Chabarovsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Novokuzneck 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižnekamsk 2:1 (1:0 po s.n.)
D. Moskva – Dinamo Minsk 4:0 (kon.) | Viťaz – Novgorod 3:4 (3:4 po s.n.)

Roman Horák (VIT) 0+0 (20:08:45)

V nájezdech už byli šťastnější hosté, kteří v této disciplíně vítězí 3:4. Hrdinou se stal Vladimir Galuzin, jenž proměnil všechny tři své pokusy a v sedmé sérii vstřelil vítězný gól.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Autorem vítězné branky je VLADIMIR GALUZIN.

7. séria
    3:4
    Hostující Vladimir Galuzin proměnil i třetí nájezd! Zvolil bekhendovou kličku a Torpedo vítězí!

7. séria
    3:3
    Proskurjakov zasáhl proti Soloduchinovi.

3:2
    Vyglazov proměnil i druhý nájezd a domácí jsou blízko vítězství!

2:2
    Nikita Vyglazov vystřelil mimo dosah lapačky Proskurjakova a stav nájezdů je srovnán!

3. séria
    1:2
    Schützův bekhendový blafák pokryl Säteri!

2. séria
    1:2
    Mario Kempe zvolil přesnou střelu a udržel domácí ve hře!

2. séria
    0:2
    Také Kaspars Daugavinš dává!

1. séria
    0:1
    Makejev vystřelil jen do Proskurjakova, který se na nájezdy opět postavil do branky Torpeda.

1. séria
    0:1
    Vladimir Galuzin se trefil mezi betony domácího brankáře!

Samostatné nájezdy začínají.

U střídačky Torpeda se rozcvičuje Ilja Proskurjakov. Že by se na nájezdy do branky vrátil?

Ani prodloužení nerozhodlo. Vítěze duelu tak určí až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Hosté dobře zakombinovali, ale Klingbergův volej vyrazil Säteri!

63:30
    Nyní to vypadá, že oba celky vyčkávají na nájezdy.

62:04
    Zakázané uvolnění Torpeda.

61:39
    Střelu Galuzina srazil do ochranné sítě Golovkov. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.

61:17
    Po akci domácích schoval puk pod betony Birjukov.

60:49
    Nádherný zákrok si připsal Säteri, jenž švihl lapačkou proti střele Kuljomina. Ta měla gólové parametry!

60:01

Ve třetí třetině žádný gól nepadl. Za stavu 3:3 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:15, celkem – 29:29.

60:00

59:29
    Afinogenov pronikl až před hostující branku, už mu však nezbyly síly na lepší zakončení. Birjukov má puk pod sebou.

58:54
    Domácí mohli rozhodnout! Přečíslení 3 na 1 řešil Šitikov přihrávkou na Horáka, který před odkrytou klecí netrefil kotouč!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Maxim Afinogenov šikovně objel hostující branku, ale už nedokázal zasunout puk za záda Birjukova.

57:03
    Zakázané uvolnění Torpeda, hra se stěhuje před Birjukova.

56:21

55:57
    Chomickij se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči, ale poprvé trefil obránce a na druhý pokus už nedokázal vypálit tak tvrdě, aby Säteriho překvapil.

54:52
    Domácím se podařilo vyhodit.

54:20
    Mario Kempe je vyloučen na dvě minuty a Torpedo bude hrát přesilovku.

53:45
    Valná hromada před domácím brankovištěm, ale puk je v moci Säteriho.

53:31
    Kosticyn se na levém kruhu uvolnil a vystřelil. Puk je v klíně Säteriho.

52:45
    Postavení útočícího hráče v domácím brankovišti, rozhodčí hru vykázali do středního pásma.

51:20
    Po střele po buly musel zasahovat pozorný Birjukov.

49:57
    Přihrávka Kosticyna byla sražena do středního pásma.

49:10
    Koroljov hledal před branku najíždějícího Soloduchina, který ale puk ze vzduchu nedokázal tečovat.

48:41
    Hned po vhazování pálil Potapov, Säteri vyráží.

