Lazio – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Rosenborg – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.) | Besiktas – Lisabon 1:1 (kon.)
Lok. Moskva – Skenderbeu 2:0 (kon.) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (kon.) | Bazilej – Lech Poznań 2:0 (kon.)
Karabach – Anderlecht 1:0 (kon.) | Monaco – Tottenham 1:1 (kon.) | Sparta Praha – APOEL 2:0 (kon.)
Schalke – Asteras 4:0 (kon.) | Augsburg – Partizan 1:3 (kon.) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (kon.)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (kon.) | Molde – Amsterdam 1:1 (kon.) | Kazaň – Bordeaux 0:0 (kon.)
Liverpool – Sion 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Qäbälä 2:1 (kon.) | Solún – Dortmund 1:1 (kon.)
Brugge – Midtjylland 1:3 (kon.) | Légia Varšava – Neapol 0:2 (kon.) | Minsk – Rapid Viedeň 0:1 (kon.)
Villarreal – Plzeň 1:0 (kon.) | Marseille – Liberec 0:1 (kon.) | Braga – Groningen 1:0 (kon.)
Celtic Glasgow
2:2 (2:1)
Fenerbahce SK
Štvrtok 01.10.2015, 21:05 • Celtic Park • Európska liga • Skupina A

Prajem príjemný zvyšok večera. (23:02:32)

3 Žlté karty 3

V dnešnom zápase sme videli pekný ofenzívny duel, ktorý zrejme zaslúžene skončil remízou, domáci tím síce po dvoch rýchlych gólov viedol už 2:0, keď sa postupne presadili 28. minúte Griffiths a následne v 32. minúte Commons. Súper na tieto góly odpovedal v 43. minúte, keď striedajúci Fernandao znižoval na 2:1. V druhom polčase sa presadil ešte v 48. minúte Fernandao, ktorý sa vďaka dvom gólom stal striedajúcim hrdinom zápasu. Ďalšie góly sme už nevideli a preto si tímy podelia zhodne po 1 bode.

90+3

90+3
    Diego (Fenerbahce) prifilmoval zákrok a k lopte sa dostanú hráči Celticu.

90
    Rozhodca pridá zápasu ešte 3 minúty.

90
    Striedanie v tíme Celtic Glasgow: z ihriska odchádza James Forrest, prichádza Stuart Armstrong.

90
    Žltú kartu dostáva Simon Kjaer (Fenerbahce SK).

86
    Kris Commons (Celtic) vyslal center z rohu, ktorý skončil len na obrane súpera.

85
    Tyler Blackett (Celtic) vyslal center do pokutového územia, ktorý obrana súpera odvrátila na roh.

84
    Kris Commons (Celtic) sa dostal do zakončenia, jeho strela z hranice pokutového územia smerovala nad brvno.

82
    Striedanie v tíme Celtic Glasgow: z ihriska odchádza Stefan Johansen, prichádza Thomas Rogic.

82
    Striedanie v tíme Celtic Glasgow: z ihriska odchádza Kieran Tierney, prichádza Tyler Blackett.

82
    Kris Commons (Celtic) sa dopustil faulu, k lopte sa dostanú hráči súpera.

81
    Nani (Fenerbahce) vyslal center do pokutového územia z rohu, obrana súpera ho ale úspešne odvrátila.

80
    Nani (Fenerbahce) vyslal center smerom dopredu, obrana súpera odvracia na rohový kop.

78
    Striedanie v tíme Fenerbahce SK: z ihriska odchádza Raul Meireles, prichádza Abdoulaye Ba.

77
    Nir Bitton (Celtic) sa dostal do zakončenia, jeho strela za hranice pokutového územia do stredu brány nebola pre brankára súpera problémom.

76
    Kris Commons (Celtic) vyslal center z rohu, ktorý obrana súpera dokázala odvrátiť.

76
    James Forrest (Celtic) vyslal center do pokutového územia, s ktorým si obrana súpera dokázala poradiť.

74
    Žltú kartu dostáva Dedryck Boyata (Celtic Glasgow).

74
    Fernandao (Fenerbahce) vyzerá byť zranený a bude potrebovať pomoc lekárov.

73
    Kris Commons (Celtic) vyslal center z rohu, brankár súpera bol pri lopte ako prvý.

72
    James Forrest (Celtic) vyslal center do pokutového územia, ktorý obrana súpera odvrátila na roh.

71
    Kris Commons (Celtic) sa dostal do dobrej streleckej pozície, jeho pokus po výbornom zákroku zneškodnil brankár súpera. Nasleduje rohový kop.

