Nitra – Piešťany 6:3 (kon.) | Košice – Zvolen 4:3 (kon.) | B. Bystrica – Martin 4:1 (kon.)
Žilina – Poprad 2:5 (kon.) | Skalica – Trenčín 2:3 (kon.)
MsHK Žilina
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
HK Poprad
Nedeľa 18.10.2015, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Skončil za zápas 13.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom Poprad zvíťazil v Žiline pomerom 2:5. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu i naďalej zachováte svoju priazeň. (19:09:46)

59:01
    Začala sa posledná minúta dnešného žilinského trápenia, Poprad si spod Dubňa zaslúžene odvezie 3 body.

58:29
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné 2 minúty.

57:22
    Hostia v plnom počte.

57:01
    Presilová hra Žiliny sa pomaly, ale isto končí.

56:17
    Nuž a ani táto presilová hra domácim veru nesvedčí.

55:55
    Domáci pokračujú v presilovej hre o jedného muža, absentuje však streľba a bez tej sa góly veru nedávajú.

55:22
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty za údery dostáva Ondrej Briják.

55:22
    Vylúčenie Žiliny, 2 minúty dostáva Patrik Schroner za údery.

55:22
    Pred bránkou Popradu vzniká poriadna mela.

55:20
    Hostia so 4 hráčmi.

54:21
    Presilová hra domácich je zatiaľ totálne bezzubá.

53:52
    Domáci majú šancu na zníženie stavu, ale presilová hra o dvoch hráčov im zatiaľ vôbec nevychádza.

53:20
    Dve minúty dostáva i Rapáč Branislav za údery.

53:20
    Jaroslav Kasík dostáva 2 minúty za údery a 2 minúty za údery.

53:20
    Jaroslav Kasík počas prerušenej hry hrubo napadol a doslova knokautoval Rastislava Konečného a toto by mal byť veru trest do konca zápasu.

53:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1129 divákov.

52:19
    Žilina dala gól!
    Domáci ešte využívajú presilovú hru, keď sa peknou strelou do vinkla z pravého krídla presadil ADRIÁN LIPOVSKÝ. Asistencia: Dávid Bajaník.

52:04
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Richard Rapáč za sekanie.

52:04
    V obrannom pásme Žiliny vzniká drobný konfikt, rozhodcovská trojica ho s prehľadom zvládla.

51:45
    Napriek nepriaznivému stavu domáci fanklub vytrvalo ženie svojich hráčov dopredu, fanúšikom dnes patrí v Žiline absolutórium.

51:21
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Matúša Kostúra.

50:35
    Nuž, zápas sa už len dohráva, hostia hrajú presne to, čo potrebujú a domáci pôsobia dojmom, že už nemajú sily.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina prehráva doma s Popradom hladko 1:5.

49:19
    Poprad dal gól!
    Hostia znovu zopakovali spoluprácu dvoch Rapáčovcov, tentoraz Tomeka prekonal RICHARD RAPÁČ, ktorému nabíjal jeho brat Branislav. Asistencia: Branislav Rapáč.

48:17
    Kapitán Milan Drevenák skúsil prekvapiť Kostúra strelou po ľade, gólman Popradu bol pozorný.

47:59
    Hostia predviedli rýchlu akciu, z obrancu Novotného spravil Rudolf Huna doslova štatistu, napokon sa však ku strele nedostal, pretože ho zastavil Jakub Makovský.

47:21
    Konečne prišla poriadna strela i z domácej strany, Matúš Kostúr je dnes vo výbornej forme.

46:35
    Domáci stále v útočnom pásme, o puk sa však vedú boje pri mantineloch.

45:51
    Žilinčania sú zjavne poriadne otrasení, síce sa snažia v útoku niečo vymyslieť, ale momentálne hrajú vo veľkom kŕči.

45:01
    Za päť minút tretej tretiny sme videli 2 góly, oba do siete domáceho klubu, hostia tak zaslúžene vedú 1:4.