48:36
    Šitikov před Birjukovem nepříjemně tečoval letící puk, brankář Novgorodu však stačil zakročit.

48:18
    Hra přerušena, vhazovat se bude před Särerim. Teď už může rozhodnout každý gól.

47:32
    Z levé strany střílel Soloduchin, Birjukov si povyjel a ztlumil puk na hrudi.

47:24
    Afinogenov v útočném pásmu ztratil puk, vypíchl mu ho Sopin.

46:42
    Säteri si poradil také s nepříjemným pokusem od modré čáry.

46:30
    Na druhé straně projel domácí obranou lotyšský šikula Daugavinš, jeho střelu však pokryl Säteri. Reklamní pauza.

45:37
    Birjukov se výborně natáhl proti střele Koroljova z mezikruží!

45:15
    Domácí obránci dobře odstavili od kotouče Kuljomina, jenž se pokusil o individuální průnik.

44:24
    Domácí jsou v plném počtu.

43:29
    Hosté hrají kvalitní přesilovku, ale Viťaz zatím odolává.

42:41
    Se střelou od modré si poradil Säteri. Finský brankář puk ztlumil ve výstroji, takže hosté nemohli dorážet.

42:23
    Domácí Jurij Koškarov je vyloučen za podražení a první přesilovku si zahraje Torpedo.

41:43
    Hosté poprvé v zápase ubránili početní výhodu soupeře a jsou kompletní.

41:03
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru, ale zatím ji využít nedokázali.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:09.

Ve druhé třetině pokračovalo zajímavé hokejové představení. Domácí do ní měli raketový vstup. Hned po 51 sekundách totiž využil přesilovou hru Dmitrij Šitnikov, jenž tečoval střelu Vyglazova a o chvíli později už to bylo 3:2 pro Viťaz. To střelou bekhendem z ostrého úhlu překvapil Proskurjakova právě Nikita Vyglazov a hostující brankář zamířil na střídačku. Hokejisté Torpeda pak zvedli hlavy, soupeře přitlačili a ve 29. minutě se dočkali vyrovnání po hezké individuální akci Kasparse Daugavinše. V závěru periody měli více ze hry zase domácí, ale skóre se už neměnilo.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:7, celkem – 25:14.

40:00

39:42
    Hostující Oleg Piganovič zamířil na trestnou lavici a domácí čeká přesilová hra, která bude zřejmě rozdělena přestávkou.

39:04
    Koroljov se šikovně prokličkoval hostující obranou, jeho střelu vyrazil Birjukov.

38:20
    Kempe hezky zakombinoval s Horákem a český útočník svou ranou protáhl Birjukova.

38:02
    Dvě minuty do konce prostřední části, útočnou akci rozjíždějí domácí.

36:40
    Zaútočili zase domácí a jistým zákrokem se musel připomenout Birjukov.

36:17
    Daugavinš se dostal do velmi dobré pozice. Z pravého kruhu cpal puk ke vzdálenější tyčce, ovšem kotouč zůstal někde mezi betonem a vyrážečkou Säteriho!

35:21
    Zakázané uvolnění domácích.

34:51
    Afinogenov hledal krásným pasem Makejeva, jenž promáchl puk před odkrytou hostující klecí!

34:28
    Icing Torpeda, hra se vrací před Birjukova.

34:05
    Od modré vystřelil Cyganov, Birjukov svým zákrokem přerušil hru.

33:32
    Střela Eronena skončila v lapačce Birjukova. Následuje reklamní přestávka.

32:49
    Šitikov se z pravé strany řítil proti hostující brance, ovšem obrana Torpeda ho vytlačila až k zadnímu mantinelu.

32:16
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale Frolov je nyní vytlačil do střední třetiny.

31:28
    Sledujeme velmi pěkný zápas, oba týmy se snaží hrát dopředu.

30:45
    Ashton zatáhl kotouč před branku a ještě hledal Schütze, ten ale jeho přihrávku přejel.

