B. Bystrica – Martin 3:0 (kon.) | Košice – Zvolen 4:3 (kon.) | Nitra – Piešťany 3:1 (kon.)
Žilina – Poprad 2:3 (0:1 po s.n.) | Skalica – Trenčín 0:0 (zruš.)
po s.n. (0:1)
MsHK Žilina
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HK Poprad
Nedeľa 21.02.2016, 17:00 • DOXXbet Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo žilinskej DOXXbet Arény, vitajte pri sledovaní 49. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom o 17:00 privítajú hokejisti MsHK DOXXbet Žilina na svojom ľade hráčov HK Poprad. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčania v uplynulom kole splnili vytýčený predsezónny cieľ, ktorým bol postup do play-off. Aktuálne Vlkom patrí v tabuľke 6. miesto so ziskom 67 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí Žilina zvíťazila v Martine pomerom 1:2. Prvý gól Vlkov vsietil Rastislav Konečný, víťazný gól dal Patrik Rogoň, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v seniorskej kategórii. Najproduktívnejším Žilinčanom je Lukáš Handlovský, ktorý má na svojom konte 35 bodov (12+23). Časť z nich však nazbieral ešte v drese Banskej Bystrice. Druhým najproduktívnejším Vlkom je Václav Stupka, ktorý nazbieral 32 bodov (13+19), tretie miesto patrí Róbertovi Hunovi s 21 bodmi (11+10). O miesto sa však delí s bratom Richardom, ktorý taktiež nazbieral 21 bodov (10+11). Brankárskou jednotkou tímu je Tomáš Tomek, ktorý má priemernú úspešnosť na úrovni 92,23%.

Hráčom Popradu patrí v aktuálnej tabuľke 5. miesto so 67 bodmi. Majú teda rovnaký počet bodov ako Žilinčania, no Kamzíkom po skončení základnej časti odpočítajú po rozhodnutí disciplinárnej komisie z tabuľky 3 body. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazil Poprad v Trenčíne pomerom 2:3. O góly Podtatrancov sa postarali 2x Paločko a jeden presný zásah pridal Ľuboš Bartečko. Najproduktívnejším Kamzíkom je už tradične nestárnuci matador Arne Kroták, ktorý v 46 zápasoch nazbieral 41 bodov (14+27). Druhé miesto patrí Richardovi Rapáčovi , ktorý má na svojom konte 33 bodov (15+18). Tretiu priečku obsadil Radomír Heizer, ktorý zaknihoval 30 bodov (7+23). Brankárskou jednotkou tímu je Matúš Kostúr, ktorého priemerná úspešnosť je na úrovni 91,21%.

Zaujímavosťou duelu je nesporne i fakt, že Žilina nevyhrala nad Popradom už viac než dve sezóny. Podarí sa dnes Vlkom zlomiť túto sériu? Alebo odskáče popradský Kamzík domov s tromi bodmi? Všetko sa dozvieme od 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák, Zaťko, Homér (C), Ťavoda, Leško, Kuráli, Makovský, Mendrej – Konečný, Huna Ró., Huna Ri. – Handlovský, Novotný, Stupka (A) – Drábek, Valášek, Drevenák – Rogoň, Rehák, Ondruš

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Suchý, Dinda, Jaborník, Fabian (A), Malina, Kasík, Gáborčík, Pařízek – Bartečko (A), Heizer, Koyš – Kroták (C), Lantoš, Paločko – Rapáč, Paukovček, Mikula – Štrauch, Toma, Števuliak

Rozhodca: Müllner – Kollár, Šefčík.

Oba tímy práve končia rozcvičku pred zápasom. Do úvodného buly ostáva menej ako 20 minút.

Ešte pred úvodom stretnutia nás v Žiline čaká milá udalosť. Vedenie MsHK Žilina ocení vecnými darmi svoje úspešné mládežnícke tímy.
    Oceňovanie mládežníckych tímov

Doznela štátna hymna Slovenskej republiky, všetko je pripravené na úvod zápasu.

00:01

00:01
    Úvodné buly v prospech hostí z Popradu.

00:38
    Prvá strela Žiliny na bránu hostí v zápase, pokus Miroslava Zaťka však nebol presný.

00:55
    Poprad dáva gól, ale hlavný rozhodca Müllner bude telefonovať videorozhodcovi.