70
    James Forrest (Celtic) sa dostal do zakončenia, jeho pokus do ľavého dolného rohu nebol dosť dôrazný a brankár si s ním poradil.

69
    Leigh Griffiths (Celtic) sa ocitol v offside, k lopte sa dostane súper.

68
    Kris Commons (Celtic) vyslal center z priameho kopu, ktorého sa zmocnil brankár súpera.

67
    Žltú kartu dostáva Bruno Alves (Fenerbahce SK).

64
    Žltú kartu dostáva James Forrest (Celtic Glasgow).

63
    Diego (Fenerbahce) sa dostal do dobrej streleckej pozície, jeho pokus z hranice pokutového územia smerujúci do stredu brány si dokázal brankár domácich postrážiť.

62
    Diego (Fenerbahce) vyslal center zo štandartny, obrana súpera ho ale odvrátila.

61
    Scott Brown (Celtic) sa dopustil faulu, k lopte sa dostane súper.

60
    Robin van Persie (Fenerbahce) sa dostal do dobrej šanci, jeho pokus hlavou ale preletel len ponad bránu súpera.

59
    Nani (Fenerbahce) vyslal center z rohu, ktorý neznamenal nebezpečie pre obranu súpera.

58
    Nani (Fenerbahce) vyslal strelu z hranice pokutového územia do ľavého dolného rohu brány, brankár ale pohotovo zasiahol a vytlačiť, jeho pokus na rohový kop.

57
    Žltú kartu dostáva Stefan Johansen (Celtic Glasgow).

56
    Nani (Fenerbahce) vyslal strelecký pokus z veľkej vzdialenosti, brankár súpera ho ale poľahky zneškodnil.

55
    Nani (Fenerbahce) vyslal center z rohového kopu, ktorý obrana súpera dokázala odvrátiť.

54
    Hasan Ali Kaldirim (Fenerbahce) sa dostal do zakončenia, jeho strelecký pokus výborným zákrokom vytlačil brankár domácich na rohový kop.

53
    Fernandao (Fenerbahce) sa dostal do zakončenia, jeho strela z hranice pokutového územia len tesne minula pravú tyč brány súpera.

50
    Fernandao (Fenerbahce) sa ocitol v offside, ofenzívna akcia hostí sa skončila.
    48. FERNANDÃO - 2:2

48
    Fenerbahce dalo gól! FERNANDAO si výborne naskočil na center do pokutového územia a zahlavičkoval k ľavej tyčke a prestrelil bezmocného brankára domácich.

48
    Nani (Fenerbahce) rozohrá rohový kop.

48
    Hasan Ali Kaldirim (Fenerbahce) zahral priamy kop, ktorý sa mu ale vôbec nepodaril.

47
    Kieran Tierney (Celtic) sa dopustil faulu, súper bude mať výhodu priameho kopu.

46
    Striedanie v tíme Fenerbahce SK: z ihriska odchádza Ozan Tufan, prichádza Diego.

0 Žlté karty 1

V prvom polčase sme sa určite nenudili, videli sme pekný ofenzívny futbal z oboch strán v ktorom mali miernú prevahu hráči domáceho tímu. Celtic sa dostal do vedenia v 28. minúte, keď sa presadil Griffiths a následne v 32. minúte navýšil skóre zápasu Commons. Súper na dva góli dokázal odpovedať len jedným, a to v 43. minúte sa presadil Fernandão a upravil stav zápasu na 2:1.

45+2

45+2
    Efe Ambrose (Celtic) si naskočil na center z rohu, jeho hlavička len tesne minula ľavú žrď brány súpera.

45+1
    Leigh Griffiths (Celtic) skúšal prihrať do pokutového územia, obrana súpera jeho úmysel prečítala a loptu odvrátila na roh.

45
    Rozhodca pridá zápasu ešte 2 minúty.
    43. FERNANDÃO - 2:1

43
    Fenerbahce dalo gól! FERNANDO využíva hrubú chybu v obrane domáceho tímu a dostáva svoj tím späť do zápasu.

42
    Raul Meireles (Fenerbahce) sa dostal do zakončenia, jeho pokus išiel nad bránu súpera.

40
    Striedanie v tíme Fenerbahce SK: z ihriska odchádza Volkan Şen, prichádza Fernandão.

40
    Nir Bitton (Celtic) sa dopustil faulu, súper bude mať výhodu volného kopu.

38
    Nani (Fenerbahce) vyslal center z rohu, ktorý obrana súpera dokázala odvrátiť.

37
    Nani (Fenerbahce) vyslal prihrávku za obranu, ktorá je ale odvrátená na rohový kop.

35
    Nani (Fenerbahce) vyslal center z rohu, ktorým nenašiel nikoho zo spoluhráčov.

34
    Volkan Sen (Fenerbahce) vyslal prihrávku do pokutového územia, ktorú odvracia defenzívna domácich na roh.
    32. Kris COMMONS - 2:0

