Anaheim – Chicago 3:5 (kon.)
Anaheim Ducks
3:5 (0:2, 1:2, 2:1) Stav série: 3:4
Chicago Blackhawks
cz Nedeľa 31.05.2015, 02:20 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Finále Z. konferencie
    Ruský útočník Alex Kovaljov je už nějakou chvilku v hokejovém důchodu, ovšem nehodlá v něm zůstat. Ve 42 letech se chce vrátit do NHL. Co myslíte, podaří se mu to? Více čtěte na nhl.cz

Ruský útočník Alex Kovaljov je už nějakou chvilku v hokejovém důchodu, ovšem nehodlá v něm zůstat. Ve 42 letech se chce vrátit do NHL. Co myslíte, podaří se mu to? :) Podrobnosti –> http://bit.ly/1HUOLRr

Posted by NHL.cz on 30. květen 2015

S konstatování, že do finále NHL postupuje jako druhý tým Chicago se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc. (05:08:13)

Střely na branku: 38:26.

Viděli jsme strhující utkání, v němž zvítězilo asi zaslouženě Chicago, které velmi dobře bránilo a mělo v zádech Coreyho Crawforda. Hostující brankář předvedl výborný výkon a zastínil svého soupeře v brankovišti soupeře. Anaheim se v celé sezóně prezentoval krásným hokejem, ale v této sérii nešťastně nestačil na Indiány, a tak pro něj letošní ročník končí.
    Emotivní loučení obou soupeřů po neuvěřitelném utkání

Postupujícím do finále NHL je Chicago Blackhawks, jenž si o Stanley Cup zahraje proti Tampě Bay!

60:00

59:19
    Pochopitelně branka Kačerů zůstává i nadále prázdná!
    Matt BELESKEY - 3:5

59:19
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Branka, kterou Anaheim vsítil asi už nic neřeší! Od modré čáry vystřelil Cam Fowler, do jehož rány vložil hůl MATT BELESKEY, jenž nedal hostujícímu brankáři šanci. Asistence: Cam Fowler, Hampus Lindholm.

58:59
    Za vyhození kotouče mimo hrací plochu dostává dvě minuty Johnny Oduya. Uvidíme hru šesti mužů proti čtyřem.

58:33
    Brad Richards chtěl být slavný a vzal celou situaci na sebe místo toho, aby přihrál lépe postavenému spoluhráči, ale prázdnou bránu minul!

57:47
    Chicago se opět dostalo ke kotouči, který odevzdalo jen soupeři. Anaheim s pukem couvá až za vlastní branku.

57:34
    Oddechový čas pro hosty.

57:34
    Z pravé strany vystřelil Patrick Maroon, jehož pokus vyrazil hostující brankář na hůl Coreyho Perryho. Jenže jeho pokus chytil Corey Crawford, jenž se výborně přesunul.

56:49
    Domácí sice vyhráli vhazování, ale střela byla zastavená.

56:45
    Frederik Andersen zůstává na střídačce a Anaheim ukazuje, že už nemá co ztratit.

56:45
    Oddechový čas pro domácí.

56:45
    Jsme svědky dalšího zakázaného uvolnění v podání Chicaga, hra se přesune před Coreyho Crawforda.

56:12
    Černá guma se nachází za domácí brankou, kde jí mají v moci hráči Chicaga.

55:19
    Z ostrého úhlu vystřelil Patrick Kane, jehož pokus vyprášil pouze betony domácího brankáře, který byl nalepený na své tyči.

55:11
    Opět bylo pět hráčů v bílém ve střední pásmu a zastavilo útok Kačerů.

54:43
    Indiáni už drží jen modrou čáru a vyhazují puky do bezpečné vzdálenosti.

54:22
    Vypadá to, že o osudu utkání už je rozhodnuto. To by musel Anaheim předvést neuvěřitelný závěr, aby Chicago připravil o postup.
    Brent SEABROOK - 2:5

53:23
    Chicago právě vstřelilo branku!
    To, o jsem před malou chvílí avizoval se stalo skutečností a Chicago opět vede o tři branky. Patrick Kane našel na modré čáře BRENTA SEABROOKA, jehož tvrdá rána zazvonila o tyč, od níž se zatřepotala až v síti. Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.

