Chicago – Anaheim 5:4 (po pr.)
Chicago Blackhawks
5:4 (1:0, 0:1, 3:3 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:2
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 24.05.2015, 02:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

O Ricku Nashovi již dnes řeč byla. Pokud jste neviděli gól, kterým otevřel v noci skóre, tak to určitě rychle napravte :) Tomuhle říkáme odmítnutí bránícího hráče! :) (y)

Posted by NHL.cz on 23. květen 2015

Ode mne je to z dnešního zápasu již vše. Děkuji, že jste toto drama sledovali až do konce a přeji Vám krásnou neděli. (06:22:06)

Chicago právě vstřelilo branku!
    Je hotovo. Chicago nakonec srovnává stav série na 2:2! ANTOINE VERMETTE se dostal k dorážce své vlastní střely a překonal ležícího Andersena. Asistence: Patrick Sharp, Teuvo Teravainen.

85:00
    Cumiskeyho nahození končí za bránou.

84:54
    Vatanen nenašel svou rozehrávkou vůbec nikoho a jeho pas končí icingem.

83:55
    Shaw nezpracoval na modré prudkou přihrávku od Keitha.

83:33
    Lindholm byl jako první u nahození Saada je to tedy icing Chicaga.

83:04
    Hosté jeli 3 na 2, ale Sekáčova přihrávka byla nepřesná.

82:19
    Nahození Desprese na bránu neprošlo.

81:35
    Perry netrefil bránu domácích.

81:17
    Crawford zakročil betonem proti střele Maroona.

80:50
    Přečíslení Ducks řešil unáhlenou střelou Silfverberg.

Touto šancí pohrdl Patrick Sharp.

Přesto, že oba celky mohly několikrát rozhodnout, tak v prvním prodloužení branka nepadla. Více ze hry měli hosté, kteří přestříleli Chicago v poměru 17:5! Přesto ale asi největší šance měli právě Blackhawks. Při přesilovce nejprve trefil břevno Keith a Toewsovi při dorážce na poslední chvíli zablokoval hůl jeden z beků Ducks. Pět minut nato jel sám na bránu Sharp, ale ani on nedokázal rozhodnout.
    V United Centre sledujeme obrovskou bitvu, která nás vede do druhého prodložení.

77:55
    Puk ve středním pásmu a Chicago může konečně vystřídat.

77:43
    Crawford lapil další střelu od modré a domácí opět jen na zakázané uvolnění.

77:31
    Domácí vyhazují jen na icing.

77:07
    Crawford si poradil se střelou Beauchemina, i s následnou dorážkou Maroona.

76:37
    Crawford měl co dělat s tečovanou střelou Maroona.

76:10
    Patrick Sharp jel sám na bránu, ale Andersen udržel Ducks v zápase.

75:50
    Střela od modré letí mimo bránu Andersena.

75:39
    Anaheimu se rozehrávka nepodařila.

75:03
    Nepřesná rozehrávka Blackhawks končí zakázaným uvolněním.

73:26
    Beleskey se po chybné rozehrávce dostal v útočném pásmu ke kotouči, který poslal jen do Crawforda.

73:00
    Etem z kruhu netrefil bránu.

72:39
    Sharp se ke střele nedostal.

71:44

71:21
    Keithova rána se odrazila od břevna před bránu, kde ale Toews nedokázal doklepnout puk do brány.

70:36
    Toews na poslední chvíli zablokovaný a hosté se osvobozují.

70:24
    Kane neprostřelil Andersena.

69:44
    Domácí budou mít šanci rozhodnout. Vatanen (ANA) dostává dvě minuty za hákování.

69:40
    Další velká šance Shawa, který další dorážkou trefil jen betony Andersena.

69:27
    Shaw se dostal k odraženému puku a Anderson si připisuje první zákrok v prodloužení.

69:15
    Crawford chytá do lapačky Beleskeyho pokus.

Střely v prodloužení – 0:9

67:51
    Crawford měl nečekané starosti s nahozením ze středního pásma. Puk mu vypadl z výstroje a na poslední chvíli šťastně kotouč zastavil při jeho cestě do brány.

67:18
    Kane se po přečíslení dostal do obrovské šance, ale jeho bekhend nešel mezi tři tyče.

67:05
    Crawford zasáhl betonem.

66:25
    Keith přizvedl střelu Perryho do ochranné sítě.

65:46
    Silfverbergovo nahození bez problémů likviduje Crawford.

64:21
    Oduya v dobré pozici minul bránu.

63:32
    Hossa se mezi trojicí beků ke střele nedostal.

