Chabarovsk – D. Moskva 2:5 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 4:3 (2:0 po s.n.) | Novokuzneck – HC Slovan 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Záhreb 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Ufa – Nižnekamsk 1:2 (po pr.)
Togliatti – Jaroslavľ 2:4 (kon.) | Kazaň – Soči 2:6 (kon.) | CSKA Moskva – Helsinki 2:1 (kon.)
Dinamo Minsk – S.Moskva 2:1 (3:2 po s.n.) | Petrohrad – Čerepovec 6:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Piatok 29.01.2016, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

56:37
    Slovan si zahrá presilovku! Na trestnú lavicu totiž smeruje domáci Ljamkin, ktorý zbytočne vyhodil puk na tribúnu.

28:34
    Takto si to ale hostia nepredstavovali. Ladislav Nagy nešťastne vyhodil puk mimo hracej plochy a inkasuje za to dvojminútový trest.

25:40
    Hrať sa bude opäť vo štvoriciach na oboch stranách. Rozhodcovia vylučujú po potýčke na zadnom mantineli, do ktorej sa najviac zapojili Kundrátek a Semjonov.

21:04
    Vladimír Mihálik poslal k ľadu Romanova a oslabí svoj tím. Slovan tak bude hrať v trojici proti štyrom hráčom súpera.

19:56
    Komaristij dostal podľa oficiálneho zápisu trest 5 minút + do konca zápasu, rozhodcovia ale vylučujú aj za hrubosť Milana Bartoviča.

17:17
    Slovan si zahrá druhú presilovku! Domáci hokejisti sa teraz dopustili školáckej chyby, keď zle striedali, čo si na trestnej lavici odpyká Makarenko.

14:16
    Bude sa opäť vylučovať a Novokuzneck si zahrá presilovku. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za seknutie Patrik Lušňák.

09:58
    Slovanisti situáciu zvládli a hru rýchlo presunuli preč od Brusta. To sa im vyplatilo, pretože na opačnej polovici sa nedovoleným zákrokom previnil Ščukin a Novokuzneck sa bude musieť brániť.

07:11
    Slovan sa bude musieť brániť. Prvýkrát v zápase je na dve minúty za podrazenie vylúčený Václav Nedorost.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 23. Kousal, 40. Zemčenko (Lebedev) – 11. Šťastný (Jeglič, Tičar), 26. Jeglič, 58. Kundrátek (Kašpar)

Metallurg Novokuzneck: Poďapoľskij (Jevstafjev) – Kuklev, Ljamkin, Manuchov, Fairchild, Nekolenko, Glebov, Ščukin, Kapotov – Lebedev (A), Zemčenko, Plotnikov – Kaprizov, Polščuk (A), Komaristij – Kousal, Romanov (C), Jerdakov – Mitrjakov, Semjonov, Makarenko
    HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Sersen (A), Kundrátek, Starosta, Švarný, Mihálik, Luža, Šiška, Rosandič – Nedorost (A), Viedenský, Kašpar – Šťastný, Tičar, Jeglič – Bartovič, Surový (C), Miklík – Nagy, Lušňák, Skalický

Rozhodca: Komarov, Safjulov – Koršak, Černyšev