Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Jaroslavľ – Helsinki 3:1 (kon.) | Petrohrad – Togliatti 2:1 (kon.)
S.Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
cz Nedeľa 18.10.2015, 13:30 • Metallurg Ice Arena • KHL

Domácí nakonec berou bod navíc, já se s Vámi loučím, příjemný zbytek dne! (15:51:15)

Danis ZARIPOV - 4:3

60:52
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, na branku jsme dlouho nečekali! Zadovkou posílal Mozjakin puk na vrchol pravého kruhu, kde se do něj opřel DANIS ZARIPOV, jemož střela prošla hostujímu brankáři mezi betony. Asistence: Sergej Mozjakin, Rafael Batyršin.

60:29
    Mozjakin mířil na branku, ale cestu mu zavřel jeden z hostí, a tak domácí kapitán otáčí směr.

60:01

Máme za sebou velmi divokou třetinu, kterou vyhrávají domácí 2:1. Nejprve za hosty zvyšoval vedení Borodkin, ale domácí n závěru třetiny vyrovnali zásluhou Zaripova a Mozjakina.

60:00

59:50
    Nápor Metallurgu už nejspíš branku nepřinese, půjdeme do prodloužení.
    Sergej MOZJAKIN - 3:3

58:19
    Domácí ze závěrečného tlaku vyrovnávají. Střela Leeho se odrazila od tyče k Filippimu, jemuž puk sklouzl z čepele, ale jen k SERGEJI MOZJAKINOVI, který trefil odkrytou klec, čímž rozjásal zaplněnou halu Magnitogorsku. Asistence: Tomáš Filippi, Chris Lee.

57:34
    Potěchin mířil sám na Děmčenka, kterého nedokázal překonat!

57:25
    Domácí brankář Košečkin je na střídačce, domácí v šesti!

57:19
    Oddechový čas pro domácí.

57:19
    Borodkin (CLJ) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
    Danis ZARIPOV - 2:3

56:59
    Domácí ještě dramatizují tento duel. V přesilové hře poslal Mozjakin puk bekhendem z otočky na Děmčenka, který puk vykopl betonem pouze na hůl DANISE ZARIPOVA, který uklidil puk do odkryté brány. Asistence: Sergej Mozjakin.

55:46
    Davydov (CLJ) dostává 2 minuty + 10 minut osobního trestu za zásah do oblasti hlavy a krku.

55:27
    Klimontov (CLJ) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

55:27
    Osala (MET) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

55:27
    Oba aktéři minulé strkanice se opět potkali a znovu je z toho vyloučení.

54:44
    Oba týmy jsou v plném počtu.

53:50
    Hra čtyři na čtyři nepřináší žádné výrazné šance.

52:44
    Klimontov (CLJ) je vylouče na 2 minuty za hrubost.

52:44
    Osala (MET) je vylouče na 2 minuty za hrubost.

52:44
    Po zákroku Děmčenka se strhla před hostujícím brankářem bitka. Uvidíme, jak tuto situaci vyřeší rozhodčí.

49:05
    Kručinin se ujal vysokého pasu, ale z úniku nedokázal bekhendem prostřelit Košečkina!
    Artjom BORODKIN - 1:3

48:38
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec zužitkovali tuto přesilovou hru. Rybakov střílel z pravého kruhu jen do Košečkina, který puk vyrazil jen před sebe. Z bezprostřední blízkosti mohlo dorážet hned několik hráčů, ale nakonec se kotouč odrazil na osu hřiště, odkud vyslal dělovku ARTJOM BORODKIN. Tato rána si našla cestu do sítě, čímž zvýšila vedení Traktoru. Asistence: Aleksandr Rybakov.

48:29
    Hosté se drží v pásmu, ale chybí střelba.

47:05
    Novák rozehrál přímo na hůl domácího Osaly, který ovšem z mezikruží trefil jen hruď hostujícího gólmana!