52:49
    Jenže za hákování jde na trestnou lavici Cam Fowler a Chicago může opět odskočit na rozdíl třech branek.
    Corey PERRY - 2:4

51:36
    Ryan Getzlaf prohodil puk na Patricka Maroona, jenž celou situaci vylepšil přihrávkou na COREYHO PERRYHO, jenž ukázal hlad po gólech a překonal bezmocného Coreyho Crawforda. Honda Center ožilo a domácí vykřesali naději. Asistence: Patrick Maroon, Ryan Getzlaf.

51:06
    Takovou propagační střelu vyslal Brandon Saad, jenž hraje výborné utkání a dle mého je asi nejlepším hráčem na ledě.

50:47
    Domácí rozjeli útok, jenž byl zastavený nepřesnou rozehrávkou, a tak to musejí zkusit ještě jednou.

50:33
    Hned po vhazovaní se do kotouče opřel Tomáš Fleischmann, ale Corey Crawford celou situaci přečetl a hrudí zasáhl. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

50:29
    Sledujeme další zakázané uvolnění, na které zahrálo opět Chicago. Hra se vrátí před hostující svatyni.

50:07
    Anaheim Ducks přidává na obrátkách a vypadá to, že je jen otázkou času, kdy sníží.

49:36
    Po obtížích hostující obrana posílá puk do bezpečné vzdálenosti a Chicago upaluje na střídačku.

48:49
    K dalšímu pokusu hostů se dostal Marián Hossa, jenž nedokázal překonat domácího brankáře, který proti slovenskému sniperovi dobře vyjel.

48:39
    Elitní formace Kačerů je jediná, která soupeři zatápí, ale Corey Crawford je dnes téměř bezchybný.

47:43
    Patrick Kane našel Johnnyho Oduyau, jenž měl dlouho napřaženo, ale rána z první zamířila nad horní tyč.

47:16
    Chicago Blackhawks šetří vteřiny v útočné třetině, kde rotuje v rohu kluziště.

46:27
    Ryan Kesler málem poslal nedobrovolně Marcuse Krugera střídat, ale hostující hráč celou situaci s potížemi ustál.

46:15
    Od modré čáry vystřelil Sami Vatanen, jehož pokus byl sražený do ochranné sítě a po reklamní přestávce se bude vhazovat před Coreym Crawfordem.

46:06
    O tom, že Chicago hraje před vlastním brankářem opravdu opatrně a nic nevymýšlí svědčí další zakázané uvolnění.

45:22
    Hosté výborně brání vlastní modrou čáru a domácím nezbývá nic jiného než nahodit černou gumu na zadní mantinel.

45:00
    Domácímu týmu zbývá posledních patnáct minut na to, aby dokázal minimálně vyrovnat. Uvidíme, zda Kačerům skončí sezóna nebo s výsledkem něco udělají.

44:14
    Anaheim Ducks se usadil v útočné třetině, ale kotouč lítal pouze podél mantinelu a ke střele se už nedostal.

43:53
    Indiáni potřebovali vystřídat, a tak odevzdali puk soupeři, jenž chtěl přejít do protiútoku, který zastavil ofsajd.

43:14
    Patrick Kane zastavil útok domácího týmu ve středním pásmu a vzápětí nahazuje černou gumu za branku Kačerů.

42:40
    Sledujeme výborné utkání s hromadou šancí a obou stranách. Tempo hry je strhující a musí každého bavit.

41:51
    Ale tlak Chicaga stále pokračoval a Frederik Andersen vyrazil střelu z mezikruží a s další střelou od modré mu pomohl obránce.

41:43

40:01

Střely na branku: 26:16.

Chicago se dostalo do několika velkých šancí a dvě z nich dokázalo využít. Hosté už vedli o čtyři góly, ale v závěru třetiny se prosadil Ryan Kesler, jenž dal svému týmu šanci na lepší výsledek. Uvidíme, co nám přinese třetí dvacetiminutovka.

40:00

39:42
    Na trestnou lavici za sekání putuje Ryan Kesler, jenž přelomil hůl soupeři.
    Ryan KESLER - 1:4

38:51
    Kačeři se dočkali snížení! Z ostrého úhlu vystřelil RYAN KESLER, jehož střela už nemohla být přesnější a zamířila do bližšího horního rohu branky! To je vykřesání šance pro Anaheim. Asistence: Jakob Silfverberg, Francois Beauchemi .

38:38
    V oslabení se do samostatného úniku dostal Brandon Saad, jenž byl v rozhodujícím momentu faulován.

38:29
    Z hranice pravého kruhu vystřelil Cam Fowler, ale jeho pokus končí na hrudi Coreyho Crawforda.

