Buffalo – Washington 0:2 (kon.) | Tampa Bay – Montreal 3:4 (1:2 po s.n.) | Nashville – NY Rangers 5:3 (kon.)
Minnesota – Detroit 3:1 (kon.) | Vancouver – LA Kings 0:5 (kon.) | San Jose – Colorado 3:6 (kon.)
Vancouver Canucks
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Los Angeles Kings
cz Utorok 29.12.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18570 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se těším napočtenou! (06:49:27)
    "Ne, dneska gól nedáte!" To si během zápasu možná říkal Jonathan Quick, který vychytal už 40. nulu v kariéře.

3. Jonathan Quick (LAK) 27 zák., 0 gólů, 100%

Skončilo utkání, ve kterém jasně dominoval celek LA Kings, jenž si z Vancouveru veze výhru 0:5. Ve třetí části hosté přidali ještě dva zásahy a o oba se postaral Tyler Toffoli, který dnes zaznamenal hattrick. Králové dnes byli jasně lepší ve všech činnostech a navíc měli za zády spolehlivého brankáře Jonathana Quicka.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:12, celkem – 27:38.

59:40
    Zápas se už jen dohrává, puk je ve středním pásmu.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:18
    Alex Burrows sekl McNabba a síly na ledě se vyrovnávají.

58:09
    Hosté jsou ve čtyřech.

57:53
    Jake Muzzin vyloučen za sekání. Domácí budou hrát krátkou přesilovku 5 na 3!

57:41
    Od modré střílel Vrbata, který trefil pouze Martineze.

57:00
    Střelu Horvata hezky vyslajdoval Quick, který bojuje o nulu.

56:08
    Bylo to však i s přispěním faulu Dereka Forborta. Domácí mají k dispozici početní výhodu.

56:06
    Čestný úspěch domácích měl na holi Burrows. Bartkowského střelu vyrazil Quick jen před sebe, ale Burrows nedokázal uklidit puk do odkryté branky!

55:26
    Zajímavá kombinace domácích. Quick však Hansenovu střílenou přihrávku vyrazil do rohu.

55:06
    Kopitar přejel Toffolimu do útočného pásma o chvilku dříve, než bylo třeba – ofsajd. Ještě jedna komerční přestávka.

54:46
    Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje před Quicka.

53:34
    Dustin Brown měl na holi šestý gól LA Kings. Zblízka však trefil jen hruď Markströma.
    52:56 Tyler TOFFOLI - 0:5

52:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A hattrick je tady! Drew Doughty našel krásným pasem z modré čáry TYLERA TOFFOLYHO, jenž kotouč usměrnil za záda bezmocného Markströma. Už čtvrtou asistenci v utkání si připisuje Anže Kopitar. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.

52:46
    Toffoliho střela z pravého kruhu skončila na vyrážečce Markströma. Hostující útočník se snaží o hattrick.

52:22
    Domácí Derek Dorsett je potrestán za sekání. LA si tak ještě zahrají přesilovku.

52:20
    Nolan se natlačil až před branku Vancouveru, kterou zblízka minul.

51:59
    Hosté si nekomplikovali situaci a zahráli na icing.

51:47
    Radim Vrbata jen nahodil puk za branku hostí, kde se o něj teď bojuje.

50:52
    V úvodu utkání se domácí alespoň prali, nyní už působí zcela odevzdaně.

50:24
    Anže Kopitar byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru. Následuje další reklamní pauza.

49:58
    Hutton dostal kotoučem do ochranného plexiskla na helmě. Domácí bek by měl být v pořádku.

49:42
    Hosté navíc rychle přistupují k obráncům soupeře a ti tak nemají čas střílet.

48:40
    A připravili si i dobrou šanci. Markström v leže odolal dorážkám Gáboríka a Shora.

48:17
    Puk už zase drží hráči LA, kteří si mohou užívat zvytek utkání.

47:45
    Propagační střela Dorsetta končí v Quickově výstroji. Domácí tak získali alespoň buly v útočném pásmu.

47:03
    45:55 Tyler TOFFOLI - 0:4

45:55
    Je asi definitivně rozhodnuto! Nahození Martineze před brankou tečoval Anže Kopitar. Markström ještě stačil betonem puk vyrazit, ale TYLER TOFFOLI už dorážel do prázdné klece. Asistence. Anže Kopitar a Alec Martinez

45:42
    Markström zakročil proti střele hostujícího hráče lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levici.

