Real Madrid – Sociedad 3:1 (kon.) | Levante – Malaga 0:1 (kon.) | Sevilla – Espanyol 2:0 (kon.)
Rayo Vallecano – Atlético Madrid 0:2 (kon.) | Eibar – Gijón 2:0 (kon.) | Getafe – La Coruña 0:0 (kon.)
Barcelona – Real Betis 4:0 (kon.) | Vigo – Bilbao 0:1 (kon.) | Las Palmas – Granada 4:1 (kon.)
UD Las Palmas
4:1 (1:0)
Granada CF
Streda 30.12.2015, 21:00 • Estadio de Gran Canaria (Las Palmas) • Španielska LaLiga • 17. kolo

Zápas v Las Palmas sa skončil. Druhý polčas priniesol štyri góly, z toho tri do siete Granady.V 50. minúte zvýšil na 2-0 Araujo, ale o 6 minút neskôr upravil na 2-1 Peñaranda. Zdalo sa, že zápas bude ešte napínavý, no góly dávali už iba domáci. V 80. minúte zvýšil z penalty na 3-1 Viera, a záverečný štvrtý gól si dal do vlastnej siete v nadstavenom čase Lombán. Granada hrala od 86. minúty s 10 hráčmi, keď išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Biraghi. Domáci boli v dnešnom zápase jasne lepším tímom a zaslúžene zvíťazili. (23:00:21)

90+3
    90+2. Jonathan VIERA - 4:1

90+2
    Tím Las Palmas práve strelil gól! Je tu štvrtý gól Las Palmas. Araujo prihrával pred bránu a LOMBÁN si dal hlavou vlastný gól

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hráči Las Palmas, ktorí by ešte radi pridali štvrtý gól.

89
    57%-43% to je držanie lopty v dnešnom zápase. Domáci majú nielen pozičnú ale aj kvalitatívnu prevahu, a v dnešnom zápase zaslúžene vyhrávajú 3-1.

88
    Mubarak vidí žltú kartu za nešportové správanie.

87
    Mesa bol faulovaný v strede ihriska a domáci získavajú priamy kop.

86
    Biraghi vidí druhú žltú a teda červenú kartu po faule na Simóna a opúšťa hraciu plochu.

85
    Rochina vidí žltú kartu po faule na hráča Las Palmas.

85
    Akcia Granady skončila v strede ihriska a lopta je za postrannou čiarou.

84
    Ďalší ofsajd Granady, tentokrát v ňom bol El-Arabi. Hosťom to dnes vôbec nejde.

83
    Na opačnej strane ofsajd, v ktorom bol Ibáñez. Loptu získavajú hráči Las Palmas.

82
    Araujo sa dostával do šance, ale z veľkého uhla mieril vedľa ľavej žrde.

81
    Hostia majú na strelenie dvoch gólov iba 9 minút a hoci je vo futbale všetko možné, dnes to zrejme na remízu stačiť nebude. Momentálne sú pri lopte znova domáci a idú do útoku.
    80. Jonathan VIERA - 3:1

80
    Tím Las Palmas práve strelil gól! Domáci zrejme definitívne spečatili svoje víťazstvo. Tretí gól Las Palmas zaznamenal z pokutového kopu JONATHAN VIERA.