Lazio – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Rosenborg – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.) | Besiktas – Lisabon 1:1 (kon.)
Lok. Moskva – Skenderbeu 2:0 (kon.) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (kon.) | Bazilej – Lech Poznań 2:0 (kon.)
Karabach – Anderlecht 1:0 (kon.) | Monaco – Tottenham 1:1 (kon.) | Sparta Praha – APOEL 2:0 (kon.)
Schalke – Asteras 4:0 (kon.) | Augsburg – Partizan 1:3 (kon.) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (kon.)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (kon.) | Molde – Amsterdam 1:1 (kon.) | Kazaň – Bordeaux 0:0 (kon.)
Liverpool – Sion 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Qäbälä 2:1 (kon.) | Solún – Dortmund 1:1 (kon.)
Brugge – Midtjylland 1:3 (kon.) | Légia Varšava – Neapol 0:2 (kon.) | Minsk – Rapid Viedeň 0:1 (kon.)
Villarreal – Plzeň 1:0 (kon.) | Marseille – Liberec 0:1 (kon.) | Braga – Groningen 1:0 (kon.)

90+4
    Alkmaar drží loptu na útočnej polovici a Bilbao je bezmocné.

90+3
    Ani počas nadstaveného času sa Bilbao nevie dostať do šance na vyrovnanie a tak všetko nasvedčuje tomu,že tri body zostanú v Holandsku.

90+1
    Rozhodca nadstavuje 4 minúty!

90
    Coutinho dostáva žltú kartu za zdržovanie hry.

90
    Ani z rohu však hostia Coutinha neohrozili.

90
    Aduriz sa chcel dostať do zakončenia, ale ešte pred ním obranca odkopol na rohový kop.

89
    Centrovaná lopta z voľného kopu v podaní van der Lindena bola odvrátená.

88
    Alkmaar sa pokúša loptu držať čo najďalej od svojej bránky. Domáci získali štandartku a našetria nekoľko sekúnd.

87
    Striedanie v tíme AZ Alkmaar: z ihriska odchádza Dabney dos Santos Souza, prichádza Thom Haye.

86
    Bilbao je teraz veľmi aktívne a poriadne tlačí súpera. Rohový kop sa končí dobrým defenzívnym zákrokom domácich.
    Ridgeciano Haps (ALK)

84
    A do tretice Williams. Jeho akrobatické zakončenie končí tesne nad bránou Coutinha!

83
    Chvíľu na to si chcel ten istý hráč vypýtať penaltu, keď spadol v šestnástke, ale rozhodca sa nenechal obalamutiť.

82
    Williams sa ukázal zakončením hlavou, ale lopta letela nakoniec mimo tyče a vzrušenie bolo zbytočné.

79
    Môžme sa tešiť, čo na oba celky predvedú v poslednej desaťminútovke. Alkmaar síce vedie o jeden gól, ale stále je všetko otvorené.

78
    Striedanie v tíme AZ Alkmaar: z ihriska odchádza Vincent Janssen, prichádza Alireza Jahanbakhsh.

76
    Striedanie v tíme AZ Alkmaar: z ihriska odchádza Muamer Tanković, prichádza Derrick Luckassen.
    75. Aritz ADURIZ - 2:1

75
    Bilbao dalo gól!
    Striedajúci ARITZ ADURIZ znižuje na 1:2 a tak ešte dáva hosťom šancu na body z tohto zápasu. Presadil sa po presnej prihrávke Bóvedu.

73
    Bóvedov center vybojoval pre hostí aspoň rohový kop, ale z toho sa Baskovia nedostali do koncovky.

71
    Žltú kartu dostáva Raúl García (Athletic Club Bilbao).

70
    Od rohovej zástavky centroval Linden, ale Herrerín si v šestnástke poradil.

68
    Rohový kop pre Alkmaar po prihrávke Johanssona. Hostia sa musia mať na pozore.

67
    V ofsajdovom postavení sa ocitol García a tak akcia Bilbaa končí.

66
    Toto je už pre hostí veľmi nepriaznivá situácia. Dokážu ešte v tomto zápase bodovať?
    65. Eneko BÓVEDA - 2:0

65
    Alkmaar dal gól!
    A je to 2:0! Individuálne sa dostal do šestnástky RIDGECIANO HAPS, ktorého strela bola ešte obrancom Bilbaa tečovaná do bránky Herrerína.