00:55
    Porada bola krátka – nebol to gól!
    00:55

01:11
    Druhá formácia Žiliny po buly pred Tomekom zavetrila možnosť na protiútok, Stupka však bekhendom mieril len do lapačky Matúša Kostúra.

01:44
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Henrich Jaborník za držanie.

02:03
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

02:37
    Rastislav Konečný napriahol počas presilovej hry od modrej čiary, Matúš Kostúr bol pozorný.

03:13
    Hrá sa v rýchlom tempe, domácim sa príliš nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

03:44
    Hostia v plnom počte.

03:44
    Na konci presilovej hry Žiliny obrovská šanca Popradu. Hostia vyšachovali žilinskú obranu, Radoslav Suchý ostal sám pred Tomekom, no bekhendom trafil len ľavú tyč žilinskej bránky!

04:53
    Žilina dala gól!
    Rýchla kontra Žiliny, MILAN DREVENÁK naštartoval po prihrávke Martina Leška raketové motory v svojich nohách, ušiel celej obrane hostí a nedal Kostúrovi žiadnu šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Martin Leško
    04:53 DREVENÁK - 1:0

05:44
    Stále sa hrá pomerne v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

06:23
    Pred bránkou Žiliny vzniká šarvátka a zdá sa, že hlavný rozhodca bude vylučovať.

06:23
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Paločko – 2 min. + 2 min.).

06:23
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Brejčák – 2 min.).

07:02
    V hre 4 na 4 majú zatiaľ navrch hráči Popradu a bude sa znovu vylučovať.

07:12
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Handlovský – 2 min.).

07:30
    Hráči Popradu sú okamžite usadení pred Tomášom Tomekom, ten si pripisuje výborný zákrok po strele Radoslava Suchého od modrej čiary.

07:45
    Puk smeruje do obranného pásma Popradu.

08:02
    Hostia znovu usadení v útočnom pásme, domáci však získali puk a snažili sa o rýchly protiútok. Zaťko však prihrávku neprepasíroval na voľného spoluhráča.

08:23
    Žilina so 4 hráčmi, Poprad v plnom počte.

08:57
    Strela Štefana Fabiána od modrej čiary, príklep však minul Tomekovu bránku.

09:12
    Domáci v plnom počte.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Popradom vďaka gólu Milana Drevenáka zatiaľ 1:0:

10:41
    Obrovská šanca Žiliny! Rastislav Konečný našiel časovanou prihrávkou pred Kostúrom voľného Róberta Hunu, ktorý strieľal z prvej, no popradský brankár fantasticky presunul svoj ľavý betón a zastavil puk smerujúci za bránkovú čiaru.

11:42
    Znovu je Matúš Kostúr v plnej permanencii. Tentoraz puk skryl do lapačky pred dobiedzajúcimi útočníkmi Žiliny.

12:05
    Pekná kombinácia tretej formácie Žiliny, Drevenák našiel pred Kostúrom Kuráliho, no tomu puk odskočil z čepele hokejky.

12:26
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Richard Rapáč za sekanie.

12:45
    Domáci sú okamžite natlačení v pásme pred Matúšom Kostúrom.

13:30
    Po dlhom obliehaní bránky hostí sa k strele odhodlal Miroslav Zaťko, no s jeho projektilom Kostúr nemal veľký problém.

13:45
    Tlak Žiliny pokračuje. Tak napokon nie, puk smeruje až za bránku Tomáša Tomeka.

14:26

14:56
    Hráči Popradu sa snažili dostať dopredu, všetko však vyriešil Tomáš Tomek, ktorý podržal puk v lapačke. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavej ruke.

15:10
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za podrazenie dostáva Makovský.

15:42
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Richard Rapáč za krosček. Navyše hráč Popradu inkasuje i osobný trest 10 minút za nešportové správanie.

16:28
    Na ľade sa začína poriadne iskriť a oba tímy začínajú tvrdo dohrávať osobné súboje.

17:10

17:35
    Pekná akcia prvej žilinskej formácie, po teči Emila Šveca vytiahol Kostúr výborný zákrok ramenom.

18:05
    Dnešný zápas sleduje na žilinské pomery vcelku veľmi slušná návšteva, hráčov Žiliny povzbudzuje i početný fanklub.

