Chicago – Anaheim 5:4 (po pr.)
Chicago Blackhawks
5:4 (1:0, 0:1, 3:3 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:2
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 24.05.2015, 02:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Parádní reakci předvedla lavička Anaheimu v minulém zápase a málem z toho byla branka.

Zlomená hokejka? Žádný problém! Anaheim Ducks funguje spolupráce i mezi hráči a realizačním týmem. Tady k rychlému protiútoku pomohla i připravenost kustoda :) (y)

Posted by NHL.cz on 22. květen 2015

Vítejte u čtvrtého zápasu finále Západní konference mezi týmy Chicaga a Anaheimu. Po třech kláních je na tom o malinko lépe tým Ducks, který vede 2:1 na zápasy. Druhý zápas před vlastními fanoušky by tak Chicago potřebovalo nutně vyhrát.

První zápas
    Anaheim – Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky:
    9. Lindholm (Silfverberg, Beleskey), 25. Palmieri (Thompson), 53. Thompson (Cogliano, Lindholm), 59. Silfverberg (Despres, Getzlaf) – 40. Richards.
    Výsledek prvního zápasu vypadá poměrně jednoznačně, avšak utkání rozhodně tak jasné nebylo. Domácí se dostali zásluhou Lindholma poměrně brzo do vedení, který po parádní přihrávce od Silfverberga nedal svou dělovkou Crawfordovi šanci. Pět minut po začátku druhé třetiny šli domácí do dvougólového vedení. Palmieri dostal milimetrovou přihrávku zpoza brány a z blízkosti nezaváhal. Chicago ale zvládlo do konce druhé třetiny snížit. Čtyřicet vteřin před sirénou potrestal chybu v rozehrávce Richards. Poměr střel byl v po prostřední části 15:25! Poslední třetina se však odehrávala v režii domácích. Coligno sice své dvě velké šance ještě neproměnil, ale v 52. minutě přidal z dorážky třetí gól Thompson. Chicago zkusilo ještě hru bez brankáře, ta však přinesla jen další inkasovaný gól z hole Silfverberga.

Druhý zápas
    Anaheim – Chicago 2:3 po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)
    10. Cogliano (Thomspon, Fowler), 38. Perry (Getzlaf, Vatanen) – 3. Keith (Keith, Toews), 7. Hossa (Bickell, Richards), 117. Kruger (Seabrook, Oduya)
    Druhé klání přineslo obrovskou bitvu. Již ve třetí minutě poslal hosty do vedení Keith a čtyři minuty nato zvyšoval na 0:2 Hossa. Třetí branka zápasu přišla po dalších třech minutách, kdy snižoval na 1:2 Cogliano. Na další branku se čekalo až na konec druhé třetiny, kdy vyrovnával Perry. Tohle čekání však zdaleka nebylo nejdelší. Zápas totiž šel za vyrovnaného stavu do prodloužení. Rozhodující branka nakonec přišla v čase 116:12!! K puku se před brankou šťastně dostal Kruger a dorazil ho do odkryté brány.

Třetí zápas
    Chicago – Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
    20. Kane (Richards, Hjalmarsson) – 13. Maroon (Lindholm, Getzlaf), 40. Despres (Getzlaf, Fowler)
    I zatím poslední zápas přinesl nesmírně vyrovnané drama. Kačeři rozvlnili síť jako první, když Maroon šikovně tečoval střelu od modré. Necelou minutu před koncem první třetiny se radovali také domácí. Kane se dostal k puku mezi kruhy a překvapivým bekhendem překonal Andersena. A téměř ve stejnou dobu, akorát v druhé třetině, přišla rozhodující branka zápasu. Despres dostal nalito a dělovkou bez přípravy překonal od levého mantinelu Crawforda. Další průběh již gól nepřinesl a většina fanoušků tak odcházela z United Center zklamaná.

