Swansea – Liverpool 3:1 (kon.) | Manchester United – Leicester 1:1 (kon.) | Southampton – Manchester City 4:2 (kon.)
Swansea City
3:1 (2:0)
Liverpool FC
Nedeľa 01.05.2016, 13:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 36. kolo

Skončilo sa stretnutie 36. kola anglickej Premier League medzi domácim Swansea City a hosťujúcim FC Liverpool. Zo zaslúžených troch bodov sa môžu tešiť hráči domáceho mužstva, ktorí zvíťazili pomerom 3:1. O víťazstve zverencov Francesca Guidolina rozhodol už prvý polčas, po ktorom viedli 2:0. V druhom polčase síce najskôr v 65. minúte znížil striedajúci Christian Benteke, no už o dve minúty neskôr uzavrel skóre zápasu na konečných 3:1 svojim druhým gólom v zápase Andre Ayew. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a prajem vám pekný zvyšok víkendu! (14:55:34)

90+4

90+3
    Zábery na sektor hostí na tribúnach Liberty Stadium ukazujú, že viacero sklamaných fanúšikov Liverpoolu opúšťa svoje miesta ešte pred samotným záverečným hvizdom.

90+2
    Nový muž na ihrisku Jay Fulton vystihol rozohrávku domácich, pokúsil sa vysunúť Andreho Ayewa, ghanskému zakončovateľovi však lopta ušla.

90+1
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Leon Britton, prichádza Jay Fulton.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje napokon 4 minúty.

90
    Čakáme na údaj o nadstavenom čase. V prvom polčase sa nadstavovala jedna minúta, po 90 minútach to bude pravdepodobne o niečo viac.

88
    Liverpoolčania teraz držia loptu na polovici súpera, defenzíva domácich ich však do žiadnej nebezpečnej situácie nepúšťa.

87
    Tak táto strela Gylfiho Sigurdssona bola už o čosi nebezpečnejšia. Islandský stredopoliar však bránu Liverpoolu netrafil. Rozohrávať bude Danny Ward.

86
    Hráči oboch mužstiev už evidentne čakajú na záverečný hvizd hlavného rozhodcu.

85
    Strela Gylfiho Sigurdssona nemala potrebnú razanciu ani presnosť, a tak si s ňou Danny Ward bez problémov poradil.

83
    Tempo hry je momentálne veľmi nízke. Loptu majú v moci domáci hráči, ktorí sa však už nemajú kam ponáhľať.

81
    Aj toto striedanie ukazuje, že Liverpoolčania už vo svojich hlavách myslia na odvetné stretnutie Európskej ligy UEFA proti Villarealu, ktoré je na programe vo štvrtok a zverenci Jürgena Kloppa v ňom budú musieť doháňať jednogólové manko.

80
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Jordon Ibe, prichádza Cameron Brannagan.

78
    Po centri Sigurdssona od rohovej zastávky lopta prepadla až k Ángelovi Rangelovi, ten triafa ľavú žrď brány Dannyho Warda! Domáci ešte reklamovali ruku Daniela Sturridge, penalta sa však opäť nepíska.

78
    Štandardnú situáciu hostí rozohrával Sigurdsson, lopta sa dostala k Wayneovi Routledgovi, jeho center zblokoval na rohový kop Martin Škrtel.

77
    Žltú kartu dostáva Martin Škrtel (Liverpool FC).

76
    Tak a je definitívne rozhodnuté! Druhá žltá karta mladého Bradleyho Smitha berie akékoľvek šance Liverpoolu na zvrat v tomto stretnutí.
    76. Brad Smith (LIV)

76
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Brad Smith (Liverpool FC).

75
    Center Jordona Ibea odvrátený za bránkovú čiaru, opäť štandardná situácia pre Liverpool.

74
    Daniel Sturridge sa teraz šikovne po ľavej strane dostal až do pokutového územia domácich, no jeho snaha sa končí len ďalším rohovým pre The Reds.

73
    Žltú kartu dostáva Ángel Rangel (Swansea City).

72
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Jefferson Montero, prichádza Kyle Naughton.

70
    Domáci hráči momentálne posilnení dvojgólovým vedením bezpečne kontrolujú priebeh stretnutia a ak sa nič nestane, do tabuľky si pripíšu prekvapujúce tri body.