46:48
    Kaletnik (MET) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

46:48
    Velká mela se strhla v brankovišti domácích, ale Mokin, Osnovin, ani Růžička nedokázali překonat Košečkina.

46:03
    Mozjakinův sólový průnik neslavil úspěch.

45:08
    Kručinin ihned z buly, ale jeho pokus ukryl domácí brankář ve své lapačce.

44:48
    Po přerušení se bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

43:38
    Filippimu vypíchl přihrávku na obránce Popov, který mohl uhánět sám na Košečkina, jenže útočník elitní formace Traktoru neměl dostatečnou rychlost.

42:35
    Útok Čistova končí už ve středním pásmu. Puk má Chabarov.

42:15
    Borodkin pálil z velkého úhlu, avšak i tato střela dokázala nadělat Košečkinovi problémy. Domácímu brankáři vypadl puk, a tak ho musel v brankovišti zalehnout před dotírajícími hosty!

41:33
    Medvěděv si sjel na pravý kruh, ale jeho projektil mířil mimo tři tyče.

40:50

40:25
    Tentokrát se Čeljabinsk provinil zakázaným uvolněním.

40:08
    Ihned po úvodním vhazování se hosté proviňují postavením mimo hru.

40:01

Rozhodčí ještě řeší nějaký problém s dírou v ledové ploše, začátek třetí třetiny se nejspíše oddálí.

Domácím se tato třetina vůbec nevydařila. Nejprve dostal to vedení Traktor přesnou trefou Davydov, na jehož branku ještě dokázal odpovědět v přesilovce 5 na 3 Mozjakin. Poslední slovo přeci jen měli hosté, kterým vrátil vedení Penkovskij.

Další třetina začne přibližně v 14:07.

40:00

38:50
    Lee (MET) inkasuje za předchozí zákrok na Davydova 2 minuty + 10 minut osobního trestu za zásah do oblasti hlavy a krku.

38:50
    Davydov zůstal ležet na ledě poté, co ho nedovoleně atakoval domácí obránce Lee.

38:01
    Velkou šanci Platonova likviduje pohotovým zákrokem Děmčenko. Platonov se dostal k odraženému puku a mohl dorážet, ale hostující brankář mu puk ukradl přímo z čepele!
    Artjom PENKOVSKIJ - 1:2

35:57
    Hosté jdou opět z ničeho nic do vedení. Čistov si naváděl puk na střed, ten mu ovšem vypíchl jeden z domácích zadáků jen do míst, kde byl najetý ARTJOM PENKOVSKIJ, který pohotově překonal Košečkina střelou mezi betony. Asistence: Stanislav Čistov, Nikita Chlystov.

35:19
    Filippi byl v nadějné pozici zastaven Filipem Novákem.

34:43
    Hostující forward Glinkin vyvezl kotouč do pásma Magnitogorsku, kde o něj brzy přišel.

34:03
    Timkin přihrál na Kosova, jehož střela z pravého bodu pro vhazovaní byla zablokována hostující obranou.

33:33
    Chlystov pouze vyhazuje kotouč na polovinu svého soupeře.

32:12
    Po přihrávce Mozjakina nahazoval z otočky Filippi, jenže minul brankový prostor.

31:14
    Hosté nyní nedokáží nalézt odpověď na aktivitu Metallurgu, který po vstřelené brance zvýšil otáčky.

29:37
    Sergej MOZJAKIN - 1:1

28:56
    Nepříliš dobře sehraná přesilovka 5 na 3 nakonec přinesla domácím branku. Pomalou kombinaci zakončil SEGEJ MOZJAKIN, který svojí střelou vymetl bližší růžek hostující brány. Děmčenko nebyl schopný zasáhnout, protože před brankovištěm skvěle clonil Platonov. Asistence: Tomáš Filippi.

28:24
    Jediná střela Leeho neohrozila hostující klec, Přesilovka domácích je příliš statická.

27:37
    Hosté jdou do tří! Pestunov (CLJ) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

27:28
    Tentokrát minul od modré Mozjakin.