Československá stopa:
    Marián Hossa (CHI) – 13 zápasů, 9 bodů (2+7)

Tomáš Fleischmann (ANA) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)
    Jiří Sekáč (ANA) – 3 zápasy, 0 bodů

Anaheim Ducks a Chicago Blackhawks čeká čtvrtý duel v rámci finále Západní konference. Dostanou se Kačeři do trháku, nebo Jestřábi dotáhnout ztrátu? :)

Posted by NHL.cz on 23. květen 2015

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith "A", Seabrook, Timonen, Oduya, Cumiskey – Saad, Toews "C", Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp "A", Vermette, Teravainen – Desjardins, Kruger, Shaw.

Anaheim Ducks: Andersen (Labarbera) – Beauchemin "A", Lindholm, Despres, Fowler, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf "C", Perry "A" – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Thompson, Palmieri – Sekáč, Rakell, Etem.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Miller, Racicot.
    V Chicagu je přítomná i početná základna fandů Ducks.

Dnešní klání bohužel opět nabírá menší zpoždění, ale brzy bychom se již měli dočkat úvodního buly.

Tak už jen národní hymna USA a jdeme na věc!

00:01

00:11
    Beleskey se dostal s pukem do pásma, ale jeho střela byla sražena.

00:44
    Nepřesná rozehrávka Chicaga končí za bránou hostí.

01:17
    Nahození Hjalmarssona od modré končí mimo bránu.

01:50
    Kruger si najel od mantinelu, ale netrefil puk ideálně.

02:28
    Střela Seabrooka sražena mimo bránu.

03:04
    Sekáč dostal tvrdý hit a ztěžka odjíždí na střídačku.

03:42
    Hjalmarsson od modré opět nepřesně.

03:53
    Hossa v první vážnější příležitosti, ale domácím se zatím nedaří trefovat bránu.

04:36
    Další pokus z hole Bickella končí sražen v ochranné síti.

04:49
    Střela sražena i na druhé straně a bude se vhazovat před Crawfordem.

04:59
    Zpoza brány přihrával Maroon, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

05:24
    Keith ani nadvakrát nedokázal Andersena překonat.

05:42
    Dlouhý nástřel Getzlafa raději Crawford přidržel.

06:20
    Čtvrtá lajna Anaheimu se dokázala ubránit delšímu obléhání v obranném pásmu.

06:47
    Hossa se nedokázal procpat přes Beuchemina do zakončení.

07:14
    Silfverberga v dobré pozici neposlechl kotouč.

07:55
    Pokus od mantinelu končí vysoko nad bránou Andersena.

Na řadu přijde komerční přestávka. Střely – 5:2.

08:00
    Andersen v pohodě pokryl pokus Kanea.

08:13
    Thompson si počínal hodně na hraně pravidel, ale zákrok mu prošel.

08:42
    Zakázané uvolnění Ducks.

09:02
    Hjalmarsson ztratil puk ve vlastním pásmu a v obrovské šanci se ocitl Perry, jehož bekhendový pokus výborně vyrazil Crawford.

09:09
    Máme tady po jednom vyloučení na každé straně. Za sekaní si posedí Maroon (ANA) a za následné oplácení Sharp (CHI).

10:20
    Oduya si klepnutím řekl o přihrávku do kruhu, ale trefil jen clonícího beka.

11:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

11:27
    Stoner dostal puk mezi kruhy, ale jeho zakončení nemělo příliš dobré parametry.

11:39
    Thompson srazil puk v útočném pásmu do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

11:50
    Hosté se v útočném pásmu k zakončení nedostali.

12:12
    Stejně tak na druhé straně Chicago.

12:38
    Od mantinelu vypálil skrytou ranou Beleskey, ale Crawford jeho střelu dokázal udržet.

12:48
    Silfverberg (ANA) si přidržel svého soupeře a Blackhawks si zahrají první přesilovku zápasu.

13:32
    Po dlouhém čase stráveném v útočném pásmu se dostal ke střele od modré Keith, ale Andersen v pohodě chytá lapačkou.

13:40
    Hosté se dostali k puku, ale nedokázali vyhodit.