62:35
    Nyní Palmieri tečoval střelu od mantinelu těsně mimo.

62:24
    Palmieri se ke střele nedostal.

62:04
    Richards nedostal puk před bránu.

61:10
    Desjardins se vytočil zpoza brány, ale Andersen byl přilepen u své tyče.

60:33
    Hossa nevyzrál na Beleskeyho.

60:01

To, čeho jsme byli svědky ve třetí třetině, se dá nazvat jen jedním slovem – neuvěřitelné! Domácí se nejprve dostali do dvoubrankového vedení 3:1. Následně však přišel naprosto nepochopitelný a nevídaný výpadek. Během 36 vteřin hosté otočili skóre a naprosto umlčeli celý United Center. Blackhawks se však vrátili do zápasu při přesilovce, během které vstřelil zatím poslední branku Kane. Zápas tak půjde podruhé v sérii do prodloužení. To začne přibližně v 05:16.

60:00

59:59
    Icing Ducks a ještě se bude vhazovat před Andersonem.

59:43
    Lindholmův pokus od modré sražen.

59:26
    Kesler našel bezpečně lapačku Crawforda.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny.

58:29
    Keith trefil jen padajícího Getzlafa.

57:55
    Domácí se v pásmu k zakončení nedostali.

57:04
    Bleskový brejk domácích zakončil do břevna Bickell.

56:56
    Keslerův pokus sražen mimo.

56:20
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu.

55:33
    Po nahození Keitha končí puk v ochranné síti.

55:22
    Andersen zasahuje lapačkou proti Kaneovi.

53:30
    Crawford zlikvidoval obrovskou šanci Perryho, který pálil zcela sám mezi kruhy.
    Patrick KANE - 4:4

52:39
    Je opět vyrovnáno. PATRICK KANE dostal kotouč vedle brány, nastřelil ho před bránu a Andersen si nešťastně srazil puk za svá záda. Asistence: Brad Richards, Duncan Keith.

52:23
    Na trestnou lavici míří za držení Silfverberg (ANA).

52:10
    Chicago hraje při signalizovaném vyloučení.

51:49
    Andersen neudržel střelu od modré, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal.

50:48
    Anderson vyrážečkou zasáhl proti střele Kanea.
    Corey PERRY - 3:4

49:19
    Anaheim právě vstřelil branku!
    To co se děje na ledě Chicaga je neuvěřitelné. Během 36 sekund vstřelili hosté tři branky a otáčejí skóre. COREY PERRY se dostal před brankou k dorážce a v pádu zasunul puk do poloodkryté brány. Asistence: Ryan Getzlaf.
    Matt BELESKY - 3:3

49:05
    Neuvěřitelné, Anaheim bleskově srovnává skóre. MATT BELESKY se po chybě Vermetta zmocnil puku v útočném pásmu a srovnává skóre. Bez asistence.
    Ryan KESSLER - 3:2

48:42
    RYAN KESSLER dostal puk před bránu a tvrdou ranou snižuje na 2:3. Asistence: Jakob Silfverberg, Andrew Cogliano.
    Brent SEABROOK - 3:1

47:38
    Saad se vytočil s pukem zpoza brány, kotouč se odrazil na kruh k BRENTU SEABROOKOVI a ten dělovkou málem protrhl síť v šibenici brány Andersena. Asistence: Brandon Saad, Jonathan Toews.

47:21
    Etem zblokoval střelu Toewse.

47:04
    A vzápětí další jistý zákrok kanadského gólmana.

46:42
    Beleskey poprvé v této třetině prověřil přímou střelou Crawforda.

46:25
    Ani jeden z týmů se nyní nedokáže dostat s pukem do pásma.

45:43
    Toews se po souboji s Vatanenem nepříjemně srazil s Andersenem.

44:40
    Vatanen míří nepřesně.
    Jonathan TOEWS - 2:1

42:38
    Domácí se podruhé dostávají do vedení. Hossa vypálil z mezikruží a střela se mu odrazila zpátky na jeho hůl. Následnou přihrávkou našel slovenský útočník volného JONATHANA TOEWSE, který se neunáhlil, počkal si s dorážkou a nekompromisně zavěsil. Asistence: Marián Hossa. Brandon Saad.

42:18
    Oduya se dostal s pukem do rohu, odkud ho nahodil před bránu, ale Anderson zasáhl před Toewsem.

42:08
    Seabrook rozehrál velmi nepřesně a je z toho zakázané uvolnění.

41:42
    Andersen bez problémů zlikvidoval střelu Stonera.

41:09
    K nahození Vatanena se nedostal žádný z hostujících útočníků.