38:09
    Střelu od modré čáry likviduje hostující brankář, jenž předvádí úchvatný výkon.

37:55
    Anaheim si zahraje přesilovou hru. Marcus Kruger sestřelil Tomáše Fleischmanna, za což dostává dvě minuty.

37:30
    Honda Center je zakřiknutá z vývoje utkání a domácí hráči by potřebovali nějaký impuls.

36:50
    Najetý Patrick Kane dostal puk za obranu, ale dříve se k němu dostal Frederik Andersen, jenž před dotírajícím útočníkem rozehrál.

36:31
    Elitní formace Chicaga ve složení Brandon Saad – Jonathan Toews – Patrick Kane skvěle spolupracuje a přinutila domácího brankáře k dalšímu zákroku.

35:51
    Andrew Shaw efektivní zadovkou našel najetého spoluhráče, jenž v situaci dva na dva kotouč nezpracoval.

35:13
    Anaheim Ducks nahodil puk do útočné třetiny a jde střídat.

34:41
    Frederik Andersen dnes nemá jednoduchou úlohu, ale v tuto chvíli skryl kotouč pod lapačku a hra je opět přerušená.

34:16
    Hned po vhazování se ke střele z hranice kruhu dostal Matt Beleskey, jenž trefuje jen stojícího soupeře před brankou.

33:59
    Anaheim neskládá zbraně a snaží se hrát ofenzivně, ale další útok domácího celku zastavuje ofsajd. Hra se po reklamní přestávce vrátí do středního pásma.
    Marián HOSSA - 0:4

33:45
    Brad Richards se natlačil před obránce a dostal se až před Frederika Andersena, jenž dostal kotouč pouze před sebe, kde se zjevila brusle MARIÁNA HOSSY, jenž dostává puk za brankovou čáru. Celou situaci potvrdil také videorozhodčí a s Anaheimem to vypadá hodně zle. Asistence: Brad Richards.

32:45
    Kačeři potřebují rychle snížit, o což se chtěl postarat Tomáš Fleischmann. Jenže střela českého útočníka letěla pouze nad branku.

32:19
    Od modré čáry vystřelil Tomáš Fleischmann, jehož pokus se snažil tečovat spoluhráč, ale hostující gólman byl opět připravený.

31:41
    Nejaktivnějším střelcem domácího týmu je Matt Beleskey, jehož střela švihem mířila do horního rohu branky. Jenže vyrážečka Coreyho Crawforda byla pohotová.

31:07
    Anaheim Ducks nahazuje touš do útočného pásma a pouští do hry čerstvé síly.

30:27
    Ryan Getzlaf dnes hraje opravdu tvrdě. Nyní domácí hráč odstavil od puku Duncana Keitha.

30:00
    Jeden z hostujících obránců zaváhal ve vlastní třetině, ale měl štěstí, že ho jistil spoluhráč.

28:52
    Obrovský závar nastal před brankou Chicaga, kde několika střelám z hranice brankoviště odolal Corey Crawford! Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde se v šanci ocitl Patrick Sharp, jenž chtěl obkroužit branku, v čemž mu zabránil obránce. Tempo hry je v těchto chvílích strhující.

28:21
    Od levého mantinelu pohotově vystřelil Hampus Lindholm, ale ani s jeho pokusem neměl Corey Crawford problém.

Corey Perry zpoza branky přihrál k mantinelu, kde byl připravený Matt Beleskey, jehož pokus končí ve výstroji brankáře.

27:44
    Hosté opět volí jen nahození do útočného pásma a formují se ve střední třetině.

27:34
    Hra se nám přelévá v těchto momentech ze strany na stranu a oba celky měly několik šancí. Tu poslední překazil hostující brankář, jenž hru raději přerušil.

27:08
    Chicago se dostalo do dalšího přečíslení. Brandon Saad vzal celou situaci na sebe, ovšem jeho pokus vyrazil ramenem Frederik Andersen.

26:38
    Anaheim měl šanci na snížení, ale po obrovské šanci první formace to arénou pouze zahučelo.

25:57
    A opět se to potvrdilo! Patrick Kane si nabruslil za obranu, kam dostal také kotouč, ale v tváří tvář nepřekonal brankáře, kterého trefil do hrudi.

25:40
    Bohužel na Anaheimu už je vidět určitá nervozita, z níž se soupeř dostává do šancí.