68
    Tak tento gól prišiel pre Liverpool v najmenej vhodnej chvíli. V čase, keď sa zverenci Jürgena Kloppa mali nadýchnuť k záverečnému náporu inkasovali tretí raz a pravdepodobne sa tak pripravili o možnosť odviezť si dnes z Liberty Stadium čo i len jeden bod.
    67. André Ayew (SWN) - 3:1

67
    Swansea dala gól! Gól strelil ANDRÉ AYEW. Obrana Liverpoolu dnes kopí chybu za chybou. Defenzíva The Reds sa vlastnou nedôraznosťou dostala pod veľký tlak. Zmätky v šestnáske hostí využil Andre Ayew, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi zvyšuje opäť na rozdiel dvoch gólov! – 3:1

66
    Kontaktný gól hostí prišiel aj napriek veľkej prevahe v druhom polčase ako blesk z čistého neba. Verme, že pomôže kvalite zápasu v jeho zostávajúcom priebehu.
    65. Christian Benteke (LIV) - 2:1

65
    Liverpool dal gól! Gól strelil CHRISTIAN BENTEKE. Nasledoval rohový kop, ktorý rozohrával Sheyi Ojo. Na jeho center si nabehol Christian Benteke a svojim hlavičkovým zakonečním nedal šancu poľskému brankárovi v bráne domácich! – 2:1

63
    Liverpoolčanom sa konečne podarilo vytvoriť si väčší tlak pred bránou Swansea. Prienikovú prihrávku Ibea odvrátil na rohový kop Neil Taylor. Ten však pri tomto svojom zákroku zasiahol domáceho brankára Łukasza Fabiańskeho, a tak sa opäť chvíľu nehrá.

61
    Martin Škrtel spravil chybu v rozohrávke na poliacej čiare, domácim sa ju však nepodarilo využiť.

60
    Máme za sebou hodinu hry. V druhom polčase sledujeme zatiaľ márnu snahu hostí o zmazanie dvojgólovej straty z úvodnej časti hry.

59
    Nasledoval rohový kop, po ktorom sa k hlavičke dostával opäť Christian Benteke, avšak v snahe zakončiť sa dopustil útočného faulu.
    58. Neil Taylor (SWN)

58
    Center Sheyiho Oja, Christian Benteke padá po súboji s domácim kapitánom Ashleym Williamsom! Píšťalka hlavného rozhodcu Easta zostáva nemá.

57
    Opäť súboj Rangel-Ojo a opäť bol úspešnejší španielsky obranca domácich. Nasleduje odkop od brány Łukasza Fabiańskeho.

56
    Center Sheyiho Oja na rohový kop odvrátil Angel Rangel.

55
    Momentálne vidíme sériu nedovolených zákrokov na oboch stranách, tentoraz sa proti pravidlám previnil Leon Britton.

54
    Wayne Routledge sa snažil po pravej strane uniknúť Bradleymu Smithovi, ten ho zastavil nedovolene.

53
    Center Jordona Ibea zblokoval Neil Taylor, vhadzovanie pre hostí.

52
    V týchto chvíľach sa nehrá, na ihrisku zostáva po súboji s Dejanom Lovrenom ležať Ghančan Andre Ayew.

51
    Loptu teraz na svojich kopačkách držia hráči Swansea, Montero sa neúspešne snažil pretlačiť do šance.

50
    Tempo hry je v týchto chvíľach veľmi slabé. Ani jedno z mužstiev neprejavuje žiadnu snahu vyvinúť nejakú aktivitu smerom k bráne súpera.

48
    Vyzerá to tak, že zverenci domáceho trénera Francesca Guidolina sa v druhom polčase nebudú nikam ponáhľať a budp sa snažiť najmä ubrániť si náskok získaný v prvej polovici zápasu.

47
    V kabíne Liverpoolu muselo byť počas prestávky naozaj rušno. Dôkazom toho je aj fakt, že sa Jürgen Klopp odhodlal hneď k dvojitému striedaniu.

46
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Christian Benteke.
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Pedro Chirivella, prichádza Lucas Leiva.

46

Skončil sa prvý polčas zápasu 36. kola anglickej Premier League medzi domácim Swansea City a hosťujúcim FC Liverpool. Po prvej štyridsaťpäťminútovke môžu byť oveľa spokojnejší fanúšikovia waleského účastníka najvyššej anglickej súťaže, keď ich tím vedie 2:0. Skóre otvoril v 21. minúte presnou hlavičkou Andre Ayew a na rozdiel dvoch gólov upravil v 33. minúte peknou strelou Jack Cork. Vedenie domáceho mužstva je možno prekvapivé, no vzhľadom na priebeh prvého polčasu úplne zaslúžené.

45+1

45
    Hlavný rozhodca v prvom polčase nadstavuje ešte 1 minútu.

44
    Nebezpečná štandardná situácia pre Liverpool zo vzdialenosti asi 25 metrov. Danielovi Sturridgeovi sa však strela vôbec nevydarila a odkopávať bude Łukasz Fabiański.