64
    Zakončenie Williamsa končí zblokovaním hráčov domácich a tak nasleduje rohový kop.

63
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Ander Iturraspe, prichádza Raúl García.

63
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Kike Sola, prichádza Aritz Aduriz.

62
    Tréner Valverde pripravuje ďalšie striedania. Bilbao potrebuje oživiť svoje rady.

60
    Alkmaar je po prvom góle povzbudený a častejšie vyráža do ofenzívy. Hodina hry je za nami.

58
    Baskovia musia pridať na obrátkach lebo teraz už nemajú na čo čakať. Uvidíme ako im pomôže striedanie.

57
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Ager Aketxe, prichádza Iňaki Williams.
    55. Markus HENRIKSEN - 1:0

55
    Tak sme sa gólu dočkali a domáci sa ujímajú vedenia! Tanković našiel prihrávkou MARKUSA HENRIKSENA a ten loptu presne umiestnil k tyči.

55
    Henriksen potrebuje ošetrovanie a tak odchádza za postrannú čiaru. V zápase by však mal pokračovať.

53
    Hosťujúci Iturraspe dostáva žltú kartu po svojom zákroku na Henriksena.

52
    Coutinho si siahol na loptu po zakončení Aketxeho, ale nebola to vážna šanca.

51
    Úvod druhého polčasu je rozkúskovaný nedovolenými zákrokmi. Na prvú šancu si musíme počkať.

50
    Gurpegi dostáva žltú kartu za držanie protihráča.

48
    Hostia začínajú aktívnej aj druhý polčas, ale Eraso sa do zakončenie nedostal.

47
    Žltú kartu dostáva Mattias Johansson (AZ Alkmaar).

46

Za nami je prvý polčas. Šance sme videli na oboch stranách, ale brankári, hlavne Coutinho svoje celky podržali. Verme, že v druhom polčase sa dočkáme aj gólov. Zatiaľ je stav tohto zápasu 0:0.

45

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Vyzerá to tak, že prvý polčas nám už góly neprinesie.

43
    Sola číhal v šestnástke na prihrávku, ale tá k nemu nakoniec neprišla.

42
    Už niekoľkykrát sa v ofsajde ocitol domáci Janssen. Alkmaar je v ofenzíve bezzubý.

40
    Posledných päť minút prvého polčasu. Center hostí bol okamžite odvrátený domácim obrancom.

39
    Ani tento rohový kop Bilbaa však neskončil nejako slávne a stav je stále bezgólový.
    37. Ager Aketxe (ATB)

37
    A to sa mohlo podariť! Spoza šestnástky strieľal Aketxe, ale jeho strela našla len Coutinha, ktorý už niekoľkým skvelým zákrokom vyrazil na rohový kop pre hostí.

36
    Španieli kombinujú na polovici súpera. Chcú sa dostať do vedenia ešte pred koncom prvého polčasu.

34
    Bilbao sa však chvíľu na to dostal do šance vďaka Gurpegimu, ktorý mal výbornú pozíciu, ale zakončil len do miest, kde bol Coutinho.

33
    Rohový kop však nedokázali hostia využiť a Alkmaar môže ísť dopredu.

32
    Spoza šestnástky zakončoval Eraso a Coutinho len tak tak vyrazil na rohový kop!
    30. Ben Rienstra (ALK)

30
    Polhodina hry je minulosťou a Rienstra spoza šestnástky zakončil presne do brvna Herrerínovej bránky!

28
    Holanďania si sami komplikujú situáciu, keď si pripisuje zbytočné fauly. Bilbao však už dlhšie Coutinha neohrozilo.

