Columbus – Toronto 5:0 (kon.) | Washington – Boston 3:0 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:4 (kon.)
Washington Capitals
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Boston Bruins
cz Štvrtok 09.04.2015, 02:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Washington Capitals a Boston Bruins.

Hostující tým odehrál 79 zápasů (41-25-13), vybojoval 95 bodů, v tabulce se nachází na 15. pozici. Nejproduktivnějším hráčem je Patrice Bergerone (22+32), druhý je Loui Eriksson (21+24), trio uzavírá Milan Lucic (18+26). Jedničkou v brance je Rask.

Domácí tým odehrál 80 zápasů s bilancí 44-25-11, získal 99 bodů, což ho řadí na osmé místo. Nejproduktivnějším hráčem je Alexandr Ovečkin (52+28), druhý je Nicklas Bäckström (18+57), trojici uzavírá John Carlson (11+42). Jedničkou v brance je Holtby.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ve Verizon Center je všechno připraveno k úvodnímu buly.

00:01

00:01
    Patrice Bergeron vyhrál buly nad Nicklasem Bäckströmem.

00:30
    První střelu v zápase si připsali domácí hokejisté, jmenovitě právě Nicklas Bäckström vyzkoušel pozornost brankáře Raska, ten byl připraven.

01:44
    I hosté už mají střelecký pokus, postaral se o něj David Krejčí, který střelou od útočné modré trefil střed branky, kde byl pozorný Holtby, který puk viděl, a tak jej pohodlně chytil.

02:13
    Zatím jsme viděli dvě střely na branku, bojuje se o střední pásmo, než že bychom sledovali vyloženě ofenzivní hokej.

03:05
    Seidenberg do útočného pásma projel podél mantinelu, vybruslil si před branku, Holtbyho výrazněji neohrozil, domácí brankář udržel tyčku.

04:49
    Washington právě vstřelil branku!
    Tlak domácího týmu končí gólem. JOHN CARLSON ukázal, jak je pro tým důležitý. Sjel si z druhé vlny před branku, a tak nikým neatakovaný mohl zakončovat do odkryté svatyně. Rychlou akcí se Capitals dostávají do vedení. Asistence: Nicklas Bäckström, Marcus Johansson
    John CARLSON - 1:0

06:02
    Autor úvodní branky utkání, John Carlson, to zkoušel znovu. Tentokrát zvolil střelu zápěstím jako styl zakončení.

07:06
    Washingtonu se daří vstup do zápasu. MATT NISKANEN vystřelil od modré čáry, před brankářem Raskem puk tečoval Trotman, a tak gólman nemohl na změnu směru zareagovat. Domácí se dostávají poměrně rychle do vedení o dvě branky. Asistence: Nicklas Bäckström, Troy Brouwer.
    Matt NISKANEN - 2:0

07:44
    Po střele zápěstím Adama McQuaida následuje komerční přestávka.

08:24
    Brooks Laich se dostal na kruzích ke střele, se kterou si hostující brankář dokázal poradit, mířila po středu, kde byl dobře postavený. Boston body potřebuje v boji o play-off, kdyby prohrával o tři branky, těžko by se dostával do zápasu.

09:21
    Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, ti svého soupeře přestříleli 8:7, ve skóre vedou 2:0.

10:01
    Polovina první třetiny je minulostí. První desetiminutovka se lépe povedla domácímu týmu, který vede díky brankám Carlsona a Niskanena o dva góly.

10:19
    Postavení mimo hru zastavuje útočnou akci hostujícího celku. Že by tohle přerušení hry vadilo domácím, to se napsat opravdu nedá. Holtby zatím žádné vyložené šanci nečelil, naopak Rask už několikrát musel vytáhnout složitější zákrok.

10:40
    Slovenský obr v sestavě Bruins, Zdeno Chára, velmi dobře zblokoval střelu jednoho z hráčů Capitals.

12:07
    Smithova střela z hranice útočného pásma byla snadným soustem pro brankáře Washingtonu, který si se situací poradil. Kotouč ukryl do lapačky.

12:50
    Alexander Ovečkin nedokázal zkrotit neposedný kotouč, na druhé straně z protiútoku minul branku Patrice Bergerone.

14:16
    Krug zblokoval střelu Chimery, brankář Bostonu tak zasahovat ani nemusel, hráč před ním jej zastoupil na výbornou.

