Čeljabinsk – Novokuzneck 2:3 (kon.) | Ufa – Barys 2:1 (3:2 po s.n.) | Togliatti – Novgorod 1:2 (kon.)
Nižnekamsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Kazaň – Dinamo Minsk 4:5 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Metallurg Novokuzneck
cz Streda 16.09.2015, 16:00 • Traktor Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pěkné hokejové odpoledne vám přeje Michal Belšán! Na programu dnes máme souboj týmů Traktor Čeljabinsk a Metallurg Novokuzněck, věnovat se tedy budeme Kontinentální Hokejové Lize. Přeji příjemné počtení.

Pozice v tabulce
    Ani jeden z týmů zatím nezažívá moc povedený start do sezony 2015/16. Traktor je ve své konferenci na desátém místě, když v devíti utkáních získal devět bodů. Novokuzněck má o bod méně, kvůli skóre 16:28 je ovšem předposlední ve stejné konferenci, která se skládá ze 14 týmů.

Nejproduktivnější hráči
    Čeljabinsk zatím neoslňoval střeleckou produktivitou, ba naopak. Je jedním z nejhorších týmů co se počtu vstřelených branek týče. To se samozřejmě ukazuje i na produktivitě – ti nejlepší mají tři body. Jsou to Francis Paré (2+1), Vjačeslav Osnovin (2+1) a Stanislav Čistov (0+3).
    Na straně Novokuzněcku máme jasného vládce, kterým je s osmi body Maxim Kazakov (6+2). Za ním je s pěti body Ryan Stoa (2+3).

Brankář
    Momentální jedničkou týmu je Vasilij Demčenko, který už chytal v osmi zápasech a úspěšnost zákroků má 92,9%. V týmu je i mistr s Litvínovem Pavel Francouz, který už chytal čtyřikrát, ale v posledním zápase se zranil a tak momentálně není k dispozici. Na střídačce za Demčenkem tak bude Alexandr Danilišin.
    V brance Metallurgu se letos prostřídali již tři brankáři. Andrej Kerejev zasáhl do 6 zápasů (úspěšnost 92%), Vladislav Podjapolskij do čtyř utkání (92%) a český gólman Filip Novotný chytal dvakrát (88%).

Československá stopa v týmech
    Pavel Francouz (CLJ) – 4 zápasy, 91,2% – zraněný
    Martin Růžička (CLJ) – 9 zápasů, 0+1
    Filip Novotný (NOV) – 2 zápasy, 88%
    Robert Kousal (NOV) – 9 zápasů, 0+3

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišin) – Quint, Borodkin, Davydov, Martynov, Šinin, Petrov "A", Žuldikov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Čistov "C", Pesťunov, Popov – Mokin, Osnovin "A", Jakucenja – Bolduc, Paré, Růžička – Afonasjevskij

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Novotný) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Skutar, Amirov, Kamalov, Ljamkin – Kaprizov, Stoa "A", Kazakov – Musin, Komaristij "A", Romanov "C" – Drugov, Orlov, Jazkov – Makarenko, Malinovskij, Kuvajev

Rozhodčí: Oskirko, Sidorenko – Otmachov, Viljugin.

Hokejisté domácího Traktoru pomalu nastupují na ledovou plochu své arény. Spolu s nimi jsou pochopitelně připraveni i hosté.

Na stadionu nyní zní tóny ruské hymny.

Kapitáni Stanislav Čistov a Alexandr Romanov se pozdravili s rozhodčími a na ledě již zůstávají jen úvodní formace obou celků.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování dnešního zápasu vyhráli hokejisté Traktoru Čeljabinsk. Postaral se o to Rybakov.

00:31
    Domácí se hned natlačili do útočného pásma a snaží se do zápasu vstoupit aktivně.

00:50
    Alexandr Rybakov se postaral o první střelecké pokusy! Nejprve jeho ránu zblokoval bránící Fairchild, posléze se ale domácí forvard dostal k dorážce a zasahovat musel Karejev.