45:10
    Hned po buly střílel od modré Biega, Quick puk vyrazil do rohu.

44:30
    Střelu Huttona vyrazil Quick svou maskou. Sudí raději přerušili hru, ale hostující gólman může pokračovat.

42:56
    Další střelu na Markströma vyslal Toffoli. Domácí gólman vyráží.

42:45
    Zatím to nevypadá na to, že by domácí měli zápas zdramatizovat. Naopak, zahrozil útočník Králů Weal, jenž minul klec soupeře.

41:24
    Pro střelu Andreoffa si sáhl Markström, jenž přerušil hru.

40:01
    Obránce Derek Forbort si dne spřipsal svůj premiérový zásah v NHL.

Třetí třetina začne přibližně v 6:01.

Hráči LA Kings zatím jasně kontrolují utkání a po čtyřiceti minutách vedou nad Vancouverem už 0:3. Ve druhé části přidali hosté další dva zásahy. Ve 22. minutě skončilo za zády Markströma tečované nahození Dereka Forborta, jenž tak oslavil svou premiérovou trefu v nejlepší soutěži na světě a krátce po polovině utkání se prosadil také Brayden McNabb. I Kosatky si sice vytvořily pár šancí, ty ale spolehlivě likviduje Jonathan Quick.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:10, celkem – 18:26.

40:00

39:57
    Na závěr třetiny ještě ofsajd Kosatek. Vhazuje se ve středním pásmu.

39:10
    Au! Alec Martinez střílel od modré a trefil pukem do hlavy blokujícího Higginse. Domácí útočník si chvíli poležel na ledě, ale poté se k radosti fanoušků zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.

38:31
    Daniel Sedin našel Henrika, který poslal střílenou přihrávku na zadní tyčku. Tam na puk nikdo nedosáhl.

38:21
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

37:53
    Domácí se těžko dostávají s pukem přes střední pásmo. Nyní jim ho Gáborík vrátil až za jejich branku.

37:00
    Vrbata vypustil takovou nenápadnou střelu, kterou Quick vyrazil hrudí.

36:21
    Doughty pálil od modré, jeho pokus byl sražen mimo.

36:18
    Markström svým zákrokem přerušil hru a je tu poslední reklamní přestávka druhé periody.

35:38
    Kopitar si s pukem nabruslil do hodně dobré pozice. Kotouč, možná i s přispěním lehkého zásahu Markströma, skončil těsně mimo.

35:27
    Domácí teď působí hodně opařeně a jen vyhazují puky.

34:14
    Andreoff svou střelou zaměstnal Markströma. Domácí brankář vyráží.

33:23
    Hosté pokračují ve výborně rozehraném zápase. Jejich tříbrankové vedení je zasloužené.
    31:57 Brayden MCNABB - 0:3

31:57
    Anže Kopitar vyhrál buly na BRAYDENA MCNABBA a ten od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Kings vedou už o tři branky. Asistence: Anže Kopitar.

31:54
    Gáborík v situaci 2 na 1 připravil obrovskou šanci Pearsonovi. Ten střílel do poloodkryté branky, ale Markström stačil skvěle zakročit!

31:16
    Radim Vrbata jel ze strany na branku LA. Zkusil bekhendovou kličku, ale Quick dokázal zakročit!

30:57
    Od modré vystřelil Weber, puk končí u Quicka. Reklamní pauza.

30:27
    To se nyní daří formaci bratří Sedinových, která kombinuje v útočné třetině.

29:39
    Kosatky se snaží přebral iniciativu a trochu zatopit obraně soupeře.

28:39
    Dorsettova střela prostor mezi tyčemi nenašla. Hosté stále vedou o dva góly.

27:32
    Hosté chybovali v rozehrávce, když namazali puk Vrbatovi a byla z toho velká šance! Český útočník okamžitě nahrával volnému Horvatovi, proti jehož střele se ale včas přesunul Quick, který opět dělá čest svému jménu!

27:14
    Po buly vystřelil od modré Martinez. Markström puk udržel na výstroji.

27:09
    Hosté obléhali branku soupeře. Jejich tlak přerušil Markström, jenž zalehl kotouč. Následuje komerční přestávka.

26:31
    Dlouhá rozehrávka domácích doputovala až ke Quickovi. Ten posílá kotouč svým spoluhráčům.

25:40
    Domácí aktivita z úvodu druhé části po gólu opadla a Kings drží puk na svých holích.

24:50
    Muzzinovu střelu vyrazil pozorný Markström.

