Anaheim – Chicago 4:1 (kon.)
Anaheim Ducks
4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Stav série: 1:0
Chicago Blackhawks
cz Nedeľa 17.05.2015, 21:00 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

Z mé strany to bude všechno.
    Utkání pro vás komentoval Michal Belšán, gify z vstřelených branek pro vás obstaral Jan Prošek. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (00:09:31)

3. Nate Thompson (ANA) 1+1

A máme tu konec utkání, Anaheim se po výhře 4:1 ujal vedení 1:0 v sérii!

Vedení se jako první ujal i v samotném zápase, když se v 9. minutě parádní střelou prosadil Hampus Lindholm.

Druhou branku Kačeři přidali v průběhu 25. minuty, to když skóroval Kyle Palmieri. 20 sekund před koncem druhé třetiny ale dokázal Brad Richards snížit a zajistit tak dramatickou koncovku.

Důležitý gól přidali Ducks v 53. minutě, kdy se z dorážky Coglianovy střely prosadil Nate Thompson. Definitivní tečku za jinak vyrovnaným zápasem udělal brankou do prázdné klece Jakob Silfverberg.

Střely: 27:33 (7:16, 8:9, 12:8)

60:00

59:36
    Utkání už se pochopitelně spíše dohrává.

59:00
    Začala poslední minuta třetí periody.

58:56
    Chicagští nyní vyhodili puk na zakázané uvolnění.
    Jakob SILFVERBERG - 4:1

58:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí dávají gól do prázdné branky a zřejmě definitivně rozhodují o tom, že se ve finále Západní konference ujmou vedení 1:0! Byla to ale fuška tato branka, JAKOB SILFVERBERG totiž nejprve trefil tyčku. Pro odražený puk si ale okamžitě dojel a od svého těla ho dopravil do klece! Asistence: Simon Despres a Ryan Getzlaf.

58:09
    Střela Patricka Kanea byla ztečována nad branku. Do dráhy puku totiž statečně svou hokejku vložil Stoner.

57:59
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

57:38
    Corey Crawford míří na střídačku a Hawks to zkusí v šesti!

57:23
    Nyní se to ale povedlo a byl z toho zajímavý pokus Mariána Hossy, který ale Andersen vyrazil nad svou branku.

57:05
    Hosté se dopředu nemohou dostat žádnou kombinací, pouze tak nahazují puky a málokdy se dostanou do akce.

56:10
    A máme tu další odpal přes všechny čáry v podání Chicaga Blackhawks.

55:51
    Ke střele od levého mantinelu se dokázal propracovat Patrick Maroon. Pozorný byl ale i Corey Crawford, který chytil puk do své lapačky a stáhl si ho k tělu.

55:30
    Zakázané uvolnění Chicaga. V této třetině se to icingy a ofsajdy jen hemží.

55:03
    Jakob Silfverberg se podél Duncana Keitha dokázal propracovat k zakončení, které ale v pohodě vyrazil Crawford svými betony.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 9. Lindholm (Silfverberg, Beleskey), 25. Palmieri (Thompson), 53. Thompson (Cogliano, Lindholm), 59. Silfverberg (Despres, Getzlaf) – 40. Richards

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Lindholm, Beauchemin (A), Fowler, Despres, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf (C), Perry (A) – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Thompson, Palmieri – Sekáč, Rakell, Etem
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Rundblad, Timonen, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya – Saad, Toews (C), Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp (A), Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw

Rozhodca: Furlatt, Watson – Murphy, Amell

Diváci: 17291