18:55
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Ľuboš Bartečko za nedovolené bránenie v hre.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

19:42
    Pred bránkou Popradu vznikla ďalšia šarvátka, vylučovať sa však napokon nebude.

20:00

Po skončení prvej časti hry sa ešte chytili za pasy domáci Daniel Brejčák a hosťujúci Ondrej Mikula. Po dlhšej strkanici napokon všetko vyriešila rozhodcovská trojica, hoci vášne ešte stále neopadli.

Po prvej tretine vedie Žilina nad Popradom 1:0, o jediný doterajší gól zápasu sa v 5. minúte postaral Milan Drevenák, ktorý v úniku prestrelil Matúša Kostúra. Druhá tretina sa začne približne o 17:52.

Rozhodcovská trojica je na ľade, no hlavný rozhodca Müllner sa pri rozkorčuľovaní nepríjemne šmykol. Zdá sa však, že bude v poriadku.

20:01

20:01
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Daniel Brejčák za údery.

20:01
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Ondrej Mikula za údery.

20:55
    Ľuboš Bartečko je späť na ľade, Poprad hrá teda v plnom počte.

21:28
    Kuráli drží puk za bránkou Tomáša Tomeka, Žilina preskupuje svoje rady po hracej doby.

21:50
    Vhadzuje sa po pravej ruke Matúša Kostúra.

22:18
    Skončili sa tiché tresty Danielovi Brejčákovi a Ondrejovi Mikulovi.

22:35
    Pekná a hlavne rýchla akcia prvej žilinskej formácie, Konečný dostal skákanú prihrávku pred Kostúrovu bránku. Dokázal trafiť skackajúci puk, no poslal ho vysoko nad brvno.

22:48
    Žilinčania sa v týchto momentoch poriadne zahryzli do súpera, no chybujú na útočnej modrej čiare a hostia idú dopredu. Tento zárodok protiútoky žilinská obrana však veľmi rýchlo vyriešila.

23:38
    Na ľade ostáva jeden z domácich hráčov otrasený, no zdá sa, že napokon bude v poriadku.

24:09
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke Tomáša Tomeka.

24:55
    Tretia formácia Žiliny je dnes skutočne pri chuti, útok vedený Matejom Valáškom robí poriadne vetry v obrane Popradu.

25:36
    Do útočného snaženia sa zapojila i štvrtá formácia Žiliny, Patrik Rogoň však sám pred Kostúrom v dorážke neuspel.

26:45
    Hrá sa znovu v pomerne rýchlom tempe, vážnejšie šance však na oboch stranách absentujú.

27:17
    Hosťom sa nedá uprieť snaha, Kamzíci bojujú, ale Žilina zatiaľ výborne vykrýva stredné pásmo.

28:05
    Puk je za bránkou hostí, na hokejke ho má brankár Matúš Kostúr, ktorý počkal na striedanie svojich spoluhráčov.

28:59
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, v týchto momentoch to veru nie je hokej pohľadný pre náročné oko diváka.

29:42
    Poprad dal gól!
    Ľuboš Bartečko po pravej strane parádne preletel celou obranou Žiliny, naservíroval puk pre PATRIKA ŠTEVULIAKA, ktorý z prvej parádne poslal puk za bezmocného Tomeka. Asistencia: Ľuboš Bartečko, Jaroslav Kasík.
    29:42 ŠTEVULIAK - 1:1

30:01
    Nuž, máme za sebou polovicu zápasu a prakticky začíname odznovu.

30:43
    Žilinčania sa po inkasovanom góle prebrali a znovu zrýchlili hru, aj hosťom však gól vlial novú energiu do žíl.

31:35
    Popradčania sa snažia zvrátiť stav stretnutia, pri pokuse o rýchly protiútok však strácajú puk a dopredu idú domáci.

32:05
    Žilinčania boli pred Kostúrom aktívni, brankár hostí však vytiahol dva výborné zákroky v rýchlom slede.

32:55
    Ale hra sa parádne rozbehla, tentoraz musel zasahovať Tomáš Tomek, ktorý takým tenisovým úderom odstrelil puk preč. Bude sa vylučovať.

32:57
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Milan Drevenák za držanie.

