Královské Vinohrady – Liberec 8:4 (kon.)
8:4 (2:2, 2:0, 4:2)
FBC Liberec
cz Nedeľa 05.04.2015, 18:00Play-down Livesport Superligy CZ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování čtvrtého utkání série Play Down, ve které dnes přivítá TJ X3M Sokol Královské Vinohrady na své půdě FBC Liberec. Začátek utkání je naplánován na 18:00, tak u toho buďte s námi.

Sérii začala na půdě Liberce. Domácí nepotvrdili roli favorita a dvakrát na své půdě padli. Vinohrady zvítězili v prvním utkání vysoko 8:4, když se o výsledku rozhodovalo až ve třetí třetině, kterou pražský celek vyhrál poměrem 5:2. Ve druhém utkání se dostali Vinohrady do vedení, které celé utkání udržovali a lehce navyšovali. Utkání skončilo nakonec výhrou Vinohrad 7:3. Série se stěhovala do Prahy. Důležité třetí utkání zvládli hráči Liberce. Ti dokázali porazit Vinohrady na jejich půdě 4:2 a snížili tak stav série na 1:2.
    V této sérii ještě nezvítězil domácí celek. Bude tomu tak i v dnešním utkání?

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Nigrin, Rossi, Mareš, Králík, Konečný, Raiter, Gregor, Bína, Svoboda, Raiter, Dolejš, Záň, Zezulka, Zbyněk Stuchlík, Ondřej Stuchlík, Houra, Beran, Renčín

FBC Liberec: Vaníček (Svoboda) – Klucho, Štěpánek, Valeš, Blažek, Tampier, Hůza, Marek, Láska, Studený, Böhm, Nesměrák, Bohuslav Ferdan, Prokop Ferdan, Hiadlovský, Krupička, Strobach, Vážný

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský.

00:01

00:16
    Domácí mají míček na své vlastní polovině a postupně se budou chtít dostat před branku Liberce.

00:53
    Rossiho přihrávku dokázal vystihnout Valeš, který ovšem neohrozil z následného protiútoku branku domácích.

02:01
    Matěj Raiter dobře zablokoval pokus Valeše.

02:34
    Na poslední chvíli dokázal zastavit velikou šanci Vážného domácí Dolejš.

03:35
    Strobach se hnal za míčkem, který směřoval na branku Vinohrad. U míčku byl nakonec dříve domácí gólman, který tak ukončil rodící se šanci Liberce.

04:40
    Kombinace Svobody s Dolejšem znamená útok v obraně Liberce po delší době.

05:10
    Střela Matěje Raitera mířila těsně nad branku.

05:30
    Strobach namířil svůj pokus k tyči, ovšem nakonec šel míček mimo branku.

05:51
    Velikou šancí nyní pohrdl domácí Gregor. Ten se zjevil sám před hostujícím brankářem, který výborně zasáhl proti domácímu hráči.

06:14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Domácí gólman nedával příliš pozor a míček letící z uctivé vzdálenosti zapadl přesně k tyči. Autorem branky je označen JIŘÍ STROBACH. Asistence: Martin Blažek.

06:32
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Domácí Vinohrady ovšem rychle vyrovnávají. Ve velkém brankovišti zůstal osamocen JAKUB ZÁŇ, který překonal svou střelou Vaníčka v brance Liberce. Asistence: Josef Mareš.

07:56
    Domácí jsou vstřelenou brankou posilněni. Vinohrady drží míček na svých hokejkách a Liberci ho příliš nepůjčují.

08:40
    Zatím sledujeme klidné utkání bez většího množství šancí na obou stranách.

09:04
    Rossi našel dlouhou přihrávkou v rohu Svobodu, ten našel volného LUKÁŠE GREGORA, který se trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Jan Svoboda.

10:04
    Z půlky to zkusil Štěpánek. Tentokrát se nenechal Mrkos překvapit a mezeru mezi nohama utěsnil včas.

10:39
    Další pokus Gregora byl zablokován a k Vaníčkovi vůbec neprošel.

11:46
    Domácí první formace dobře motala hlavy libereckým hráčům. Vaníček ovšem nemusel zasahovat.

12:52
    Domácí jsou stále aktivnější. Nyní však šance Vinohrad končí kvůli nepřesným přihrávkám.

13:52
    Před brankou našel Záň volného Mareše, který jeho střílenou přihrávku tečoval vedle branky.

