Lazio – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Rosenborg – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.) | Besiktas – Lisabon 1:1 (kon.)
Lok. Moskva – Skenderbeu 2:0 (kon.) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (kon.) | Bazilej – Lech Poznań 2:0 (kon.)
Karabach – Anderlecht 1:0 (kon.) | Monaco – Tottenham 1:1 (kon.) | Sparta Praha – APOEL 2:0 (kon.)
Schalke – Asteras 4:0 (kon.) | Augsburg – Partizan 1:3 (kon.) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (kon.)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (kon.) | Molde – Amsterdam 1:1 (kon.) | Kazaň – Bordeaux 0:0 (kon.)
Liverpool – Sion 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Qäbälä 2:1 (kon.) | Solún – Dortmund 1:1 (kon.)
Brugge – Midtjylland 1:3 (kon.) | Légia Varšava – Neapol 0:2 (kon.) | Minsk – Rapid Viedeň 0:1 (kon.)
Villarreal – Plzeň 1:0 (kon.) | Marseille – Liberec 0:1 (kon.) | Braga – Groningen 1:0 (kon.)
AS Monaco
1:1 (0:1)
Tottenham Hotspur
Štvrtok 01.10.2015, 19:00 • Stade Louis II., Monako • Európska liga • Skupina J

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 9:18. (20:55:52)

V druhom polčase Monako vytvorilo značný tlak na súpera a vzišiel z toho gól z kopačky El Shaarawyho z 81. minúty. Nakoniec sa teda uskutočňuje deľba bodov.

Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

90+4

90+4
    Tottenham má loptu na kopačkách a už sa priveľmi neponáhľa do útoku. Pomaličky sa končí aj nadstavený čas...

90+3
    Adama Traoré vypálil spoza pokutového územia, jeho pokus nebol presný.

90+2
    Coentrao s N'jiem si obaja pýtali loptu, no vedia, že ju môže dostať len jeden. Nakoniec aut vhadzovali domáci, čiže úspešnejší bol portugalský hráč, mimochodom bývalý futbalista Realu Madrid.

90+1
    Rozhodcovia nadstavujú štyri minúty.

90+1
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Christian Eriksen, prichádza Thomas Carroll.

90
    Pomaly sa končí posledná minúta riadnej hracej doby. Uvidíme, koľko minút nadstaví rozhodca a potom sa uvidí, či ešte niektorý tím stihne skórovať.

88
    "Kohúti" zahrávali štandardku. Tá však bola tečovaná. Z nasledujúceho rohového kopu hostia nepohrozili.

86
    Tottenham stále zatiaľ ťahá za slabší koniec, Monako s pribúdajúcim časom stupňuje tlak.

84
    Monako nevyužilo nasledujúci rohový kop. Tottenham sa s menšími problémami, no predsa ubránil.

83
    AS Monaco hrá naďalej zaujímavo. Dirar sa tentokrát dostal pred šestnástkový oblúk, odkiaľ vyslal peknú strelu, no brankár Lloris bol opäť pozorný a rukami zasahoval.
    81. Stephan El Shaarawy - 1:1

81
    Monaco dáva gól!
    Domáci tím vyrovnáva skóre stretnutia! Z pravej strany prišiel z kopačky Dirara perfektný center, ktorý pred malým vápnom našiel STEPHANA EL SHAARAWEHO a ten hlavičkou bezpečne prekonal Llorisa!

79
    Tottenham šiel do prečíslenia, naľavo si nabehol N'Jie a spracoval si loptu, no nakoniec to bolo už v ofsajde.

77
    Monako čoraz viac zosilňuje svoj tlak, no zatiaľ sa mu nedarí úspešne presadiť sa a prekonať zatiaľ stopercentného Huga Llorisa.

76
    Striedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Ricardo Carvalho, prichádza Nabil Dirar.

74
    Lloris dlhým hodom až ku polovici ihriska našiel Trippiera, ktorý sa potom rozbehol po pravej strane, ale ďalej sa už nedostal.
    72. Jan Vertonghen (TOT)

72
    Šanca pre Tottenham! Z rohového kopu sa ku hlavičke spred malého vápna dostal Vertonghen. Brankár Subašić fantasticky zasiahol!