13:45
    Hossa nepříjemně prověřil Andersena.

14:15
    A další jistý zákrok dánského gólmana.

14:26
    Andersen jen vyrazil Kaneovu dělovku a o zbytek se postarali obránci Ducks.

14:48

14:49
    Keithovo nahození vyrazil Andersen betonem.

15:24
    Až nyní dostali hosté puk do středního pásma.

15:40
    Kruger pálí nepřesně.

16:12
    Na druhé straně netrefil branku Lindholm.

16:48
    Sekáč pod tlakem jen vyhazuje do středního pásma.

17:26
    Richards se z ničeho nic ocitl sám před Andersenem, který vytasil další fantastický zákrok.

17:40
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Za sekání je potrestán Seabrook (CHI).

Jeden z mantinelů nevydržel po tvrdém hitu a chvíli se nyní hrát nebude, dokud nebude závada odstraněna. Střely – 13:5.

17:45
    Oprava proběhla bleskově a už se opět hraje. Chicago vyhazuje přes všechny čáry.

18:10
    Domácí se opět osvobozují.

18:30
    Další vyhození Blackhawks.

18:50
    Anaheim je zatím v přesilovce naprosto neškodný. kotouč je stále ve středním pásmu.

19:14
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago se prosazuje v oslabení. BRANDON SAAD se chopil puku v obranném pásmu, parádně se dostal do samostatného úniku, který také sám nekompromisně proměnil. Bez asistence.
    Brandon SAAD - 1:0

20:00

Po první třetině jsou šťastnější domácí Blackhawks. A nutno říci, že naprosto zaslouženě. Po většinu úvodní části byli jasně lepší, svého soupeře přehráli a také suverénně přestříleli. A i když to již vypadalo, že první třetina skončí bez branek, tak jsme se nakonec gólu dočkali. Při vlastním oslabení se chopil puku v obranném pásmu Brandon Saad, dostal se do samostatného úniku a parádní kličkou do forhendu otevřel skóre dnešního zápasu. Druhá třetina začne přibližně v 03:18.

Střely v první třetině – 14:6

20:01

20:17
    Ofsajd Chicaga.

20:39
    Pokus Maroona končí sražen v ochranné síti.

21:15
    Shaw se ke střele neprotáhl.

21:30
    Následuje špatná rozehrávka Anaheimu.

21:52
    Ani Richards a ani Keith nedostali puk až k Andersenovi.

22:18
    Puk mizí ve výstroji Crawforda.

22:48
    Hjalmarsson vypálil od modré, Andersen vyrazil jen před sebe, ale volný Toews z dorážky netrefil bránu.

22:58
    V další dobré šanci byl Hossa, ale brána Ducks nevydržela nápor těl a dostala se ze svého postavení.

23:55
    Shaw jako první dojel nahození Hjalmarssona, takže se o icing nejedná.

24:40
    Timonen přišel v obranném pásmu o hokejku, hosté se tak usadili ve třetině svého soupeře, ale k zakončení se nedostali.

25:04
    Icing Blackhawks.

25:34
    Hossa se protáhl kolem mantinelu, ale před bránu se již nedokázal natlačit.

26:04
    Seabrook od modré trefuje tyč Andersenovy brány.

26:35
    Po dlouhé době si i Crawford připisuje úspěšný zákrok.

27:02
    Crawford vyrazil střelu od modré.

27:43
    Fowler od modré vyprášil betony Crawforda a k dorážce se již Ducks nedostali.

28:58
    Sharp narval Desprese na mantinel za což si vysloužil potlesk domácího publika.

29:20
    Ofsajd Anaheimu.

29:46
    Lindholmův pokud se ke Crawfordovi nedostal.

30:09
    A ani další pokus Lindholma k bráně neprošel.

Je za námi polovina prostřední části, která nám bohužel příliš zajímavého nepřinesla. Střely v druhé třetině – 3:4.

30:30
    Postavení mimo hru Blackhawks.

30:38
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici usedá za hrubost Perry (ANA).