44:36
    Nuž a zdá sa, že o osude stretnutia je rozhodnuté, pretože BRANISLAV RAPÁČ prestrelil Tomáša Tomeka. Asistencie: Rapáč Richard, Jaroslav Kasík.

44:13
    Krásna strela príklepom z ľavej strany od Jakuba Drábeka, Matúš Kostúr vytiahol skvelý zákrok lapačkou.

43:56
    Žilinčania znovu vrhajú všetky svoje sily do útočnej aktivity.

43:26
    Nuž a po skrumáži pred Tomekom už hostia znovu vedú o 2 góly. Ako posledný sa k puku dostal RUDOLF HUNA a dostal ho za bránkovú čiaru. Asistencie: Ľuboš Bartečko, Lukáš Paukovček.

42:25
    Nuž ale hostia tiež neskladajú zbrane a neponechávajú nič na náhodu, dva rýchle strelecké pokusy preverili pozornosť Tomáša Tomeka.

41:36
    Domáci teraz zvierajú hostí v útočnom tlaku.

40:55
    Žilinčania začínajú tretinu rezko, okamžite sa snažia strelecky ohroziť Kostúra.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí.

40:01

Oba tímy už prichádzajú na ľad.

Po dvoch tretinách máme v Žiline stav 1:2. O druhý gól sa postaral znovu Ľuboš Bartečko, za domácich znižoval v 36. minúte Róbert Huna. Záverečná tretina sa začne približne o 18:32.

40:00

39:42
    V závere sa ešte črtalo prečíslenie hostí, napokon však obrana MsHK túto šancu zmarila.

39:22

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:42
    Žilina začína ďalšiu útočnú snahu od vlastnej brány.

38:05
    Domáca Žilina opäť v tlaku pred Matúšom Kostúrom, ten predviedol niekoľko dobrých zákrokov v krátkom slede.

37:52
    Domáci sú okamžite nasťahovaní v útočnom pásme, no hostia puk získavajú a posielajú ho cez všetky čiary.

37:22
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Lukáš Paukovček za nedovolené bránenie v hre.

36:58
    Pekná akcia hostí, k strele sa dostal Branislav Rapáč a len tesne minul bránku Vlkov.

36:17
    Tak domáci sa po góle nadýchli k mohutnému tlaku.

35:40
    A tentoraz tá finálna prihrávka prišla. Do úniku sa dostal RÓBERT HUNA a puk krásne zavesil pod víko popradskej bránky. Asistencie: Emil Švec, Richard Huna.

35:09
    Dnes je to od Vlkov zatiaľ jalové, nakorčuľujú množstvo metrov, naozaj tvrdo pracujú, ale chýba nápad a finálna prihrávka. Zatiaľ.

34:11
    Žilinský fanklub dnes skvele podporuje svoj tím, napriek nepriaznivého stavu je veru v aréne poriadny hukot.

33:37
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

32:59
    Domáci fanúšikovia sa búria, Richard Huna sa predieral do útočného pásma a hráč hostí mu jasne držal hokejku, vylučovať sa nebude.

32:16
    Poprad je dnes ale v útoku extrémne nebezpečný, prakticky každá akcia zaváňa problémom pre domáci tím.

31:42
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy sa snažia o rýchly prechod do útočného pásma.

30:53
    Dosť priestoru v zápase dostáva i žilinská štvrtá formácia, no ani týmto mladým hráčom sa dnes veľmi nedarí.

30:37

30:00
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina prehráva doma s Popradom zatiaľ 0:2.

29:28
    Vidíme boj o puk v strede poľa, oba tímy sa veľmi snažia, domáci už sú zjavne dosť nervózni.

28:46
    Výborná obrana Popradu v kombinácii s rýchlym prechodom do útoku je do týchto chvíľ neriešiteľným rébusom pre Žilinu.

28:09
    Obrovská šanca domácich Žilinčanov, Švec s Róbertom Hunom sa dostali do prečíslenia, ale mladému českému útočníkovi Emilovi Švecovi v rozhodujúcom momente skĺzol puk po čepeli hokejky.