30:17
    28:52 Kaspars DAUGAVINŠ - 3:3

28:52
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Nádherně to udělal KASPARS DAUGAVINŠ, který vyvezl puk až před branku Viťazu, vytáhl si Säteriho z branky a po bekhendové kličce zasunul kotouč do odkryté klece. Je vyrovnáno – 3:3! Asistence: Alexej Sopin.

28:39
    Zasahovat musel také Birjukov, který po svém zákroku stačil přikrýt kotouč.

28:13
    Stále se hraje výhradně před brankou Viťazu.

27:03
    Po ráně Aljajeva od modré ještě dorážel Potapov, ale kotouč skončil pod Säterim! Následuje reklamní pauza.

26:39
    Säteri je pod palbou, domácí brankář se musí pořádně ohánět.

25:17
    Hosté přidali plyn a soupeře pořádně zmáčkli.

23:39
    Lavička Novgorodu reaguje střídáním brankářů! Ilja Proskurjakov zamířil na střídačku a na led naskočil Michail Birjukov.
    23:29 Nikita VYGLAZOV - 3:2

23:29
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Tak tohle si Proskurjakov za rámeček nedá! NIKITA VYGLAZOV zavezl po levé straně kotouč až před branku a bekhendovou střelou z velmi ostrého úhlu pokořil hostujícího gólmana – 3:2. Asistence: Denis Ježov a Stanislav Kandzjuba.

22:36
    Domácí jsou po vyrovnání nabuzeni a nadále buší do defenzivy soupeře.
    20:51 Dmitrij ŠITNIKOV - 2:2

20:51
    Domácí využívají i svou druhou přesilovou hru v utkání a srovnávají na 2:2! Vyglazov od modré tvrdě vystřelil a kotouč ještě před Proskurjakovem tečoval clonící DMITRIJ ŠITNIKOV. Asistence: Nikita Vyglazov a Teemu Eronen.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:19.

První třetina vyšla o něco lépe hostujícímu Torpedu, které vede na ledě Viťazu 1:2. První gól padl ve 12. minutě, kdy se poměrně kuriózně prosadil hostující Vladimir Galuzin. V 17. minutě přišlo vyrovnání, v přesilové hře se ze samostatného úniku trefil Alexander Nikulin. 48 sekund před přestávkou si však hráči Torpeda vzali vedení zpět, když pěknou tečí překonal Säteriho Jurij Sergijenko.

Střely na branku v 1. třetině – 13:7.

20:00

19:24
    Hostující Nikita Dvurečenskij míří na trestnou lavici za nedovolené bránění. Přesilovou hru si zahrají podruhé v zápase hráči Viťazu.
    19:12 Jurij SERGIJENKO - 1:2

19:12
    Hosté jdou 48 sekund před koncem úvodní části opět do vedení! JURIJ SERGIJENKO před brankou šikovně tečoval nahození Kuljomina a kotouč skončil nad levým ramenem brankáře Säteriho – 1:2. Asistence: Vjačeslav Kuljomin.

17:57
    Domácí v postavení mimo hru.

17:20
    Před brankou dobře operoval Galuzin, Säteri však své brankoviště uhájil.

17:09
    Za obranu domácích si najížděl Frolov, přihrávku ale nezpracoval ideálně a skončil s pukem v rohu.

16:42
    Další nebezpečná situace před hostující brankou, Proskurjakov ji vyřešil. Nyní si hostující brankář upravuje výstroj.
    16:06 Alexander NIKULIN - 1:1

16:06
    Domácí srovnávají! Cyganov poslal krásným pasem do samostatného úniku ALEXANDERA NIKULINA, který si vychutnal Proskurjakova bekhendovou kličkou. Asistence: Dmitrij Cyganov a Dmitrij Kostromitin.

15:41
    Střela Eronena neprošla až na Proskurjakova a hosté opět vyhazují.

15:12
    Hostům se podařilo vyhodit.

14:41
    Za hákování je vyloučen hostující Maxim Osipov. Domácí si tedy zahrají přesilovku.

