Pittsburgh – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.) | Washington – Buffalo 5:2 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 0:3 (kon.)
Tampa Bay – NY Rangers 2:5 (kon.) | San Jose – Philadelphia 4:2 (kon.)

Washington právě vstřelil branku!
    ALEXNADER OVEČKIN rozhoduje dnešní zápas, když posílá touš do prázdné klece a střílí tak branku číslo 495 v kariéře NHL a už jen pět ho dělí od pětistovky. Bez asistence.

58:01
    V době, kdy zbývají poslední dvě minuty základní hrací doby, odvolávají hosté svého gólmana.

56:37
    Po střele Oshieho zazněla za brankářem Buffala tyč!
    49:56 André BURAKOVSKY - 4:2

49:56
    Caps rychle navyšují svůj náskok. Laich narazil Giontu na mantinel a volného kotouče se chopil Johansson, jenž okamžitě adresoval puk na ANDRÉHO BURAKOVSKYHO, který prostřelil Johnsona mezi betony. Asistence: Marcus Johansson.
    48:32 Marcus JOHANSSON - 3:2

48:32
    Kuzněcov využil volného prostoru mezi mantinelem a brankou a namířil si to rovnou před ní. Místo očekávané střely ale volil přihrávku na MARCUSE JOHANSSONA, jemuž stačilo pouze nastrčit hůl tak, aby puk doputoval do prázdné branky. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Matt Niskanen.

47:26
    A bude tam i následující dvě minuty, poněvadž Kane se opět provinil proti pravidlům a dostává další menší trest tentokrát za hákování

45:15
    Je tu však znovu početní výhoda pro Šavle. Za katr je totiž vyslán domácí vůdce Ovečkin za hru vysokou holí.

44:54
    Síly na ledě se vyrovnají, neboť na trestnou lavici putuje Kane, který podrazil v útočné třetině Wilsona.
    43:44

43:44
    Vše ale pokazil Johansson, který poslal zbytečně soupeře v útočném pásmu na hrazení a dostává dvě minuty.
    41:24 Alex OVEČKIN - 2:2

41:24
    O pár vteřin později už ale může ruský velikán slavit. Zpoza branky ho našel před ní Kuzněcov a ALEXANDER OVEČKIN se tak opět přibližuje magické hranici 500 branek v NHL. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T.J. Oshie.

40:50
    Po střele Ovečkina se kotouč už kutálel za brankovou čáru, nepřešel ji ale celým objemem.
    38:53 Zemgus Girgenosns

38:53 Zemgus GIRGENSONS - 1:2

38:53
    Sabres právě vstřelili branku!
    Dlouho nikdo nevěděl, kde se nachází kotouč, jenž bl ve vzduchu. Ducha přítomnosti ale zachoval Eichel, který následně poté v pádu přiťukl puk ZEMGUSI GIRGENSONSOVI, který měl lehkou úlohu v podobě poslání touše do prázdné branky. Asistence: Jack Eichel.
    34:08 Autor vyrovnávací branky

34:08 Justin WILLIAMS - 1:1

34:08
    Johnson si vyjel za branku pro černou pryž za branku, ale následně dezorientovaný zpanikařil a zbrkle rozehrál zády do hřiště. Místo svých spoluhráčů ale našel JUSTINA WILLIAMSE, který poté již neměl problém poslat touš do odkryté klece hostí. Bez asistence.

29:53
    Kane se objevil před Holtbym a nastřelil tyč. Domácí gólman má dnes výborně postavené obě branky.

25:55
    Caps alespoň vytěžili přesilovku. Na trestnou lavici putuje za hákování Larsson (BUF).

21:23
    Kane našel před brankou Ennise, ten ale trestuhodně z bezprostřední blízkosti netrefil domácí branku.

17:30
    Poté vznikla před brankou potyčka, ve které se ocitli Wilson (WSH), jenž dostal dva menší tresty a Bogosian (BUF), který obdržel pouze klasické dvě minuty. Je tu přesilovka pro Buffalo.

12:10
    Ennis (BUF) podrazil soupeře v útočném pásmu a dostává za to dvě minuty.
    05:48 Tento gól byl čtvrtý Gionty v této sezoně

05:48 Brian GIONTA - 0:1

05:48
    A vznikl z toho protiútok, do kterého se zapojil celý druhý útok hostů. Na konci celé kombinace byl kapitán Buffala BRIAN GIONTA, jenž dokázal dostat puk přes beton Holtbyho. Asistence: Jack Eichel, Zemgus Girgensons.

00:27
    Domácí kapitán Ovečkin putuje rychle na trestnou lavici, kam je vykázán za hrubost.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 35. Williams, 42. Ovečkin (Kuzněcov, Oshie), 49. Johansson (Kuzněcov, Niskanen), 50. Burakovsky (Johansson), 59. Ovečkin – 6. Gionta (Eichel, Girgensons), 39. Girgensons (Eichel)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt, Chorney, Carrick – Ocečkin (C), Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Sill, Burakovsky. Trenér: Barry Trotz.
    Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Kane, Eichel, Ennis – Girgensons, Larsson, Gionta (C) – Deslauriers, Legwand, Moulson. Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodca: Hebert, Luxmore – Cvik, Nowak

Diváci: 18 506