33:35
    Štefan Fabián urobil v presilovej hre fatálnu chybu na útočnej modrej, puk mu zobral Rastislav Konečný a vyštartoval dopredu. Sekundoval mu Daniel Brejčák, no Konečný v rozhodujúcom momente nedokázal prepasírovať puk pred spoluhráča.

34:22
    Ale hra má znovu poriadne tempo a náboj a to je pre vývoj zápasu len a len dobre.

34:57

35:36
    Žilinčania držia puk za vlastnou bránkou a striedajú počas hry. Následná rozohrávka Leškovi príliš nevyšla.

36:25
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Rastislav Konečný za podrazenie.

36:45
    Hráči Popradu sú okamžite nasťahovaní v obrannom pásme Žiliny.

37:05
    Ján Homér vybojoval za bránkou puk a posiela ho až k Matúšovi Kostúrovi.

37:55
    Arne Kroták teraz snáď z metra príklepom napálil puk do Daniela Brejčáka, obranca Žiliny má veru na tvári poriadne bolestivú grimasu.

38:19
    Do konca vylúčenia Konečného ostáva 6 sekúnd, vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

38:25

38:49
    Žilinčania sympaticky vybojovali puk za bránkou Kostúra, čierne čudo následne dostal pred bránku voľný Milan Drevenák, delovkou však len prevetral výstroj gólmana hostí.

38:58
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty za držanie dostáva Ľubomír Malina.

39:01
    Do konca druhej časti hry ostáva necelá minúta.

39:35
    Presilová hra domácim zatiaľ príliš nesvedčí, puk je za bránkou Tomáša Tomeka.

40:00

Nuž a i po tejto tretine vzniká na ľade mela, jeden z hráčov hostí pravdepodobne dostáva menší trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Je to tak, Arne Kroták začne tretiu tretinu na trestnej lavici s menším trestom za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:1. Hostia vyrovnali v 30. minúte zásluhou Patrika Števuliaka, ktorý dostal ideálnu prihrávku od Ľuboša Bartečka. Záverečná časť hry sa začne približne o 18:37.

Na ľade máme rozhodcovskú trojicu.

Na ľade už máme i hráčov oboch tímov. Hostia začnú tretiu tretinu v oslabení o dvoch hráčov, toto oslabenie bude trvať 57 sekúnd.

40:01

40:01
    Vylúčenie Poprad, Arne Kroták dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

40:28
    Obrovská chyba obrany Žiliny, Patrik Koyš ušiel Žilinčanom, rútil sa sám na Tomeka a bol faulovaný. Nasledovať bude trestné strieľanie hostí. Koyš ešte nepríjemné nabúral do zadného mantinelu a z ľadu sa veru veľmi ťažko zviecha.
    40:28

40:28
    Nariadené trestné strieľanie Radoslav Suchý nepremenil. Obranca hostí sa snažil puk zasunúť pomedzi Tomekove betóny, no gólman Žiliny ich stihol však sklepnúť k sebe.

40:57
    Poprad so štyrmi hráčmi.

41:15
    Puk smeruje až za bránku Tomáša Tomeka.

41:35
    Ani zvyšok presilovej hry o jedného hráča domácim veru nevychádza.

42:00

42:35
    Nepríjemná situácia pred Tomekom, aktívny Štrauch si vybojoval puk od obrancu Žiliny, zakončiť sa mu však napokon nepodarilo.

43:11
    Hostia hrajú aktívne a snažia sa držať Žilinčanov na dištanc od vlastnej bránky.

43:49
    Miroslav Zaťko pálil od modrej čiary, Kostúr puk vyrazil len pred seba a priamo pred Štěpána Novotného. Český útočník však nestihol zakončiť, pretože okamžite putoval na ľad po zákroku jedného z hráčov hostí.

45:29
    Dôležitá informácia pre fanúšikov hostí, Ľuboš Bartečko smeruje s polovyzlečením dresom do šatne hostí, zdá sa, že ide o zranenie ruky, prípadne ramena. Ak sa táto informácia potvrdí, tak útočníkovi hostí želáme skoré uzdravenie.

