Lazio – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Rosenborg – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.) | Besiktas – Lisabon 1:1 (kon.)
Lok. Moskva – Skenderbeu 2:0 (kon.) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (kon.) | Bazilej – Lech Poznań 2:0 (kon.)
Karabach – Anderlecht 1:0 (kon.) | Monaco – Tottenham 1:1 (kon.) | Sparta Praha – APOEL 2:0 (kon.)
Schalke – Asteras 4:0 (kon.) | Augsburg – Partizan 1:3 (kon.) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (kon.)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (kon.) | Molde – Amsterdam 1:1 (kon.) | Kazaň – Bordeaux 0:0 (kon.)
Liverpool – Sion 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Qäbälä 2:1 (kon.) | Solún – Dortmund 1:1 (kon.)
Brugge – Midtjylland 1:3 (kon.) | Légia Varšava – Neapol 0:2 (kon.) | Minsk – Rapid Viedeň 0:1 (kon.)
Villarreal – Plzeň 1:0 (kon.) | Marseille – Liberec 0:1 (kon.) | Braga – Groningen 1:0 (kon.)
FC Rubin Kazaň
0:0 (0:0)
Girondins Bordeaux
Štvrtok 01.10.2015, 21:05 • Kazan Arena, Kazaň. Kapacita: 45,105 divákov. • Európska liga • Skupina B

90+4
    Koniec zápasu. (22:57:05)

90+4
    V závere sa ešte domáci dostali na útočnú polovicu, bolo to však len na malú chvíľu.

90+3
    Podarí sa hosťom streliť vytúžený gól a odniesť si z Kazane všetky tri body?

90+2
    Strelou zo strednej vzdialenosti to skúsil Chantome, lopta však smeruje mimo tri tyče.

90+1
    V závere stretnutia vidíme nápor hostí z Bordeaux, tlak francúzskeho mužstva je však doposiaľ len platonický.

90
    Nadstavený čas v druhom polčase – 4 minúty.

90
    Domáci dlhým odkopom posielajú loptu až na útočnú polovicu.

90
    Ryžikov teraz podcenil let lopty po rohovom kope hostí z ľavej strany, následne však domáci túto situáciu ustáli.

89
    V samotnom závere stretnutia majú hostia k dispozícii rohový kop.

88
    Striedanie v tíme Girondins Bordeaux: z ihriska odchádza Cédric Yambéré, prichádza Lamine Sané.

87
    Hostia budú mať teraz k dispozícii odkop od brány, obstará ho Carrasso, záverečný nápor Girondins doposiaľ neprichádza.

85
    Domáci sa teraz pokúsili o rýchly protiútok, ten im však nevyšiel podľa predstáv, jeden z nich teraz v dobrej pozícii stratil loptu a nedokázal tak vystreliť.

84
    Obaja tréneri ešte majú k dispozícii po jednom striedaní, pričom najmä tomu domácemu sa bude v závere táto možnosť hodiť.

82
    Do úniku sa teraz dostal Khazri, dokázal sa dostať aj ku strele, tá však nemala potrebnú razanciu.

82
    Domáci to budú mať v závere nesmierne náročné. Dohrávajú v desiatich hráčoch.

81
    Sjarhej Kisljak sa teraz v súboji s kapitánom hostí Saivetom ohnal rukou a následne vidí od rozhodcu Mazeiku druhú žltú a vzápätí aj červenú kartu!
    80. Červená karta po druhej žltej

80
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Sjarhej Kisljak (FC Rubin Kazaň).

78
    Do šance sa teraz dostávali domáci, defenzíva hostí si však dokázala s touto situáciou hravo poradiť.

77
    Diváci sa v Kazaň aréne napriek bezgólovému doterajšiemu rezultátu bavia futbalom.

75
    Pri lopte aktuálne vidáme hostí, tí budú mať k dispozícii autové vhadzovanie na útočnej polovici ihriska.

74
    Striedanie v tíme FC Rubin Kazaň: z ihriska odchádza Igor Portňagin, prichádza Vladimir Ďaďun.

74
    Domáci teraz zo sľubnej pozície pre streľbu nedokázali vyťažiť ani len strelecký pokus a nakoniec sa previnili útočným faulom.