23:36
    Od modré vypálil Bartkowski, Quick svým zákrokem přerušil hru.

23:11
    Hosté mohou hrát zase více v klidu. Tento zápas zatím patří jim, ale Kosatky ještě mají dost času na obrat.
    21:57 Derek FORBORT - 0:2

21:57
    Hosté se prosazují ze své první střely ve druhé třetině! Hráči Kings vybojovali kotouč důrazným forčekingem, Lewis ho dostal na modrou a pokus DEREKA FORBORTA skončil po nešťastné teči bránícího Edlera za zády bezmocného Markströma – 0:2. Gól byl původně připsán Brownovi, ale nakonec se ze své první trefy v NHL může radovat obránce Forbort. Asistence: Trevor Lewis.

21:38
    Domácí vstoupili do druhé části aktivně. Higgins neprotlačil puk skrz Quickův rozklek.

20:58
    Sven Bärtschi měl před sebou odkrytou klec, ale nedokázal do ní dostat puk. To byla obrovská šance domácích!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 4:09.

První třetina přinesla řadu šarvátek a také převahu hostujících Kings, kteří se v 16. minutě minutě zaslouženě ujali vedení po trefě Tylera Toffoliho. Kosatky si vytvořily šance na vyrovnání až v závěru periody, kdy Quicka několikrát ohrozily v přesilové hře. Hostující gólman však vše ustál a zatím drží čisté konto.

Střely na branku v 1. třetině – 9:16.

20:00

19:58
    Quick si v závěru třetiny pořádně zacvičil! Z úhlu nedokázal dostal puk přes jeho beton Daniel Sedin a Radim Vrbata už sice od modré střílel na ležícího gólmana LA, ovšem jeho projektil neprošel až na branku.

19:38
    Vrbata nabil na střelu Edlerovi, ten od pravého mantinelu minul.

18:54
    McNabb opět posílá kotouč do bezpečí.

18:40
    Králové na úvod oslabení vyhodili.

18:25
    Jordan Weal sekl Daniela Sedina a posílá hosty do čtyř.

18:12
    Quick vyrážel střelu, kterou její autor vyslal ze středního pásma.

17:40
    Hosté dobře napadají a oslabená defenziva Vancouveru má problémy s rozehrávkou.

17:23
    Střelu Webera od modré Quick viděl a neměl problém zachytit puk do rukavice.

16:43
    Kings jsou i nadále velmi aktivní. Nejprve pálil Gáborík a poté proti Markströmovi neuspěl ani nadvakrát Shore. Reklamní přestávka.
    15:33 Tyler TOFFOLI - 0:1

15:33
    Hosté se zaslouženě ujali vedení! Kopitar zatáhl kotouč do útočného pásma a předložil ho Lucicovi. Ten poslal černou pryž z rohu před branku, kde ji opět Kopitar posunul na TYLERA TOFFOLIHO a ten zamířil z mezikruží k tyčce na stranu, kde Markström lapačku. Asistence: Anže Kopitar a Milan Lucic.

15:01
    Vey mířil z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Quick kotouč vykopl betonem.

14:36
    Hosté jsou v plném počtu.

14:19
    Huttonova střela byla sražena do ochranné sítě. Domácí přesilovka se pomalu chýlí ke konci.

13:31
    Nyní už Králové vyhazují a mohou vystřídat.

13:21
    Quick zneškodnil i další pokus českého útočníka.

13:05
    Sedinové připravili střeleckou pozici pro Vrbatu, jeho ránu vyrazil Quick.

12:35
    Tanner Pearson je vyloučen za držení a Canucks tak budou hrát přesilovku!

11:23
    Na druhé straně přišel velký závar před brankou Kosatek. Markström si však poradil, přestože už ležel na ledě.

10:51
    Až před Quicka se natlačil Sven Bärtschi. Brankář LA se roztáhl a zabránil gólu ve své síti!

10:38
    Kopitar vyhrál buly na Martineze, který hned vypálil. Markström kotouč viděl a sáhl si pro něho lapačkou.

10:35
    S dalším nebezpečím pro domácí svatyni přispěchal Tyler Toffoli. Po jeho bekhendové střele puk zachytil Markström. Následuje reklamní přestávka.

09:45
    Quick má konečně zákrok! Hostující brankář vyrazil pokus Vrbaty.

09:04
    Markström si připsal poměrně snadný zákrok po střele ze střední vzdálenosti. Švédský brankář má puk na hrudi.

08:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat - 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty - 2 min., hrubost).