24:50
    Chicago se dostalo do přečíslení dva na jediného obránce, ale v klíčovém momentu podklouzl Brad Richards, a tak šance zůstala nevyužitá.

24:17
    Po nepřesné přihrávce mezi obránce se hostující tým dostal z útočné třetiny.

23:46
    Po delší době vidíme zakázané uvolnění, na které zahrálo Chicago. Hostující tým hraje ve vlastní třetině opravdu jednoduše a to je možná největším rozdílem.

23:11
    Anaheim Ducks se nevzdává, ale další střela od modré čáry se mezi tři tyče nevešla.

22:42
    Hostující hráči jsou na koni a je vidět, že psychicky jsou před svým sokem.
    Brandon SAAD - 0:3

21:18
    BRANDON SAAD zavezl puk do útočné třetiny, kde ho za brankou poslal podél mantinelu a dostal se k Patricku Kaneovi, jenž ho předal prvně jmenovanému, a ten neměl problém dostat puk do odkryté branky. Asistence: Patrick Kane, Johnny Oduya.

20:24
    Domácí hráči zavezli puk do útočné třetiny, ale ke střele se nedostali.

20:01

V první třetině jsme viděli dvě branky, o které se postaral hostující kapitán, jenž určil také výsledek první periodě. Ovšem také Anaheim má šance, ale zatím hledá recept na Coreyho Crawforda, který je zatím stoprocentní. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

20:00

19:50
    Třetina se dohrává u mantinelu a už to nevypadá, že by jsme se nějaké šance v úvodní třetině ještě dočkali.

19:23
    Anaheim Ducks nahodil puk za branku, kam se první dostali útočníci, kteří souboj za brankou prohráli.

18:20
    Patrick Kane vjel odvážně do útočné třetiny, kde našel Patricka Sharpa, jenž objel branku, ale u tyče našel připraveného brankáře.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty úvodní části hry.

17:01
    Z otočky vystřelil Matt Beleskey, jehož pokus pouze zaduněl o zadní mantinel a následně se hosté osvobodili.

16:24
    Hostující brankář předvádí další zákrok, po němž se hra přeruší a po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Chicaga.

16:09
    V těchto momentech Anaheim Ducks svého soupeře přehrává, ale hostující brankář je proti střelám velice pozorný.

15:26
    Corey Crawford opět ukázal, že se rozehrávky nebojí a vybruslil si z brankoviště až k mantinelu.

14:37
    První formace Kačerů se dostala do tlaku, kterou završila střelou. Jenže puk se ani tentokrát do sítě nedostal.

14:18
    Hosté opět nevěděli kudy kam, a tak zvolili pouze vyhození na zakázané uvolnění.

14:00
    Chicago Blackhawks ve vlastní třetině nic nevymýšlí a posouvá černou gumu jen do středního pásma, kde jsou domácí obránci.

13:27
    Domácí měli výbornou šanci na snížení, ale k výborný zákrok předvedl Corey Crawford, který zlikvidoval střelu z mezikruží.
    Jonathan TOEWS - 0:2

11:55
    Indiáni využívají přesilovou hru a dostávají se do dvoubrankového vedení. JONATHAN TOEWS dostal kotouč na hranici kruhu a střelou zápěstím prostřelil Frederika Andersena. Hostující kapitán se ukazuje jako muž na pravém místě, když vede svůj celek za vysněným postupem. Asistence: Duncan Keith a Brad Richards.

10:33
    Až nyní se k zakončení dostal Marián Hossa, ale také on puk za brankovou čáru nedostal.

10:09
    Chicago Blackhawks se usadilo před brankou soupeře, ale Frederika Andersena zatím neohrozili.

09:43
    Na ledě je téměř nepřetržitě Duncan Keith, jenž naskakuje téměř každé druhé střídání a jistě bude zajímavé sledovat, kolik času na ledě stráví.

08:59
    Nahození Patricka Sharpa zastavil před brankou obránce, který s pukem zajel za branku.

08:16
    Chicago Blackhawks zvolilo nahození za domácí branku, kde budou první obránci, kteří útok soupeře zažehnají.

07:40
    Ryan Getzlaf přitvrdil hru za brankou Chicaga, kde si pro střet vybral jednoho z obránců.

07:09
    O další střelu se postaral Kyle Palmieri, jenž spíše prověřil pozornost Coreye Crawforda.

06:54
    Další útok domácího týmu je zastavený ve středním pásmu, kde jsou připravený hostující hráči.