31:55
    Hossa šikovně tečoval střelu od mantinelu, ale Andersen opět předvedl pohotový zákrok.

32:38

32:46
    Icing Chicaga.

33:37
    Andersen v pohodě vyráží střelu Krugera.

33:45
    U brány neustál souboj Kruger a posunul branku.

34:10
    Perry vyjel zpoza brány, ale jeho zakončení postrádalo důraz.

34:36
    Hossa nemá v útočném pásmu dostatečnou podporu a přišel o puk.

35:15
    Jonathan Toews (CHI) i přes velkou nespokojenost míří na trestnou lavici. Dvě minuty za vysokou hůl.

35:19
    Puk hned po buly míří do středního pásma.

35:43
    Crawford neudržel střelu Lindholma, ale následně perfektně zakročil proti dorážce Beleskyho.

37:55
    Na Crawforda létá jedna střela za druhou, ale kanadský gólman zatím odolává.

38:14
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno. Palmieri se zmocnil puku mezi kruhy a jeho pohotovou střelu tečoval pozadím EMERSON ETEM a srovnal skóre dnešního zápasu. Asistence: Kyle Palmieri, Francois Beauchemin.
    Emerson ETEM - 1:1

39:20
    Střelu Maroona zblokoval Hjalmarsson.

39:35

40:00

Druhá třetina je minulostí. A jestliže domácí po právu vyhráli tu první, tak vyrovnaní ze strany Ducks bylo také více než zasloužené. Kačeři se v prostřední části dostali do sedla, což korunoval brankou ve 39. minutě Emerson Etem a stav je tak po dvou třetinách nerozhodný. Třetí třetina začne přibližně v 04:15.

Střely v druhé třetině – 6:11
    Střely celkem – 20:17

40:01

40:39
    Perry trefil jen Hjalmarssona.

41:09
    K nahození Vatanena se nedostal žádný z hostujících útočníků.

41:42
    Andersen bez problémů zlikvidoval střelu Stonera.

42:08
    Seabrook rozehrál velmi nepřesně a je z toho zakázané uvolnění.

42:18
    Oduya se dostal s pukem do rohu, odkud ho nahodil před bránu, ale Anderson zasáhl před Toewsem.

42:38
    Domácí se podruhé dostávají do vedení. Hossa vypálil z mezikruží a střela se mu odrazila zpátky na jeho hůl. Následnou přihrávkou našel slovenský útočník volného JONATHANA TOEWSE, který se neunáhlil, počkal si s dorážkou a nekompromisně zavěsil. Asistence: Marián Hossa. Brandon Saad.
    Jonathan TOEWS - 2:1

44:40
    Vatanen míří nepřesně.

45:43
    Toews se po souboji s Vatanenem nepříjemně srazil s Andersenem.

46:25
    Ani jeden z týmů se nyní nedokáže dostat s pukem do pásma.

46:42
    Beleskey poprvé v této třetině prověřil přímou střelou Crawforda.

47:04
    A vzápětí další jistý zákrok kanadského gólmana.

47:21
    Etem zblokoval střelu Toewse.

47:38
    Saad se vytočil s pukem zpoza brány, kotouč se odrazil na kruh k BRENTU SEABROOKOVI a ten dělovkou málem protrhl síť v šibenici brány Andersena. Asistence: Brandon Saad, Jonathan Toews.
    Brent SEABROOK - 3:1

48:42
    RYAN KESSLER dostal puk před bránu a tvrdou ranou snižuje na 2:3. Asistence: Jakob Silfverberg, Andrew Cogliano.
    Ryan KESSLER - 3:2

49:05
    Neuvěřitelné, Anaheim bleskově srovnává skóre. MATT BELESKY se po chybě Vermetta zmocnil puku v útočném pásmu a srovnává skóre. Bez asistence.
    Matt BELESKY - 3:3

49:19
    To co se děje na ledě Chicaga je neuvěřitelné. Během 36 sekund vstřelili hosté tři branky a otáčejí skóre. COREY PERRY se dostal před brankou k dorážce a v pádu zasunul puk do poloodkryté brány. Asistence: Ryan Getzlaf.
    Corey PERRY - 3:4

50:48
    Anderson vyrážečkou zasáhl proti střele Kanea.

