Pittsburgh – San Jose 2:1 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 2:0
San Jose Sharks
Štvrtok 02.06.2016, 02:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

Prajem Vám ešte pekné skoré ráno a dovidenia pri ďalších prenosoch. (05:14:22)

Pittsburgh Penguins sa ujíma vedenia 2:0 na zápasy a využíva tak výhodu domáceho prostredia naplno. Na góly chudobný duel rozhodlo až predĺženie, v ktorom sa v jeho tretej minúte presadil Conor Sheary.

Najbližší, tretí, zápas nás v San José čaká v noci zo soboty na nedeľu o 2:00 a vy ho môžete sledovať spoločne s nami.

62:35 Conor Sheary (PIT) - 2:1

62:35
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    Zázračný mladík CONOR SHEARY strieľa rozhodujúci gól a po prvom dueli pridáva presný zásah aj v tom druhom. Jeho presná strela ťahom po buly spomedzi kruhov nedala Jonesovi šancu.
    Asistencie: Sidney Crosby, Kris Letang

62:30
    Dillon si ľahol na puk, na obrancu Hörnqvist a tak sa hra prerušuje, pretože puk zmizol z dohľadu všetkých zúčastnených.

62:19
    Puk opustil hraciu plochu, ale bolo to po tom, ako sa dostal na hraciu lavicu, takže sa vylučovať nebude.

61:45
    Oddychový čas domácich.

61:45
    Hagelin nedočiahol na dlhý puk, ktorý ho mal vysunúť smerom dopredu a preto sa píska zakázané uvoľnenie.

61:18
    Pavelski sa na modrej otočil a vystrelil vzduchom, ale niečo málo mu chýbalo, aby trafil bránu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Zdalo sa, že domáci vyhrajú tento zápas, ale v závere vyrovnal obranca Sharks Justin Braun a tak sa druhý duel finálovej série dostáva do predĺženia. Budeme hrať, až kým nepadne gól.
    60:00 Murray (PIT)

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Opäť Murray s robotou, tentoraz schoval puk pod betónmi, odkiaľ ho už nedokázal vybrať Ward.

59:33
    Puk skákal v bránkovisku Murrayho, ale hostia ho nedokázali zakončiť. Následne strela prišlo, no vedľa brány.

59:02
    Vlasic strelou od modrej trafil len hráčov domácich a preto tí mohli ísť hneď dopredu, ale Kessel puk nespracoval.

58:28
    Na druhej strane v permanencii lapačka Jonesa, ktorú prevetral Kessel.

58:16
    Patrick Marleau mohol byť hrdinom, ale Kanaďan ideálnu prihrávku od Couturea backhandom do brány nedostal.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 29. Kessel (Bonino, Hagelin), 63. Sheary (Crosby, Letang) – 56. Braun (Couture, Ward)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski (C) – Marleau, Couture, Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Nieto, Spaling, Wingels