Ekvádor – Japonsko 0:1 (kon.) | Švajčiarsko – Kamerun 1:2 (kon.) | Nigéria – USA 0:1 (kon.)
Austrália – Švédsko 1:1 (kon.) | Mexiko – Francúzsko 0:5 (kon.) | Anglicko – Kolumbia 2:1 (kon.)
Anglicko
2:1 (2:0)
Kolumbia
cz Streda 17.06.2015, 22:00 • Stade Olympique (Montréal, QC) • Majstrovstvá sveta žien
    Konečná tabulka skupiny F

Je dobojováno! V utkání zcela po zásluze vítězí reprezentantky Anglie, které po celý zápas disponovaly územní převahou a v zakončení byly nebezpečnější. Angličanky si do druhé půle přinesly dvoubrankový náskok, který hráčky jihoamerického celku v závěru utkání už pouze snížily. (00:01:52)

90+5
    Lady ANDRADEOVÁ - 2:1

90+3
    Kolumbie právě vstřelila branku!
    V závěru utkání přichází přeci jen snížení, o které se postarala LADY ANDRADEOVÁ, která byla adresátkou přihrávky za obranu a v zakončení si počínala příkladně, když z bezprostřední blízkosti k zadní tyči přelobovala vyběhnuvší brankářku Bardsleyovou.

90+2
    Ve středu hřiště se nedovoleného zákroku dopustila Taylorová, s míčem tak budou moci kombinovat Kolumbijky.

90+1
    Nakonec čtyři minuty nad rámec základní hrací doby nastavila rozhodčí Chenardová.

90
    Z utkání už zbývá sehrát několik posledních minut a na závěrečný tlak ze strany Jihoameričanek to nevypadá.
    Sepúlvedaová vyrazila střelu z úhlu

88
    Proti střele Sandersonové z úhlu předvedla dobrý zákrok Sepúlvedaová, která míč směřující k přední tyči vyrazila na roh.

87
    Přímý volný kop však nebyl zahrán nejlépe, když centrovaný míč defenziva kolumbijského celku odvrátila do bezpečí.
    Brankářka Sepúlvedaová srazila Taylorovou a inkasovala žlutou kartu

85
    Proti sprintující Taylorové vyběhla gólmanka Sepúlvedaová a zasáhla ji před pokutovým územím, za což inkasovala žlutou kartu.

84
    Kolumbijky se pokusily zaútočit pomocí dlouhého nákopu, míč ovšem sebrala pozorná defenziva Anglie.

83
    Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Ospinaová, přichází Santosová.

81
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dugganová, přichází Taylorová.

80
    Před námi je závěrečná desetiminutovka, s míčem v tuto chvíli kombinují ve středu hřiště anglické hráčky.

79
    Potterová v osobním souboji přetlačila svou soupeřku a v souladu s pravidly ji odstavila od míče.

77
    Reprezentantka Anglie už je zpátky na nohou a vypadá to, že bude moci nadále pokračovat ve hře.

76
    Na hrací ploše zůstala ležet Mooreová, která se drží za nohu. Na kolik je její zranění vážně však zatím není zřejmé.

74
    Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Rincónová, přichází Arizaová.

72
    Velásquezová vyslala do vápna centr z levé strany, ten byl ovšem nepřesný a akce tak skončila jen odkopem od brány.

71
    Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minut, podaří se Kolumbijkám dotáhnout dvougólovou ztrátu?

68
    Kolumbijky podnikly ofenzivní tažení po levé straně, Vidalová ovšem obdržela přihrávku do ofsajdového postavení.

66
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kirbyová, přichází Potterová.

65
    Alexandra Scottová si v souboji o míč s Vidalovou počínala nedovoleným způsobem, za což byla potrestaná žlutou kartou.

64
    Právě probíhá ošetřování anglické reprezentantky, a hra je proto přerušena.

63
    Na trávníku se s bolestivou grimasou v obličeji ocitla Stoneyová, který si gestikulací žádá ošetření.

62
    Ze střední vzdálenosti napřáhla ke střele Rincónová a míč poslala jen těsně kolem pravého horního rohu brány.

61
    Uplynula hodina hry a dvoubrankovým náskokem stále disponují reprezentantky Anglie,

58
    Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Usmeová, přichází Vidalová.
    Radost Angličanek po druhém vstřeleném gólu

56
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Carneyová, přichází Sandersonová.

54
    Hra se ustálila ke středu hřiště, reprezentantky obou celků se střídají v držení míče.

52
    Na opačné straně byla přihrávka zleva adresovaná Scottové, která míč poslala jen těsně nad břevno.

51
    Z poměrně značné vzdálenosti se odhodlala ke střele Ospinaová, jenže neměla dostatečně přesně srovnaná mířidla a vypálila mimo.

49
    Hra probíhá ve středu hracího pole, kde o míč hráčky svádějí urputné souboje.

47
    U míče jsou fotbalistky Anglie, které kombinují prozstím pouze na vlastní polovině hřiště.

46
    Úvodní dějství patřilo Anglii, která si do druhé půle přinese dvoubrankový náskok

Úvodní poločas je minulostí. V něm měly více ze hry Angličanky. Favorizované hráčky se vedení ujaly už po čtvrthodině hry a v 37. minutě jej zdvojnásobily. Kolumbijky mohly v závěru úvodní půle vsítit kontaktní branku, ale skvělý zákrok si připsala vyběhnuvší Bardsleyová.

45+4
    Bardsleyová včasným vyběhnutím podržela svůj tým

45+3
    V závěru poločasu si Kolumbijky vytvořily skvělou šanci, střelecký pokus po přihrávce za obranu však vynikajícím zákrokem zneškodnila vyběhnuvší Bardsleyová.

45+2
    Po centru zprava se k hlavičkovému zakončení dostala Carolina Ariasová, mířila však příliš vysoko.

45+1
    V prvním poločase se bude hrát ještě tři minuty, přesně tolik času nastavila hlavní rozhodčí Chenardová.

44
    Nacházíme se v závěru úvodního poločasu, míč drží hráčky Kolumbie, ale nedokáží se dostat přes půlící čáru.

43
    Kolumbijky se prokombinovaly na útočnou polovinu a vybojovaly autové vhazování. To však bylo rozehráno nepřesně, u míče jsou Angličanky.

41
    Hra se nyní odvíjí od středu hracího pole, kde probíhají četné souboje o míč, který často mění jméno své majitelky.

39
    Angličanky potvrzují roli favoritek a i po druhé vstřelené brance jsou aktivnější.
    Fara WILLIAMSOVÁ - 2:0

37
    Anglie právě vstřelila branku!
    Po ruce v pokutovém území byla nařízena penalta. K její exekuci se postavila FARA WILLIAMSOVÁ a pokutový kop bezpečně proměnila, čímž poslala Albion do dvoubrankového vedení.

37
    Za hraní míče rukou v pokutovém území dostává žlutou kartu Carolina Ariasová.

36
    První hráčkou potrestanou žlutou kartou se za nedovolený zákrok před pokutovým územím stala Catalina Usmeová.

34
    Na hřišti se v tuto chvíli nic zásadního neděje, hra totiž probíhá převážně ve středu hracího pole a po obě pokutová území.

32
    Kolumbijky chvíli obléhaly velké vápno Angličanek, po několika přihrávkách však o míč v souladu s pravidly přišly.

31
    Půlhodina hry je za námi a ve vedení jsou reprezentantky Anglie, které se ale v tuto chvíli brání útokům svých soupeřek.

29
    Míč ale skončil jen v náruči připravené Sepúlvedaové, kterou navíc nedovoleným způsobem atakovala Stoneyová.

28
    Po nedovoleném zákroku Rincónové přichází přímý volný kop pro ostrovní stát.

27
    Angličanky mají za sebou nevydařenou útočnou akci, která skončila jen odkopem od branky.

25
    Ofenzivní akci reprezentantek Albionu zastavil zdvižený praporek asistentky rozhodčí, ofsajd.

24
    K míči se postavily Greenwoodová a Williamsová, prvně jmenovaná nakonec trefila pouze dobře postavenou bránící zeď.

22
    Velásquezová zahrála rukou, další standardní situace pro anglický celek. Nemusím připomínat, jak skončila ta předchozí.

20
    Fotbalistkám se nyní nedaří udržet míč na hrací ploše a ten neustále neposedně odskakuje za postranní čáru.

19
    Míč se nachází na kopačkách hráček v bílých dresech, kterým se ovšem nedaří proniknout středem hřiště.

17
    Angličanky při další útočné akci vybojovaly rohový kop, po jeho rozehrání však bránu nedokázaly znovu ohrozit.
    Karen CARNEYOVÁ - 1:0

15
    A Angličanky standardní situaci vážně využily! Střelu z přímého volného kopu Sepúlvedaová vyrazila pouze do strany, kde se nacházela KAREN CARNEYOVÁ, která otevřela gólový účet zápasu dorážkou z ostrého úhlu.

14
    Montoyaová před vlastním pokutovým územím zahrála rukou a dala tak šanci na přímý volný kop z dobré pozice Anglii.

13
    Rohový kop nakrátko rozehrála Greenwoodová, poté byl do šestnáctky vyslán přetažený centr, po kterém hlavou zakončovala Stoneyová, mířila však příliš vysoko.

12
    Ještě předtím však dochází k ošetření gólmany Sepúlvedaové, která se z trávníku zvedá jen velmi těžce.

11
    Na centr Scottové z pravé strany si nabíhala Dugganová, která se srazila s brankářkou. Anglie ovšem zůstane u míče díky vybojovanému rohovému kopu.

9
    Hra se ustálila ke středu hracího pole, kde probíhají četné souboje o míč, z nichž vycházejí vítězně fotbalistky Albionu.

7
    Další útok po levé straně táhla tentokrát Gaitánová, která do vápna poslala centr, jenž skončil v náruči připravené Bardsleyové.
    Kličkovaná v podání Andradeové

6
    Andradeová si na levé straně pohrála s dvojicí strážkyň a poté míč vyslal do vápna Montoyaové, která svůj pokus bez přípravy poslala vysoko nad břevno.

5
    Míč po odkopu Houghtonové opustil vymezený prostor hřiště a zpět do hry jej v blízkosti středové čáry uvedou hráčky jihoamerického celku.

4
    Jihoameričanky se pokusily kontrovat dlouhým nákopem, který však skončil pouze na kopačkách obránkyň.

3
    K míči se ale dostaly Angličanky, které podnikly ofenzivní výpad, jenž byl zastaven nepřesnou přihrávkou Carneyové.

2
    Ve středu hřiště se nedovoleného zákroku dopustil Kirbyová, s míčem tak budou moci kombinovat Kolumbijky.

1
    Míč uvedly do hry reprezentantky Anglie, které hrají v bílých dresech, Kolumbijky do utkání nastoupily v dresech tmavě modré barvy.

1

Anglie: Bardsleyová – Scottová, Houghtonová, Stoneyová, Greenwoodová – Williamsová, Nobbsová, Mooreová – Dugganová, Kirbyová, Carneyová
    Náhradníci: Raffertyová, Bassettová, Scottová, Bronzeová, Aluková, Potterová, Chapmanová, Chamberlainová, Sandersonová, Whiteová, Taylorová, Telfordová.
    Trenér: Mark Sampson.

Kolumbie: Sepúlvedaová – C. Ariasová, Clavijová, N. Ariasová, Velásquezová – Montoyaová, Gaitánová – Ospinaová, Rincónová, Andradeová – Usmeová
    Náhradníci: Castañová, Arbeláezová, Vidalová, Granadosová, Arizaová, Pinedaová, Santosová, Cosmeová, Cuestaová, Echeverriová, Pérezová, Gonzalezová.
    Trenér: Fabián Taborda.

Rozhodčí: Chenardová – Charbonneauová, Morissetová (vš. CAN).
    Stade Olympique v Montrealu

Stadion

Utkání se odehraje na Olympijském stadionu v Montrealu, jehož kapacita činí 65 000 míst. Stadion byl postaven v roce 1976 u příležitosti konání letních olympijských her. Do roku 2004 byl stadion domovským stánkem baseballového týmu Montreal Exposs, létě 2007 na něm byly odehrány zápasy fotbalového mistrovství světa hráčů do 20 let.

Kolumbie má ještě o bod více, když porazila Francii 2:0, následně remizovala s Mexikem 1:1. Kolumbii naopak remíza k postupu stačí.

Anglie má na svém kontě tři body po výhře 2:1 nad Mexikem a prohrou 0:1 s Francií. Albion je zatím druhý a pokud vyhraje, má postup jistý. Remíza by však stačit nemusela.
    Utkání Anglie - Kolumbie má výkop od 22 hodin

Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z fotbalového Mistrovství světa žen! Na programu je zápas skupiny F, ve kterém na sebe narazí Anglie a Kolumbie. Zápasem, jehož výkop je naplánován na 22:00, Vás bude provázet Lukáš Jasoněk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.