Španielsko – Kostarika 1:1 (kon.) | Kolumbia – Mexiko 1:1 (kon.) | Brazília – J. Kórea 2:0 (kon.)
Brazília
2:0 (1:0)
Južná Kórea
cz Streda 10.06.2015, 01:00 • Olympijský stadion, Montreal (kapacita 32.792 diváků) • Majstrovstvá sveta žien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemný úterní, vlastní už středeční večer při sledování online přenosu z fotbalového Mistrovství světa žen, které se právě v těchto dnech odehrává v Kanadě. Dnes pro Vás budeme sledovat duel mezi výběry Brazílie a Jižní Koreje.

Jižní Korea

Reprezentantky Jižní Koreje jsou v aktuálním žebříčku FIFA reprezentačních týmů žen 18. pozici, čímž zaostávají jen o dvě příčky za svým historickým maximem, kterým bylo 16. místo z roku 2012.

Jihokorejky se kvalifikovaly na šampionát jako čtvrtý tým Asijského poháru žen, který se konal před rokem a kde nakonec podlehly Číňankám v boji o třetí příčku. Radost z postupu na mistrovství to však hráčkám z jižní části korejského poloostrova vzít nemohlo.

Hráčky asijského celku se na Mistrovství světa probojovaly podruhé v historii a navazují tím na svoji účast ze šampionátu v roce 2003, kde však skončily již po odehrání základních skupin s bilancí tří porážek.

Brazílie

Brazilky se ve světovém pořadí FIFA v kategorii žen nachází na průběžném sedmém místě. Kdo však sledujete ženský fotbal pozorněji, tak jistě víte, že se jedná o tým ze světové špičky a nejlépe na tom byly Jihoameričanky před šesti lety, kdy vystoupaly až na třetí pozici.

Na letošní šampionát se hráčky z Jižní Ameriky dostaly díky výhře na loňské Copa Américe žen, kde ve finálové skupině předčily týmy z Kolumbie, Ekvádoru i Argentiny.

Fotbalistky z Brazílie se zúčastnily doposud všech šesti světových šampionátů a letošní účast je tak pro ně již sedmá v pořadí. Na premiérový titul však stále čekají, jejich maximem je druhá příčka z mistrovství hraném před osmi lety v Číně.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se proti sobě postavily ve třech mezinárodních zápasech, dvakrát uspěly hráčky z Brazílie, jednou jejich soupeřky z Jižní Koreje.

Ačkoliv se utkají výběry Brazílie a Jižní Koreje, své zastoupení v dnešním zápase bude mít i Česká republika. Jednou z pomezních rozhodčích je dnes česká zástupkyně, Lucie Ratajová. Ta bude mít za kolegyni na lajně Ellu De Vriesovou z Belgie a jako hlavní utkání odřídí Esther Staubliová ze Švýcarska.

1

2
    Korejky si hned v úvodu utkání připisují první střelecký pokus, rána So-Hyun Cho ale končí mimo tyče.

2
    Marta se provinila nedovoleným zákrokem, balonu tak se tak opět ujmou dnešní brazilské soupeřky.

3
    Velká šance Jihoameričanek hned na úvod, Fabiana ale trefuje pouze břevno branky Jung-Mi Kim!

4
    Brazilky jsou rázem při chuti a další střela míří na branku jejich soupeřek. Formiga ale pálí mimo třemi tyčemi vymezený prostor.

6
    Jihokorejské reprezentantky vybojovaly první rohový kop tohoto duelu.

7
    Yu-Mi Kang se dostává do zakončení a trefuje prostor, který hájí brankářka Luciana, ta však míč za svá záda nepustila.
    Pokud Marta skóruje v dnešním duelu, stane s patnácti vstřelenými brankami vůbec nejlepší střelkyní v historii světových šampionátů žen!

8
    Kop od rohového praporku vybojovaly i Brazilky, konkrétně Andressa.

9
    Ani hráčkám sedmého týmu na světě se však nepodařilo využít nabídnuté možnosti.

10
    Už se ale opět hraje na druhé straně hřiště, kde se hráčky Jižní Koreje dostávají k dalšímu rohovému kopu.

11
    Ten rozehrála Gaeul Jeon, k zakončení se dostala Sohyun Cho, ale její rána končí mimo branku Brazilek.

13
    Úvod první půle byl aktivní z obou stran a ba celky měly možnost rozehrání několika rohových kopů, ale ani po jednom z nich se skóre nemění.

17
    Další roh pro Brazilky zahraje opět Andressa.

18
    Rána Monicy po rohovém kopu je zblokována, situace se tak bude po chvíli opakovat.

18
    Další centrovaný míč z kopačky Andressy již svého adresáta, tedy adresátku nenašel. Korejky se pro tentokrát ubránily.