27:15
    Vlci sa snažia v útoku niečo vymyslieť, ale v týchto momentoch sa im moc nedarí, takže Kamzíci majú výrazne uľahčenú situáciu.

26:55
    Napriek nepriaznivému stavu žilinský fanklub ženie svojich hráčov dopredu, v DOXXbet aréne vládne výborná atmosféra.

26:20
    Domáci v plnom počte.

25:56
    Žilina sa po dlhšom čase vymanila z obranného pásma, oba tímy striedajú počas hry.

25:04
    Pokračuje ešte druhá dvojminútová presilová hra Popradu, hostia sú znovu v útočnom pásme.

24:20
    A ten im vychádza! Hostia pekne zakombinovali, ĽUBOŠ BARTEČKO sa ako posledný dostal k puku a dáva svoj druhý gól v zápase. Asistencie: Richard Rapáč, Radoslav Suchý.

24:11
    Hráči Popradu už sú nasťahovaní v útočnom pásme a roztáčajú presilovkový kolotoč.

23:38
    Dominik Rehák zo Žiliny inkasuje 2+2 minúty za sekanie a držanie.

23:01
    Hostia však znovu hrozia, tentoraz strela Krotáka takmer od Tomekovho ramena zamierila do siete, pozorná obrana Žiliny však puk zastavila.

22:15
    Tentoraz sú v tlaku hostia z Popradu, držia puk v útočnom pásme, no domáci sa po niekoľkých desiatkách sekúnd oslobodzujú.

21:49
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

21:18
    Tentoraz tlak žilinskej druhej formácie, Stupka spoza bránky nabíjal Konečnému, ktorý príklepom vyprášil ľavý betón Matúša Kostúra.

20:35
    Rudolf Huna dnes hýri aktivitou, poriadne prevetral obranu Žiliny, no Tomek si s jeho pokusom poradil.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:01

Po prvej tretine vedie Poprad v Žiline 0:1, o jediný gól sa postaral v 14. minúte Ľuboš Bartečko. Druhá tretina sa začne približne o 17:41.

20:00

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:05
    Václav Stupka poriadne dupol na plyn, jeho príklep z ľavej strany nenašiel medzeru medzi betónmi Matúša Kostúra.

17:25
    Žilinčania sú akoby zaskočení gólom hostí, síce sa snažia, ale momentálne sa im nedarí udržať v útočnom pásme.

16:49
    Hostia hrozia rýchlymi protiútokmi, jeden z nich práve zakončil tesne vedľa Ondrej Rusnák.

16:19

15:48
    Arne Kroták si nakorčuľoval zľava pred Tomeka, príklepom poriadne prevetral výstroj domáceho brankára.

15:01
    Presilová hra Popradu má kvalitné parametre, no domáci sa po dlhšom čase oslobodzujú.

14:19
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Milan Drevenák za hákovanie.

13:49
    Rastislav Konečný pálil z otočky, jeho jedovka len tesne minula Kostúrovu bránku!

13:15
    Únik dvojice hostí, Rudolf Huna pálil z pravej strany. Tomáš Tomek puk vyrazil a ĽUBOŠ BARTEČKO bez problémov zakončil do prázdnej bránky. Asistencia: Rudolf Huna.

11:58
    Hostia po dlhšom čase v útočnom pásme, napokon z toho bolo len nahodenie puku a striedanie.

11:07
    Tretia formácia Žiliny urobila rovnako poriadny prievan v pásme hostí, Ježek sa však v rozhodujúcej chvíli k puku nedostal.

10:36
    Arne Kroták z ľavej strany švihom na dvakrát preveril pozornosť Tomáša Tomeka, no na hruškách ho veru nenachytal.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, gól sme v Žiline stále nevideli.

09:04
    Žilinský kolotoč v pásme hostí pokračuje, Matúš Kostúr je však dnes zjavne vo výbornej forme.

08:26
    Adrián Lipovský sa dostal pred Kostúrom k odrazenému puku, v dobrej pozícii však mieril len do hrude brankára Popradu.

