Novokuzneck – Barys 2:6 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Ufa – D. Moskva 2:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Novgorod – Petrohrad 6:5 (po pr.)
S.Moskva – Helsinki 1:3 (kon.) | Záhreb – Riga 0:3 (kon.) | HC Slovan – Dinamo Minsk 4:2 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
6:5 (1:2, 1:2, 3:1 - 1:0)
SKA Petrohrad
cz Utorok 22.12.2015, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Budu se na Vás těšit zase zítra u online přenosu z utkání mezi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň, které startuje v 17:30 . Na shledanou a hezký večer! (19:39:21)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Právě skončila utkání mezi týmy Torpedo Nižnij Novgorod a SKA Petrohrad, ve kterém zvítězil domácí tým. Po dvou třetinách, ve kterých padlo dohromady šest branek přišla třetina třetí a v ní padly dokonce 4 góly a zápas šel do prodloužení. V něm se z přesilové hry prosadil Dmitrij Sjomin a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

61:51 Dmitrij SJOMIN - 6:5

61:51
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Novgorod vítězí v tomto krásném utkání! Po střele z levé strany s kotouč dostal do brankoviště, kde si jej nejrychleji našel DMITRIJ SJOMIN a zasunul ho do prázdné brány. Asistence: Nikolaj Žerděv.

61:30
    Střela do protipohybu Koskinena skončila mimo.

60:26
    Oddechový čas pro domácí.

60:26
    Miko Koskinen odpálil puk do ochranné sítě a dostává dvě minuty za zdržování hry. Trest za něj odsedí Ilja Kovalčuk.

60:01

Ve třetím dějství padly celkem 4 branky. Ve 45. minutě nejprve snížil Danill Iljin poté vyrovnal ve 46. minutě Arťom Aljajev. V 51. minutě vrátil vedení na stranu SKA Vadim Šipačjov, ale utkání do prodloužení poslal svou trefou Alexej Sopin

60:00

59:20
    Nahození Novgorodu nenašlo nokoho v červeném a vše vypadá na prodloužení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:05
    Ani jeden z celků zjevně nechce prodloužení a akce na jedné straně střídá akci na straně druhé.

56:39
    Ve velké příležitosti se ocitli postupně Nikita Gusev a hned vzápětí Jevgenij Dadovov. Aljapkin se však vyznamenal a skóre je tak stále nerozhodné.
    54:24 Alexej SOPIN - 5:5

54:24
    Zas a znovu je vyrovnáno! Zpoza klece Petrohradu našel svým pasem Danill Iljin před brankou ALEXEJE SOPINA a ten překonává Koskinena popáte. Asistence: Danill Iljin, Roman Koňkov.

53:39
    Vhazuje se v obranné třetině SKA po zákroku Miko Koskinena.

52:17
    Aljapkin vychytal pokusy svého soupeře a ještě drží akci svého týmu nad vodou.
    50:26 Vadim ŠIPAČJOV - 4:5

50:26
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné. Po obrovském tlaku domácích přichází studená sprcha v podobě vedoucí branky SKA!! Na modré čáře se k puku dostal VADIM ŠIPAČJOV, nabruslil si mezi kruhy a parádní střelou trefuje šibenici Aljapkinovi branky. Bez asistence.

49:57

49:20
    Finský brankář neví, kde mu hlava stojí. Novgorod má nyní obrovský tlak, ale ani z jedné šance nedokázal vstřelit pátý gól.

48:08
    Sergijenko na ledě. Začíná početní výhoda Torpeda.

47:57
    Střídačka SKA dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

47:35
    Místo aby se do zakončení dostávali hráči Petrohradu. Hned dvakrát ujeli do samostatného úniku novgorodští, ale Koskinen se pokaždé vyznamenal.

46:08
    Jurij Sergijenko si jde odpočinout na dvě minuty za napadení.
    45:48 Arťom ALJAJEV - 4:4

45:48
    Je vyrovnáno!! ARŤOM ALJAJEV dostal nahrávku na levou stranu a krásnou ranou od modré vymetl pavučiny v horní rohu Koskinenovy svatyně. Asistence: Nikolaj Žerděv, Maxim Osipov.
    44:50 Danill ILJIN - 3:4

44:50
    A je zaděláno na drama! Koskinen nejprve skvěle zlikvidoval tutovku domácích. Kotouč se poté odrazil za bránu k Romanu Koňkovovi, který naservíroval puk do mezikruží na DANILLA ILJINA a ten svou střelou prostřeluje brankáře SKA. Asistence: Roman Koňkov, Alexej Sopin.