45:59
    Spolupráca odchovancov Žiliny slávi úspech. Jakub Drábek posunul puk MILANOVI DREVENÁKOVI a miláčik žilinských tribún dáva svoj druhý gól v zápase! Asistencie: Jakub Drábek, Matej Valášek.
    45:59 DREVENÁK - 2:1

46:17
    Žiadalo by sa napísať, že história sa opakuje. Po góle Drevenáka pridáva svoj druhý gól v zápase i popradský PATRIK ŠTEVULIAK. Bez asistencie.
    46:17 ŠTEVULIAK - 2:2

46:49
    Obrovská šanca hostí, po rýchlom protiútoku zívala pred Radomírom Heizerom prázdna žilinská bránka, no útočník prvej formácie hostí trestuhodne zahadzuje túto veľkú príležitosť.

47:25
    Vzápätí veľká šanca Vlkov, po delovke Drevenáka zvoní konštrukcia Kostúrovej bránky! Tak toto sú skvelé momenty dnešného zápasu.

48:15
    Hrá sa vo veľmi rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

48:41
    Rýchly protiútok Žiliny, Róbert Huna však poslal Rastislava Konečného do postavenia mimo hru.

49:10
    Tak Patrik Števuliak je dnes pri veľkej chuti, jeho nepríjemná strela švihom mala dobrý smer, Tomek ju s námahou i šťastím lapačkou vyrazil.

49:38
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke Matúša Kostúra.

50:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 10 minút.

50:33
    Žilinčania na dlhé sekundy zatvorili hostí v obrannom pásme, puk však napokon putuje do stredného pásma.

51:08
    Jedovka Miroslava Zaťka od modrej čiary míňa bránku Matúša Kostúra.

51:59
    Huna s Rogoňom v prečíslení 2 na 1. Skúsený útočník Žiliny vzal zodpovednosť na seba, no pozorného Matúša Kostúra neprestrelil.

52:36
    Domáci Žilinčania v týchto momentoch poriadne pridali a snažia sa zvrátiť stav stretnutia na svoju stranu. Hostia však hrozia rýchlymi protiútokmi.

52:39
    Presne po takom útok vzniká šarvátka pred Tomášom Tomekom.

53:46
    Paukovček sa spoza bránky natlačil pred Tomeka a skúsil puk pretlačiť do bránky. Betón brankára Vlkov však bol skalopevne prilepený k ľadu.

54:15
    Hostia držia puk za svojou bránkou a striedajú počas hry.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

55:31
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Ján Ťavoda za podrazenie.

56:25
    Hostia sa až v týchto sekundách usadili pred Tomekom, následne však domáci získavajú puk a posielajú ho cez všetky čiary.

57:00
    Stále sa hrá v pomerne rýchlom tempe.

57:31

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

58:15
    Závar pred Matúšom Kostúrom, brankár Popradu napokon všetko s prehľadom vyriešil.

58:52
    Žilinčania sa ešte snažia niečo vymyslieť, ale obrana Popradu je pozorná. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Matúša Kostúra.

58:57
    Oddychový čas hostí.

59:17
    Šanca Žiliny, Konečný však v otočke zadovkou Kostúra neprekvapil.

59:55
    Je to jasné, nasledovať bude predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po tretej tretine máme v Žiline stav 2:2 a nasledovať bude predĺženie. Za domácich v tejto časti hry skóroval v 46. minúte Milan Drevenák, no prakticky hneď vzápätí pridal svoj druhý gól i hosťujúci Patrik Števuliak.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:34
    Do šance sa znovu prebíjal Róbert Huna, tentoraz však nemieril presne.

61:15
    I predĺženie sa hrá v pomerne rýchlom tempe, oba tímy si dávajú pozor na obranu.

61:48
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, Žilina zakladá ďalší postupný útok.

62:12
    Jaroslav Kasík sa spoza bránky snažil preštrikovať pred Tomáša Tomeka, to sa mu cez pozorného obrancu Vlkov nepodarilo.

62:45
    V týchto momentoch sú aktívnejší hostia, domáci Žilinčania však rovnako ako hostia pozorne strážia vlastnú modrú čiaru.

63:30
    Hostia sú dlhší čas v útočnom pásme a snažia sa kombinačne prekvapiť domácich, no to sa im neporadilo.

64:07
    Vzápätí sa však Žilinčania dostali do prečíslenia 2 na 1, táto výhoda im však vôbec nevyšla.

64:29

64:40
    Dnešné stretnutie sleduje 1422 divákov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení sme gól teda nevideli, po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.