20
    Cristiane se dostává do zakončení, její rána ale končí mimo branku Jung-Mi Kim.

22
    Alves se dopustila faulu vůči jedné ze soupeřek a Brazilky tak na chvíli o kulatý nesmysl přijdou.

25
    Po ostrém zákroku Sohyun Cho mají brazilské fotbalistky k dispozici volný kop, ten zahraje jako většinu jejich standardek Andressa.

26
    Andressa se však ani nyní nijak výrazněji nezapsala do dějin tohoto utkání a stále tak čekáme na první branku tohoto duelu.

27
    Branka jihokorejských hráček ale zůstává pod palbou, Alves ale svým střeleckým pokusem netrefila zařízení.

28
    Další faul, tentokrát na straně sedminásobných účastnit mistrovství světa, provinila se Rafaelle.

28
    Po následné standardní situaci se ke střele dostala Hah-Nul Kwon, ale ani ona nedokázala poslat míč do míst, který hájí gólmanka Brazílie.

29
    Korejky pokračují v mírném náporu a vybojovaly další roh.

29
    Jeho rozehrávky se ujala Gauel Jeon, po jejímž centru se k zakončení dostala So-Hyun Cho, ale ani nyní nemusí Luciana zasahovat.

32
    Brazilky mají k dispozici přímý volný kop po faulu Kwon na jednu ze soupeřek.

33
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Premiérová střela Brazilek na branku v první půli a hned končí v síti. Jihoameričanky se pokoušely dostat míč směrem k šestnáctce soupeřek, balon jim ale utekl. Pak však přišla fatální chyba jedné z jihokorejských fotbalistek, která nabídla nepovedenou "malou domů" míč jako na stříbrném podnose své soupeřce, kterou byla hráčka s číslem dvacet na dresu, FORMIGA, vlastním jménem Miraildes Maciel Motaová, která špičkou kopačky před vybíhající Jung-Mi Kim poslala balon přesně k levé tyči!
    FORMIGA - 1:0

34
    Thaísa se dopustila faulu vůči jedné z korejských protihráček, ty se tak dostanou k míči a budou mít možnost jej rozehrát směrem k brance Brazílie.

36
    Volného kopu se dožadují i jihokorejské reprezentantky po faulu Alves na Hye-Ri Kim a také se dočkávají.
    Autorka úvodní branky Brazilek se stala druhou hráčkou v historii, která se zúčastnila šesti světových šampionátů.

37
    Narozdíl od svých soupeřek se ale hráčky z jižní části korejského poloostrova prosadit nedokázaly.

38
    Naopak, útočí opět Brazilky, jejíž další šanci měla na kopačce Alves, její rána však končí vedle branky Jung-Mi Kim.

40
    Závěr první půle přichází uklidnění ve hře a k vidění nebyla žádná z větších šancí na obou stranách.

42
    Klid však záhy končí se střelou Cristiane, ta však rovněž netrefuje branku dnešních soupeřek.

44
    Konec prvního poločasu je na spadnutí, uvidíme, zda hlavní rozhodčí Staubliová k úvodním pětačtyřiceti minutám ještě nějakou tu vteřinku přidá.

45
    Tak nakonec ne, vypadá to, že 45 minut bude pro účastníky tohoto utkání na začátek tak akorát.

45

Skončil úvodní poločas utkání základní skupiny E fotbalového Mistrovství světa žen mezi týmy Brazílie a Jižní Koreje a lépe se do šaten půjde hráčkám z jižní Ameriky, které zásluhou branky ze 33. minuty, jenž vsítila Formiga, vedou nad svými soupeřkami 1:0.

48
    Druhé půle úvodního utkání Brazilek na turnaji odstartovala a Jihoameričanky se pomalu tlačí vpřed.

50
    A výsledkem je střelecký pokus hráčky Tamires, celým jménem Tamires Cassia Dias Gomesové, po kterém donutila zasáhnout brankářku Jung-Mi Kim.

51
    Následný rohový kopr rozehraje Andressa.

52
    Po rohu, jehož se opět ujala Andressa, se do zakončení dostala Andressa Alves, která opět donutila zasáhnout brankářku Jung-Mi Kim.

52
    Autorka úvodního gólu Formiga je faulována So-Hyun Choo v pokutovém území – penalta!
    Penalta pro Brazílii!

52
    Žlutou kartu dostává So-Hyun Cho (Jižní Korea).

53
    Exekuce pokutového kopu se nemohl ujmout nikdo jiný než MARTA, která jej proměňuje a zvyšuje vedení svého týmu o dvě branky a hlavně se zapisuje do historie světových fotbalových šampionátů žen, jako jejich nejlepší střelkyně s patnácti brankami na kontě!
    MARTA - 2:0
    Brazilka Marta právě přepsala dějiny Mistrovství světa ve fotbale žen!