44:28
    Na ledě zůstal ležet Maxim Osipov, který se jen těžko zvedá po nárazu na mantinel. Vypadá to však, že bude v pořádku.

43:30
    Výborný Koskinen nyní zmařil gólovou šanci jednoho z útočníků domácího týmu. Jeho pokus vyrazil vyrážečkou a s odraženým pukem si už jeho spoluhráči poradili.

42:28
    Domácí se snaží vstřelit kontaktní gól, zatím si však ve třetím dějství nevypracovali žádnou gólovou šanci.

41:38
    Postavení mimo hru na straně Novgorodu.

40:20
    Začala nám třetí třetina a kotouč mají na svých holích hráči Torpeda a derou se kupředu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:52 .

Druhá část nám přinesla rovněž tři branky. Nejdříve při vlastním oslabení ujel Jevgenij Ketov. O pár vtěřin později to bylo zase o gól, když se trefil Carter Ashton. Ve 30. minutě ale vrátil dvoubrankový náskok svému týmu Alexander Barabanov. Oba celky tak odcházejí do šaten za stavu 2:4.

40:00

39:12
    Galuzinova střela byla sražená hostujícím obráncem mimo hřiště. Vhazování před Koskinenem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Aljapkin se nyní blýskl parádním zákrokem, když ve vyložené šanci vychytal Koskirantu.

37:30
    Koskinen byl nucen vytáhnout další výborný zákrok a drží současný stav nezměněný.

36:07
    Až teď je hra přerušena. Brankář Petrohradu skryl kotouč v lapačce a dává oddechnout svým spoluhráčům.

35:38
    SKA se nemůže vymanit z tlaku, pod kterým je drží Novgorod. Koskinen zatím odolává.

34:50
    Kupředu se prodíral Kovalčuk, ale jeho akci zastavila pozorná obrana Torpeda.

33:59
    O ohrožení Koskinena se pokoušeli hráči v červeném, ale překonat finského brankáře se jim nepodařilo.

32:35
    Hra je teď plná nepřesností a hraje se převážně ve střední třetině.

31:29
    Kutějkinova střela končí v ochranné síti a vhazuje se ve středním pásmu.

29:45
    Čtvrtá branka byla moc na domácího brankáře! Maxim Aljapkin nahrazuje v kleci Ilju Proskurjakova.
    29:45 Alexander BARABANOV - 2:4

29:45
    Jen dopíšu poslední větu, už je to opět o dvě branky!! Do přečíslení 2 na 1 se dostali hráči SKA. ALEXANDER BARABANOV vyhodnotil situaci velice dobře, protože se k jeho spoluhráči stáhli domácí obránci. Rozhodl se tedy zakončovat sám a překonal Proskurjakova bekhendovým blafákem. Bez asistence.

29:30
    SKA se snaží rychle odpovědět na obdrženou branku, ale zatím bez gólového efektu.
    28:11 Carter ASHTON - 2:3

28:11
    A je to opět o gól! Z levé strany přišla přihrávka od Alexeje Pepeljajeva na modrou čáru, kde se do kotouče opřel CARTER ASHTON a tvrdou ranou překonává Koskinena. Asistence: Alexej Pepeljajev, Jevgenij Mozer.
    27:45 Jevgenij KETOV - 1:3

27:45
    Hosté odskakují o dva góly při vlastním oslabení! JEVGENIJ KETOV našplánul k samostatnému úniku, přebruslil obránce Torpeda a střelou nad vyrážečku Proskurjakova střílí třetí branku svého týmu. Bez asistence.

27:28
    Petrohrad si vyzkouší další oslabení. Za podražení si menší trest odsedí Jevgenij Arťuchin.

26:01
    Koskinen puk raději podržel v rukavici před dojíždějícím hráčem soupeře.

25:20
    Hosté se usadili v pásmu, hezky sice kombinují, ale žádnou střelu si zatím nevypracovali.

24:20
    Za nahozeným kotoučem spěchal útočník SKA, ale obránce Torpeda byl rychlejší, a tak mají puk v držení hráči v červeném.

23:08
    Domácí hrají v plném počtu. Oslabení přežili hlavně díky svému brankáři.

22:10
    Neskutečný Proskurjakov!! Dadonov obdržel přihrávku do mezikruží a z jedné vystřelil. Místo toho, abys dal gól do prázdné brány, tak trefil jen lapačku Proskurjakova, který zlikvidoval tuto megatutovku Petrohradu.