73
    Striedanie v tíme Girondins Bordeaux: z ihriska odchádza Jussiê, prichádza Jaroslav Plašil.

70
    Aktuálne majú na ihrisku prevahu hostia z Bordeaux, doposiaľ ju však nevedia pretaviť v úvodný gól stretnutia.
    69. Enzo Crivelli (BOR)

69
    Hostia sa teraz ocitli vo veľkej príležitosti, Crivelli však tiesnený nedokázal ideálne zakončiť a lopta následne končí mimo hracej plochy!

67
    Domáci sa teraz previnili voči pravidlám, na zemi sa ocitol jeden z hostí a Girondins bude mať následne výhodu priameho hopu.
    65. Enzo Crivelli (BOR)

65
    Po centri Contenta z ľavej strany teraz skončila lopta na hlave Crivelliho, ktorý ju poslal následnou hlavičkou na hornú tyč domácej brány!

64
    Priamy kop domácich väčšiu šancu nepriniesol a aktuálne vidíme s loptou na kopačkách hostí, ktorí sú na útočnej polovici ihriska.

62
    Conteno sa teraz previnili voči pravidlám a domáci majú k dispozícii priamy voľný kop z pravej strany.

61
    Žltú kartu dostáva Diego Contento (Girondins Bordeaux).

60
    V šesťdesiatej minúte stretnutia stále čakáme na úvodná gól, aktuálne sú pri lopte domáci, tí budú mať teraz navyše k dispozícii výhodu štandartnej situácie zo stredu ihriska.

59
    V ofenzíve teraz naopak nepochodili ani hostia, od brány bude rozohrávať Ryžikov.

58
    Striedanie v tíme Girondins Bordeaux: z ihriska odchádza André Biyogo Poko, prichádza Wahbi Khazri.

56
    Žltú kartu dostáva Enzo Crivelli (Girondins Bordeaux).

55
    Faul v strede ihriska, previnil sa domáci Kisljak, lopta pre hostí.
    54. Frédéric Guilbert (BOR)

54
    Hráč hostí je aktuálne ošetrovaný mimo hracej plochy, hra bola teraz dlhú chvíľu prerušená, už však pokračujeme ďalej.

51
    Na hracej ploche teraz ostal ležať jeden z hostí, zrejme bude potrebovať aj ošetrenie.

50
    Domáci teraz v útoku nepochodili a od brány bude následne rozohrávať Carrasso.

48
    Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednou zmenou. Až priebeh druhého polčasu však ukáže, či bola prospešná.

47
    Žltú kartu dostáva Igor Portňagin (FC Rubin Kazaň).

47
    Druhý polčas sa nám začal. Rozohrávkou nám ho obstarali hosťujúci futbalisti.

46
    Striedanie v tíme FC Rubin Kazaň: z ihriska odchádza Marko Děvič, prichádza Dinjar Biljaletdinov.

46

45+1

45
    Prvý polčas sa skončil, my budeme hrať ešte jednu minútu v rámci nadstaveného času.

45
    Hostia rozohrali, konkrétne tak učinil ich brankár Carrasso a následne sa pokúšajú dostať azda poslednýkrát v prvom polčase do ofenzívy.

44
    Po centri z ľavej strany sa k hlavičke z hranice malého vápna dostal Kanunnikov, jeho pokus bol však skôr o tom či trafí loptu a či vôbec.

43
    Podarí sa niektorému z mužstiev skórovať? Do konca prvého polčasu ostávajú približne dve minúty.

42
    S loptou na kopačkách vidíme hosťujúcich futbalistov, tí sa v závere prvého polčasu smerom dopredu neponáhľajú.

41
    Faul domácich, previnil sa Kanunnikov, ktorý poslal k zemi Chantomeho, ktorý ostáva ležať na zemi.

40
    Kapitán hostí Saivet teraz burcuje svojich spoluhráčov k zvýšenej aktivite po zvyšok prvého polčasu.

39
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, dočkáme sa prvého gólu, alebo si naň budeme musieť počkať do druhého dejstva?

38
    Domáci si teraz postrážili loptu a to po sérii prihrávok, ktoré boli minimálne riskantné, vzhľadom na možnú stratu lopty.

