San Jose Sharks
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:2
Pittsburgh Penguins
Nedeľa 05.06.2016, 02:20 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Finále

San José Sharks znižuje stav série na 2:1 a vracia sa do hry o Stanley Cup. Tento zápas bol veľmi dôležitý a zvládlo ho San José, keď v predĺžení rozhodol Fín Joonas Donskoi. (05:32:09)

72:18 Joonas Donskoi (SJS) - 3:2

72:18
    San Jose dalo gól!

JOONAS DONSKOI obišiel bránu, vystrelil a trafil to proste famózne pod brvno. Brankár Matt Murray na túto jeho ranu nemal šancu.
    Asistencia: Chris Tierney

70:36
    V útočnej tretine Pittsburghu sa teraz pohybuje puk z hokejky na hokejky, hostia sú lepší a aktívnejší.

69:48
    Kessel sa taktiež rozhodol ohroziť Jonesa, bránu minul a hráči San José poslali puk preč z tretiny.

69:03
    Crosby vyhral buly a Schultz veľmi nepríjemne nahadzoval na Jonesa, ten dokázal vyraziť aj napriek hráčovi pred ním, ktorý chcel tečovať.

68:53
    Ian Cole si popri mantineli nakorčuľoval až k bránkovej čiare a z veľkého uhlu vystrelil smerom na bránu Jonesa. Puk sa od gólmana odráža na ochrannú sieť.

68:17
    Donskoi sa natlačil telom cez jedného z obrancov do bránkoviska, prehodil si puk, lenže bránu minul. Murray ostal bez práce.
    67:37

67:37
    Na druhej strane v obrovskej príležitosti Malkin, zoči-voči Jonesovi nepochodil.

66:59
    Hostia absolútne prepadli v defenzíve, pretože Couture udržal pásmo a Pavelski s Thorthonom sa dostali do situácie dvoch na jedného.Big J to zobral na seba, ani na dvakrát nedal.

65:59
    Jones Letangovu strelu len vyrazil pred seba, kde Bonino v páde zakončoval, no tesne vedľa brány.

65:10
    Hörnqvist pripravil pozíciu pre Crosbyho, strela kapitána hostí trafila iba hráčov pred ním. Následne práve Hörnqvist nepresne prihrával pred bránu.

64:37
    Malkin nabil na modrú Kunitzovi, ktorý vypálil a ešte sa snažil tečovať Schultz. Puk bránu netrafil.

64:06
    Bonino tečoval strelou od modrej, Jones stihol zatiahnuť roletu a nedovolil streliť centrovi tretej formácie druhý víťazný gól v treťom finálovom dueli.

63:30
    Hostia sa veľmi divne, ale predsa dostali do pásma súpera, lenže tam sa ocitol osamotený Crosby a o puk prišiel.

62:24
    Letang s Malkinom krúžili pásmom súpera, prenechávali si puky, čakali na vhodný okamih, až všetko vyriešil strelou Kunitz, no trafil len do brankára Jonesa.

61:23
    Puk sa odrazil medzi kruhy, kde zastal a nik k nemu nešiel, takže Joe Thorthon mal voľnú palebnú pozíciu. Bránu minul.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 10. Braun (Thorthon, Vlasic), 49. Ward (Donskoi, Thorthon), 73. Donskoi (Tierney) – 6. Lovejoy, 40. Hörnqvist (Lovejoy, Määttä)

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Karlsson, Thorthon, Pavelski (C) – Marleau, Couture, Donskoi – Nieto, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels
    Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr