Tappara – Djurgården 2:3 (po pr.) | Kärpät – Krefeld 4:1 (kon.) | Rauma – Fribourg 4:2 (kon.)
Litvínov – Grenoble 6:4 (kon.) | Skellefteå – Nitra 3:2 (3:2 po s.n.) | Salzburg – SønderjyskE 7:2 (kon.)
Linz – TPS 2:3 (po pr.) | Mannheim – Něman Grodno 2:1 (kon.) | Zürich – Gap 6:1 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 4:2 (kon.)
Lukko Rauma
4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Fribourg-Gottéron
cz Štvrtok 27.08.2015, 17:30Liga majstrov • Skupina 11

58:47
    Jenže teď se vylučuje z řad Fribourgu a to je tedy nejspíš vale nadějím Švýcarů. Dvě minuty za diskuse s rozhodčími dostává Pouliot.

52:02
    Hostující hokejista Andrea Glauser jde pykat týmový trest, Švýcaři se přepočítali a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

40:44
    Hned na začátku třetí třetiny navíc vyloučení na hostující straně. Ryan Gardner oslabuje svůj tým a není snad lepší šance pro Lukko, jak může zlepšit náskok na dvoubrankový.

37:06
    Killian Mottet si od rozhodčího vysloužil dvě minuty za hrubost, na druhé straně dostává na stejnou dobu trest Pitulainen.

34:42
    A gólů může být ve druhé třtině klidně ještě více a více. Na trestnou lavici totiž vzápětí míří Pierricky Pivron, jenž dostává dvě minuty za hrubost.

31:15
    Ale počet hráčů na ledové ploše se velmi brzy srovnává. Mathieu Maret dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

30:55
    Začne za několik okamžiků přesilovka domácích, dvě mintuy za hákování musí jít odsedět Andrea Glauser.

22:26
    Ve stejném čase vyloučení domácího hokejisty Toniho Suuronena, ten si od hlavního arbitra dnešního utkání vykoledoval trest za zásah do hlavy, k tomu dostává i osobní desetiminutové pokárání.

10:38
    Navíc si teď Fribourg-Gottéron také vyzkouší početní výhodu, Miika Koivisto inkasuje dvě minuty za držení protihráče.

08:00
    Domácí celek si zahraje přesilovou hru, Sakari Salminen totiž inkasuje trest za hákování a musí jít odsedět dvě minuty za katr.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 31. Koivisto (Lahti, Asplund), 33. Virtanen (Gagnon, Mikkola), 33. Niskala (Koivisto, Lahti), 53. Virtanen (Mikkola, Nurmi) – 26. Bykov (Sprunger, Mottet), 34. Plüss (Kamerzin, Neukom)

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Lähteenmäki, Gagnon, Nurmi, Lahti, Asplund, Koivisto T., Sipiläinen, Riska, Suuronen, Piitulainen, Karvinen, Pitkänen – Virtanen, Mikkola, Niskala, Tommila, Koivisto M., Ahonen, Hyvärinen.
    Fribourg-Gottéron: Conz (Lory) – Mottet, Sprunger, Bykov, Pluss, Gardner, Neukom, Salminen, Pouliot, Pivron, Fritsche, Schmutz, Marchon – Camperchioli, Kamerzin, Abplanalp, Maret, Picard, Glauser, Wildhaber.

Rozhodca: Smetana (AUT), Heikkinen – Hägerström, Suominen (oba FIN)

Diváci: 2 484