Lazio – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Rosenborg – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.) | Besiktas – Lisabon 1:1 (kon.)
Lok. Moskva – Skenderbeu 2:0 (kon.) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (kon.) | Bazilej – Lech Poznań 2:0 (kon.)
Karabach – Anderlecht 1:0 (kon.) | Monaco – Tottenham 1:1 (kon.) | Sparta Praha – APOEL 2:0 (kon.)
Schalke – Asteras 4:0 (kon.) | Augsburg – Partizan 1:3 (kon.) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (kon.)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (kon.) | Molde – Amsterdam 1:1 (kon.) | Kazaň – Bordeaux 0:0 (kon.)
Liverpool – Sion 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Qäbälä 2:1 (kon.) | Solún – Dortmund 1:1 (kon.)
Brugge – Midtjylland 1:3 (kon.) | Légia Varšava – Neapol 0:2 (kon.) | Minsk – Rapid Viedeň 0:1 (kon.)
Villarreal – Plzeň 1:0 (kon.) | Marseille – Liberec 0:1 (kon.) | Braga – Groningen 1:0 (kon.)
Villarreal CF
1:0 (0:0)
FC Viktoria Plzeň
Štvrtok 01.10.2015, 21:05 • Estadio El Madrigal • Európska liga • Skupina E

Skončil sa nám zápas 2. kola skupinovej fázy Európskej Ligy medzi tímami Villarreal FC a FC Viktoria Plzeň. Šťastnejší môžu byť domáci, ktorí udržali prakticky celý polčas jednogólový náskok. Plzeň nedokázala za celý zápas ani raz vystreliť do priestoru troch žrdí a zaslúžene tak prehrala. Situácia v skupine E sa nám poriadne zamotáva, keď sa Villarreal dotiahol bodovo na Viktorku a Rapid Viedeň dokázal zvíťaziť v Minsku, a vedie tak túto skupinu s trojbodovým náskokom. Mne nezostáva nič iné len sa s vami rozlúčiť a zaželať vám dobrú noc. Dovidenia. (23:03:48)

90+3

90+3
    Villarreal kontroluje záver zápasu, keď si jeho hráči prihrávajú na vlastnej polovici ihriska.

90+2
    Villarrealu sa tvorila pozícia na rýchly brejk, do ktorého sa aj dostal, no lopta končí len u brankára Kozáčika.

90+1
    Center, ktorý posielal do šestnástky Vuch končí len v rukaviciach Barbosu.

90+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje 3 minúty.

90
    Po priamom kope sa mával ofsajd.

90
    V poslednej minúte bude Plzeň zahrávať priamy kop.

89
    Kozáčik sa snažil nájsť po výkope Mahmutoviča, ale tento nákop zachytáva V. Ruiz.

88
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Jan Kovařík, prichádza Egon Vůch.

87
    Soldado bol v krkolomnej pozícií vo vápne a strelou k bližšej žrdi míňa bránku.

86
    Soldado posiela strelu vysoko nad bránku.

86
    Rozbieha sa nám posledná päťminútovka, v ktorej bude musieť Plzeň ešte zabrať, keď chce pomýšľať na body.

85
    Plzeň strelila gól, ale bol odmávaný jednoznačný ofsajd.

84
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Nahuel Leiva, prichádza Samuel.
    83.

83
    V hosťujúcej šestnástke dostal dostatok priestoru Trigueros, ktorý skúšal vystreliť z otočky a len tesne minul bránku Kozáčika.

82
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Jan Kopic, prichádza Lukáš Hejda.

80
    Soldado sa dokázal obtočiť okolo brániacemu procházkovi, ktorému nezostávalo nič iné len faulovať Soldada, za tento faul bola udelená druhá žltá a následne červená karta.

80
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Václav Procházka (FC Viktoria Plzeň).

79
    Soldado dostal potrebný priestor pred vápnom hostí, napriahol k strele, ale tá končí na prvom hráčovi Plzne.

78
    Castillejo sa snažil o pekný center do šestnástky, ale táto lopta bola zblokovaná.

77
    Soldado si vytváral príležitosť v pokutovom území hostí, ale jeho myšlienky boli prerušené a nasledoval rohový kop, z ktorého nebolo nič.

76
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Jonathan dos Santos, prichádza Manu Trigueros.

76
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Milan Petržela, prichádza Aidin Mahmutovič.

75
    Villarreal zahral priamy kop hrôzostrašne a prichádza o loptu.

74
    Villarreal bude mať k dispozícií nebezpečnú štandardnú situáciu.

73
    Žltú kartu dostáva Václav Procházka (FC Viktoria Plzeň).