07:57

07:48
    Tlak Žiliny, Kostúr si však svoju bránku postrážil a zastavil dva nepríjemné puky.

07:03
    Žiline táto presilová hra zatiaľ nevychádza, puk je v obrannom pásme domácich.

06:10
    Prvý útok domácim nevyšiel, pri puku je tak Tomáš Tomek.

05:57
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Jaroslav Kasík za podrazenie.

04:13
    Róbert Huna sa parádne predral celou obranou hostí, snažil sa Kostúrovi posunúť puk pomedzi nohy do siete, gólman hostí však reagoval pohotovo a puk zastavil.

03:36
    Patrik Števuliak v dobrej šanci, Tomáš Tomek si znovu pripisuje parádny zákrok.

03:18
    Znovu domáci v tlaku, Kostúr však nemusel zasahovať a vzápätí nasleduje rýchly protiútok Popradu.

02:37
    Žilinčania sú stále viac pri puku, aktuálne ho však majú v moci hráči hostí, držia ho za vlastnou bránkou a striedajú počas hry.

01:56
    Ondrej Rusnák dostal peknú prihrávku pred bránku Žiliny, kde ostal sám, tesne však minul pravý horný roh bránky Žiliny!

01:11
    Druhý útok Žiliny si vytvoril veľký tlak v pásme hostí, Kostúr tam musel znovu zasahovať.

00:35
    Domáci hokejisti však začínajú náporom, Kostúr si pripisuje prvý úspešný zákrok.

00:01
    Úvodné buly v prospech hostí z Popradu.

00:01

Hokejisti Žiliny práve prichádzajú na ľad, čakáme na rozhodcovskú trojicu a na hráčov hostí.

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Cibuľa) – Grman, Kurali, Makovský, Novotný, Rehák, Brejčák, Niník, Bajaník – Ri. Huna, Ró. Huna, Švec – Konečný, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Rehák, Schroner, Lipovský

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Suchý, Gáborčík, Briják, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Dinda – Bartečko, Paukovček, Huna Ru. – Kroták, Rusnák, Hvila – Štrauch, Rapáč Ri., Rapáč Br. – Török, Bajaruns, Števuliak

Rozhodca: Jonák – Návratek, Výleta.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 13. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Poprad. Úvodné buly je v pláne o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke 6. miesto so ziskom 19 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí však Vlci doma podľahli Martinu pomerom 3:6. O góly žlto-zeleného tímu sa postarali Matej Valášek, Róbert Huna a Daniel Brejčák. Oporou Vlkov je brankár Tomáš Tomek, ktorý je zároveň v širšej nominácii slovenskej reprezentácie na Nemecký pohár.

Popradu patrí v aktuálnej tabuľke 9. miesto so ziskom 17 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí Kamzíci prelomili negatívnu sériu a porazili Skalicu 4:3 po predĺžení. O góly Podtatrancov sa postarali Lukáš Hvila, Dávid Skokan, Richard Rapáč a v predĺžení znovu Lukáš Hvila.

História vzájomných zápasov:
    Vzájomné zápasy: 92 30 (2/5) – 4 – 58 (5/2) 204:277

2015-16: 2:3
    2014-15: 1:5, 2:4, 2:6, 0:3, 1:3, 1:3

Úvodné buly je naplánované na 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 36. Huna Róbert (Švec, Huna Richard), 53. Lipovský (Bajaník) – 14. Bartečko (Huna Rudolf), 25. Bartečko (Rapáč Richard, Suchý), 44. Huna Rudolf (Bartečko, Paukovček), 45. Rapáč Branislav (Rapáč Richard, Kasík), 50. Rapáč Richard (Rapáč Branislav)

MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Grman, Kurali, Makovský, Novotný, Rehák, Brejčák, Niník, Bajaník – Ri. Huna, Ró. Huna, Švec – Konečný, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Rehák, Schroner, Lipovský

Rozhodca: Jonák – Návratek, Výleta