55
    Brazilky se po druhé brance i nadále tlačí dopředu a výsledkem je další rohový kop.

56
    Andressa Alves se dopustila faulu na Gaeul Jeon, volný kop pro hráčky z Asie.

57
    Formiga je ještě následně napomínána hlavní sudí tohoto duelu, zatím se to obešlo bez karty.

58
    Hye-ri Kim následně trefuje branku, jenž dnes hájí Luciana, ta však dobře zasáhla a drží nulu na svém kontě.

60
    Korejské reprezentantky se však snaží s výsledkem něco udělat a rozhodně nehází flintu do žita. Za svoji aktivitu jsou prozatím odměněny alespoň rohovým kopem.

64
    Po trochu hlušší pasáži ve druhém poločase se přeci jen osmělují hráčky týmu, který prohrává o dvě branky, Young-A Yoo ale zblokovala brazilská defenziva.

66
    Andressa se pokouší potřetí zapsat na brazilskou střeleckou listinu v dnešním duelu, její střela ale letí mimo klec Jung-Mi Kim.

67
    První střídání v týmu Jižní Korey, když ze hřiště odchází Young-A Yoo, kterou nahrazuje Hye-In Jung.

68
    Fabiana se pokoušela přelstit obranu asijských fotbalistek, to se jí však úplně nepovedlo, vystavila se totiž do ofsajdového postavení.

70
    Stejně si vede i nová hráčka na hřišti v jihokorejském dresu, Jung, kterou rovněž "odmávala" jedna z lajnových rozhodčích.

71
    Korejky se ale po chvíli opět dostávají do blízkosti brazilské branky, střela Ga-Eul Jeon je však zblokována. Je to alespoň roh.

72
    Jeho rozehrání se ujala sama autorka poslední zblokované střely, žádné nebezpečí však pro branku Luciany nevzniklo.
    Jihokorejské fotbalistky přidaly v posledních minutách na tempu a fanoušci si pokládají otázku, "kde byl tento tým prvních 60 minut?"

74
    Brazilky se ale také činí a po ráně Thaísy, kterou zblokovala jedna z asijských hráček, budou zahrávat rohový kop.

75
    Jihoameričanky ale z této situace nic nevytěžili, stále tak platí stav Brazílie – Jižní Korea 2:0.

77
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Hah-Nul Kwon, přichází So-Dam Lee.

Dnešní utkání sleduje 10.175 diváků, Olympijský stadion v Montrealu je tak zaplněn přibližně z jedné třetiny.

80
    Ga-Eul Jeon se pokouší vykřesat naději na bodový zisk pro svůj tým, to by ale musela se svým pokusem naložit jinak, balon totiž míjí klec Brazilek.

82
    Dvojí sstřídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Rafaelle a Andressa, místo nich si zahrají po zbytek utkání Gessica a Fernandes.

83
    Cristiane se pokoušela najít mezírku v obranném rozestavení soupeřek. Což o to, skulinka by se našla, to by ale nesměla stát brazilská fotbalistky v ofsajdu.

84
    Jung fauluje jednu z protihráček a zatím je pouze slovně napomínána hlavní sudí ze Švýcarska.

86
    Cristiane je v posledních minutách na hrotu brazilské ofenzivy hodně aktivní a výsledkem je její další střelecký pokus, ten však opět míjí klec jihokorejských hráček. Těch střel mimo branku je dnes k vidění opravdu mnoho.

88
    Úvodní vystoupení Brazilek a reprezentantek Jižní Koreje se pomalu chýlí ke konci za stavu 2:0 pro prvně uvedený tým a mnoho nenasvědčuje, že by se to mělo ještě v posledních minutách nějak zásadně změnit.

90
    So-Dam Lee chtěla moje poslední slova postavit na hlavu a ještě se pokusila ohrozit svatyni Jihoameričanek, její rána ale letí vedle.

90+1
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází A. Alves, přichází Rafaela.

90+2
    Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Yu-Mi Kang, přichází Hee-Young Park.

90+2
    Ještě jeden faul v podání Brazilek na závěr, na výsledku to ale již nic nezmění.

90+3

Právě skončilo utkání základní skupiny E Mistrovství světa ve fotbale žen, ve kterém nakonec Brazilky potvrdily předzápasové prognózy a díky brankám Formigy v první půli a Marty ve druhém poločase, vítězí nad svými soupeřkami v poměru 2:0. Jihokorejky nesehrály špatné utkání, do hry se však dostaly až v poslední půlhodině hry a to na tak vyspělý celek, jaký Brazilky mají, prostě nestačí.