01:32
    Dopředu se ale dostali i hosté, jenže z tlaku okolo branky Demčenka překonat nedokázali. Ve své podstatě ho ani neohrozili, obrana pracovala dobře.

01:56
    Andrej Popov zavezl kotouč do útočného pásma a po chvilce kličkování se postaral o střelu, branku ovšem netrefil.

02:30
    Orlov zachytil volný puk ve středním pásmu a založil útočnou akci Metallurgu.

02:47
    Ta ovšem skončila díky výborné práci Osnovina, jenž zblokoval přihrávku na Jazkova.

03:09
    Michajl Mokin se svou první střelou uspět nedokázal, poté se ale dostal k dorážce a poměrně zavařil Karejevovi. Ten ovšem jeho pokus dokázal vyrazit do rohu kluziště.

03:28
    Semjon Kokujov střílel z první a posléze se před Karejevem vytvořila menší mela, která ale domácímu celku úspěch nepřinesla.

04:02
    Andrej Karejev je zatím více pod palbou. Nyní si připsal další zákrok a také hru přerušil.

04:06
    Hned po vhazování své štěstí zkusil Stanislav Čistov, hostující gólman byl ale připraven a kotouč chytil do své lapačky.

04:34
    Alexandr Romanov chtěl založit akci Novokuzněcku, nicméně spoluhráči ho nepodpořili dostatečně a puk má opět v moci Traktor Čeljabinsk.

05:06
    Martin Růžička obdržel kotouč na pravé straně a měl tak dobrou příležitost, jelikož byl před Karejevem zcela osamocený! Branku ovšem přestřelil.

05:42
    Michajl Mokin spolu s Vjačelsavem Osnovinem se natlačili do brankoviště, kde nechtěně srazili k zemi Karejeva. Hra byla přerušena, vhazovat by se ovšem mělo v útočném pásmu domácího celku.

05:55
    Další velká šance domácích! Po akci Rybakova byl před brankou volný Gubarev, ale jeho zakončení dokázal Karejev vyrazit za svou bránu. Novokuzněck je pod tlakem a nemůže se dostat do hry.

06:45
    Teď už se hosté dostali do útočného pásma a chvilku v něm i pobyli, ale nic nedokázali vymyslet a o puk po pár chvílích přišli.

07:12
    Jegor Martynov odvedl dobrou práci, když podržel puk vepředu, zatímco jeho spoluhráči střídali.

07:59
    Alexandre Bolduc se svou akcí po pravém křídle neuspěl. Posléze ale kotouč dostal Francis Paré, jehož pokus bez problémů zlikvidoval Karejev.
    Následuje komerční přestávka.

Střely: 9:0

08:26
    Mokin skvěle napadal rozehrávku hosté a domácí celek tak opět může útočit.

08:45
    Desátý zákrok Andreje Karejeva po necelých devíti minutách utkání, zatímco jeho protějšek nemá ani jeden zákrok. Střelou jeho pozornost prověřil Maxim Jakucenja.

09:05
    Maxim Kazakov se prokličkoval do zakončení v mezikruží, ale nezamířil přesně mezi tři tyče. Demčenko tak byl znovu bez práce.

09:18
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Tak to je něco! Traktor je od začátku utkání jasně lepším týmem, ale prosadit se nedokázal. Hosté mezitím údeřili ze své první střely na branku, když se po parádní individuální akci Kazakova k teči dostal RYAN STOA, jenž tak otevřel skóre dnešního zápasu! Asistence: Maxim Kazakov.
    Ryan STOA - 0:1

09:58
    Domácím fanouškům se to pochopitelně nelíbí a z jejich řad se místy ozývá pískot.

10:28
    Nikita Žuldikov vyslal tvrdý projektil od modré čáry, k teči se poté dostal Bolduc. Karejev byl ovšem opět připravený.

