodil.

12:32
    Krásna prihrávka Tierneyho, vysunul ideálne Warda takmer do samostatného nájazdu! Ward bol síce asi o krok pred obranou, no kým prišiel k bráne, výborne sa vrátil Kunitz a zabránil mu v strele.

14:25
    Domáci majú teraz tlak a divácka odozva je okamžitá. Strely priamo na bránu ale zatiaľ neprechádzajú.

15:28
    Po komerčnej prestávke sa k slovu hlási Pittsburgh. Malkin získal puk na zadnom mantineli a prestrčil ho pred bránu, Kunitz z prvej tesne minul priestor brány.

16:14
    Thornton zachytil vyhadzovaný puk medzi kruhmi a preveril strelou Murraya.

16:50
    A razom má plné ruky práce Jones! Crosby neuspel nadvakrát, následne to ešte skúšal Kessel a nasledovali ďalšie a ďalšie snahy o dorážky. "Jonesy, Jonesy" – ozýva sa razom SAP Center.

18:30
    Už sa zdalo, že Sharks puk vyhodia, no zachytil ho Olli Määttä a našiel pred bránou Kessela, ten si prehodil puk na forhend, ale našiel len betón pripraveného Jonesa. Ten vzápätí vyrazil aj strelu od mantinelu.

19:30
    Zrejme záverečná šanca prvej tretiny, Donskoi v nej nedokázal prekonať Murraya.

20:00

Prvá tretina sa začala dosť opatrne, na gól sme si počkali. Napokon padol v presilovej hre, keď od modrej prestrelil čo mu stálo v ceste Dumoulin. Oba tímy mali ešte pár veľkých šancí, ale zatiaľ to bol jediný gól.

Strely na bránu v prvej tretine 4:9.

Pred začiatkom druhej tretiny si v SAP Center pripomínajú fenomenálneho "Mr. Hockey", Gordieho Howea. Málokedy je príležitosť na standing ovation už pred druhou tretinou...

20:01

20:49
    Martin sa stiahol pred Shearyho a nepustil na neho Crosbyho prihrávku.

21:25
    Murray drží medzi betónmi strelu z pravého kruhu. Marleau len smutne pozerá, či mu náhodou puk nevypadne na dorážku.

21:54
    Jones sa opäť predviedol! Penguins pekne zakombinovali v útočnom pásme, ale Bonino nemal nárok.

22:32
    Braun od modrej, puk odrazený a Pavelski k nemu mal blízko, ale zablokoval ho protihráč. K puku sa tak znova dostal Braun, ale tentokrát prepálil.

23:06
    Žraloci ostávajú v tlaku, Karlsson bol vo veľmi dobrej pozícii, ale puk mu nesadol na strelu, sotva došiel k bráne.

23:18
    Po vhadzovaní už bol Couture na kolenách, ale vytiahol puk a skúsil to. Murray berie puk do lapačky.

23:34
    Fehr zblokoval strelu dvakrát po sebe a napokon puk poslal nielen von z pásma, ale rovno do útoku.

24:15
    Malkin pekne vymiešal puk a prenechal ho na Rusta, ale jeho strelu z prvej nepustil Jones.

25:36
    Crosby zlomil už druhú hokejku v tomto zápase. Odišiel striedať, domáci zatiaľ puk nahodili do pásma, aby ho Tučniaci poslali o mantinel na druhú stranu.
    25:36

26:05
    Zubrus to skúsil figliarsky z uhla takmer z rohu, Murray mal ale priestor vykrytý.

26:27
    San Jose dalo gól!
    Burns zastavil vyhadzovaný puk na hranici stredného pásma, prestrčil puk Karlssonovi a ten ho z centra posunul na ľavú stranu, LOGAN COUTURE skrytou strelou vyrovnáva!
    Asistencie: Melker Karlsson a Brent Burns.
    26:27 Logan Couture (SJS) - 1:1

27:14
    Prihrávka spoza brány na ľavý kruh, Crosby ale z prvej minul bránu.