21:35
    Torpedo vyhazuje přes všechny čáry a jeho hráči mohou vystřídat.

21:14
    Výtečný zákrok Proskurjakova proti ráně Kutějkina. Vhazuje se v pravém kruhu před gólmanem Novgorodu.

21:08
    Přesilová hra pro SKA. Za hru vysokou holí dostává 2 minuty Alexej Pepeljajev.

20:18
    Tentokrát vyhráli první vhazování hráči Torpeda a už kombinují v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:57.

První dějství je minulostí a přineslo nám hned tři branky. Nejprve se v 7. minutě prosadil v přesilovce Jevgenij Dadonov, avšak zanedlouho, v 9. minutě bylo srovnáno po trefě Vjačeslava Kuljomina, který se prosadil ve vlastním oslabení. O tom, že si petrohradští odnesou do kabin jednobrankový náskok rozhodl svou trefou v 11. minutě Vadim Šipačjov.

20:00

19:51
    Klingbergovi se nepovedlo procpat kotouč kolem levé tyče. Koskinen si tento kout branku pohlídal.

19:25
    Čudinov nyní vyzkoušel pozornost Proskurjakova, ale ten jeho pokus kryje.

19:01
    Proskurjakov musel předvést pěkný zákrok proti střele hostujícího útočníka. Nadvakrát se mu povedlo puk zkrotit.

18:21
    Opět se SKA provinilo proti pravidlům. Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění a vhazuje se po pravici Koskinena.

17:25
    A další ofsajd hráčů v bílých dresech.

16:50
    Postavení útočícího hráče v brankovišti na straně Petrohradu. Vhazování ve středním pásmu.

16:10
    Postavení mimo hru je odpískáno domácím hráčům.

15:02
    Puk je za bránou Proskurjakova a Novgorod čeká na dostřídání, aby mohl zahájit útočnou akci.

14:32
    Petrohrad hraje v plném počtu.

14:05
    Hosté se osvobozují a přesilovka Torpeda pomalu končí.

13:20
    Koskinen lapil střílenou nahrávku ve své lapačce a vhazuje se po jeho levici.

12:32
    Početní výhodu si vyzkouší i domácí tým. Lavička SKA dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. 2 minuty si odsedí Jevgenij Arťuchin.

12:14
    Hra má nyní rychlý spád. Vstřelené branky zápasu pomohly a hraje se hokej nahoru-dolů.
    10:29 Vadim ŠIPAČJOV - 1:2

10:29
    Petrohradští si berou vedení zpět! Z pravé strany přišla přihrávka na stranu levou, kde stál Jevgenij Dadonov, který puk naservíroval do mezikruží, kam si sjel VADIM ŠIPAČJOV, který trefuje odkrytou klec Proskurjakova. Asistence: Jevgenij Dadonov, Nikita Gusev.

09:10
    První komerční přestávka zápasu.
    08:28 Vjačeslav KULJOMIN - 1:1

08:28
    A máme bleskově srovnáno! VJAČESLAV KULJOMIN obdržel přihrávku na levou stranu a přesnou střelou mezi betony Koskinena střílí vyrovnávací branku ve vlastním oslabení. Asistence: Dmitrij Sjomin, Alexej Pepeljajev.
    06:33 Jevgenij DADONOV - 0:1

06:33
    SKA se ujímá vedení! Z rohu hřiště se puk dostal na modrou čáru na hokejku Andreje Kutějkina, který svým nahozením trefil přímo hokejku JEVGENIJE DADONOVA, který neměl problém trefit odkrytou bránu. Asistence: Andrej Kutějkin, Vadim Šipačjov.

06:12
    Se střelou hostujícího hráče si poradil Proskurjakov a puk ukryl ve své výstroji.

05:12
    První přesilovka pro SKA. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostáva 2+2 minuty Nikolaj Lukjančikov.

04:58
    Neuvěřitelné co teď neproměnil Vadim Šipačjov! Odražený puk od pravého mantinelu se odrazil velmi nečekaně přímo na hůl ruského hráče, ale v poslední chvíli mu puk před prázdnou brankou utekl.

04:01
    A další nebezpečnou situaci musel řešit strážce petrohradské svatyně. Nejprve si poradil se střelou i dorážkou domácích hokejistů a následnou tečovanou střelu Osipova ukryl v lapačce.

03:35
    Vladimir Galuzin pěkně vystřelil z levého kruhu, ale i s jeho pokusem neměl větší problémy finský brankář ve službách SKA.