14:55
    Vaníček byl nyní pod sprškou střel. Poslední pokus Rossiho vyrazil hostující brankář nad branku a celý tým si tak mohl oddychnout.

15:08
    Stuchlík našel křižnou přihrávkou Ondřeje, který vypálil na branku. Vaníček s obtížemi vyrazil míček mimo branku.

16:15
    Vaníček dlouhým vyhozením osvobodil hosty z tlaku domácích. Navíc si jeho vyhození vepředu zpracoval ZDENĚK VÁŽNÝ, který se tváří v tvář Mrkosovi nemýlil. Asistence: Vít Vaníček

17:21
    Svoboda to zkoušel bekhendem, ale jeho pokus byl tečován nad branku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:08
    Bína to zkusil bekhendem. Jeho pokus šel ovšem mimo tři tyče hostující branky.

20:00

Střely po první třetině: 8 – 16

Hosté se dostali do vedení v sedmé minutě zásluhou Strobacha. Vinohrady inkasovaná branka nezastavila a utkání během chvíle otočil Záň s Gregorem. Do konce třetiny ještě stihli hráči Liberce vyrovnat. Na 2:2 se výborně trefil Vážný, který tak uzavřel gólově první třetinu.

20:01

20:40
    Dolejšova rána neprošla na branku Liberce.

22:11
    Vaníček si poradil s pokusem Mareše, který pálil od mantinelu z první.

23:07
    Stuchlík musel zastoupit za obranu. Hostující Marek na něm ztroskotal.

24:04
    Houra vyslal prudkou ránu z půlky jen těsně vedle branky.

25:13
    Dolejš dobře zablokoval pokus hostujícího Marka.

25:40
    Stuchlík našel šikovně zadovkou JAKUBA RENČÍNA, který neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Zbyněk Stuchlík.

26:49
    Svoboda svou ránou přestřelil břevno hostující svatyně.

27:11
    Stuchlík našel opět Renčína, který vystřelil do protipohybu Vaníčka. Hostující gólman se štěstím míček vyrazil.

28:45
    Skrytý pokus Bohuslava Ferdana poskakoval nebezpečně v brankovišti Vinohrad. Mrkos si nebyl příliš jistý a pravděpodobně ani nevěděl, kde je míček.

29:13
    Vinohrady jsou nyní aktivnějším mužstvem a dobývají hostující tvrz.

29:32
    Skákavý míček z hole Bíny zkrotil Vaníček

30:09
    Je tu první vyloučení v dnešním utkání. Matěj Klucho je vyloučen na dvě minuty za nedovolené vrážení.

30:56
    Rossi trefil pouze boční síť liberecké klece.

31:35
    Vinohradům se přesilová hra příliš nedaří. Liberec se vcelku v pohodě brání.

32:09
    Domácímu Sokolu se nepodařila využít početní převaha. Klucho je zpět ve hře.

33:25
    Přesilovou hru domácí sice nevyužili, ale o něco málo později se přesně trefil JOSEF MAREŠ, který zvyšuje již na 4:2. Asistence: Jan Králík.

34:02
    Valeš šel sám na Mrkose. Domácí brankář utěsnil všechny mezery a nedovolil hostujícímu hráči skórovat.

34:50
    Nebezpečný pokus vyslal na branku Vinohrad Prokop Ferdan. Mrkos vyrazil míček loktem.

35:31
    Dolejš našel krásnou přihrávkou Svobodu, který operoval na brankovišti. Ten ovšem míček netrefil a tak skončila nadějná šance domácích.

37:26
    Domácí se snaží přidat další branku před koncem druhé třetiny.

38:20
    Liberecký Marek vyslal tvrdou ránu na Mrkose. Domácí brankář jeho pokus vyráží do rohu hřiště.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhou třetinu ovládli gólově domácí hráči. Nejprve dostal do vedení Vinohrady Renčín a poté zvyšoval na 4:2 Mareš. Hosté mají dvacet minut na to, aby si vybojovali alespoň prodloužení.

Střely ve druhé třetině: 10 – 11

Střely celkem: 18 – 27

40:01

40:39
    Hosté mají míček na svých hokejkách, ale nikam s ním nespěchají.

41:22
    Domácí se přesunuli na polovinu Liberce. Králík vybojoval faul pro své barvy.

42:01
    Vinohrady jsou v útoku, kde kombinují. Hostům čas ubíhá, což domácí dobře vědí, tak drží míček na svých čepelích.