71
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Nacer Chadli, prichádza Andros Townsend.

70
    Toulalan poslal z pravej strany center do priestoru šestnástky, kde však žiadneho svojho spoluhráča nenašiel a následne loptu s istotou zachytil brankár Lloris.

68
    Striedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Lacina Traoré, prichádza Guido Carrillo.

67
    Kane vysunul prihrávkou po čiare N'Jieho, tomu loptu protihráč bezpečne vypichol.

65
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Érik Lamela, prichádza Clinton N'Jie.

64
    Na opačnej strane sa uvoľnil Chadli, dostal sa s loptou ku bránkovej čiare a potom si brániaci hráč s týmto futbalistom poradil.

63
    Adama Traoré si nabiehal na útočnej polovici, kolmica, ktorú dostal už bola ofsajdová.

61
    Fabinho z pravej strany sa snažil nakopnúť do šestnástky, no cez Roseho sa mu to nepodarilo. Situácia však bola dosť hraničná, pretože hosťujúci hráč pravdepodobne hral rukou.

60
    Striedanie v tíme AS Monaco FC: z ihriska odchádza Thomas Lemar, prichádza Stephan El Shaarawy.

59
    Domáci hráč Toulalan je za zákrok na Diera prvým kartovo potrestaným hráčom v zápase.

59
    Monako je momentálne aktívnejšie. Stále však platí, že oba tímy hrajú viac na protiútoky.

57
    Adama Traoré šikovne našiel pred šestnástkou Moutinha, ktorý sa kľučkou zbavil jedného protihráča, no ďalší mu bol nad jeho sily.

55
    Hosťujúci Rose odišiel spolu s lekármi mimo ihriska, kde musí byť ošetrený. Zatiaľ to nevyzerá príliš príjemne.

53
    Lemarov center do vnútra šestnástky nebol presný, hostia ho upratali mimo ďalšieho nebezpečenstva.

52
    Lamela v tejto chvíli získal loptu od Bernarda Silvu, vzápätí však aj fauloval. Priamy kop pre AS Monaco.

50
    Eriksen sa spoza pokutového územia rozhodol pre priamu strelu na bránu. Tá nebola celkom zlá, pred Subašičom sa ešte odrazila od zeme a následne ju už monacký brankár lapil.

49
    Lamela bežal po osi ihriska až do šestnástky, pred ňou ho ale zasiahol Fabinho a ďalej už argentínsky hráč nemohol pokračovať. Štandardka pre Tottenham.

47
    Tottenham začal druhý polčas útočnejšie. Práve má loptu na útočnej polovici ihriska.

46

V prvom polčase sme do 35. minúty neboli svedkami dobrého futbalu. Po góle Lamelu sa začalo hrať aktívnejšie a dúfame, že takýto zápas bude pokračovať aj v druhom polčase.
    Druhý polčas sa začne približne o 20:03.

45+1

45+1
    Rozhodcovia nadstavujú jednu minútu.

44
    Alli sa trápil na pravej strane šestnástky, prenechal loptu Trippierovi, ktorý centroval, ale iba na kopačky hráčov AS Monaco.

43
    Šanca pre Monako. Z ľavej strany Lemar pekne posunul loptu do malého vápna, kde si zbiehal Lacina Traoré, ale zakončenie mu zblokovali protihráči.

42
    Chadli vysunul po čiare Eriksena. V bránení však bol dobre platný Toulalan, ktorý protihráča eliminoval.

40
    Po prvom góle sa prakticky konečne začal hrať futbal. Videli sme asi dve dobré akcie z každej strany.

39
    So šancami sa roztrhlo vrece! Najprv na domácej strane sa dostal do zakončenia Harry Kane, ktorý trafil iba Subašiča. Z nasledujúceho protiútoku Monaka hlavičkoval od ľavej žrde Lacina Traoré, no mieril nad bránku!

