Chabarovsk – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Vladivostok – Novgorod 3:8 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 4:5 (po pr.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 0:1 (1:2 po s.n.) | HC Slovan – Barys 5:3 (kon.) | Záhreb – Omsk 0:1 (kon.)

Michal Kempný (OMS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 22:41
    Martin Erat (OMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:00 (21:59:37)

Je dobojováno. Ani třetí třetina nenabídla branku, ani žádnou podívanou. A to domácí měli několik nabídek na vyrovnání v podobě přesilových her. Spokojenější může být česká stopa v ruském týmu, která si z chorvatské metropole odváží plný počet bodů za hubenou výhru.

59:55
    Medveščak nyní nic nevymyslel. Má posledních 5 sekund.

59:34
    Oddechový čas pro hosty.

59:34
    Furch chytá střelu od modré, kterou pro něj naštěstí nikdo netečoval.

59:00
    Domácím začíná přesilovka. Navíc Taylor jede na střídačku.

58:25
    Oddechový čas pro domácí.

58:25
    Pěrežogin zbytečně fauluje. Krosček. Připravuje svůj tým o výhodu přesilovky.

57:24
    Sobotka s Eratem bojují u mantinelu o puk, o útočnou třetinu ale přicházejí.

56:45
    To je velká komplikace pro domácí. Místo stupňování tlaku je tu oslabení. Genoway sedí za vysokou hůl.

56:10
    Česká legie Záhřebu měla pěkné střídání.

54:53
    Smoleňák forhandam pálil zpoza pravého kruhu. Furch připraven.

54:20
    Hlasatel burcuje publikum, aby podpořilo svůj tým v posledních minutách.

53:45
    Ofsajd Omsku, který se dostal po delší době k puku,

52:45
    Domácím se sice daří dostat do útočného pásma, tam už jsou ale bezradní.

50:53
    Sobotkův pokus zablokován.

50:44
    Nahození Pěrežogina končí v ochranné síti. Bude se vhazovat před Taylorem.

50:00
    Medveščaku zbývá 10 minut na vyrovnání.

49:35

48:30
    Puk se odrazil od plexiskla zpět do brankoviště. Furt to ale tušil, pohotově se otočil a zakročil.

48:05
    Od Furcha jde puk až do středu hřiště.

47:35
    Michal Kempný opět na trestné lavici. Za podražení.

46:40
    Omsk nyní operuje v útočném pásmu. Jsou z toho ale slabé střely.

46:16
    Icing Omsku.

45:34

44:35
    Ovšem ne na dlouho. Vzápětí Gluchov vyslal střelu na Taylora.

44:17
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

43:34
    Martin Erat na trestnou lavici za podražení Kvapila. Rozhodnutí rozhodčích se mu nelíbí.

42:45
    Skrumáž před Furchem, puk si ale pohlídal.

41:56
    Giliati i s pomocí soupeřovi hokejky střílí nad.

41:34
    Sobotkovo střelu zápěstím z pravého kruhu Taylor zneškodnil bez problémů.

41:00
    Hosté do poslední dvacetiminutovky vstoupili aktivnější. Ale do dobré šance se nemohou dostat.

40:01

Druhá třetina nám byla na hokejové momenty velmi chudá, taky jsme neviděli žádnou branku. Do poslední třetiny jde tedy Omsk s nejtěsnějším vedením.

Další třetina začne přibližně ve 21:09.

40:00

39:00
    Michal Kempný přijel do útočného pásma a vystřelil. Střela šla jen do boční sítě branky.

37:20
    Další icing hostů.

36:05
    Střela Gysberse končí někde v ochranné síti.

35:25
    Opět problémy s ledem. Rozhodčí se je snaží minimalizovat pomocí vody.

35:16
    Icing hostů. Vhazovat se bude před Furchem.

33:55
    Domácí v plném počtu. Omsk opět ani jednou nezahrozil.