51:49
    Andersen neudržel střelu od modré, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal.

52:10
    Chicago hraje při signalizovaném vyloučení.

52:23
    Na trestnou lavici míří za držení Silfverberg (ANA).

52:39
    Je opět vyrovnáno. PATRICK KANE dostal kotouč vedle brány, nastřelil ho před bránu a Andersen si nešťastně srazil puk za svá záda. Asistence: Brad Richards, Duncan Keith.
    Patrick KANE - 4:4

53:30
    Crawford zlikvidoval obrovskou šanci Perryho, který pálil zcela sám mezi kruhy.

55:22
    Andersen zasahuje lapačkou proti Kaneovi.

55:33
    Po nahození Keitha končí puk v ochranné síti.

56:20
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu.

56:56
    Keslerův pokus sražen mimo.

57:04
    Bleskový brejk domácích zakončil do břevna Bickell.

57:55
    Domácí se v pásmu k zakončení nedostali.

58:29
    Keith trefil jen padajícího Getzlafa.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny.

59:26
    Kesler našel bezpečně lapačku Crawforda.

59:43
    Lindholmův pokus od modré sražen.

59:59
    Icing Ducks a ještě se bude vhazovat před Andersonem.

60:00

To, čeho jsme byli svědky ve třetí třetině, se dá nazvat jen jedním slovem – neuvěřitelné! Domácí se nejprve dostali do dvoubrankového vedení 3:1. Následně však přišel naprosto nepochopitelný a nevídaný výpadek. Během 36 vteřin hosté otočili skóre a naprosto umlčeli celý United Center. Blackhawks se však vrátili do zápasu při přesilovce, během které vstřelil zatím poslední branku Kane. Zápas tak půjde podruhé v sérii do prodloužení. To začne přibližně v 05:16.

60:01

60:33
    Hossa nevyzrál na Beleskeyho.

61:10
    Desjardins se vytočil zpoza brány, ale Andersen byl přilepen u své tyče.

62:04
    Richards nedostal puk před bránu.

62:24
    Palmieri se ke střele nedostal.

62:35
    Nyní Palmieri tečoval střelu od mantinelu těsně mimo.

63:32
    Hossa se mezi trojicí beků ke střele nedostal.

64:21
    Oduya v dobré pozici minul bránu.

65:46
    Silfverbergovo nahození bez problémů likviduje Crawford.

66:25
    Keith přizvedl střelu Perryho do ochranné sítě.

67:05
    Crawford zasáhl betonem.

67:18
    Kane se po přečíslení dostal do obrovské šance, ale jeho bekhend nešel mezi tři tyče.

67:51
    Crawford měl nečekané starosti s nahozením ze středního pásma. Puk mu vypadl z výstroje a na poslední chvíli šťastně kotouč zastavil při jeho cestě do brány.

Střely v prodloužení – 0:9

69:15
    Crawford chytá do lapačky Beleskeyho pokus.

69:27
    Shaw se dostal k odraženému puku a Anderson si připisuje první zákrok v prodloužení.

69:40
    Další velká šance Shawa, který další dorážkou trefil jen betony Andersena.

69:44
    Domácí budou mít šanci rozhodnout. Vatanen (ANA) dostává dvě minuty za hákování.

70:24
    Kane neprostřelil Andersena.

70:36
    Toews na poslední chvíli zablokovaný a hosté se osvobozují.

71:21
    Keithova rána se odrazila od břevna před bránu, kde ale Toews nedokázal doklepnout puk do brány.

71:44

72:39
    Sharp se ke střele nedostal.

73:00
    Etem z kruhu netrefil bránu.

73:26
    Beleskey se po chybné rozehrávce dostal v útočném pásmu ke kotouči, který poslal jen do Crawforda.