27:46
    Pittsburgh predviedol pohľadný tlak, a napokon z toho vyťažil gól, ktorý ich vracia do vedenia! Crosby spoza brány prihral puk na pravý kruh a KRIS LETANG nachytal presúvajúceho sa Jonesa na hruškách, puk sa mu odrazil od vyrážačky za chrbát!
    Asistencie: Sidney Crosby a Conor Sheary.
    27:46 Kris Letang (PIT) - 1:2

30:22
    Opäť to bol menší tlak Penguins, ale tentokrát bez väčšieho ohrozenia Jonesovej brány. Na druhú stranu musel ísť Donskoi sám, spoluhráči ešte dostriedavali. Puk udržal v rohu a neskôr strieľal z ľavého kruhu Dillon, ale puk je zblokovaný do ochrannej siete.

30:30
    Krátko po vhadzovaní obrovská šanca na vyrovnanie! Thornton prihral na Pavelského, ktorý bol voľný pred bránou, ale netrafil bránu!

31:40
    Jones vyráža strelu Kessela, domáci sa vracajú dopredu.

32:55
    Couture na Marleaua, jeho strela ale mieri do brankára Murrayho.

35:20
    Obrovská šanca Malkina! Jones už ležal na ľade, keď si ruský útočník poprihrával puk s Kunitzom, ten mu ho vrátil. Malkin si musel puk sklepnúť korčuľou a mal to z pravej stranyako ľavák trochu zložitejšie a poslal ho napokon skrz bránkovisko na druhú stranu.
    35:20

36:05
    Znova sme na druhej strane, Burnsovu strelu nepustil za seba Murray.

37:27
    Sharks sa v útočnom pásme dlho nezdržali, Lovejoy rozohrával dopredu, ale ani Hagelinov prienik neznamenal rozloženie útočného stanu v pásme.

38:28
    Šanca hostí, Hörnqvistovu strelu zastavil medzi kruhmi Braun, ktorého hokejka následne odrazila aj Crosbyho snahu.
    38:28

39:32
    Marleau zrýchlil a dotiahol sa cez brániacich hráčov k puku, ale strelu už mal z uhla.

40:00

V druhej tretine sa podarilo vyrovnať Coutureovi, no Penguins zareagovali okamžite tlakom a vedenie im vrátil gól Letanga.

Strely na bránu v druhej tretine 13:11, priebežne 17:20.

40:01

40:38
    Kesselova strela z pravej strany zblokovaná.

40:52
    Ward pri svojej šanci stiahol Murraya na ľad, ale obaja sú v poriadku a rýchlo pokračujú v hre, zatiaľčo je puk pri mantineli.

42:19
    Dvakrát po sebe sa Polákovi nepodarilo puk poslať dopredu a Tučniaci sú v pásme.

42:59
    Crosby dlho držal puk, zakončoval tlak hostí strelou od modrej čiary, ktorá sa ale medzi tri žrde nezmestila.

43:47
    Karlsson tiesnený nedokázal usmerniť puk a Murray tak mal uľahčenú prácu.

44:33
    Malkin si prešiel v pásme zo strany na stranu pomedzi kruhy, po jeho prihrávke ale strela z pravej strany mieri mimo.

45:26
    Vylúčenie v tíme Pittsburgh Penguins (Sheary – 2 min, hákovanie).

46:08
    Pittsburgh sa dvakrát po sebe oslobodzuje.

46:28
    Opäť je puk až pri Jonesovi.

46:50
    Vlasic z ľavej strany, Murray si dal pozor. Krátko na to Tučniaci puk posielajú preč.

47:16
    Sharks majú vhadzovanie v pásme, ostáva jedenásť sekúnd presilovky.

47:26
    Buly im ale nevyšlo a Sheary sa vracia na ľad.

48:00
    Po šanci pred Jonesom sa tyrkysoví sťahujú do útoku, Thorntonovu prihrávku ale Vlasic nezachytil.

