Buffalo – Washington 0:2 (kon.) | Tampa Bay – Montreal 3:4 (1:2 po s.n.) | Nashville – NY Rangers 5:3 (kon.)
Minnesota – Detroit 3:1 (kon.) | Vancouver – LA Kings 0:5 (kon.) | San Jose – Colorado 3:6 (kon.)
Vancouver Canucks
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Los Angeles Kings
cz Utorok 29.12.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

58:18
    Alex Burrows sekl McNabba a síly na ledě se vyrovnávají.

57:53
    Jake Muzzin vyloučen za sekání. Domácí budou hrát krátkou přesilovku 5 na 3!

56:08
    Bylo to však i s přispěním faulu Dereka Forborta. Domácí mají k dispozici početní výhodu.

56:06
    Čestný úspěch domácích měl na holi Burrows. Bartkowského střelu vyrazil Quick jen před sebe, ale Burrows nedokázal uklidit puk do odkryté branky!

53:34
    Dustin Brown měl na holi šestý gól LA Kings. Zblízka však trefil jen hruď Markströma.
    52:56 Tyler TOFFOLI - 0:5

52:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A hattrick je tady! Drew Doughty našel krásným pasem z modré čáry TYLERA TOFFOLYHO, jenž kotouč usměrnil za záda bezmocného Markströma. Už čtvrtou asistenci v utkání si připisuje Anže Kopitar. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.

52:22
    Domácí Derek Dorsett je potrestán za sekání. LA si tak ještě zahrají přesilovku.

48:40
    A připravili si i dobrou šanci. Markström v leže odolal dorážkám Gáboríka a Shora.
    45:55 Tyler TOFFOLI - 0:4

45:55
    Je asi definitivně rozhodnuto! Nahození Martineze před brankou tečoval Anže Kopitar. Markström ještě stačil betonem puk vyrazit, ale TYLER TOFFOLI už dorážel do prázdné klece. Asistence. Anže Kopitar a Alec Martinez

39:10
    Au! Alec Martinez střílel od modré a trefil pukem do hlavy blokujícího Higginse. Domácí útočník si chvíli poležel na ledě, ale poté se k radosti fanoušků zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.

36:18
    Markström svým zákrokem přerušil hru a je tu poslední reklamní přestávka druhé periody.

35:38
    Kopitar si s pukem nabruslil do hodně dobré pozice. Kotouč, možná i s přispěním lehkého zásahu Markströma, skončil těsně mimo.
    31:57 Brayden MCNABB - 0:3

31:57
    Anže Kopitar vyhrál buly na BRAYDENA MCNABBA a ten od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Kings vedou už o tři branky. Asistence: Anže Kopitar.

31:54
    Gáborík v situaci 2 na 1 připravil obrovskou šanci Pearsonovi. Ten střílel do poloodkryté branky, ale Markström stačil skvěle zakročit!

31:16
    Radim Vrbata jel ze strany na branku LA. Zkusil bekhendovou kličku, ale Quick dokázal zakročit!

27:32
    Hosté chybovali v rozehrávce, když namazali puk Vrbatovi a byla z toho velká šance! Český útočník okamžitě nahrával volnému Horvatovi, proti jehož střele se ale včas přesunul Quick, který opět dělá čest svému jménu!
    21:57 Derek FORBORT - 0:2

21:57
    Hosté se prosazují ze své první střely ve druhé třetině! Hráči Kings vybojovali kotouč důrazným forčekingem, Lewis ho dostal na modrou a pokus DEREKA FORBORTA skončil po nešťastné teči bránícího Edlera za zády bezmocného Markströma – 0:2. Gól byl původně připsán Brownovi, ale nakonec se ze své první trefy v NHL může radovat obránce Forbort. Asistence: Trevor Lewis.

20:58
    Sven Bärtschi měl před sebou odkrytou klec, ale nedokázal do ní dostat puk. To byla obrovská šance domácích!

19:58
    Quick si v závěru třetiny pořádně zacvičil! Z úhlu nedokázal dostal puk přes jeho beton Daniel Sedin a Radim Vrbata už sice od modré střílel na ležícího gólmana LA, ovšem jeho projektil neprošel až na branku.

18:25
    Jordan Weal sekl Daniela Sedina a posílá hosty do čtyř.
    15:33 Tyler TOFFOLI - 0:1

15:33
    Hosté se zaslouženě ujali vedení! Kopitar zatáhl kotouč do útočného pásma a předložil ho Lucicovi. Ten poslal černou pryž z rohu před branku, kde ji opět Kopitar posunul na TYLERA TOFFOLIHO a ten zamířil z mezikruží k tyčce na stranu, kde Markström lapačku. Asistence: Anže Kopitar a Milan Lucic.

12:35
    Tanner Pearson je vyloučen za držení a Canucks tak budou hrát přesilovku!

11:23
    Na druhé straně přišel velký závar před brankou Kosatek. Markström si však poradil, přestože už ležel na ledě.

10:51
    Až před Quicka se natlačil Sven Bärtschi. Brankář LA se roztáhl a zabránil gólu ve své síti!

08:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat - 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty - 2 min., hrubost).

06:08
    Také Prust a McNabb stráví pět minut na trestné lavici. Mezitím tu máme reklamní přestávku.

06:08
    To není možné, opět se nám to na ledě pere! Brandon Prust poslal pěstmi k ledu Braydena McNabba a vysloužil si aplaus publika.

05:42
    Oba hráči dostali pětiminutové tresty.

05:42
    Bitka mezi hostujícím Jordanem Nolanem a Andreyem Pedanem!

00:31
    Hosté z toho vytěžili přesilovku! Kromě dvouminutových trestů pro Biegu a McNabba sedí na trestné lavici i Radim Vrbata.

00:30
    Je tu pěstní souboj mezi McNabbem a Biegou! Tohle utkání začíná hodně zostra! Obránce LA totiž u mantinelu trefil Henrika Sedina a Biega se přijel mstít.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 16. Toffoli (Kopitar, Lucic), 22. Forbort (Lewis), 32. McNabb (Kopitar), 46. Toffoli (Kopitar, Martinez), 53. Toffoly (Doughty, Kopitar)

Vancouver Canucks: Markström (Cannata) – Edler, Biega, Weber, Hutton, Bartkowski, Pedan – Hansen, H. Sedin, D. Sedin – Vrbata, Horvat, Bärtschi – Burrows, Vey, Prust – Dorsett, McCann, Higgins. Trenér: Willie Desjardins
    Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Muzzin, Martinez, McBain, Forbort – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Shore, Pearson – Brown, Andreoff, Lewis – Nolan, Weal, Mersch. Trenér: Darryl Sutter

Rozhodca: Kowal, Peel – Miller, Devorski

Diváci: 18570