37
    Nabiullin si teraz pripisuje aktivitu aj smerom dopredu, obranca hostí centroval z ľavej strany do šestnástky, loptu však poslal mimo hraciu plochu a zároveň do bezpečia jeden z brániacich hráčov Girondins.

36
    Nabiullin si teraz hravo poradil v defenzíve s jedným z hostí a následne budú mať domáci k dispozícii odkop od brány.

35
    Obe mužstvá mali v dnešnom stretnutí po jednej veľkej príležitosti na skórovanie, napriek tomu je stav zatiaľ nerozhodný.
    34. Henri Saivet (BOR)

34
    Priamy voľný kop zahral kapitán hostí Saivet, ktorý skoro zbúral hornú tyč Ryžikovej brány! Veľká príležitosť hostí!

33
    Hostia budú mať k dispozícii priamy voľný kop, zhruba štyri-päť metrov od hranice veľkého vápna. Sľubná palebná pozícia.

32
    Hosťom sa teraz nepodaril prechod do útoku a lopta končí v moci domácich, ktorí sa snažia dostať cez poliacu čiaru.

31
    S loptou na kopačkách aktuálne vidíme domácich futbalistov, tí majú na útočnej polovici k dispozícii autové vhadzovanie.

30
    Jussie sa teraz ocitol na zemi po kontakte s Kisljakom, pokutový kop sa však nepíska.
    29. Cédric Carrasso (BOR)

29
    Domáci sa dostali do obrovskej príležitosti! Dević najprv nedokázal ideálne zakončiť a nakoniec aspoň prihrávkou našiel Kanunnikova, ani on však z bezprostrednej blízkosti nedokázal prekonať pozorného Carrasa.

28
    Prvý polčas sa nám pomaly ale isto dostáva do svojej druhej polovice a my v centre Tatarstánu – Kazani stále čakáme na prvý gól.

27
    S loptou na kopačkách vidíme aktuálne hostí, tí majú k dispozícii štandartnú situáciu zo stredu ihriska.

25
    Rohový kop mali k dispozícii aj domáci, zahral ho Kisljak, aj táto štandartná situácia však skončila faulom.

24
    Girondins mal k dispozícii rohový kop z ľavej strany, zahral ho Saivet, nakoniec sa však hostia previnili útočným faulom a to neušlo pozornosti hlavného rozhodcu.

23
    Hostia teraz skoro chybili v defenzíve, nakoniec však túto situáciu ustáli a postupujú smerom dopredu.

22
    Prvý polčas sa dostáva do svojej druhej polovice, s loptou na kopačkách aktuálne vidíme hostí, tí majú k dispozícii autové vhadzovanie na útočnej polovici.

21
    Rohový kop, ktorého exekútorom bol kapitán hostí Saivet, skončil v náručí Ryžikova, ktorý si na neho počkal na hranici malého vápna.

21
    Hostia budú mať k dispozícii rohový kop, zahráva Saivet.

20
    V Kazaň Aréne je dnes pekná návšteva, štadión je zaplnený slušne a to aj vzhľadom na to že miestny hokejový klub pod názvom AK Bars dnes cestoval do ďalekého Vladivostoku.

19
    Aktuálne vidíme na hracej ploche množstvo nepreností, loptu držia striedavo na kopačkách hráči oboch mužstiev.

18
    S loptou na kopačkách aktuálne hostia, tí začínajú s rozohrávkou na vlastnej polovici ihriska, kde sa snažia založiť útok.

17
    Do šestnástky teraz centroval z ľavej strany Nabiullin, brankár hostí Carrasso si však na loptu počkal a skryl ju v náručí.

16
    Lopta je aktuálne v moci domácich, tí sa snažia dostať do ofenzívy.

15
    Máme za sebou približne štvrťhodinu hry. V Kazaň Aréne stále čakáme na úvodný gól stretnutia.

14
    Do šance sa teraz dostali hostia, strelou z hranice veľkého vápna sa snažil presadiť Guilbert, jeho strela teraz poriadne vystrašila Ryžikova v bráne Rubinu!