43:48
    JOSEF MAREŠ zvyšuje šance domácího týmu na úspěch v dnešním utkání, když se podruhé v dnešním utkání dokázal prosadit. Asistence: Matěj Raiter.

44:07
    Gregor našel osamoceného JANA SVOBODU na brankovišti. Domácí hráč vyčkal se zakončením a následně pohodlně zakončil do branky. Asistence: Lukáš Gregor.

44:07
    Oddechový čas pro TJ X3M Sokol Královské Vinohrady.

46:22
    Tak to už je pro hosty velmi kruté. Domácí si momentálně dělají co chtějí. V pořadí již sedmou branku vstřelil MILAN BÍNA. Asistence: Stanislav Zezulka.

46:22
    Hosté střídají brankáře. Vaníčkovo místo zaujme Lukáš Strýček.

48:10
    Ondřej Stuchlík zklidnil hru a podržel míček na své hokejce.

49:13
    Hosté jsou s výsledkem nespokojeni. Frustrace je znát. Liberečtí často osekávají a pošťuchují místo toho, aby se soustředili na hru.

50:14
    Gregor hledal svou přihrávkou Dolejše. Ten byl ovšem dobře pokrytý a k zakončení se nemohl dostat.

50:45
    Výborný zákrok vytasil Strýček proti Bínovi, který byl hostujícímu brankáři tváří v tvář.

52:07
    Prokop Ferdan svou táhlou střelu namířil pouze mimo hrací plochu.

52:23
    Liberec si vyzkouší hru v početní převaze. Na dvě minuty je vyloučen domácí Martin Rossi za hru vysokou holí.

53:15
    Blažek byl dlouho nikým neatakován a tak vypálil na branku. Hostujícímu hráči střela příliš nesedla a skončila vysoko nad brankou.

54:08
    Markovi se málem podařilo nachytat Mrkose. Na poslední chvíli ovšem domácí brankář zasáhl a míčku nedovolil projít do branky.

54:37
    Bude se vylučovat. Na domácí straně je vyloučen na dvě minuty za hrubost Jakub Renčín. Na straně Liberce je za stejný přestupek vykázán Marek Štěpánek.

54:54
    Mrkos nepříliš přesvědčivě vyhodil míček, který se dostal k JIŘÍMU STROBACHOVI, který se trefil následně přesně mezi nohy domácího brankáře. Bez asistence.

55:36
    Míček mají domácí u své vlastní branky a nikam s ním nespěchají. Také nemají kam.

56:27
    Liberec sáhl ke hře bez gólmana, což se hostujícím vymstilo. Osmou branku domácích dává do prázdné branky JAN SVOBODA. Bez asistence.

57:35
    Hosté rychle snižují na rozdíl čtyř branek. Stuchlíkovi se nepovedla přihrávka, čehož využil JAN KRUPIČKA. Bez asistence.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:06
    Hosté hrají opět se šesti hráči v poli.

58:39
    David Tampier zhasl i ty nejmenší šance Liberce na zdramatizování utkání. Hostující hráč je totiž vyloučen na dvě minuty za špatné střídání.

58:39

59:15
    Liberec je zatlačen hluboko na své polovině a hosté se těžko brání.

60:00

Je dobojováno ve třetí části domácí Vinohrady skóre ještě navýšili a zaslouženě dnes zvítězili vysoko 8:4. Královské Vinohrady se tak ujaly vedení v sérii 3:1 na zápasy.

Počet střel ve třetí třetině: 6 – 13

Počet střel celkem: 24 – 40 (20:02:25)

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 7. Záň (Mareš), 10. Gregor (Svoboda), 26. Renčín (Stuchlík), 34. Mareš (Králík), 44. Mareš (Matěj Raiter), 45. Svoboda (Gregor), 47. Bína (Zezulka), 57. Svoboda – 7. Strobach (Blažek), 17. Vážný (Vaníček), 55. Strobach, 58. Krupička

TJ Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Nigrin, Rossi, Mareš, Králík, Konečný, Matěj Raiter, Gregor, Bína, Svoboda, Štěpán Raiter, Dolejš, Záň, Zezulka, Zbyněk Stuchlík, Ondřej Stuchlík, Houra, Beran, Renčín
    FBC Liberec: Vaníček (Strýček) – Klucho, Štěpánek, Valeš, Blažek, Tampier, Hůza, Marek, Láska, Studený, Böhm, Nesměrák, Bohuslav Ferdan, Prokop Ferdan, Hiadlovský, Krupička, Strobach, Vážný

Rozhodca: Martin Valenta a Michal Žďárský