08:43
    Vrbata se snažil v souboji 1 na 1 přejít přes obránce. Puk se nakonec doklouzal ke Quickovi, jenž si ani teď nepřipíše do statistik zákrok proti přímé střele.

07:56
    Na střely na branku vedou hosté už 0:6. Kosatky by potřebovaly přidat k rvačkám i hokejovost.

07:40
    Kings se dopustili zakázaného uvolnění.

06:56
    Toffoli nabil Kopitarovi a Markström musel vyrážet prudký projektil.

06:44
    Ani spolupráce bratří Sedinů k prvnímu zákroku Quicka nevedla.

06:08
    Také Prust a McNabb stráví pět minut na trestné lavici. Mezitím tu máme reklamní přestávku.

06:08
    To není možné, opět se nám to na ledě pere! Brandon Prust poslal pěstmi k ledu Braydena McNabba a vysloužil si aplaus publika.

05:42
    Oba hráči dostali pětiminutové tresty.

05:42
    Bitka mezi hostujícím Jordanem Nolanem a Andreyem Pedanem!

05:28
    Dorážející Weal neprotlačil puk za klečícího Markströma. Hosté zatím působí živěji.

05:09
    Nahození Bartkowského branku Kings netrefilo.

04:55
    Puk se po Shorově bekhendu ocitl až v domácím brankovišti. Markström ho raději rychle přikryl.

04:24
    Daniel Sedin jen nahodil puk za branku, domácí stále vyhlížejí svou první střelu na Quickovu klec.

03:42
    Útočná snaha Prusta s Veyem byla vytlačena do rohu, odkud hostům aktuální nebezpečí nehrozí.

03:14
    Doughtyho ránu si našel Markström. Po jeho zákroku se před brankovištěm opět strhla menší šarvátka. Tohle bude vyhecovaný zápas.

02:32
    Kosatky oslabení zvládly a teď už jsou kompletní.

01:22
    Od modré pálil Martinez. Před Markströmem clonil Lucic, ale brankář Canucks dokázal vyrazit kotouč do ochranné sítě.

00:31
    Hosté z toho vytěžili přesilovku! Kromě dvouminutových trestů pro Biegu a McNabba sedí na trestné lavici i Radim Vrbata.

00:30
    Je tu pěstní souboj mezi McNabbem a Biegou! Tohle utkání začíná hodně zostra! Obránce LA totiž u mantinelu trefil Henrika Sedina a Biega se přijel mstít.

00:07
    Hned tu máme ofsajd, kterého se dopustili hosté.

00:01

V Rogers Areně se vše chystá na úvodní buly zápasu.

Vancouver Canucks: Markström (Cannata) – Edler, Biega, Weber, Hutton, Bartkowski, Pedan – Hansen, H. Sedin, D. Sedin – Vrbata, Horvat, Bärtschi – Burrows, Vey, Prust – Dorsett, McCann, Higgins. Trenér: Willie Desjardins

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Muzzin, Martinez, McBain, Forbort – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Shore, Pearson – Brown, Andreoff, Lewis – Nolan, Weal, Mersch. Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Kowal, Peel – Miller, Devorski.
    Pohled na předzápasové rozbruslení.

Canucks nastoupí do zápasu výrazně oslabeni v defenzivních řadách. Již podruhé v řadě bude scházet brankář číslo 1, Ryan Miller, hrát nemohou ani klíčoví obránci Christopher Tanev, Dan Hamhuis a Luca Sbisa.

Také Králové nejsou zcela kompletní. V utkání s Arizonou se zranil jejich nejproduktivnější hráč Jeff Carter.

Vzájemné zápasy:
    Půjde už o třetí vzájemné měření sil v této sezóně. Oba předchozí zápasy se odehrály na ledě LA. V prvním případě byli úspěšnější Canucks, kteří zvítězili 3:0, naposledy se z výhry 2:1 po prodloužení zase radovali hráči Kings.

Vancouver Canucks:
    Kosatky se většinu sezóny zatím pohybují na hranici postupu do play-off. Aktuálně jim v konferenční tabulce patří osmá příčka se ziskem 37 bodů, ale za nimi je to hodně našlapané. Z posledních čtyř utkání dokázali hráči kanadského celku hned třikrát vyhrát. Kouč Willie Desjardins spoléhá především na švédská dvojčata Sedinova, která jsou jasně nejproduktivnějšími hráči mužstva. Naopak, problémem Canucks je defenziva, jenž propustila už 104 gólů.