43
    Vyzerá to tak, že krátko pred koncom úvodnej časti hry sa do hry začínajú dostávať aj hostia, ktorí teraz dlhšiu dobu držia loptu na polovici súpera.

42
    Od rohovej zastávky centroval Sheyi Ojo, Martin Škrtel sa však pri snahe o zakončenie dopustil útočného faulu.

42
    Jordon Ibe posunul loptu na stred ihriska Phillipovi Coutinhovi, jeho strela bola zblokovaná na rohový kop.

41
    Žltú kartu dostáva Jack Cork (Swansea City).

39
    Technickou parádou sa teraz prezentoval Jefferson Montero, ktorý ohrozil bránu Dannyho Warda tazkvanými nožničkami.

38
    Žltú kartu dostáva Nathaniel Clyne (Liverpool FC).

36
    Daniel Sturridge teraz výnimkou potvrdil spomenuté pravidlo, keď technickým zakončením takmer prekvapil Łukasza Fabiańskeho v bráne domácich.

34
    Na Liberty Stadium vidíme zatiaľ veľmi prekvapivé, no zaslúžené vedenie domáceho mužstva. Swansea City jasne dominuje a hráči Liverpoolu sa takmer nevedia dostať k akémukoľvek náznaku ofenzívnej akcie.
    33. Jack Cork (SWN) - 2:0

33
    Swansea dala gól! Gól strelil JACK CORK. A Swansea vedie o dva góly! Krásnou strelou sa teraz prezentoval defenzívny záložník domácich Jack Cork, ktorý z hranice pokutového územia technickým pokusom obstrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Danny Ward bol druhýkrát bezmocný. – 2:0

31
    Hráčom Swansea sa opäť podarilo vytvoriť si súvislý tlak pred bránkou hostí. Obrancovia domácich v niektorých momentoch nevedia, kde im hlava stojí.
    31. Jefferson Montero (SWN), Danny Ward (LIV)

30
    Opäť fantastický Danny Ward! Jefferson Montero strieľal cez Martina Škrtela k bližšej žrdi, hosťujúci brankár jeho úmysel vystihol.

29
    Danniel Sturridge sa šikovne prebíjal cez defenzívu Swansea, svojou snahou vybojoval rohový kop. Rozohrával ho Phillip Coutinho, ktorého center našiel hlavu Martina Škrtela, no jeho zakončenie bolo nedôrazné a Łukasz Fabiański si s ním bez problémov poradil.

28
    Centroval opäť Gylfi Sigurdsson, Dejan Lovren prehral hlavičkový súboj s Jordim Amatom, no bránu Dannyho Warda netrafil.

27
    Žltú kartu dostáva Brad Smith (Liverpool FC).

26
    Hráči Liverpoolu teraz môžu ruky aj nohy bozkávať brankárovi Dannymu Wardovi! Ten dvakrát fantasticky zasiahol proti šanciam Jacka Corka a Waynea Routledgea.

24
    Po postupnej akcii a centri Nathaniela Clynea sa brankára domácich Łukasza Fabiańskeho pokúsil technickou strelou z hranice šestnástky Jordon Ibe.

22
    Liverpoolčania sa snažili o okamžitú odpoveď, do šance sa dostával Phillip Coutinho, po súboji s Jordim Amatom si však neúspešne pýtal odpískanie pokutového kopu.
    21. André Ayew (SWN) - 1:0

21
    Swansea dala gól! Gól strelil ANDRÉ AYEW. Rohový kop rozohral Gylfi Sigurdsson. Jeho center našiel hlavu ghanského zakončovateľa Andreho Ayewa a ten z tesnej blízkosti otvára skóre dnešného zápasu! – 1:0

20
    Rýchly protiútok domácich, k lopte sa po situácii zaváňajúcej ofsajdom dostal Andre Ayew, Dejan Lovren jeho pokus zblokoval na rohový kop.

19
    V krátkom časovom slede sa teraz domáci hráči dopustili dvoch nedovolených zákrokov najskôr na Daniela Sturridgea a potom aj Phillipa Coutinha.

18
    Po centri Islanďana vznikla v šestnástke hostí trma-vrma, šanca pre waleské mužstvo to však napokon nebola.

17
    Po faule Martina Škrtela na Andreho Ayewa má Swansea k dispozícii štandardnú situáciu z nebezpečnej vzdialenosti. Jej exekúcie sa ujme Gylfi Sigurdsson.

