Swansea – Liverpool 3:1 (kon.) | Manchester United – Leicester 1:1 (kon.) | Southampton – Manchester City 4:2 (kon.)
Swansea City
3:1 (2:0)
Liverpool FC
Nedeľa 01.05.2016, 13:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 36. kolo

Skončilo sa stretnutie 36. kola anglickej Premier League medzi domácim Swansea City a hosťujúcim FC Liverpool. Zo zaslúžených troch bodov sa môžu tešiť hráči domáceho mužstva, ktorí zvíťazili pomerom 3:1. O víťazstve zverencov Francesca Guidolina rozhodol už prvý polčas, po ktorom viedli 2:0. V druhom polčase síce najskôr v 65. minúte znížil striedajúci Christian Benteke, no už o dve minúty neskôr uzavrel skóre zápasu na konečných 3:1 svojim druhým gólom v zápase Andre Ayew. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a prajem vám pekný zvyšok víkendu! (14:55:34)

90+4

90+3
    Zábery na sektor hostí na tribúnach Liberty Stadium ukazujú, že viacero sklamaných fanúšikov Liverpoolu opúšťa svoje miesta ešte pred samotným záverečným hvizdom.

90+2
    Nový muž na ihrisku Jay Fulton vystihol rozohrávku domácich, pokúsil sa vysunúť Andreho Ayewa, ghanskému zakončovateľovi však lopta ušla.

90+1
    Striedanie v tíme Swansea City: z ihriska odchádza Leon Britton, prichádza Jay Fulton.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje napokon 4 minúty.

90
    Čakáme na údaj o nadstavenom čase. V prvom polčase sa nadstavovala jedna minúta, po 90 minútach to bude pravdepodobne o niečo viac.

88
    Liverpoolčania teraz držia loptu na polovici súpera, defenzíva domácich ich však do žiadnej nebezpečnej situácie nepúšťa.

87
    Tak táto strela Gylfiho Sigurdssona bola už o čosi nebezpečnejšia. Islandský stredopoliar však bránu Liverpoolu netrafil. Rozohrávať bude Danny Ward.

86
    Hráči oboch mužstiev už evidentne čakajú na záverečný hvizd hlavného rozhodcu.

85
    Strela Gylfiho Sigurdssona nemala potrebnú razanciu ani presnosť, a tak si s ňou Danny Ward bez problémov poradil.

83
    Tempo hry je momentálne veľmi nízke. Loptu majú v moci domáci hráči, ktorí sa však už nemajú kam ponáhľať.

81
    Aj toto striedanie ukazuje, že Liverpoolčania už vo svojich hlavách myslia na odvetné stretnutie Európskej ligy UEFA proti Villarealu, ktoré je na programe vo štvrtok a zverenci Jürgena Kloppa v ňom budú musieť doháňať jednogólové manko.

80
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Jordon Ibe, prichádza Cameron Brannagan.

78
    Po centri Sigurdssona od rohovej zastávky lopta prepadla až k Ángelovi Rangelovi, ten triafa ľavú žrď brány Dannyho Warda! Domáci ešte reklamovali ruku Daniela Sturridge, penalta sa však opäť nepíska.

78
    Štandardnú situáciu hostí rozohrával Sigurdsson, lopta sa dostala k Wayneovi Routledgovi, jeho center zblokoval na rohový kop Martin Škrtel.

77
    Žltú kartu dostáva Martin Škrtel (Liverpool FC).

76
    Tak a je definitívne rozhodnuté! Druhá žltá karta mladého Bradleyho Smitha berie akékoľvek šance Liverpoolu na zvrat v tomto stretnutí.