49:02
    Karlsson naháňa Letanga, ten ale prešiel spoza vlastnej brány až k útočnej modrej a nahadzuje do pásma.

49:55
    Vlasic od modrej, Pavelski dostal puk pred bránu, ale sám strieľať nechcel, skúšal prihrať k žŕdke, no ani to mu nevyšlo!

50:20
    Žraloci vzápätí vytvorili potrebný tlak, no súper dobre bránil, blokoval, a kazí im tak radosť. Vlasic dokonca musel dávať pozor, aby cez neho neušli Tučniaci do brejku.

51:02
    Vylúčenie v tíme San Jose Sharks (Burns – 2 min., sekanie).

51:10
    Malkinovi sa puk zaplietol, Sharks puk vyhadzujú.

51:40
    Tentokrát domáci puk nielen vyhodili, dostali sa s ním až na útočnú modrú.

52:43
    Sharks sa naďalej úspešne bránia, opäť vyhadzujú puk až k Murraymu.

53:36
    Sheary získal puk na zadnom mantineli, prihrávku pustil o mantinel, Crosby sa ale do dobrej pozície na strelu nepredral.

54:16
    Jones opäť drží svoj tím nad vodou! Määttä rozohral po pravej strane Kunitzovi, ten sa s Malkinom presunul do útoku a vytvorili šancu pre Kessela, ktorý z ľavej strany zoči-voči neuspel proti Jonesovi!

55:47
    Po Burnsovej rozohrávke rýchly protiútok domácich, Karlssonova strela na vzdialenejšiu žrď ale nepresná.

56:17
    Domácich v prechode do útočného pásma zastavil ofsajd.

56:59
    Žralokom sa stále nedarí dostať do tretiny a usadiť sa v nej.

57:05
    Opäť ofsajd San Jose.

57:23
    Burns musí von z pásma, čiarový tentokrát prerušil hru pre nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

57:46
    Konečne sa pozreli do útočného pásma, no Penguins súpera zatlačili do rohu.

58:20
    Martin Jones korčuľuje na striedačku, Sharks to skúsia v šiestich.

58:58
    PATRIC HÖRNQVIST už zrejme potvrdzuje víťazstvo hostí gólom do prázdnej brány!
    Asistencia: SIdney Crosby.
    58:58 Patric Hörnqvist (PIT) - 1:3

59:30
    San Jose si ešte berú oddychový čas. Jones ostáva na striedačke.

59:50
    Vylúčenie v tíme Pittsburgh Penguins (Fehr – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

59:56
    Pittsburgh vyhadzuje puk z obranného pásma, Sharks ho už sledujú len platonicky.

Veľké sklamanie na tvárach domácich hráčov, ktorí sledujú, ako sa na ich ľade v klbku radujú Tučniaci zo zisku Stanleyho pohára! Svoj druhý mečbal teda Pittsburgh využil podobným scenárom, ako Sharks u nich, ku gólovému rozdielu pridal potvrdzujúcu trefu do prázdnej brány Hörnqvist.

Domáci hráči sa poďakovali svojim fanúšikom za vynikajúcu atmosféru a prenechávajú ľad víťazom.

Conn Smythe Trophy, cenu pre najužitočnejšieho hráča play-off, prevzal Sidney Crosby. Po prvý raz v kariére.

Na ľad už sa dostáva najcenenejšia trofej, Stanley Cup. Ja už vám týmto ďakujem za vašu pozornosť počas finálovej série, pokiaľ ste fanúšikmi Pittsburghu tak gratulujeme k výhre, ak ste fandili San Jose, neostáva iné len dúfať, že o rok to bude opäť o čosi lepšie... Do čítania, priatelia! (05:02:50)

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 27. Couture (Karlsson, Burns) – 9. Dumoulin (Schultz, Kunitz), 28. Letang (Crosby, Sheary), 59. Hörnqvist (Crosby)

Rozhodca: McCauley, Sutherland – Murphy, Racicot