15
    Obrana domácich na čele s kapitánom Martinom Škrtelom má veľký problém s rozohrávkou, a tak to často skúša len dlhými nakopávanými loptami na Phillipa Coutinha či Daniela Sturridgea.
    14. Brad Smith (LIV)

14
    Hráči Swansea teraz vyvíjajú veľký tlak na defenzívu The Reds a na brankára Dannyho Warda sa valí jeden útok za druhým. Tentokrát strieľal Andre Ayew, opäť však nepresne.

12
    Veľká šanca pre Swansea! Gylfi Sigurdsson však z hranice šestnástky miery priamo do náručia brankára Warda.

10
    Prvý náznak šance pre Liverpool. Po centri z ľavej strany zakončoval volejom Danniel Sturridge, bránu domácich však netrafil.

9
    Bradley Smith si nedovolene vyšliapol na Waynea Routledgea. Štandardná situácia pre domáce mužstvo.

7
    Konečne sa k lopte na dlhšiu dobu dostávajú aj zverenci Jürgena Kloppa, obrana domácich ich však zatiaľ k ničomu nepustila.

6
    Črtala sa prvá šanca hostí. Pred nabiehajúcim Jordonom Ibem zasiahol gólman domácich Łukasz Fabiański.

4
    Prvý ofsajd zápasu a v ňom Ekvádorčan Jefferson Montero.

3
    Jefferson Montero centroval z ľavej strany do veľkého vápna, tam sa však k lopte nedostal ani jeden z jeho troch spoluhráčov.

2
    Wayne Routledge teraz nedočiahol na dlhú prihrávku z hĺbky poľa, bude sa odkopávať od brány Dannyho Warda.

1
    Loptu však v úvode zápasu majú na svojich kopačkách hráči domáceho Swansea.

1
    Výkop dnešného zápasu na Liberty Stadium obstarali hostia z Liverpoolu.

1

Kapitáni oboch mužstiev Ashley Williams a Martin Škrtel si pred samotným zápasom ešte uctili pamiatku 96 obetí tragédie v Hillsborough.

Swansea City: Fabiański – Rangel, Amat, A. Williams (C), Taylor – Britton, Cork – Routledge, G.Þ. Sigurðsson, Montero – A. Ayew.
    Náhradníci: Nordfeldt – F. Fernández, Naughton, Ki Song-jung, Fulton, B. Gomis, Barrow.

Liverpool FC: D. Ward – Clyne, Lovren, Škrtel (C), B. Smith – Chirivella, Stewart, Ojo, Ibe – Coutinho – Sturridge.
    Náhradníci: Mignolet – Lucas Leiva, Teixeira, Brannagan, Benteke, Lallana.

Rozhodca: Roger East.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní zápas z anglickej Premier League. Tento raz zamierime do Walesu, kde domáca Swansea City privíta FC Liverpool. Zápas sa začína už o 13:00 hod.

SWANSEA CITY

Futbalisti Swansea City sa v aktuálnej tabuľke nachádzajú na 15. mieste. Labute ale môžu byť pomerne pokojné, keďže pred zostupovými vodami majú solídny deväťbodový náskok. Posledné dva zápasy však zverenci Francesca Guidolina absolútne nezvládli, keď prehrali v Newcastli 3:0 a na ihrisku Leicesteru dokonca 4:0. Swansea sa oveľa viac darí na domácej pôde, kde získala 26 z celkového počtu 40 bodov. Naposledy na Liberty Stadium zdolala FC Chelsea 1:0, keď sa o jediný gól postaral Gylfi Sigurdsson. Islanďan je najlepším strelcom svojho tímu, keď nastrieľal 11 gólov. Na listine zranených hráčov figuruje len dvojica Leroy Fer a Alberto Paloschi.

FC LIVERPOOL

FC Liverpool je v tabuľke na priebežnom siedmom mieste so štvorbodovou stratou na pozíciu zabezpečujúcu účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. V posledných desiatich dueloch získal až 21 bodov a vo virtuálnej tabuľke formy za posledných 10 zápasov je druhý za Leicesterom. V roku 2016 nastrieľali zverenci Jürgena Kloppa najviac gólov zo všetkých tímov Premier League. V poslednom kole prišli o svoju víťaznú sériu, keď nedotiahli dobre rozbehnutý zápas s Newcastlom a získali len bod za remízu 2:2. Chuť si nenapravili ani v semifinále Európskej ligy UEFA, keď v prvom zápase na pôde španielskeho Villarrealu prehrali gólom z nadstaveného času 1:0. Fanúšikov Liverpoolu určite teší aspoň fakt, že po zranení môže nastúpiť Christian Benteke. Na druhej strane sa The Reds budú musieť zaobísť bez Hendersona, Origiho, Cana či dopingového hriešnika Sakha.