38
    V nebezpečnej hlavičkovej možnosti bol Fabio Coentrao, ktorý profitoval z Moutinhovho centru, no z hranice malého vápna namieril loptu vedľa bránky.

37
    Lemar si spracoval loptu na ľavej strane v šestnástke, vysunul sa viac na stred a pálil, no jeho pokus brankár Lloris vyrážal na rohový kop.

36
    Prekvapujúci je najmä fakt, že práve z jednej strely na bránu dokázali hostia vyťažiť gól. Tomu sa hovorí stopercentná efektivita. Domáci taktiež iba raz vystrelili.
    35. Érik LAMELA - 0:1

35
    Tottenham dal gól!
    Spurs sa neočakávane dostávajú do vedenia v zápase! Monačania prepadli, Chadli posunul loptu do šestnástky na Alliho, ktorý najprv strelou iba trafil Subašiča, no následne bol blízko pri lopte ERIK LAMELA a ten jednoduchou bezproblémovou dorážkou otvoril skóre!

33
    Monako má v tejto chvíli bližšie ku gólu, Tottenham znížil svoju ofenzívnu aktivitu, čo práve domáci využívajú.

32
    Lemar zahrával štandardku pre Monako prostredníctvom centr. Loptu však v šestnástke odrazil domáci hráč Dier a z následného rohového kopu sa domácim takisto nepodarilo presadiť.

30
    Monako mohlo využiť príležitosť na protiútok. Svoju možnosť však pozastavilo a následne sa už domáci vo väčšom počte stihli vrátiť.

28
    Z pravej strany poľahky nahadzoval na bránu Chadli. Brankár Subašić bol pripravený a loptu v pokoji zachytil.

27
    Lacina Traoré vypálil spoza šestnástky, jeho prízemná strela mierila presne do stredu brány, kde bol pozorný Hugo Lloris.

25
    Bernardo Silva presunul hru ponad šestnástku ku Lemarovi. Následne hľadal Coentrao niekoho opäť vo vápne, no bol to neúspešný pokus.

23
    Lacina Traoré sa vysúval po ľavej strane, zastavil ho s istotou Trippier.

21
    Zatiaľ majú viac z hry loptu hostia. Presne 61%. Domáci 39%.

20
    Prvá nebezpečná situácia zápasu! Kane sa zastavil pri bránkovej čiare, Subašić až príliš vybehol a po Kaneovej prihrávke z hranice šestnástky strieľal Chadli, ale nad bránku.

19
    Lemar sa odhodlal k strele spoza pokutového územia. Jeho zakončenie stroskotalo hneď na prvom protihráčovi.

17
    Mierny náznak šance ukázal Rose, ktorý z ľavej strany šestnástky našiel Kanea, jeho ľahké zakončenie Subašić zachytil.

16
    Tento zápas zatiaľ sprevádza aj isté množstvo nepresností. Nápady a dobré futbalové myšlienky sú, no akcia nie je dokončená stopercentne.

14
    Zatiaľ sme svedkami príliš defenzívneho futbalu. Oba tímy bránia svoje šestnástky najlepšie, ako je to len možné a dopredu to taktiež nie je veľká sláva.

11
    Spurs sa aj Naďalej nikam neponáhľajú, zatiaľ sa im vytvárať príležitosti veľmi nechce.

10
    Moutinho poslal z priestoru rohovej zástavky center do vnútra pokutového územia, odtiaľ hostia loptu odrazili.

9
    Erik Lamela na útočnej polovici po súboji s Trippierom síce spadol, no faul sa nepískal.

8
    Center z pravej strany z kopačky Fabinha hosťujúci hráči odrazili.

7
    Začína sa zľahka. Monako získalo loptu. Coentrao peknou dlhou prihrávkou našiel v šestnástku Lacinu Traorého. Jeho strela mierila mimo.

6
    Tottenham prebral taktovku nad hrou a vytvára si viacero pozícií. Ďalšia prichádza znovu z pravej strany hracej plochy.

5
    Monackí hráči sa ďaleko s rozohrávkou nedostali, Chadli zblokoval loptu pred šestnástkou a následne rozohráva brankár Subašić.

