Real Madrid – Sociedad 3:1 (kon.) | Levante – Malaga 0:1 (kon.) | Sevilla – Espanyol 2:0 (kon.)
Rayo Vallecano – Atlético Madrid 0:2 (kon.) | Eibar – Gijón 2:0 (kon.) | Getafe – La Coruña 0:0 (kon.)
Barcelona – Real Betis 4:0 (kon.) | Vigo – Bilbao 0:1 (kon.) | Las Palmas – Granada 4:1 (kon.)
SD Eibar
2:0 (0:0)
Sporting Gijón
Streda 30.12.2015, 18:30 • Estadio Municipal de Ipurua • Španielska LaLiga • 17. kolo

Zápas v Eibare sa skončil. Druhý polčas priniesol dva góly Eibaru a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. V 55. minúte otvoril skóre zápasu Keko, a o 7 minút pridal druhý gól Bastón. Domáci dnes boli lepším tímom, a zaslúžene získali 3 body. (20:22:17)

90+4

90+4
    Prebieha štvrtá minúta nadstaveného času, ktorá prináša iba držanie lopty hráčmi Eibaru.

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času, ale hlavný rozhodca určite pridá ešte 60 sekúnd. Brankár Sportingu je v poriadku a pokračuje v hre.

90+2
    Luna vypálil na bránu z veľkého uhla, ale brankár Cuéllar loptu vyrazil do bezpečia. Bohužiaľ, pri zákroku sa zranil a musí byť ošetrovaný na hracej ploche.

90+1
    N'Di posielal dobrú loptu pred bránu Eibaru, ale tá iba preletela pokutové územie a skončila za čiarou. Do útoku už idú domáci.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hráči Sportingu Gijon, ktorí sa ešte nevzdali a stále sa snažia streliť prvý gól.

89
    Bastón sa previnil útočným faulom, a hostia získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

88
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Verdi, a nahradí ho Enrich.

88
    Ramis sa dostával do veľkej príležitosti, ale v 16ke Sportingu sa nezorientoval najlepšie a nakoniec z toho bola iba nevydarená strela.

87
    Castro si v útoku počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

86
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Keko, a nahradí ho Luna.

86
    N'Di predviedol dobrú prácu s loptou, ale po tom čo obohral troch obrancov Eibaru vyslal na bránu veľmi nevydarenú strelu, ktorú si brankára Riesgo spracoval nohou. Následne pálil z 20 metrov Halilović, ale jeho strela smerovala nad domácu bránu.

85
    Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť, ale hostia ostávajú na útočnej polovici.

84
    Bastón fauloval Jonyho a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

84
    Po strele Verdiho skončila lopta v sieti Sportingu, ale hráč Eibaru bol v ofsajde a tak tento gól nemôže platiť.

83
    Sporting Gijón sa znova snažil niečo vymyslieť v 16ke Eibaru, ale lopta končí vedľa brány a nasleduje odkop brankára Riesga.