06:32
    V posledním střídání byl hodně vidět Jiří Sekáč, jenž se několikrát dostal k puku, ale následně ho spoluhráč vystavil do ofsajdu. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:00
    Brandon Saad nadvakrát nahodil puk do útočné třetiny a spěchá na střídačku.

05:33
    Sledujeme první zakázané uvolnění, kterého se dopustilo domácí mužstvo a hra se přesune před Frederika Andersena.

04:59
    Ryan Getzlaf se protáhl kolem pravého mantinelu a mířil na zadní tyč. Jenže hostující brankář vykopl puk betonem.

04:36
    Po chvíli se probouzejí také domácí příznivci, kteří ženou své borce za vyrovnáním.

03:42
    Kačeři pouze nahazují puk do útočné třetiny, kde svou práci s holí předvede Corey Crawford.

03:21
    Puk se nacházel u mantinelu ve středním pásmu, ale rozhodčí celou situaci vyřešili přerušením hry.

02:55
    Chicago Blackhawks je nabuzené po vstřelené brance a žene se do dalšího útoku.
    Jonathan TOEWS - 0:1

02:23
    Tak to je opravdu výborný nástup hostujícího týmu! Patrick Kane zavezl puk do útočné třetiny a následně přihrál na modrou čáru, kam si najel Niklas Hjalmarsson, jehož pokus vyrazil Frederik Andersen na hůl JONATHANA TOEWSE, který šancí nepohrdl. Asistence: Niklas Hjalmarsson, Patrick Kane.

01:33
    Tomáš Fleischmann našel mezi kruhy Ryana Keslera, ale střelu z první vyráží hostující brankář.

00:52
    Viděli jsme první střelu, kterou vyprodukoval domácí celek, ale střela od modré čáry se mezi tři tyče nevešla.

00:41
    Anaheim vybojoval kotouč za vlastní brankou a žene se do protiútoku.

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál hostující tým, ale ve středním pásmu o kotouč rychle přišel.

00:01

Anaheim Ducks nastoupí v černých dresech a Chicago Blackhawks zvolilo bílou variantu.

Budou se z postupu radovat Kačeři nebo Indiáni? To se dozvíme za několik hodin. Oba celky loni vyřadilo Los Angeles, ale letos si jeden ze soupeřů zahraje proti Tampě Bay.

Oba celky přicházejí na ledovou plochu a po hymnách budeme už netrpělivě čekat na úvodní buly rozhodujícího zápasu.

Jak už v zámoří bývá zvykem, tak i dnešní utkání bude mít několikaminutové zpoždění. Utkání začne zhruba o deset až patnáct minut později.

Anaheim Ducks: Andersen – Beauchemin (A), Lindholm, Despres, Fowler, Stoner, Vatanen – Perry (A), Getzlaf, Maroon – Silfverberg, Kesler, Beleskey – Thompson, Cogliano, Sekáč – Palmieri, Fleischmann, Rakell.

Chicago Blackhawks: Crawford – Keith (A), Seabrook, Rundblad, Oduya, Cumiskey, Hjalmarsson – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Teravainen, Vermette, Sharp (A) – Desjardins, Kruger, Shaw.

Rozhodčí: Sutherland, O’Halloran – Racicot, Heyer.
    Honda Center je připravená na dnešní hokejovou noc. Uvidíme, který z týmů si vybojuje letenku do finále NHL!

Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu. Blíží se druhá hodina ranní, takže s ní i start dnešní hokejové noci. Za několik málo minut vám představím sestavy obou týmů. Příjemně se usaďte a pojďme společně sledovat průběh duelu.

Rozhodující zápas je naplánovaný na 2:00 a uvidí ho Honda Center. Srdečně vás zvu ke sledování našeho onlajnu a doufám, že se při našem přenosu budete bavit.

Tomáš Fleischmann (ANA) – 5 odehraných zápasů, 1 bod (0+1)
    Jiří Sekáč (ANA) – 6 odehraných bodů, žádný bod

Michal Rozsíval (CHI) – 10 odehraných zápasů, 1 bod (0+1)
    Marián Hossa (CHI) – 16 odehraných zápasů, 12 bodů (3+9)

Tomáš Fleischmann se v sestavě Anaheim Ducks během play-off často neobjevuje. Naskočil pouze pětkrát, ovšem pokaždé Kačeři slavili výhru. Nasadí krajánka trenér Boudreau do rozhodujícího sedmého zápasu? :)