72
    Villarreal zahrával priamy kop, ktorý bol jednoducho odvrátený a Plzeň tak zažehnala nebezpečenstvo.

71
    Villarreal sa dostáva k autovému vhadzovaniu v blízkosti šestnástky Plzne.

70
    Soriano prenáša hru na opačnú stranu a na Viktoriu Plzeň zostáva len behať bez lopty.

69
    Plzeň sa hrala s ohňom, keď prišla lopta až ku Kozáčikovi, ktorý bol dostúpení a posielal loptu len pri postrannú čiaru.

68
    Domáci sa snažia podržať loptu krátkymi prihrávkami.

67
    Dos Santos sa rútil do brejku, ale faul bol pískaný Hrošovskému.

66
    Jan Kopic si vytváral priestor na kraji ihriska, snažil sa dostať do šestnástky Villarrealu, ale bol odzbrojený.

64
    Rajtoral stráca loptu pred šestnástkou, ale domáci strácajú po laxnej kombinácii.

63
    Plzeň sa bojazlivo púšťa do každého útoku. Zrejme ten gól s nimi natoľko otriasol, že si nedokážu vytvoriť žiadnu príležitosť.

61
    Plzeň po nevyužitých situáciach stratila ten optimizmus, s ktorým prišla na začiatok druhého polčasu.

59
    Petržela stráca loptu po nedôraznom spracovaní loptu a k nej
    sa tak dostávajú domáci.

58
    Kovařík vyslal zaujímavý strelecký pokus, ktorý ale gólom nekončí.

57
    Plzeň bude zrahrávať rohový kop. K rohovej zástavke mieri Hořava.

56
    Žltú kartu dostáva Eric Bailly (Villarreal CF).
    54. Léo BAPTISTÃO - 0:0

54
    Villarreal dal gól!
    LEO BAPTISTAO sa dokázal presadiť medzi brániacimi hráčmi Plzne a otvára skóre! Červenať sa musí Kozáčik, pretože táto strela bola chytatelná.

53
    Hra naberá tempo hlavne vďaka Viktorke Plzeň, ktorá začala veľmi aktívne.

51
    Plzeň vstúpila do druhého polčasu aktívnejšie a Villarreal sa musí mať na pozore.

50
    Kopic predlžoval center za seba, ale z tejto šance nebolo žiadne ohrozenie pre Barbosu.

49
    Kovařík centroval na Ďuriša, ktorého strela bola zblokovaná a nasleduje rohový kop.

48
    Leiva vyslal nepresný pokus na bránku Kozáčika a rozohrávať sa bude odkopom od bránky.

47
    Petržela bol zdvojený a stráca loptu, a do brejku idú domáci.

46
    Rozohrávku zaobstarali hostia.

46

45+1

45+1
    Z priameho kopu hráči Villarrealu trafili len múr a hlavný rozhodca odpísal koniec prvého polčasu.

45
    Nebezpečnú štandardnú situáciu budú mať hráči Villarrealu z približne 18 metrov.

44
    Villarreal v týchto chvíľach prenecháva iniciatívu hráčom Viktórie Plzeň, čo by sa im mohlo k záveru polčasu vypomstiť. Plzeň zahrávala ďalší priamy kop, z ktorého nebolo nič

42
    Kopic si vo vápne spracoval loptu rukou a nemohol tak pokračovať ďalej v akcií.

41
    Plzeň zahrávala priamy kop, no zo šance nebolo nič, keďže rozhodca odpískal faul v prospech Villarrealu.

40
    Limberský po nepresnej prihrávke len odovzdáva loptu domácim.

39
    Na zemi zostáva ležať Ruiz.

38
    Plzeň sa ku koncu polčasu osmeluje a vystrkujú rožky proti favoritom z Villarrealu.

36
    Plzeň sa v týchto chvíľach pokúša niečo vymyslieť pred šestnástkou Villarrealu a k zákroku donútili aj brankára Barbosu.

35
    Dos. Santos zatiahol za dres T. Hořavu, ktorý mohol kludne vidieť žltú kartu, no rozhodca sa nad ním zľutoval.

34
    Baptistao poslal prihrávku na kraj ihriska na nabiehajúceho Costu, ktorý nedokázal s loptou nič spraviť a získava len autové vhadzovanie.

33
    Faul T. Hořavu a k lopte sa tak dostanú hráči Villarrealu.

32
    Lopta sa dostala až ku Kozáčikovi, ktorý búde rozohrávať odkopom od bránky.

30
    Ďalší rohový kop, už tretí v poradí Plzne opäť nedokázala využiť a bol im pískaní útočný faul.