4
    "Kohútom" sa v tejto chvíli podarilo vybojovať rohový kop, domáci tím sa poctivo ubránil.

3
    Tottenham vzal loptu na svoje kopačky, prihráva si ju v okolí stredového kruhu a mierne na útočnej polovici. Snaží sa po prvý raz zaútočiť.

2
    Lemar zahrával prvý rohový kop pre Monako, Raggi hlavičkoval vedľa bránky.

1
    Zápas odštartovali hráči Monaka úvodným výkopom.

1

Oba tímy v sprievode rozhodcov vychádzajú na ihrisko. Domáci sa dnes predstavia vo svojich typických červeno-bielych dresoch, hostia z Tottenhamu budú hrať v pre nich netypických žltých dresoch.

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Raggi, R. Carvalho, Coentrão – Toulalan (C) – Moutinho, Traoré, Lemar – B. Silva, L. Traoré.
    Náhradníci: Nardi – Wallace, Dirar, Bakayoko, Pašalić, Carrillo, El Shaarawy.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Alli, Dier – Chadli, Eriksen, Lamela – Kane.
    Náhradníci: Vorm – Fazio, Wimmer, N'Jie, Townsend, Winks, Carroll.

Rozhodca: Soares Dias – Barbosa Tavares, Mesquita (všetci POR).

Európsky klubový futbal pre tento týždeň ešte nepovedal posledné slovo! Prajem vám príjemný športový večer a vítam vás pri sledovaní Európskej ligy UEFA. V tomto on-line prenose sa budeme venovať stretnutiu skupiny J medzi AS Monaco FC a Tottenhamom Hotspur. Zápas sa začne o 19:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Aktuálna situácia v tabuľke
    1. Tottenham, 1 V, 3:1, 3 body
    2. Monako, 1 R, 1:1, 1 bod

3. Anderlecht, 1 R, 1:1, 1 bod
    4. Karabach, 1 P, 1:3, 0 bodov

AS Monaco FC
    Futbalový klub z prímorského štátu Monako v prvom kole cestoval do Bruselu na štadión tamojšieho Anderlechtu a nemal to vôbec ľahké. Od 11. minúty po góle Gilleta prehrával a stav 1:0 vydržal takmer celý zápas. V 85. minúte však prišlo spasenie v podobe vyrovnávajúceho gólu z kopačky Lacinu Traorého a Monako tak z Belgicka neodišlo celkom naprázdno.
    V lige je Monako zatiaľ priemerným klubom. Po ôsmich zápasoch mu patrí 9. priečka so ziskom 12 bodov a gólovým skóre 12:13. AS trikrát vyhral, tri razy remizoval a dvakrát svojmu súperovi podľahol. Naposledy sa červeno-bieli predstavili na ihrisku Guingampu, kde vybojovali remízu 3:3.

Spurs mali v prvom kole ľahšieho súpera, ktorým bol azerbajdžanský Karabach. Tottenham síce už od 7. minúty prehrával po góle z pokutového kopu, no v 28. a 30. minúte otočil stretnutie Kórejčan Heung-Min Son na 2:1 a domáci hrali v pokoji. V závere štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby upravil na konečných 3:1 pre "kohútov" Lamela.
    V Premier League sa tento londýnsky futbalový klub škriabe tabuľkou nahor. Momentálne mu patrí 6. pozícia s 12 bodmi a gólovým skóre 9:5. Zo siedmich zápasov bol Hotspur tri razy víťazom, trikrát remizoval a jeden zápas prehral. Naposledy Spurs doma vybojovali cenné víťazstvo, keď na svojom štadióne zdolali Manchester City rozdielom triedy 4:1.

Stretnutie sa odohrá na štadióne Stade Louis II s kapacitou takmer 19 000 divákov. Monako určite bude chcieť v domácom prostredí vyhrať a sme zvedaví, či "kohúti" svoje ligové povzbudenie v podobe výhry nad Manchestrom City pretavia aj do stretnutia Európskej ligy.