13:55
    Domácí zaměstnali Proskurjakova tvrdou střelou, kterou hostující brankář vyrazil.

12:47
    Hra přerušena, máme tu další reklamní přestávku.
    11:21 Vladimir GALUZIN - 0:1

11:21
    Hosté se ujímají vedení! VLADIMIR GALUZIN vystřelil od modré čáry, puk se odrazil mezi kruhy a po nepřehledné situaci se ocitl za zády překvapeného Säteriho. V oficiálních statistikách zatím svítí jako střelec gólu Galuzin, ale myslím, že kotouč hrál ještě někdo z jeho spoluhráčů před brankou.

10:25
    Domácí předvedli jednoduchou, ale účelnou akci. Na zpětnou přihrávku si najel jeden z obránců, který střelou z levé strany prozkoušel Proskurjakova. Ten puk v rozkleku zachytil.

9:49
    Šitikov se snažil dojet nahozený kotouč a v rohu svedl souboj s dvěma bránícími hráči. Puk nakonec vydolovali hokejisté Torpeda.

8:34
    Hraje se ve velmi svižném tempu, dnešní utkání je zatím hodně o bruslení.

7:58
    Na druhé straně promáchl před odkrytou klecí Maxim Afinogenov!

7:25
    Galuzin hledal před brankou Frolova, ten kotouč netrefil.

6:54
    Na pravém kruhu se dostal k puku Alexander Frolov, Säteri byl dobře postavený a vytěsnil puk mimo svou klec.

6:30
    Hned po buly přišla střela od modré, kterou vyrazil Proskurjakov.

6:24
    Roman Horák se z levého křídla dobře nacpal až do zakončení, s jeho ranou si však Proskurjakov poradil. Máme tu reklamní přestávku.

4:43
    Kuljominovu střelu na bližší tyčku vykopl betonem Säteri.

4:16
    Koroljov se ze strany natlačil až před Proskurjakova, bekhendem si na něj však nepřišel.

3:37
    Brankářem vyražený kotouč dojel Frolov, ale jeho pokus srazil mimo obránce.

2:27
    Utkání se rozjíždí poměrně opatrně, Torpedo sice má územní převahu, ale spíše kombinuje, než že by zaměstnávalo Säteriho.

1:10
    Zakázané uvolnění Viťazu.

0:33
    Hosté začali aktivně a nyní operují v útočném pásmu.

0:09
    Hned tu máme první zakázané uvolnění.

00:01

Nyní je již vše připraveno k úvodnímu buly.

Zazní hymna Ruské federace.

Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Eronen, Voronkov, Cyganov, Kostromitin, Lukin, Golovkov, Ježov, Kandzjuba – Horák (A), Kempe, Šitikov – Afinogenov, Nikulin, Makejev – Soloduchin (C), Koroljov, Kokšarov (A) – Šibajev, Abdulin, Vyglazov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Chomickij (A), Budkin, Jegoršev, Aljajev, Osipov, Piganovič, Sergijenko – Sjomin (C), Sopin, Daugavinš – S. Kosticyn, Schütz, Ashton – Frolov, Galuzin (A), Kuljomin – Dvurečenskij, Potapov, Iljin.

Rozhodčí: Bukin, Gašilov – Lazarev, Palej.

Vítám tu všechny příznivce krásné hry zvané hokej. Kontinentální hokejová liga pokračuje i v pátek a já Vám přiblížím utkání mezi Viťazem Moskevská oblast a Torpedem Nižnij Novgorod. Výrazně lépe je na tom hostující tým, kterému v tabulce Západní konference patří pěkné čtvrté místo. Viťaz je až jedenáctý a na play-off momentálně ztrácí čtyři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 17. Nikulin (Cyganov, Kostromitin), 21. Šitnikov (Vyglazov, Eronen), 24. Vyglazov (Ježov, Kandzjuba) – 12. Galuzin, 20. Sergijenko (Kuljomin), 29. Daugavinš (Sopin), rozh. náj. Galuzin