B. Bystrica – Martin 3:0 (kon.) | Košice – Zvolen 4:3 (kon.) | Nitra – Piešťany 3:1 (kon.)
Žilina – Poprad 2:3 (0:1 po s.n.) | Skalica – Trenčín 0:0 (zruš.)
po s.n. (0:1)
MsHK Žilina
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HK Poprad
Nedeľa 21.02.2016, 17:00 • DOXXbet Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR)
    65:00 LANTOŠ - 2:3

65:00
    Poprad dal gól!
    Rozhodujúci samostatný nájazd premenil popradský VLADIMÍR LANTOŠ.

59:17
    Šanca Žiliny, Konečný však v otočke zadovkou Kostúra neprekvapil.

55:31
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Ján Ťavoda za podrazenie.

53:46
    Paukovček sa spoza bránky natlačil pred Tomeka a skúsil puk pretlačiť do bránky. Betón brankára Vlkov však bol skalopevne prilepený k ľadu.

51:59
    Huna s Rogoňom v prečíslení 2 na 1. Skúsený útočník Žiliny vzal zodpovednosť na seba, no pozorného Matúša Kostúra neprestrelil.

47:25
    Vzápätí veľká šanca Vlkov, po delovke Drevenáka zvoní konštrukcia Kostúrovej bránky! Tak toto sú skvelé momenty dnešného zápasu.

46:49
    Obrovská šanca hostí, po rýchlom protiútoku zívala pred Radomírom Heizerom prázdna žilinská bránka, no útočník prvej formácie hostí trestuhodne zahadzuje túto veľkú príležitosť.
    46:17 ŠTEVULIAK - 2:2

46:17
    Žiadalo by sa napísať, že história sa opakuje. Po góle Drevenáka pridáva svoj druhý gól v zápase i popradský PATRIK ŠTEVULIAK. Bez asistencie.
    45:59 DREVENÁK - 2:1

45:59
    Žilina dala gól!
    Spolupráca odchovancov Žiliny slávi úspech. Jakub Drábek posunul puk MILANOVI DREVENÁKOVI a miláčik žilinských tribún dáva svoj druhý gól v zápase! Asistencie: Jakub Drábek, Matej Valášek.

43:49
    Miroslav Zaťko pálil od modrej čiary, Kostúr puk vyrazil len pred seba a priamo pred Štěpána Novotného. Český útočník však nestihol zakončiť, pretože okamžite putoval na ľad po zákroku jedného z hráčov hostí.

40:28
    Nariadené trestné strieľanie Radoslav Suchý nepremenil. Obranca hostí sa snažil puk zasunúť pomedzi Tomekove betóny, no gólman Žiliny ich stihol však sklepnúť k sebe.
    40:28

40:28
    Obrovská chyba obrany Žiliny, Patrik Koyš ušiel Žilinčanom, rútil sa sám na Tomeka a bol faulovaný. Nasledovať bude trestné strieľanie hostí. Koyš ešte nepríjemné nabúral do zadného mantinelu a z ľadu sa veru veľmi ťažko zviecha.

40:01
    Vylúčenie Poprad, Arne Kroták dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

Nuž a i po tejto tretine vzniká na ľade mela, jeden z hráčov hostí pravdepodobne dostáva menší trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Je to tak, Arne Kroták začne tretiu tretinu na trestnej lavici s menším trestom za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

38:58
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty za držanie dostáva Ľubomír Malina.

36:25
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Rastislav Konečný za podrazenie.

33:35
    Štefan Fabián urobil v presilovej hre fatálnu chybu na útočnej modrej, puk mu zobral Rastislav Konečný a vyštartoval dopredu. Sekundoval mu Daniel Brejčák, no Konečný v rozhodujúcom momente nedokázal prepasírovať puk pred spoluhráča.

32:57
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Milan Drevenák za držanie.
    29:42 ŠTEVULIAK - 1:1

29:42
    Ľuboš Bartečko po pravej strane parádne preletel celou obranou Žiliny, naservíroval puk pre PATRIKA ŠTEVULIAKA, ktorý z prvej parádne poslal puk za bezmocného Tomeka. Asistencia: Ľuboš Bartečko, Jaroslav Kasík.

20:01
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Ondrej Mikula za údery.

20:01
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Daniel Brejčák za údery.

Po skončení prvej časti hry sa ešte chytili za pasy domáci Daniel Brejčák a hosťujúci Ondrej Mikula. Po dlhšej strkanici napokon všetko vyriešila rozhodcovská trojica, hoci vášne ešte stále neopadli.

18:55
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Ľuboš Bartečko za nedovolené bránenie v hre.

17:35
    Pekná akcia prvej žilinskej formácie, po teči Emila Šveca vytiahol Kostúr výborný zákrok ramenom.

15:42
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Richard Rapáč za krosček. Navyše hráč Popradu inkasuje i osobný trest 10 minút za nešportové správanie.

15:10
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za podrazenie dostáva Makovský.

12:26
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Richard Rapáč za sekanie.

10:41
    Obrovská šanca Žiliny! Rastislav Konečný našiel časovanou prihrávkou pred Kostúrom voľného Róberta Hunu, ktorý strieľal z prvej, no popradský brankár fantasticky presunul svoj ľavý betón a zastavil puk smerujúci za bránkovú čiaru.

07:12
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Handlovský – 2 min.).

06:23
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Brejčák – 2 min.).

06:23
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Paločko – 2 min. + 2 min.).
    04:53 DREVENÁK - 1:0

04:53
    Rýchla kontra Žiliny, MILAN DREVENÁK naštartoval po prihrávke Martina Leška raketové motory v svojich nohách, ušiel celej obrane hostí a nedal Kostúrovi žiadnu šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Martin Leško

03:44
    Na konci presilovej hry Žiliny obrovská šanca Popradu. Hostia vyšachovali žilinskú obranu, Radoslav Suchý ostal sám pred Tomekom, no bekhendom trafil len ľavú tyč žilinskej bránky!

02:37
    Rastislav Konečný napriahol počas presilovej hry od modrej čiary, Matúš Kostúr bol pozorný.

01:44
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Henrich Jaborník za držanie.
    00:55

00:55
    Porada bola krátka – nebol to gól!

00:55
    Poprad dáva gól, ale hlavný rozhodca Müllner bude telefonovať videorozhodcovi.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 5. Drevenák (Leško), 46. Drevenák (Drábek, Valášek) – 30. Števuliak (Bartečko, Kasík), 47. Števuliak, 65. Lantoš

0:1   Lantoš (POP)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák, Zaťko, Homér (C), Ťavoda, Leško, Kuráli, Makovský, Mendrej – Konečný, Huna Ró., Švec. – Handlovský, Novotný, Stupka (A) – Drábek, Valášek, Drevenák – Rogoň, Rehák, Ondruš
    HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Suchý, Dinda, Jaborník, Fabian (A), Malina, Kasík, Gáborčík, Pařízek – Bartečko (A), Heizer, Koyš – Kroták (C), Lantoš, Paločko – Rapáč, Paukovček, Mikula – Štrauch, Toma, Števuliak

Rozhodca: Müllner – Kollár, Šefčík