29
    Roh rozohraný nakrátko, Hrošovský posielal center do vápna, ale center bol odvrátený na ďalší rohový kop.

28
    Plzeň bude zahrávať rohový kop.

27
    Soldado posielal krásny pas do šestnástky na Baptistaa, ktorému chýbalo pár centimetrov k dobru.

25
    Rajtoral dokázal zakročiť vo vlastnom vápne pred dobiedzajúcim Baptistaom.

24
    Baránek napomenutý zo strany rozhodcu po tvrdom zákroku.

23
    Hráči Villarrealu sa ihneď po strate lopty púšťajú do veľkého presingu, s ktorým si nevedia dať hráči Plzne rady.

22
    Žltú kartu dostáva Tomáš Hořava (FC Viktoria Plzeň).

20
    Villarreal kontroluje úvodných 20 minút a Plzeň nepustil ani do jednej vyloženej šance.

18
    Hráči Plzne sa dostávajú pod tlak hráčov Villarrealu.
    17.

17
    Obrovská šanca Villarrealu, keď sa Kozáčikovi zoči voči pozrel Léo Baptistão, ale Kozáčik skvelým zákrokom zachraňuje.

15
    Opäť center z pravej strany a opäť mohol zakončovať Castillejo, ktorý mal loptu príliž pod nohou a tomu zodpovedala aj jeho strela.

14
    Mávaný ďalší z niekoľkých ofsajdov, do ktorých sa už dokázali dostať hráči Villarrealu.

13
    Kovaříkov center zblokovaný a nasleduje autové vhadzovanie v prospech Plzne.

12
    Lopta po centri prešla celým pokutovým územím Plzne, veľké šťastie pre český tím.
    11.

11
    Castillejo mal po spätnej prihrávke možnosť otvoriť skóre, no Kozáčik skvelým zákrokom šancu zmaril.

10
    Villarreal nedokáže vymyslieť smerom dopredu nič, pretože hráči Plzne domácich skvele dostupujú.

8
    Villarreal sa skvele vymanil z presingu Plzne a loptu udržiavajú na svojich kopačkách.

6
    Sám na bránu sa po skvelej kolmici mohol rútiť Soldado, ale skvelým vybehnutím mu šancu zmaril Kozáčik.

5
    Po úvodnom ofsajde domácich sa činili aj hostia, keď bol v ofsajde nachytaný Kopic.

4
    Baptistao si robil priestor pred šestnástkou Plzne, ale bol skvelo strojený a loptu stratil.

3
    Plzeň zvolila na úvod vyčkávaciu taktiku, ktorá by sa im mohla vypomstiť.

2
    Prvý faul v dnešnom zápase spravili domáci a rozohrávať bude Plzeň.

1
    Úvodný výkop mali domáci, ktorí rozohrávajú od svojich stopérov.

1

Villarreal CF: Barbosa – Antonio Rukavina, Bailly, V. Ruiz, J. Costa – J. dos Santos, B. Soriano (C) – Castillejo, Leiva – Soldado, Baptistão.
    Náhradníci: Aréola – M. Gaspar, Jokić, Marín, Pina, Samuel, Trigueros.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, Kopic, Kovařík – Ďuriš.
    Náhradníci: Bolek – Hejda, Matějů, Vůch, Kolář, Mahmutovič, Kučera..

Vítam vás pri sledovaní zápasu 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy. Dnes sa proti sebe postavia španielsky Villarreal FC a česká Viktoria Plzeň.

V tomto zápase sú pasovaní do role favorita hráči Villarrealu FC. Dokáže Viktoria Plzeň prekvapiť a zabodovať?

Medzi týmito celkami pôjde vôbec o prvý vzájomný zápas.

13.09.15 Příbram – Plzeň 0 : 4

Villarreal FC po odohraných šiestich kolách nenašiel premožiteľa a vedie tabuľku španielskej Primera Division so 16. bodmi pred FC Barcelona. Villarreal chytil dobrú formu v domácej súťaži, no v Európskej Lige to je o inom. V prvom kole prehrali v Rakúsku s Rapidom Viedeň tesne 2:1. Villarreal si zápas prehral za 3 minúty, keď vyhrávali gólom z konca prvého polčasu, ktorý vstrelil L. Babtistao, no na hráčov Villarrealu čakal trpký začiatok toho druhého. Po góloch Schwaba a Hoffmana Rapid v priebehu troch minút dokonale otočili zápas a svoj nádskok už nestratili.

Viktoria Plzeň je tak isto ako aj Villareal vo forme, s tým rozdielom, že dokázali zvládnuť prvý zápas v skupine a porazili Dinamo Minsk 2:0. O góly sa podelili Hořava s Petrželom. Plzeň v tomto zápase prestrieľala Dinamo a lepší boli aj v držaní lopty. V domácej súťaži Plzeň dokázala otočiť zápas s Libercom a ukázali nám tak bojového ducha, a presvedčili nás aj o tom, že sa dnes nevzdajú bez boja.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.