40:39
    Perry trefil jen Hjalmarssona.

40:01

Střely v druhé třetině – 6:11
    Střely celkem – 20:17

Druhá třetina je minulostí. A jestliže domácí po právu vyhráli tu první, tak vyrovnaní ze strany Ducks bylo také více než zasloužené. Kačeři se v prostřední části dostali do sedla, což korunoval brankou ve 39. minutě Emerson Etem a stav je tak po dvou třetinách nerozhodný. Třetí třetina začne přibližně v 04:15.

38:14
    Máme vyrovnáno. Palmieri se zmocnil puku mezi kruhy a jeho pohotovou střelu tečoval pozadím EMERSON ETEM a srovnal skóre dnešního zápasu. Asistence: Kyle Palmieri, Francois Beauchemin.

37:55
    Na Crawforda létá jedna střela za druhou, ale kanadský gólman zatím odolává.

35:43
    Crawford neudržel střelu Lindholma, ale následně perfektně zakročil proti dorážce Beleskyho.

35:19
    Puk hned po buly míří do středního pásma.

35:15
    Jonathan Toews (CHI) i přes velkou nespokojenost míří na trestnou lavici. Dvě minuty za vysokou hůl.

34:36
    Hossa nemá v útočném pásmu dostatečnou podporu a přišel o puk.

34:10
    Perry vyjel zpoza brány, ale jeho zakončení postrádalo důraz.

33:45
    U brány neustál souboj Kruger a posunul branku.

33:37
    Andersen v pohodě vyráží střelu Krugera.

32:46
    Icing Chicaga.

32:38

31:55
    Hossa šikovně tečoval střelu od mantinelu, ale Andersen opět předvedl pohotový zákrok.

30:38
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici usedá za hrubost Perry (ANA).

30:30
    Postavení mimo hru Blackhawks.

Je za námi polovina prostřední části, která nám bohužel příliš zajímavého nepřinesla. Střely v druhé třetině – 3:4.

30:09
    A ani další pokus Lindholma k bráně neprošel.

29:46
    Lindholmův pokud se ke Crawfordovi nedostal.

29:20
    Ofsajd Anaheimu.

28:58
    Sharp narval Desprese na mantinel za což si vysloužil potlesk domácího publika.

27:43
    Fowler od modré vyprášil betony Crawforda a k dorážce se již Ducks nedostali.

27:02
    Crawford vyrazil střelu od modré.

26:35
    Po dlouhé době si i Crawford připisuje úspěšný zákrok.

26:04
    Seabrook od modré trefuje tyč Andersenovy brány.

25:34
    Hossa se protáhl kolem mantinelu, ale před bránu se již nedokázal natlačit.

25:04

24:40
    Timonen přišel v obranném pásmu o hokejku, hosté se tak usadili ve třetině svého soupeře, ale k zakončení se nedostali.

23:55
    Shaw jako první dojel nahození Hjalmarssona, takže se o icing nejedná.

22:58
    V další dobré šanci byl Hossa, ale brána Ducks nevydržela nápor těl a dostala se ze svého postavení.

22:48
    Hjalmarsson vypálil od modré, Andersen vyrazil jen před sebe, ale volný Toews z dorážky netrefil bránu.

22:18
    Puk mizí ve výstroji Crawforda.

21:52
    Ani Richards a ani Keith nedostali puk až k Andersenovi.

21:30
    Následuje špatná rozehrávka Anaheimu.

21:15
    Shaw se ke střele neprotáhl.

20:39
    Pokus Maroona končí sražen v ochranné síti.

20:17
    Ofsajd Chicaga.

20:01

Střely v první třetině – 14:6

Po první třetině jsou šťastnější domácí Blackhawks. A nutno říci, že naprosto zaslouženě. Po většinu úvodní části byli jasně lepší, svého soupeře přehráli a také suverénně přestříleli. A i když to již vypadalo, že první třetina skončí bez branek, tak jsme se nakonec gólu dočkali. Při vlastním oslabení se chopil puku v obranném pásmu Brandon Saad, dostal se do samostatného úniku a parádní kličkou do forhendu otevřel skóre dnešního zápasu. Druhá třetina začne přibližně v 03:18.

20:00
    Brandon SAAD - 1:0

19:14
    Chicago se prosazuje v oslabení. BRANDON SAAD se chopil puku v obranném pásmu, parádně se dostal do samostatného úniku, který také sám nekompromisně proměnil. Bez asistence.

18:50
    Anaheim je zatím v přesilovce naprosto neškodný. kotouč je stále ve středním pásmu.

18:30

18:10
    Domácí se opět osvobozují.