33:00
    Ale ani takhle přesilová hra se Omsku nedaří.

31:55
    Genoway oslabuje svůj tým. Za sekání vidí 2 minuty.

30:50
    Ahnelöv se snažil na brankáře vyzrát backhandovou kličkou. Taylor měl připravené betony.

30:40
    Oba týmy se snaží něco vymyslet, ale to se jim v posledních minutách nedaří.

28:39
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

28:10
    Na ledě je sice více prostoru, ale žádnou zajímavou akci nevidíme.

26:39
    Giliati jde na trestnou lavici. Dvě minuty se bude hrát 4 na 4. Domácí pykají za špatné střídání.

26:39
    Michal Kempný neudržel nervy. Za oplácení jde na trestnou lavici. Někdo půjde ale i z domácích, těm se ale nechce.

26:20
    Nyní se snažili hráči Medveščaku získat puk, který neměl Furch pod kontrolou. A na ledě se nám přiostřuje.

25:40
    Moc dlouho nekombinoval. Hlavně nevymyslel nic kloudného.

25:00
    Furch nyní musí být v pozoru. Záhřeb kombinuje za jeho brankou.

24:12
    Sobotka nyní držel dlouho puk a dokázal se s ním dostat i do útočného pásma. Spoluhráči se mu nenabídli.

23:08
    Taylor přikrývá puk, který utekl Zubovovi při kličce na obránce.

22:20
    Záhřeb nahazuje z poloviny hřiště do útočné třetiny, ale dlouho v ní nezůstává.

22:09
    Ofsajd Omsku. Konkrétně Gluchov byl rychlejší než spoluhráč s pukem.

20:46
    Další dva střelecké pokusy, na druhý Taylor neviděl, ale chyběla mu razance.

20:05
    A začínáme zakázaným uvolněním domácích.

20:01

Domácím se nějak nechtělo na led, ale už jsme se dočkali i jich a druhá třetina může začít.

Omsk na soupeře vlítl a díky tomu dal rychlý gól, který mu zajistil vedení. Záhřeb se nedokázal vzchopit, byť pár příležitostí měl. Na obou stranách jsme viděli i dost nepřesností v rozehrávce. Domácí se musí do druhé třetiny zlepšit, aby byli vyrovnaným soupeřem.

Další třetina začne přibližně ve 20:19.

20:00

19:22
    Furch rozehrával za brankou na poslední chvíli, zpět na své místo musel spěchat, domácí slušně napadali.

19:00
    Ani jedna z přesilovek nám nenabídla slušnou akci. V oslabení se ke střele dostal Glumac.

18:08

17:00
    Ale stejně jako domácí, i hosté jsou v přesilovce bezzubí.

16:08
    Přesilovku si zahrají v první třetině i hosté. Genoway za krosček navštíví trestnou lavici.

16:00
    Fanoušci Medvědů jsou slyšet, pevně věří ve zlepšení svého týmu.

15:13
    Smoleňák nyní věřil, že Furchovi puk vypadne a dostane se k dorážce. Nestalo se tak. Český brankář opět bezchybný.

14:45
    Omsk se opět dostává do útočné třetiny. Ale žádné větší nebezpečí z toho není.

12:49
    2 na 2 teď jeli hosté. Paršin byl ale dobře bráněn a nedokázal zakončit.

12:30
    Jeden z asistentů upravoval led, bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

12:23

11:30
    Ta se domácím vůbec nedaří. Omsk dobře brání svojí modrou čáru.

10:23
    Lekomtsev si jde sednout za podražení. Uvidíme prví přesilovou hru.

10:20
    Kinrade pálil tvrdě, ale vedle.

09:22
    Nedorozumění mezi Furchem a jeho obráncem. Málem zaplatili gólem.

08:22
    Gluchov mířil vedle, Taylor si stejně pro puk sáhl lapačkou.