02:45
    Dobrý forčeking hráčů v červeném sice donutil petrohradské k chybě, ale k ohrožení Koskinena nedošlo.

01:59
    Novgorodu se podařilo vyhodit puk tak šikovně, že se icing nepíská.

01:01
    Koskinen měl teď plné ruce i nohy práce, ale nakonec si se střelou útočníka Novgorodu poradil.

00:15
    Úvodní buly vyhráli hráči SKA a už se ženou kupředu, aby ohrozili branku domácích.

00:01

Hymna dozněla a nyní už nic nebrání tomu, aby bylo střetnutí zahájeno.

Oba týmu jsou připraveny na modrých čarách a uslyšíme ruskou hymnu.

Přeci jen bude mít tento zápas české zastoupení. Antonín Jeřábek odřídí duel z pozice hlavního rozhodčího.

Hráči vycházejí z tunelu na led. Domácí budou hrát v červených dresech. SKA potom nastoupí v bílém provedení.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Čudinov (A), Kalinin, Bělov, Jakovlev, Judin, Kutějkin, Zubarev, Rukavišnikov – Ponikarovskij, Kadějkin, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačjov (A), Gusev – Barabanov, Koskiranta, Moses – Ketov, Kablukov, Arťuchin

Rozhodčí: Ravodin, Jeřábek – Šeljanin, Zacharenkov.

SKA PETROHRAD

Celek z Petrohradu drží 6.místo Západní konference s osmašedesáti body. Reprezentační přestávka přerušila jejich skvělou formu, když z posledních pěti utkání získali 13 bodů. Se 112 vstřelenými góly je SKA třetím nejlepším týmem v tomto ohledu. Lepší jsou už jen Ufa a Magnitogorsk. Navíc jsou s počtem 36 bodů nejlepší týmem Západní konference na hřištích soupeřů. V dnešním duelu určitě budou chtít petrohradští zvítězit a prodloužit tak svou sérii neporazitelnosti na 9 zápasů.

POSLEDNÍCH PĚT UTKÁNÍ

11.12.2015 Petrohrad – Magnitogorsk 5:3
    9.12.2015 Petrohrad – Ufa 5:3
    6.12.2015 Petrohrad – Nižněkamsk 2:1 pp.
    4.12.2015 Petrohrad – Čeljabinsk 3:2 pp.
    2.12.2015 Petrohrad – Spartak Moskva 5:0

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISCE

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI

Vadim Šipačjov 36 (9+17)
    Anton Burdasov 31 (14+17)
    Ilja Kovalčuk 31 (11+20)

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Torpedu patří po jednačtyřiceti střetnutích 4. pozice v Západní konferenci s celkovým počtem sedmdesáti bodů. Před reprezentační přestávkou se Novgorod nepotkal s příliš exkluzivní formou. Z posledních pěti zápasů dokázali vytěžit jen 5 bodů. Zároveň však budou chtít dát svým fanouškům dárek v podobě výhry, ale proti silnému Petrohradu to nebude procházka růžovým sadem.

11.12.2015 Novgorod – CSKA Moskva 0:3
    9.12.2015 Novgorod – Čerepovec 3:1
    7.12.2015 Kazaň – Novgorod 2:1
    4.12.2015 Novgorod – Novosibirsk 3:2 sn.
    2.12.2015 Novgorod – Novokuzněck 2:4

Kaspars Daugavinš 22 (10+12)
    Linus Videll 21 (6+15)
    Vladimir Galuzin 19 (7+12)

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetnou dva ruské celky. SKA Petrohrad zavítá na led týmu Torpedo Nižnij Novgorod. Utkání začíná v 17:00.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 9. Kuljomin (Sjomin, Pepeljajev), 29. Ashton (Pepeljajev, Mozer), 45. Iljin (Koňkov, Sopin), 46. Aljajev (Žerděv, Osipov), 55. Sopin (Iljin, Koňkov), 62. Sjomin (Žerděv) – 7. Dadonov (Kutějkin, Šipačjov), 11. Šipačjov (Dadonov, Gusev), 28. Ketov, 30. Barabanov, 51. Šipačjov

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Aljapkin) – Jegoršev, Aljajev, Osipov, Pepeljajev, Piganovič, Sergijenko, Lukjančikov – Galuzin, Mozer, Žerděv – Daugavinš, Sjomin (A), Sopin – Ashton, Kosticyn (A), Koňkov (C) – Kuljomin, Klingberg, Iljin

Rozhodca: Ravodin, Jeřábek – Šeljanin, Zacharenkov