10:38
    Naprostý šok pro Traktor Čeljabinsk! Druhá střela na jejich branku a znovu je z toho gól! Hosté se dostali do přečíslení, které Nikita Jazkov vyřešil parádním pasem na PAVLA MAKARENKA, který prostřelil Vasiliije Demčenka! Asistence: Nikita Jazkov.
    Pavel MAKARENKO - 0:2

11:44
    Traktor ale neskládá zbraně a znovu se hrne do útoku. V koncovce se jim ovšem nadále nedaří.

12:04
    Davydov tvrdě vystřelil z mezikruží, opět ale ztroskotal na vynikajícím Karejevovi. Komerční přestávka.

12:26
    Zpoza branky před branku od Bolduca obdržel přihrávku Francis Paré, je z toho ovšem jen další zákrok pro brankáře hostí.

12:32
    Kotouč skončil v hledišti mezi diváky, kteří se o něj skoro poprali.

12:32
    Nikita Kamalov (NOV) je za to vyloučen na dvě minuty. Traktor tak čeká první přesilová hra v tomto zápase.

12:53
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Početní výhoda je bleskurychle využita a domácí se dostávají zpět do zápasu! Kapitán STANISLAV ČISTOV dostal bekhendem přihrávku od Andreje Popova a střelou z levého křídla prostřelil Karejeva! Asistence: Andrej Popov a Jegor Martynov.
    Stanislav ČISTOV - 1:2

13:23
    Traktor je nyní při chuti a aktivně se vrhnul znovu do útoku. Pokus Martina Růžičky z dálky šel ovšem vedle.

13:56
    Nyní domácí celek zcela zaspal v obraně a bylo z toho přečíslení 2 na 1! Maxim Kazakov ho řešil přímou střelou na branku, Demčenko ale ani nemusel zasahovat, puk šel totiž zcela vedle branky.

14:34
    Osnovin přihrál rukou, což není povoleno. Hra byla tedy přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:00
    Zakázané uvolnění Traktoru Čeljabinsk. Za brankou poté chvíli ležel Nikita Jazkov. Hostujícího útočníka zřejmě trápí lehké zranění na ruce.

15:42
    Ani jednomu z týmů se nyní nepodařilo založit útočnou akci.

16:39
    Obrovský tlak domácí formace číslo dvě! Na jeho počátku Čistov předal puk do jízdy Popovovi, který neuspěl. O chvilku později se domácí forvard dostal k dalším dvěma nebezpečným pokusům, skvělý Karejev ovšem vyrovnání zatím nedovolil!

17:13
    Vjačeslav Osnovin si hodně věřil a šel sám do dvou protihráčů, bylo to ovšem moc velké sousto.

17:44
    A znovu Osnovin. Tentokráte akcí po pravém křídle natlačil puk před branku, kde ale Karejeva nedokázal zaskočit.

17:52
    Po buly pálil Deron Quint a k dorážce se dostal Růžička, touš ale poslal český útočník mimo.

18:21
    První vyloučení na domácí straně. Za sekání na dvě minuty usedne na trestnou lavici Martin Růžička (CLJ).

18:31
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za nedovolené bránění totiž dostává dvě minuty Roman Manuchov (NOV).

18:48
    Andrej Popov se z pravé strany dostal do předbrankového prostoru, ale puk za Karejeva nedokázal procpat.

19:00
    Začala poslední minuta první periody.

19:52
    Vjačeslav Osnovin má evidentně hodně sebedůvěry. Nyní znovu předvedl pěknou akci, kdy obehrál bránícího Kukleva a dostal se do zakončení, které ovšem úspěšné nebylo. Navíc došlo k posunutí branky a tudíž i k přerušení hry.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:56.

Prvních 20 minut zápasu je za námi. Domácí byli prakticky po celou dobu aktivnější, ale jako první údeřili hosté – a to rovnou dvakrát z prvních dvou střel! Traktor ovšem dokázal snížit a další třetiny tak slibují zajímavou a napínavou podívanou. Zůstaňte s námi!

Střely: 20:4

Druhá třetina začne za pár okamžiků, hráči jsou již připraveni.

20:01

20:16
    Do útoku se jako první pustili domácí hokejisté.