15:00
    První třetina se blíží do své závěrečné fáze.

15:20
    Komerční přestávka.

15:40
    Největší problém dělá hostům přechod do útočného pásma, nemohou se dostat přes neutrální zónu.

16:15
    Troy Brouwer nedokázal střelou z první překonat brankáře Bruins.

16:26
    Matt Niskanen, autor druhé branky Capitals, dostal další příležitost, tentokrát ještě s díky odmítl.

17:10
    Brett Connolly střelou zápěstím udělal před brankou domácích pořádný rozruch. Gólman na puk nedosáhl, obránci však kotouč dostali do bezpečných bod.

17:50
    Ovečkin a jeho druhá střela v dnešním utkání, byla povedená, což o to, ale s přesností příliš velká kamarádka nebyla.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty prvního dějství.

18:41
    Gregory Campbell minul branku domácího týmu, kotouč mu sjel z hole, a tak nemohl vystřelit podle představ.

19:00
    Zakázané uvolnění Bostonu, vhazování po levé ruce brankáře Raska.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vedou domácí o dvě branky, nejprve se prosadil Carlson, pak Niskanen. Střelecky jsou také hráči Washingtonu aktivnější – 16:10, a tak vedou zcela zaslouženě.

20:01

21:03
    Hra je přerušena, vhazování ve středním pásmu, v kruhu pro úvodní buly.

21:30
    První střelu na branku ve druhé třetině vyslali domácí hráči. Získali tak útočné pásmo.

21:42
    Andre Burakovsky nedokázal v dobré pozici trefit branku Bostonu.

22:22
    Torey Krug se dostal ke dvěma střelám, ani jednou však domácího brankáře nepřekonal, vždy jej Holtby vychytal.

22:50
    Brad Marchand v další šanci brankáře Caps nepřekonal. Boston začíná diktovat tempo hry, domácí ztrácí.

23:14
    Vyloučen Brett Connolly na dvě minuty za hákování.

23:34
    Rask kryje střelu od modré čáry, buly před jeho brankou.

24:29
    Alexander Ovečkin několika střelami minul branku, přesilovka se domácímu týmu nedaří.

25:14

25:55
    Loui Eriksson se dostal díky přihrávce od spoluhráče do brejku, který ovšem nedokázal zakončit přesnou střelou, brankář Rask ho vychytal.

26:42

27:00
    Poměr střel v této třetině je vyrovnaný 5:5.

27:38
    Reilly Smith se dostal do hodně dobré pozice, brankáře domácího celku však překonat nedokázal. Nechybělo mnoho a bylo sníženo.

28:40
    Postavení mimo hru. kterým se provinili domácí, znamená buly ve středním pásmu.

29:25
    Niskanenovu střelu od modré brankář Rask v pohodě viděl, a tak ji ukryl v lapačce.

30:00
    Milan Lucic se dostal do brejku. Braden Holtby jej parádně vychytal. Brankář drží domácí tým stále ve vedení o dvě branky, navíc si vysloužil ovace publika. Obrovská šance Bostonu zůstává tak nevyužita.

32:15
    Washington měl tlak v útočném pásmu, který nedokázal korunovat třetí vstřelenou brankou. Rask mnoho práce neměl.

33:00
    Utkání se hraje poměrně rychle, zbytečně se nepřerušuje.

33:30
    Střely na branku 24:17 pro domácí tým.

33:44
    Tvrdý hit Alexandera Ovečkina a Davida Krejčího vyzněl lépe pro českého hráče, který střet čekal.

34:27
    Torey Krug střelou zápěstím nedokázal překonat domácího brankáře, ten si připisuje další úspěšný zákrok.

35:30
    Zakázané uvolnění proti Bostonu se nyní píská, Rask musí být pozorný.Buly před jeho brankou. Domácí získávají puk.

35:46
    Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci domácích hokejistů.

36:10
    Mnoho času do konce druhé části hry nezbývá, Bruins stále prohrává o dvě branky.

36:48
    Holtby není dobře přečetl útočnou akci soupeře, nepřesunul se k druhé tyčce, pořádně utěsnil tu první, a tak celému náporu odolal.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:47
    Jevgenij Kuznětsov vymyslel parádní bekhendovou přihrávku, kterou využil MARCUS JOHANSSON ke střele do odkryté branky. Domácí vedou o tři branky. Asistence: Jevgenij Kuzněcov Troy Brouwer.
    Marcus JOHANSSON - 3:0

38:38
    Matt Bartkowski se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale ani jednou ze dvou střel nedokázal trefit branku.