17:45
    Oprava proběhla bleskově a už se opět hraje. Chicago vyhazuje přes všechny čáry.

Jeden z mantinelů nevydržel po tvrdém hitu a chvíli se nyní hrát nebude, dokud nebude závada odstraněna. Střely – 13:5.

17:40
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Za sekání je potrestán Seabrook (CHI).

17:26
    Richards se z ničeho nic ocitl sám před Andersenem, který vytasil další fantastický zákrok.

16:48
    Sekáč pod tlakem jen vyhazuje do středního pásma.

16:12
    Na druhé straně netrefil branku Lindholm.

15:40
    Kruger pálí nepřesně.

15:24
    Až nyní dostali hosté puk do středního pásma.

14:49
    Keithovo nahození vyrazil Andersen betonem.

14:48

14:26
    Andersen jen vyrazil Kaneovu dělovku a o zbytek se postarali obránci Ducks.

14:15
    A další jistý zákrok dánského gólmana.

13:45
    Hossa nepříjemně prověřil Andersena.

13:40
    Hosté se dostali k puku, ale nedokázali vyhodit.

13:32
    Po dlouhém čase stráveném v útočném pásmu se dostal ke střele od modré Keith, ale Andersen v pohodě chytá lapačkou.

12:48
    Silfverberg (ANA) si přidržel svého soupeře a Blackhawks si zahrají první přesilovku zápasu.

12:38
    Od mantinelu vypálil skrytou ranou Beleskey, ale Crawford jeho střelu dokázal udržet.

12:12
    Stejně tak na druhé straně Chicago.

11:50
    Hosté se v útočném pásmu k zakončení nedostali.

11:39
    Thompson srazil puk v útočném pásmu do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

11:27
    Stoner dostal puk mezi kruhy, ale jeho zakončení nemělo příliš dobré parametry.

11:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

10:20
    Oduya si klepnutím řekl o přihrávku do kruhu, ale trefil jen clonícího beka.

09:09
    Máme tady po jednom vyloučení na každé straně. Za sekaní si posedí Maroon (ANA) a za následné oplácení Sharp (CHI).

09:02
    Hjalmarsson ztratil puk ve vlastním pásmu a v obrovské šanci se ocitl Perry, jehož bekhendový pokus výborně vyrazil Crawford.

08:42
    Zakázané uvolnění Ducks.

08:13
    Thompson si počínal hodně na hraně pravidel, ale zákrok mu prošel.

08:00
    Andersen v pohodě pokryl pokus Kanea.

Na řadu přijde komerční přestávka. Střely – 5:2.

07:55
    Pokus od mantinelu končí vysoko nad bránou Andersena.

07:14
    Silfverberga v dobré pozici neposlechl kotouč.

06:47
    Hossa se nedokázal procpat přes Beuchemina do zakončení.

06:20
    Čtvrtá lajna Anaheimu se dokázala ubránit delšímu obléhání v obranném pásmu.

05:42
    Dlouhý nástřel Getzlafa raději Crawford přidržel.

05:24
    Keith ani nadvakrát nedokázal Andersena překonat.

04:59
    Zpoza brány přihrával Maroon, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

04:49
    Střela sražena i na druhé straně a bude se vhazovat před Crawfordem.

04:36
    Další pokus z hole Bickella končí sražen v ochranné síti.

03:53
    Hossa v první vážnější příležitosti, ale domácím se zatím nedaří trefovat bránu.

03:42
    Hjalmarsson od modré opět nepřesně.

03:04
    Sekáč dostal tvrdý hit a ztěžka odjíždí na střídačku.

02:28
    Střela Seabrooka sražena mimo bránu.

01:50
    Kruger si najel od mantinelu, ale netrefil puk ideálně.

01:17
    Nahození Hjalmarssona od modré končí mimo bránu.

00:44
    Nepřesná rozehrávka Chicaga končí za bránou hostí.

00:11
    Beleskey se dostal s pukem do pásma, ale jeho střela byla sražena.

00:01

Tak už jen národní hymna USA a jdeme na věc!

Dnešní klání bohužel opět nabírá menší zpoždění, ale brzy bychom se již měli dočkat úvodního buly.
    V Chicagu je přítomná i početná základna fandů Ducks.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith "A", Seabrook, Timonen, Oduya, Cumiskey – Saad, Toews "C", Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp "A", Vermette, Teravainen – Desjardins, Kruger, Shaw.

Anaheim Ducks: Andersen (Labarbera) – Beauchemin "A", Lindholm, Despres, Fowler, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf "C", Perry "A" – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Thompson, Palmieri – Sekáč, Rakell, Etem.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Miller, Racicot.