20:21

20:26
    Zakázané uvolnění Metallurgu.

20:31

20:50
    Danil Gubarev nedokázal projít přes útočnou modrou čáru a akci tak musí Traktor založit znovu až z obranného pásma.

21:13
    Odvážná akce domácího Alexandra Rybakova, který obkroužil napříč celým pásmem a poté poslal puk těsně nad branku.

21:22
    Na dvě minuty nyní na trestnou usedá za hru vysokou holí Viktor Drugov (NOV). Šance pro domácí k vyrovnání.

21:34
    Traktor nyní překonal hostujícího brankáře, ale sudí se ještě radí u videa, jestli byla branka regulérní! Hosté reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti a navíc i úmyslnou hru nohou.

21:34
    Gól neplatí! Po střele Martynova totiž před brankou puk svou bruslí tečoval Pesťunov a opakované záběry prokázaly, že to byl jasný úmysl.

22:05
    Pokračuje tak přesilová hra. Martynov nyní střílel zápěstím od modré čáry, bránu ale trefit nedokázal.

22:39
    Pokus Iljy Davydova od modré čáry byl zblokovaný.

23:01
    Kazakov se v oslabení dostal ke střele, na Demčenka si ovšem nepřišel.

23:22

24:03
    Po akci Francise Parého a Alexandreho Bolduca (CLJ) došlo v útočném pásmu ke hře vysokou holí v souboji s Makarenkem. Za to je druhý jmenovaný forvard Čeljabinsku také vyloučen na dvě minuty.

24:32
    Domácí ale zatím zdařile brání a už dvakrát vyhodili puk přes všechny čáry.

24:59
    Osnovin teď skvěle ušetřil několik sekund s pukem v útočném pásmu.

25:25
    Ryan Stoa čekal před branku na zakončení, ale v rozhodující chvíli promáchl.

25:52
    Gubarev mohl jet sám na branku, ale přihrávka byla moc prudká a nic z toho tedy nebylo!

26:03

26:41
    Andrej Popov na modrou čáru nabil Borodkinovi, jehož pokus ovšem úspěšný nebyl.

27:08
    Ilja Davydov vystavil hostujícímu Romanovovi krásný hit na levé straně obranného pásma. Navíc získal pro domácá kotouč a vysloužil si tak potlesk.

27:30
    Jakucenja vyhodil kotouč přes všechny čáry a je z toho icing, takže nemůže ani vystřídat, i když už by potřeboval.

28:26
    Alexandr Rybakov vyslal velmi dobrou střelu z pravého křídla, Andrej Karejev byl ovšem připravený a zákrokem přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

28:32
    Maxim Kazakov se dostal do ofsajdového postavení, jelikož 18letý forvard Kirill Kaprizov byl v útočném pásmu dříve než jeho spoluhráč s pukem.

28:48
    Maxim Jakucenja střílel z otočky, ale neměl dobře seřízená mířidla.

29:27
    Další Jakucenjův pokus, tentokráte už přesnost nepostrádal. Úspěšný ovšem nebyl, jelikož skvělý Karejev si připsal další pozorný zásah.

29:42
    Jevgenij Orlov nedokázal přetlačit Popova. Ten ho tak donutil k ofsajdovému postavení.

30:11
    Zakázané uvolnění v podání Traktoru Čeljabinsk.

30:19
    Ofsajd na straně Metallurgu Novokuzněck. Hra je nyní hodně kouskovaná.

30:32
    Osnovin dobře střílel z mezikruží, ale Karejev jeho pokus vyrazil!

30:32
    Mezitím došlo k přerušení hry, jelikož Alexandr Šinin je zraněný a v bolestech odkulhal na střídačku.

Šinin zatím odkulhal do šatny.

30:40
    Alexandr Romanov (NOV) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Traktor tak má další šanci na vyrovnání, zadaří se?

30:45
    Hosté hned po vhazování dokázali vyhodit puk.

31:08
    A znovu, domácím se zatím nedaří zaútočit.