27:12
    Střela Leeho od modré jen těsně minula hostující klec.

26:59
    Osnovin (CLJ) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

26:29
    Platonov zakončoval z pravého kruhu bekhendem, jenže horující klec minul.

25:45
    Antipin rozehrál přímo na jednoho z hostů, ten ovšem puk nečekal, a tak ho jen odevzdal zpět.

24:43
    Ani Mozjakin nebyl úspěšný, nyní rozehrává Zaripov.

24:24
    Akci Glinkina zastavuje Mozjakin, který se žene kupředu.

23:04
    Růžička se svými spoluhráči kombinoval v pásmu Magnitky, ale nakonec nedokázal ohrozit Košečkina.

22:34
    Hosté jsou útočně naladěni, ale další akci zastavuje důrazný Osala.
    Ilja DAVYDOV - 0:1

20:47
    Hosté jdou do vedení! Traktor využívá popřesilovkového tlaku a odskakuje svému soupeři. Novák v pádu zpoza branky přihrál puk do mezikruží na ILJU DAVYDOVA, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Novák, Anton Glinkin.

20:33

20:27
    Filip Novák rozjíždí další akci Traktoru.

20:01

Domácí byli v první třetině lepším týmem, ale paradoxně více šancí na skórování si vytvořil Traktor. Až těsně před první sirénou z přesilové hry nejprve Glinkin z mezikruží svojí dělovkou přestřelil, o několik sekund déle stejný hráč trefil z levého kruhu břevno domácí brány!

Další třetina začne přibližně v 14:23.

20:00

19:50
    Druhá obrovská příležitost hostí. Glinkin střílel z levého kruhu, ale trefil jen břevno domácí branky!

19:30
    Glinkin dostal mnoho prostoru v mezikruží, ale z mohutného nápřahu minul domácí klec!

19:10
    Filip Novák musí další akci začít od vlastního brankáře.

18:51
    Velmi tvrdě pálil od modré Quint, ale minul domácí bránu.

18:33
    Osala (MET) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

18:18
    Akci Osaly ukončila domácí obrana, která vyváží puk kupředu.

17:46
    Domácí jsou aktivnějším týmem, jenže si nedokáží vytvořit vyložené šance.

17:07
    Platonov si navedl kotouč na střed, ale jeho střela zápěstím byla sražena do ochranné sítě.

15:59

15:52
    Popov pálil z mezikruží jen těsně mimo tři tyče.

15:25
    Novákova střela od modré čáry k domácí bráně nedoletěla.

15:04
    Hosté se za celou minutu hry nedokázali usadit v útočném pásmu.

13:59
    Timkin (MET) je vyloučen na 2 minuty za nesportovní chování.

13:59
    Kosov dostal přihrávku mezi obránce, ti ho ovšem zpomalili, a tak se volného puku zmocnil domácí brankář.

13:07
    Po střele Popova se puk odrazil do strany na Glinkina, který z téměř nulového úhlu nedokázal dorazit puk do domácí svatyně.

12:21
    Elitní formace domácích dokázala zatlačit hosty hluboko do jejich pásma, jenže neohrozila brankový prostor.

11:59
    Po zákroku Košečkina vznikla před domácí bránou menší šarvátka, kterou museli krotit rozhodčí.

11:30
    Charitinskij donutil Děmčenka opět zasáhnout. Následnují buly v pásmu Traktoru.

10:59

10:40
    Těreščenko nastřelil pouze blokujícího hráče.

10:13
    Dělovka Mozjakina končí v ochranné síti, bude se vhazovat ve středním pásmu.

09:51
    Filippi posílal přihrávku přes brankoviště na Zaripova, který nedokázal dostat puk za brankovou čáru!

09:17
    Hostům se daří vyhodit, puku se ujal Lee.

09:02
    Hráčská lavice (CLJ) inkasuje 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

08:44
    Osalova nahození se zmocňuje hostující obrana.