Anaheim Ducks a Chicago Blackhawks čeká čtvrtý duel v rámci finále Západní konference. Dostanou se Kačeři do trháku, nebo Jestřábi dotáhnout ztrátu? :)

Československá stopa:
    Marián Hossa (CHI) – 13 zápasů, 9 bodů (2+7)

Tomáš Fleischmann (ANA) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)
    Jiří Sekáč (ANA) – 3 zápasy, 0 bodů

Třetí zápas
    Chicago – Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky:
    20. Kane (Richards, Hjalmarsson) – 13. Maroon (Lindholm, Getzlaf), 40. Despres (Getzlaf, Fowler)
    I zatím poslední zápas přinesl nesmírně vyrovnané drama. Kačeři rozvlnili síť jako první, když Maroon šikovně tečoval střelu od modré. Necelou minutu před koncem první třetiny se radovali také domácí. Kane se dostal k puku mezi kruhy a překvapivým bekhendem překonal Andersena. A téměř ve stejnou dobu, akorát v druhé třetině, přišla rozhodující branka zápasu. Despres dostal nalito a dělovkou bez přípravy překonal od levého mantinelu Crawforda. Další průběh již gól nepřinesl a většina fanoušků tak odcházela z United Center zklamaná.

Druhý zápas
    Anaheim – Chicago 2:3 po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)
    10. Cogliano (Thomspon, Fowler), 38. Perry (Getzlaf, Vatanen) – 3. Keith (Keith, Toews), 7. Hossa (Bickell, Richards), 117. Kruger (Seabrook, Oduya)
    Druhé klání přineslo obrovskou bitvu. Již ve třetí minutě poslal hosty do vedení Keith a čtyři minuty nato zvyšoval na 0:2 Hossa. Třetí branka zápasu přišla po dalších třech minutách, kdy snižoval na 1:2 Cogliano. Na další branku se čekalo až na konec druhé třetiny, kdy vyrovnával Perry. Tohle čekání však zdaleka nebylo nejdelší. Zápas totiž šel za vyrovnaného stavu do prodloužení. Rozhodující branka nakonec přišla v čase 116:12!! K puku se před brankou šťastně dostal Kruger a dorazil ho do odkryté brány.

První zápas
    Anaheim – Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
    9. Lindholm (Silfverberg, Beleskey), 25. Palmieri (Thompson), 53. Thompson (Cogliano, Lindholm), 59. Silfverberg (Despres, Getzlaf) – 40. Richards.
    Výsledek prvního zápasu vypadá poměrně jednoznačně, avšak utkání rozhodně tak jasné nebylo. Domácí se dostali zásluhou Lindholma poměrně brzo do vedení, který po parádní přihrávce od Silfverberga nedal svou dělovkou Crawfordovi šanci. Pět minut po začátku druhé třetiny šli domácí do dvougólového vedení. Palmieri dostal milimetrovou přihrávku zpoza brány a z blízkosti nezaváhal. Chicago ale zvládlo do konce druhé třetiny snížit. Čtyřicet vteřin před sirénou potrestal chybu v rozehrávce Richards. Poměr střel byl v po prostřední části 15:25! Poslední třetina se však odehrávala v režii domácích. Coligno sice své dvě velké šance ještě neproměnil, ale v 52. minutě přidal z dorážky třetí gól Thompson. Chicago zkusilo ještě hru bez brankáře, ta však přinesla jen další inkasovaný gól z hole Silfverberga.

Vítejte u čtvrtého zápasu finále Západní konference mezi týmy Chicaga a Anaheimu. Po třech kláních je na tom o malinko lépe tým Ducks, který vede 2:1 na zápasy. Druhý zápas před vlastními fanoušky by tak Chicago potřebovalo nutně vyhrát.
    Parádní reakci předvedla lavička Anaheimu v minulém zápase a málem z toho byla branka.

Zlomená hokejka? Žádný problém! Anaheim Ducks funguje spolupráce i mezi hráči a realizačním týmem. Tady k rychlému protiútoku pomohla i připravenost kustoda :) (y)

Posted by NHL.cz on 22. květen 2015

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Borovan

Góly a asistencie: 20. Saad, 43. Toews (Hossa, Saad), 48. Seabrook (Saad, Toews), 53. Kane (Richards, Keith), 86. Vermette (Sharp, Teravainen) – 39. Etem (Palmieri, Beauchemin), 49. Kessler (Silfverberg, Cogliano), 50. Belesky, 50. Perry (Getzlaf)

Rozhodca: Sutherland, Rooney – Miller, Racicot