31:35
    Stoa se v oslabení vydal na útočný výlet, ale nedokázal dobře přihrát na své spoluhráče.

31:45
    Na druhé straně Čistov trefil jen ochrannou síť nad branku Karejeva.

31:59
    Semjon Kokujov se natlačil do předbrankového prostoru, ale Karejev dalším zákrokem poděkoval trenérovi za dnešní důvěru. Zatím chytá opravdu výborně.

32:27
    Tvrdá rána Rybakova z pravé strany postrádala přesnost.

32:40

32:58
    Pesťunov nahozením vybojoval útočné pásmo, Karejev totiž podržel puk.
    Následuje komerční pauza.

33:05
    Bolduc hodil kotouč před branku, kde mohl zakončovat Paré, ale k tomu díky dobré práci defenzivy hostů nedošlo.

33:56
    Karejev dobře zasáhl a podržel kotouč ve své lapačce.

34:17
    Michajl Mokin se dostal do ofsajdu a další útočná akce Traktoru Čeljabinsk se tak konat nemohla.

34:36
    Pozorný musí být i Vasilij Demčenko, jenž nyní bez problémů chytil střelu Jazkova z pravé strany.

34:55
    Andrej Popov se mohl dostat do samostatného úniku, ale chyběla mu rychlost a tak nedošlo nakonec ani ke střele.

35:25
    Viktor Drugov dostal na pravém křídle mnoho prostoru a prokličkoval se až před Demčenka, ten ale jeho nebezpečnou střelou zblízka dokázal vyrazit vedle brány!

36:19
    Komaristij odvedl velmi dobrou práci za brankou soupeře a díky tomu tak hosté nadále drží puk v útočném pásmu, domácí jsou pod tlakem!

36:58
    Novokuzněck je už snad dvě minuty v útočném pásmu a domácí se stále nemohou osvobodit!

37:13
    Až nyní to dovedli a konečně tak mohou vystřídat. Vypadá to, jakoby Metallurg hrál přesilovou hru.

37:38
    Traktor už se ale konečně vrací do hry a opět útočí.

37:52
    Ke střele se odhodlal Alexandr Rybakov, ale bohužel pro domácí celek nemířil dobře.

38:16
    Jakucenja se z pravého křídla chtěl dostat před branku doprostřed, ale obranná dvojice Manuchov – Fairchild mu to neumožnila.

38:39
    Na druhé straně nebezpečně střílel volný Pavel Makarenko, Demčenko ovšem zasahovat nemusel, kotouč šel vysoko nad bránu.

39:19
    Francis Paré měl dvě obrovské šance, ani jednu ale nevyužil! Tu první neproměnil kvůli hákování Alexandra Kuvajeva (NOV), jenž tak dostává dvě trestné minuty.

39:39
    Gól do šatny a je vyrovnáno! Přesilová hra byla využita opět rychle, stejně jako v prvním případě. Stanislav Čistov si z levého rohu vybruslil do lepší pozice, ze které našel v mezikruží ANDREJE POPOVA, jenž střelou zápěstím propálil Karejeva a vyrovnal tak na 2:2! Asistence: Stanislav Čistov a Jegor Martynov.
    Andrej POPOV - 2:2

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:51.

Druhá třetina tak končí za vyrovnaného stavu. Traktor se v ní sice prosadil dvakrát, ale jednou branka neplatila kvůli úmyslné teči nohou. V závěru třetiny se ovšem už prosadili regulérním způsobem a aktuální skóre je tedy 2:2. Třetí třetina přinese zcela jistět zajímavý souboj, jelikož minimálně jednu branku dnes ještě uvidíme.

Střely: 37:11 (20:4, 17:7)

A máme tu třetí třetinu! Hráči už se chytají na její úvodní buly.

40:01

40:25
    Borodkin se vydal na útočný výlet a zakončil ho střelou vedle brány. Posléze po pokusu Gubareva Karejev podržel kotouč.

40:33
    Nikita Žuldikov rovněž se svou ránou úspěšný nebyl.