07:57
    Bereglazov měl spoustu času na modré čáře, jenže přihrávku nedokázal zpracovat.

07:38
    Přihrávka Filippiho na Zaripova nedoputovala, píská se ofsajd.

07:03
    Filippi sice vyhrál buly, následně ale o puk přišel Mozjakin.

06:58
    Nahození Kosova ze středního pásma udržel brankář hostí ve své výstroji.

06:00
    Mokin zahrozil z pravého křídla, jenže proti jeho střele zasáhl pozorný Košečkin.

05:49
    Osala střílel zpoza obránce pouze do hostujícího brankáře, od kterého se puk odrazil zpět k finské hvězdě, která pálil zase jen do chráničů gólmana Traktoru.

05:27
    Platonov pouze nahodil puk do útočného pásma, aby jeho formace mohla vystřídat.

04:56
    Potěchinovu dělovku od modré čáry lapil do svého klína Děmčenko.

03:56
    Quint rozehrál pouze na hůl svého protihráče.

03:06
    Arsenjuk se ocitl na chvíli před domácím brankáře, avšak přihrávky se nedočkal.

02:19
    Domácí se nemohli dlouho dostat z vlastního pásma, nakonec puk vyvezl Osala.

01:25
    Rybakov od levého hrazení prověřil Košečkina.

01:17
    Kokujov se snažil zavést puk podél levého mantinelu, ale puk nakonec vyputoval mimo hřiště.

00:45
    Traktor vlétl do třetiny s velkým nasazením, domácí se zatím téměř nedostali k puku.

00:10
    Fillipi na buly neuspěl, puk má Čeljabinsk.

00:01

Metallurg Magnitogorsk:
    Elitní klub KHL se v úplně nejlepší pohodě nenachází. Metallurg v sezóně odehrál 21 zápasů a se ziskem 34 bodů se usadil na šestém místě konferenční tabulky. Z posledních čtyř zápasů hráči Magnitky hned tři prohráli. Zápornou bilanci mají také z posledních deseti odehraných utkání – čtyři výhry, šest porážek. Přísný kouč Mike Keenan tak již jistě bude požadovat zlepšení, zejména pak v defenzivě.

Traktor Čeljabinsk:
    Celek Traktoru odehrál 23 zápasů, ve kterých si připsal dohromady 30 bodů. V tabulce Východní konference to zatím stačí na jedenácté místo. Z posledních deseti zápasů hráči Čeljabinsku prohráli jen tři, přičemž hned čtyři ze sedmi vyhraných duelů rozhodli až v prodloužení nebo nájezdech. Právě výhry za dva body jsou parádní disciplínou Traktoru. Do prodloužení šel tento tým letos hned osmkrát a z toho sedm zápasů rozhodl ve svůj prospěch.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Nedělní program KHL odstartuje duel mezi Metallurgem Magnitogorsk a Traktorem Čeljabinsk. Jde o souboj dvou týmů z Charlamovovy divize. Metallurg je v celkové tabulce Východní konference šestý, Traktoru patří jedenáctá pozice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Jan Brabec

Góly a asistencie: 29. Mozjakin (Filippi), 57. Zaripov (Mozjakin), 59. Mozjakin (Filippi, Lee), 61. Zaripov (Mozjakin, Batyršin) – 21. Davydov (Novák, Glinkin), 36. Penkovskij (Čistov, Chlystov), 49. Borodkin (Rybakov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Těreščenko, Batyršin, Medvěděv, Bereglazov – Mozjakin, Filippi, Zaripov, Potěchin, Kaletnik, Kosov, Timkin, Osala, Železkov, Platonov, Charytinkskij, Arsenjuk
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Quint, Borodkin, Davydov, Novák, Chlystov, Petrov, Klimontov, Žuldikov – Popov, Pestunov, Glinkin, Čistov, Penkovskij, Kruchinin, Mokin, Růžička, Osnovin, Kokujov, Rybakov, Gubarev

Rozhodca: Anisimov, Naumov – Gorděnko, Parfjonov