07:30
    Záhřeb se snažil něco vymyslet za brankou soupeře, neúspěšně. Nyní útočí opět Omsk. Útok vede Sobotka.

07:07
    Špatné vhazování, Erat si ještě něco vyříkává se soupeřem.

07:07
    Paršin má na starosti další střelecký pokus. Taylor v pozoru.

05:20
    Omsk je zatím u puku většinu času. Ale nyní chyboval při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu. Na tohle si musí dávat pozor.

03:35
    A byly z toho i dvě dobré šance. Jen trefit branku.

03:15
    Nyní se probouzí i domácí. Vidíme první první pořádný útok.
    Alexander PĚREŽOGIN - 0:1

01:13
    Avangard právě vstřelil branku!
    Vladimír Sobotka nahrává mezi kruhy ALEXANDRU PĚREŽOGINOVI, ten prostřeluje brankáře a máme tu rychlé vedení!
    Asistence: Vladimír Sobotka

00:58
    A mají na starosti i první střelu. Sobotka nahrával Eratovi, Taylor ukrývá puk ve výstroji.

00:50
    Puku se na začátku ujímají hosté a zakládají první útočnou akci.

00:01

Hráči jsou na ledě. Domácí v tmavě modrých drese, hosté v bílých. Po ceremoniálu začneme.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Morrisonn (A), Kousa, Parlett, Kinrade, Katic, Jurčina, Gysbers, Deutsch – Saarinen, Hedberg, Brulé – Kvapil, Mertl, Smoleňák (A) – Jamtin, Giliati, Genoway – Glumac (C), Perkovich

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Ahnelöv, Alexandrov, Lekomtsev, Kempný, Gluchov, Valentěnko, Dervuk – Zubov, Paršin, Popov (A) – Erat, Pěrežogin (A), Sobotka (C) – Černikov, Širokov, Petrov – Gluchov, Fiščenko, Michejev.

Martin Erat (OMS) 7 zápasů (1+0)

Hosté i v letošní sezóně potvrzují výborné výkony a momentálně jsou hned třetí ve Východní konferenci. Avangard má na svém kontě devětatřicet bodů, pozitivní skóre 64:58 a jen pětibodovou ztrátu na vedoucí Sibir. Ten má ovšem jeden zápas k dobru. Nutno podotknout, že ale ani Omsku se v posledních mačích nedaří. Hosté si totiž z posledních tří zápasů odnesli jen tři body a to za výhru 6:5 na samostatné nájezdy s Vladivostokem a porážku 1:2 v prodloužení s Dinamem Moskva. V posledním zápase padl Avangard na ledě Viťazu 1:3.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Vladimír Sobotka (OMS) 19 zápasů (10+7)
    2. Sergej Širokov (OMS) 24 zápasů (9+7)
    3. Alexander Pěrežogin (OMS) 24 zápasů (8+8)

Medveščak Záhřeb

Domácí si v letošní sezóně nepočínají vůbec špatně a momentálně jim patří sedmá příčka v Západní konferenci. Medveščak má na svém kontě šestatřicet bodů, lehce záporné skóre 62:65 a pětibodovou ztrátu na čtvrté místo. Z posledních tří zápasů si ovšem hráči Záhřebu odnesli pouhé dva body. Nejprve Medveščak padl na ledě Togliatti 2:5 a následně ukořistil bod za porážku 2:3 v prodloužení s Jekatěrinburgem. V posledním utkání jsme sledovali neuvěřitelnou přestřelku, ze které ale nakonec vyšli hráči chorvatského celku jako poražení s výsledkem 6:7 po samostatných nájezdech. Jejich přemožitelem byla Ufa.

1. Marek Kvapil (ZAG) 24 zápasů (8+14)
    2. Radek Smoleňák (ZAG) 24 zápasů (10+6)
    3. Geoffrey Kinrade (ZAG) 24 zápasů (6+7)

Dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu KHL mezi týmy Medveščak Záhřeb a Avangard Omsk. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.