41:20
    Ani jeden z týmů si nyní nemůže vytvořit kloudonou akci, obrany obou celků jsou pozorné.

41:36
    Paré tak neměl moc prostoru ke střele a kotouč poslal mimo.

41:59
    Maxim Jakucenja se dostal do samostatného úniku, ale byl tísněný obránci zezadu a tak jeho zakončení nebylo zcela ideální. Karejev měl přesto co dělat, aby puk udržel!

42:10
    Traktor chtěl rychle rozehrát další akci, ale bylo z toho zakázané uvolnění.

42:42
    Osnovin nahrál do mezikruží na Danila Gubareva, který ovšem nedokázal zakončit.

43:19
    Kokujov odvedl dobrou práci a nahrál na Martynova, jenž zamířil vedle. Kolega z obrany Ilja Davydov mu posléze předal puk znovu, tentokráte už jeho pokus musel Andrej Karejev zlikvidovat.

43:37
    Domácí jsou lepším celkem a snaží se dostat do vedení. Z první třetiny jsou ovšem poučeni, že nesmí zapomínat bránit.

44:14
    Jakucenja se opravdu mermomocí snaží vstřelit gól, jeho několikátý pokus dnes ovšem šel mimo branku. Celkem má zatím pět střel na branku.

44:26
    Zakázané uvolnění Novokuzněcku.

45:16
    Ryan Stoa v útočném pásmu hledal Maxima Kazakova, ten ale nedokázal zakončit, jelikož byl dobře bráněný.

45:40
    Orlov zpoza branky našel volného Drugova, kteréhož střela byla ovšem Rybakovem přizvednuta do ochranné sítě.

45:54
    Ryan Stoa (NOV) podrazil Rybakova a putuje na trestnou lavici! Traktor tak dostává opět možnost přesilovky, kterou dnes již dvakrát využil.

46:15
    Trestné střílení pro Metallurg! Alexandr Komaristij byl zahákován v samostatném úniku během oslabení a má tak šanci poslat hosty do vedení.

46:15
    Vasilij Demčenko se ovšem nenechal vyvézt z míry a betonem dokázal vyrazit pokus hostujícího útočníka! Skóre je tak stále vyrovnané.

46:42
    Deron Quint na modrou čáru nabil Růžičkovi, který ovšem Karejeva nepropálil!

47:19
    Tato početní výhoda se Traktoru moc nedaří, domácí fanoušci jsou s tím značně nespokojeni.

47:44
    Parého střela zprava skončila jen na betonu Andreje Karejeva.

47:54

48:16
    Po akci Stoy se k zakončení dostal obránce Manuchov, ale naštěstí pro domácí nezamířil přesně.

49:03
    Po neúspěšném pokusu Viktora Drugova byl na dorážku připravený jeho spoluhráč Jevgenij Orlov, díky dobré práci obránce Petrova k tomu ale nedošlo.

51:15
    Traktor je v této třetině nadále aktivnějším týmem a snaží se dostat do vedení, zatím se mu to ale nedaří.

51:34
    Opět střílel Jakucenja, ale pozorný Andrej Karejev mu stále neumožnil skórovat.

51:46
    Maxim Jakucenja (CLJ) nyní dostává dvě trestné minuty za krosček. Šanci na gól tak dostává Novokuzněck.

52:01
    A početní výhoda je využita, hostující celek se ujímá vedení 3:2! Velká nepříjemnost pro Traktor. Prosadil se 18letý talent KIRILL KAPRIZOV, který vyjetím z pravé strany a následným zakončením zaskočil opařeného Demčenka! Asistence: Ryan Stoa.
    Kirill KAPRIZOV - 2:3

54:00
    Domácí jsou si vědomi, že nyní skórovat musí a hned se ženou do útoku.

54:33
    Za podražení putuje na trestnou lavici Alexandr Romanov (NOV).

54:55
    Alexandr Rybakov založil útočnou kombinaci Traktoru...