27
    Souza sa dopustil nedovoleného zákroku a tak Alkmaar prichádza o možnosť ísť dopredu.

26
    Vidíme akcie na oboch stranách, ale celkom chýba pokoj a moment prekvapenia v zakončení.

24
    Lenže ponúknutú štandartku nedokázal Athletic využiť na ohrozenie Coutinha.

23
    Rýchla akcia Erasa končí zblokovanou prihrávkou a Bilbao bude kopať rohový kop.

22
    Brankár Herrerín je viacmenej bez práce, sem tam musí pokryť nejaký ten center do šestnástky.

20
    Domáci sa nevedie na dlhší čas udržať pri lopte a stále platí fakt, že Bilbao bolo k prvému gólu bližšie.

19
    V šestnástke sa dostal do dobrej pozície Eraso, ale v čase prihrávky bol prichytený v ofsajde.

18
    Rozhodca Kružliak si všimol útočný faul Janssna a tak prerušil kombináciu Alkmaaru.

17
    V ofsajdovej pozícii sa ocitol Kike Sola.

16
    Na hrot prišla dlhá prihrávka, ale útočník Bilbaa na loptu nedosiahol, Coutinho rozohráva.

14
    Athletic sa dostal do tempa a domáci majú čo robiť, aby sa ich tlaku ubránili. Uvidíme, či sa dočkáme gólu.

13
    Potom sa ešte do zakončenia dostal Viguera, ale on už bránku Alkmaaru minul.
    12. Kike Sola (ATB)

12
    Tá však teraz prišla! Kiko Sola dostal presný center do šestnástky, ale jeho zakončenie perfektne vyrazil brankár Coutinho!

11
    Prvá desaťminútovka je už za nami a stále sme nevideli výraznejšiu príležitosť na jednej či druhej strane.

10
    Na druhej strane útočil domáci Alkmaar, ale v šestnástke boli pripravení stopéri Bilbaa a tí nedopustili zakončenie.

9
    Po krídle skúsil prienik hosťujúci Martinez, ale o loptu pomerne rýchlo prišiel kvôli nepresnosti.

7
    Za obranu baskického tímu sa dostal Jansen, ale jeho zakončenie sa skončilo nie najlepšie.

6
    Spoza šestnástky sa k strele odhodlal Iturraspe, ale jeho strela bola zblokovaná.

5
    Herrerín úspešne zasiahol po centrovanej lopte do šestnástky v podaní van der Lindena.

3
    Pri lopte sa počas prvých minút častejšie držia hráči Bilbaa, ktorí kombinačnou hrou hľadajú voľné miesta.

2
    Hostia sa snažili vymyslieť niečo smerom dopredu, ale prihrávka do šestnástky bol odvrátená.

1
    Domáci mali k dispozícii úvodný výkop.

1

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw (C), van der Linden, Haps – van Overeem, Henriksen, B. Rienstra – Tanković, V. Janssen, Souza.
    Náhradníci: Rochet – J. Wuytens, Brezančić, Luckassen, T. Haye, Jahanbakhsh, Mühren.

Athletic Club Bilbao: Herrerín – Bóveda, Gurpegi (C), Laporte, Lekue – Iturraspe, M. Rico – Aketxe, Eraso, Viguera – Sola.
    Náhradníci: Iraizoz – G. Elustondo, Etxebarria, de Marcos, Aduriz, Raúl García, I. Williams..

Príjemný večer všetkým fanúšikom kvalitného európskeho futbalu. Dnes pokračuje Európska liga druhým hracím dňom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi AZ Alkmaar a Athletic Club Bilbao. Úvodný výkop je naplánovaný na 19:00 na AFAS Stadion.

AZ Alkmaar

Domácim nevyšiel úvodný zápas skupiny, keď podľahli v Belehrade Partizanu 2:3. Zverencom trénera Broma patrí v Eredivisie 11.miesto so ziskom 8 bodov. V poslednom kole si doma poradilis Heraclesom 3:1. Najlepším strelcom tímu je Henriksen, ktorý strelil 4 góly

Baskovia narozdiel od súpera v prvom zápase skupiny vyhrali doma nad Augsburgom 3:1. Zverencom trénera Valverdeho patrí v tabuľke La Ligy 17.miesto so ziskom 4 bodov. V poslednom kole len remízovali v San Sebastiane 0:0. Najlepším strelcom tímu je Aduriz, ktorý strelil 3 góly.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.