32
    Celtic Glasgow dal gól! KRIS COMMONS si výborne nabehol na center do pokutového územia a nekompromisnou strelou do ľavého horného rohu brány prestrelil brankára hostí.
    28. Leigh GRIFFITHS - 1:0

28
    Celtic Glasgow dal gól! LEIGH GRIFFITHS sa dokázal presadiť proti obrane súpera a strelou z vnútra pokutového územia k ľavej tyčke prestreluje brankára hostí.

28
    James Forrest (Celtic) vyslal center do pokutového územia, obrana súpera ho odvracia na roh.

27
    Nani (Fenerbahce) sa dopustil faulu, k lopte sa dostanú hráči súpera.

26
    Kris Commons (Celtic) sa dostal k odrazenej lopte a následne vystrelil, jeho pokus smeruje vysoko nad bránu hostí.

25
    Stefan Johansen (Celtic) sa dostal do zakončenia, jeho strela ale skončila len medzi divákmi.

25
    Kris Commons (Celtic) vyslal center z rohového kopu, ktorý obrana súpera dokázala odvrátiť.

24
    Mikael Lustig (Celtic) si výborne spracoval loptu a vystrelil z hranice pokutového územia, jeho strela ale skončila len na obráncovi hostí, nasleduje rohový kop.

23
    Raul Meireles (Fenerbahce) je už v poriadku a bude pokračovať v zápase.

22
    Raul Meireles (Fenerbahce) má problémy a bude potrebovať pomoc lekárov.

21
    Sener Ozbayrakli (Fenerbahce) je už v poriadku a v zápase bude pokračovať.

20
    Kris Commons (Celtic) vyslal center z volného kopu, pri ktorom bol ako prvý brankár hostí.

19
    Žltú kartu dostáva Raul Meireles (Fenerbahce SK).

18
    Sener Ozbayrakli (Fenerbahce) bude potrebovať opateru lekárov.

17
    Kris Commons (Celtic) vyslal center, ktorý obrana okamžite odvracia na autové vhadzovanie.

16
    Stefan Johansen (Celtic) už je v poriadku a bude pokračovať v zápase ďalej.

15
    Stefan Johansen (Celtic) vyzerá byť zranený a bude potrebovať pomoc lekárov.

14
    Úvodné minúty zápasu máme za sebou a zatiaľ sledujeme veľmi opatrný duel bez väčších šancí.
    Robin van Persie (FEN)

11
    Nani (Fenerbahce) vyslal center z rohového kopu, ktorý odvrátila obrana súpera.

10
    Ozan Tufan (Fenerbahce) vyslal center do pokutového územia, ktorý obrana súpera dokázala pokryť. Nasleduje rohový kop.

8
    Volkan Sen (Fenerbahce) sa dopustil faulu, súper bude mať výhodu volného kopu.

6
    Fenerbahce SK sa v súčasnoti drží na lopte a kombinačnou hrou sa snaží dostať až pred bránu súpera.

4
    Robin van Persie (Fenerbahce) sa dopustil ofenzívneho faulu, k lopte sa dostanú hráči súpera.

3
    Leigh Griffiths (Celtic) sa dostal do zakončenia, jeho strelecký pokus z hranice pokutového územia skončil len vedľa ľavej tyčky brány hostí.

1

Celtic Glasgow: C. Gordon – Lustig, Boyata, Ambrose, Tierney – Brown (C), Bitton – Commons, Johansen, Forrest – Griffiths.

Fenerbahce SK: Fabiano – Özbayraklı, Kjaer, Alves, Kaldırım – Tufan, Topal (C), Meireles – Şen, van Persie, Nani..

Fenerbahce SK sa v aktuálnej sezóne v lige nachádza na 2. mieste, keď po úvodných 6 zápasoch získalo 13 bodov za 4 výhry, 1 remízu a 1 prehru. Za svojím konkurentom tímom Besiktas zaostáva len o skóre. Do Európskej Ligy sa dostali potom čo vypadli proti Šachtaru Doneck v 3. kole kvalifikácie. V 4. kole kvalifikácie si následne v Euróspkej lige poradili s tímom Atromitos a postúpili do skupinovej fázy Európskej Ligy.V prvom zápase v skupine po slabom výkone prehrali na domácom ihrisku s Molde 1:3. Najlepšími strelcami v tíme sú Robin van Persie a Nani, ktorí strelili po 3 góloch.