39:00
    Poslední minuta.

39:40
    Domácí mají puk ha hokejkách daleko od vlastní branky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Jednu branku přinesla druhá třetina, vstřelil jí Johansson, a tak domácí vedou stále, nyní už o tři branky. Boston, na to, že hraje o play-off, není vůbec důrazný.

40:01

41:20
    Domácí čelí na úvod třetiny tlaku hostujícího celku. Holtby zatím však vážnější šanci řešit nemusel. Beci vše zvládají momentálně dobře.

41:31
    Chris Kelly střelou zápěstím od modré čáry nedokázal překonat gólmana Capitals.

42:38
    Hra přerušena, protože kotouč se odrazil do hlediště.

43:30
    26:23, tak vypadá počet střel na branky. Aktivnější jsou domácí, což se podepisuje i na skóre.

44:10
    John Carlson nedokázal branku trefit přesně z dobré pozice.

45:35
    Branden Holtby parádně vychytal dva střelce hostů Nejprve lapačkou Davida Pastrňáka, poté si na něj nepřišel Ryan Spooner.

46:29

47:15
    Bruins se nemohou dostat do nějakých větších šancí, body v boji o play-off potřebují, nicméně dnes to budou mít obtížné.

48:20
    Holtby jen zkontroloval kotouč letící okolo jeho branky do rohu kluziště. Zasahovat nemusel.

49:00
    Třetí třetina se pomalu blíží do své druhé poloviny, v této třetině jsou aktivnější Bostonští, ti vystřelili na branku třikrát, domácí jen jednou.

50:18
    Buly v obranném pásmu Washingtonu.

50:25
    Puk se dostal mezi hráči na domácí střídačce, hra je logicky přeuršena, buly v obranném pásmu Caps.

50:46
    David Krejčí sestřelil Marcuse Johanssona. Souboj se obešel bez porušení pravidel, a tak hra pokračuje.

51:50
    Čas rychle běží, hosté se ne a ne prosadit, nemají to dnes snadné, Washington hraje velmi zodpovědně, co se týká hry v obranném pásmu.

52:42
    Vyloučen hostující Torey Krug na dvě minuty za nedovolené bránění. Šance pro domácí celek.

53:03
    Alexander Ovečkin netrefil branku, jeho rána letěla výrazně mimo.

54:10
    Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci domácího týmu.

54:42

55:00
    Závěr třetí třetiny se blíží, domácí Washington kontroluje hru, vede o tři branky. Všechno nasvědčuje tomu, že vyhraje v základní hrací době.

55:33
    Jason Chimera se dostal k volnému kotouči, který nedokázal trefit přesně podle představ.

55:48
    Následuje komerční přestávka.

56:15
    Boston se dostává do útočného pásma, do šance se dostal David Pastrňák, který v zakončení minul branku.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

57:48
    Zdá se, že hostující tým nemá síly na to, aby se odhodlal k závěrečnému náporu. Domácí skvarda bruslí za dvěma body.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

58:55
    Zápas se v klidu dohrává, domácí kontrolují hru.

59:25
    Fanoušci slaví výhru v hledišti, hráči se k nim na ledě brzy připojí.

59:43
    Vyloučen hostující Brett Connoly na dvě minuty za držení.

59:48
    Hra přerušena, puk mezi střídačkami.

60:00

Washington vyhrává dnes zcela po zásluze, prosadili se Carlson, Niskanen a Johansson. Boston si mnoho gólových šancí nevytvořil, a tak Holtby vychytal čisté konto.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 5. Carlson (Bäckström, Johansson), 8. Niskanen (Bäckström, Brouwer), 38. Johansson (Kuzněcov, Brouwer)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Chleason – Ward, Kuzněcov, Ovečkin – Brouwer, Bäckström, Johansson – Chimera, Laich, Glencross – Galiev, Latta, Burakovsky
    Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Trotman, Chára, Seidenberg, Krug, McQuaid, Bartkowski – Eriksson, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Lucic – Connolly, Spooner, Kelly – Campbell, Smith, Söderberg

Rozhodca: O'Rourke, McCauley – MacPherson, McElman

Diváci: 18 506