55:12
    Pokus obrácne Martynova byl ovšem ztečovaný nad branku do ochranné sítě.

55:42
    Dmitrij Pesťunov dobře naznačil pas na levém křídle. Zmátl tím několik obránců a měl volnou cestu k brance, tam už ovšem byl připraven Andrej Karejev.

56:07
    Hosté poslali puk přes všechny čáry a posílají na led čerstvé síly.

56:27
    Domácímu celku teď vůbec nevyšla kombinace a fanoušci Traktoru pískají.

56:33

57:07
    Rybakov chtěl do útočného pásma proniknout po pravém křídle, ale dostal se do ofsajdu.

57:34
    Martynov se v mezikruží snažil zpracovat přihrávku, ale puk mu hůl přeskočil a domácí bek měl velké štěstí, že se Musin nedostal do samostatného úniku.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty! Bude to ještě drama.

58:37
    Oddechový čas pro domácí.

58:37
    Dá se očekávat, že při nejbližší příležitosti zůstane Demčenko na střídačce a Traktor se tak o vyrovnání pokusí se šesti hráči v poli.

58:53
    K zakončení se ovšem nyní dostal Ilja Musin, naštěstí pro domácí celek mířil vysoko nad.

59:06
    A je to tu! Čeljabinsk chce vyrovnat a Demčenko je na střídačce, tudíž Traktor může hrát v šesti.

59:12
    Zakázané uvolnění v podání Novokuzněcku, vhazovat se tedy bude u brankáře Andreje Karejeva.

59:12
    Oddechový čas pro hosty je tak pochopitelnou volbou.

59:12
    Timeout je u konce a už se chystá vhazování v útočném pásmu Traktoru Čeljabinsk.

59:25
    Po střele Pesťunova se několik domácích snažilo o dorážku, nic z toho ovšem neprošlo přes klubko těl před Karejevem!

59:49
    Po velmi dobré kombinaci měl obrovskou šanci Deron Quint, ale jeho střela šla naštěstí pro Novokuzněck vedle branky!

59:59
    Vteřinu před koncem tu ještě máme zakázané uvolnění Metallurgu.

59:59
    Michajl Kuklev při předchozím souboji utrpěl nějaký šrám a musel být ošetřen.

A je tu konec. Traktor Čeljabinsk podlehl na svém ledě Metallurgu Novokuzněck, ačkoliv byl po většinu zápasu lepším týmem. Opět je ale zradila koncovka, která je trápí zatím celou sezonu.

Domácí měli lepší vstup do zápasu, co se aktivity týče, skórovali ale jen hosté. Ryan Stoa a Pavel Makarenko se prosadili z prvních dvou střel Novokuzněcku na branku. Posléze dokázal Stanislav Čistov snížit v přesilovce a na konci druhé třetiny Andrej Popov vyrovnal také během početní výhody. Rozhodující branka padla nakonec v 53. minutě a zařídil jí terpve 18letý talent Kirill Kaprizov, který zaskočil Vasilije Demčenka. Tři body tak bere Metallurg Novokuzněck.

Střely: 49:19 (20:4, 17:7, 12:8)
    Vhazování: 47:21
    Vyloučení: 3:7
    Využití: 2:1

Československá stopa v utkání
    Martin Růžička (CLJ) – 0+0, 3 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 13:15

Z mé strany to bude vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera, na počtenou! (18:32:55)

Michal Belšán

Góly a asistencie: 13. Čistov (Popov, Martynov), 40. Popov (Čistov, Martynov) – 10. Stoa (Kazakov), 11. Makarenko (Jazkov), 53. Kaprizov (Stoa)

Metallurg Novokuzneck: Karejev (Novotný) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Skutar, Amirov, Kamalov, Ljamkin – Kaprizov, Stoa "A", Kazakov – Musin, Komaristij "A", Romanov "C" – Drugov, Orlov, Jazkov – Makarenko, Malinovskij, Kuvajev

Rozhodca: Oskirko, Sidorenko – Otmachov, Viljugin