13
    Yambéré nakoniec pokračuje ďalej v hre, aj keď to s ním vyzeralo v spomalenom zábere všelijako.

13
    Na zápas pricestovalo aj niekoľko fanúšikov hostí, ktorí neváhali merať v strede týždňa veľkú diaľku a vycestovať do ruskej Kazane.

12
    Zdá sa že Yambéré nebude môcť pokračovať ďalej v stretnutí.

11
    Pri zakončení Portňagina si privodil zranenie hosťujúci obranca Yambéré, ktorý bude potrebovať ošetrenie.

10
    Hostia boli teraz vytlačení až na vlastnú polovicu ihriska, kde následne chybili v rozohrávke a po centri z pravej strany sa do zakončenia dostal Portňagin, tiesnený však nedokázal poslať loptu medzi tri tyče.

9
    Zahral si aj brankár hostí Carrasso a to po tom čo sa k nemu lopta dostala po malej domov od jedného zo svojich spoluhráčov.

8
    V úvode sú aktívne obe mužstvá, vidíme rýchly futbal, obe mužstvá zároveň disponujú hráčmi, ktorí to s lotpou vedia.

7
    Veľká šanca hosťujúcich futbalistov! Tí teraz podnikli rýchly protiútok a po centri Marice-Belaya sa k hlavičke z hranice malého vápna dostal jeden z jeho spoluhráčov, ktorý poslal loptu tesne nad!
    Jaroslav Plašil (BOR)

6
    Domáci sú momentálne aktívnejší a ľavá strana hosťujúcej obrany teraz doslova horí.

5
    Priamy voľný kop zahral Kambolov a nebol to vôbec zlý pokus! Lopta smeruje po jeho strele tesne nad hornú tyč hosťujúcej brány.

4
    Domáci budú mať k dispozícii štandartnú situáciu a to po tom čo sa faulom previnil Yambéré.

3
    Hostia teraz nepresnou prihrávkou stratili na útočnej polovici loptu a dopredu tak môžu ísť domáci futbalisti.

2
    Ryžikov teraz bez väčších problémov dokázal zlikvidovať center z ľavej strany smerujúci na malé vápno.

2
    Portňagin fauloval Palloisa a hostia budú mať k dispozícii voľný kop z vlastnej polovice ihriska.

1
    Zápas sa nám začal, rozohrávkou nám ho obstarali hostia, ktorí hneď v úvode získali možnosť štandartnej situácie zo stredu ihriska.

1

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin (C), S. Kvěrkvelija, Kambolov, Nabiullin – Kisljak, Ozdojev – Kanunnikov, Eduardo, Děvič – Portňagin.
    Náhradníci: A. Haghighi – Cotugno, Ustinov, Achmetov, Biljaletdinov, Georgiev, Ďaďun.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Guilbert, Yambéré, Pallois, Contento – Chantôme – Biyogo Poko, Saivet (C) – Crivelli, Jussiê, Maurice-Belay.
    Náhradníci: Prior – Gajić, Sané, Plašil, Khazri, Rolán, Kiese Thelin.

Rozhodca: Gediminas Mazeika.

Príjemný dobrý večer. Vítam Vás pri on-line prenose zo zápasu skupinovej fázy Európskej ligy, v ktorom Rubin Kazaň vyzve Girondins Bordeaux. Stretnutie má výkop o 21:05 hod.

Domáci futbalisti v prvom zápase skupinovej fázy prehrali na štadióne švajčiarskeho FC Sion a to najtesnejším rozdielom, 1:2. O výsledku stretnutia rozhodol dvoma gólmi domáci Konaté, pričom rozhodujúci gól zaznamenal v 82.minúte stretnutia, čo môže hostí z Kazane v konečnom účtovaní mrzieť. Kazaň sa tak aktuálne nachádza na poslednej pozícii v tabuľke, keďže má na svojom konte 0 bodov.

Hostia sa v prvom zápase skupinovej fázy predstavili na domácom ihrisku, kde privítali Liverpool. Stretnutie sledovalo na Stade Chaban-Delmas vyše 35 000 divákov, ktorí boli svedkami remízy 1:1, ktorú pre domácich zariadil gólom deväť minút pred koncom stretnutia Jussie. V zostave hostí z Liverpoolu v tomto stretnutí chýbal slovenský reprezentačný stopér Martin Škrteľ.