Vítkovice – Tatran 4:5 (0:1 po s.n.) | Bulldogs – Mladá Boleslav 5:6 (1:2 po s.n.)
po s.n. (0:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:5 (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
cz Nedeľa 05.04.2015, 12:05 • SH Sareza Ostrava • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:05.

Krásné dopoledne všem čtenářům! Dnes máme na programu druhý domácí zápas týmu 1. SC Vítkovice Oxdog a Tatran Omlux Střešovice. Tento zápas, který začíná pět minut po pravém poledni, je důležitý především pro Vítkovice. Naznačí totiž, jak se série bude dál vyvíjet.

Svůj včerejší výkon domácí nezvládli zcela ideálně, když po první třetině prohrávali hned 4:0. Mladíček Bräuer pak ve druhé části upravil skóre, o výsledku zápasu se rozhodovalo v poslední části. Zlepšený výkon Vítkovic dohnal Tatran před svatyni Rebra, ze které nasazený brankář musel dvakrát vytahovat míček. Stav zápasu byl před koncem utkání 5:4 z pohledu Tatranu. A i když hosté z Prahy dvě a půl minuty před koncem faulovali, domácí nedokázali využít přesilovky a prohráli.

Hráči, kteří se ve včerejším zápase zapsali do statistik:

Lukáš Hájek (1. SC Vítkovice Oxdog) 2 (2 + 0)

Petr Heřmanský (Tatran Omlux Střešovice) 2 (2 + 0)

Martin Richter (Tatran Omlux Střešovice) 2 (1 + 1)

Milan Fridrich (Tatran Omlux Střešovice) 2 (1 + 1)

Jan Šebesta (1. SC Vítkovice Oxdog) 2 (0 + 2)

Lukáš Řezanina (1. SC Vítkovice Oxdog) 1 (1 + 0)

Marek Bräuer (1. SC Vítkovice Oxdog) 1 (1 + 0)

Marek Vávra (Tatran Omlux Střešovice) 1 (1 + 0)

Adam Delong (1. SC Vítkovice Oxdog) 1 (0 + 1)

Jan Natov (Tatran Omlux Střešovice) 1 (0 + 1)

Jiří Kolísko (Tatran Omlux Střešovice) 1 (0 + 1)

Lukáš Souček (1. SC Vítkovice Oxdog) 1 (0 + 1)

00:01

00:06
    Fridrich s míčkem běží na Součka.

00:21
    Domácí Heczko se ujal míčku a pokusil se o protiútok, ten nebyl úspěšný.

00:30
    Richter rozehrál od své brány, Žydel pálil z půlky hřiště.

02:37
    Heřmanský s míčkem vyčkává u své brány, na pomoc mu přispěchal Richter.

03:27
    Kolísko na Richtera, ten posílá z půlky hřiště dopředu k Součkovi.

03:42
    Žydel spěchá podél mantinelu dopředu, Matúš musel zaskakovat místo Součka.

04:14
    Hubálek nezvládl souboj u mantinelu, po přerušení hry spěchá střídat.

04:50
    Beneš poslal na Fridricha, ten posílá Vávrovi.

05:13
    Pešat pálil od levého mantinelu, střelu mu ale nesedla a přestřeluje.

05:28
    Šebesta se snaží napadat rozehrávku soupeře, ten začíná od Rebra.

06:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hra na jeden dotek se přenesla až k Heczkovi, který nabil JANU ŠEBESTOVI, který z před velkého brankoviště propálil Rebra. Asistence: Filip Heczko.

07:42
    Delong se pokoušel o další útok, na polovině Tatranu o míček přišel. Tatran spěchá k Součkovi.

08:30
    Řezanina chtěl posunout míček na Šebestu u zadního mantinelu, střela byla velmi prudká.

08:57
    Žydel se dostal do úniku, finta na bekhend mu nevyšla, Rebro jeho úmysl přečetl.

10:10
    Veltšmíd dostal v obraně míček, naběhl si, míček posílá zpět do obrany.

10:40
    Beneš je s míčkem za bránou, Delong se snaží napadat.

11:14
    Delong stále aktivní, jeho snaha mu zatím nevyšla.

11:36
    Bräuer neustál nátlak dvou pražských hráčů, o míček u Součka přichází.

12:20
    Vítkovice byly u Rebra, z protiútoku Natov mohl vyrovnat! Souček vyrazil loktem.

13:20
    Ullmann ze středu hřiště posílá míček do obrany a rychle střídá.

13:32
    Heczko byl faulován, Vítkovice budou rozehrávat na polovině Tatranu.

14:31
    Tak to je senzace! Vítkovice jdou do dvougólového vedení! Řezanina posunul na ROBINA ŽYDELA na středu hřiště, který míček poslal tahem na bránu. Stínící hráči před Rebrem uskočili právě včas, aby míček zapadl do brány. Asistence: Lukáš Řezanina.

15:38
    Matúš z úniku netrefuje bránu!

16:00
    Fridrich zkouší něco udělat se stavem zápasu, obrana domácího týmu ho ale k ničemu nepouští.

16:50
    Bräuer udržel míček v rohu u Rebra, jeho týmu je přisouzena rozehrávka.

17:43
    Tatran právě vstřelil branku!
    Vítkovice si nepohlídaly standardku Tatranu, a tak se JAN ŘEHOŘ raduje z gólu na 1:2 z pohledu jeho týmu. Bez asistence.

18:15
    Fridrich nadvakrát zkoušel dostat míček do brány, pozorný Souček jeho pokusy vychytal.

18:40
    Hubálek rozehrál do obrany Heczkovi, Mayer s Natovem číhají před Heczkem.

19:30
    Kolísko se dostal k dorážce, střela na bekhend mu nevyšla dle představ, na druhou stranu spěchá s míčkem Delong.

20:00

První třetina nám nabídla velmi atraktivní florbal. V sedmé minutě míček dopravil do brány Šebesta, o osm minut později se ozval Žydel. Dvě minuty před koncem snížil Řehoř. Hra je velmi vyrovnaná, hned několikrát se oba týmy dostaly do brejku, ale ani jedné straně zatím tato disciplína nejde.

20:01

20:05
    Tatran ihned po buly útočí.

20:27
    Hubálek sebral volný míček na polovině Tatranu, jeho tým přesto začíná útok z obrany.

21:11
    Změnou v kádru Vítkovic je fakt, že Veltšmíd přešel z útoku na pozici obránce, přesto se to na jeho florbalových výkonech negativně nepodepisuje.

21:40
    Delong pomáhá obraně, Vítkovice rozjely kolotoč na své polovině.

22:27
    Řezanina s Hájkem si posílali míček sem a tam před Rebrem, v okamžiku kdy Hájek mohl pálit do prázdné brány, nedokázal míček zpracovat včas.

23:56
    Dlouhý pas na Matejčíka opustil hřiště, Tatran rozehraje.

24:05
    Rozehrávka na polovině Tatranu v podání Ullmanna prošla až na JAKUBA GRUBERA, který únikem podél levého mantinelu skóruje na 2:2. Asistence: Filip Ullmann.

24:26
    Souček měl co dělat, aby vychytal všechny pokusy soupeře.

24:42
    Hájek doběhl skákavý míček, který se mu podařilo odpálit na druhou stranu do velkého brankoviště na JANA ŠEBESTU, který posílá svůj tým opět do vedení! Asistence: Lukáš Hájek.

26:02
    Dlouhý pas Řehoře k bráně Vítkovic, Bräuer se dostal k volnému míčku na polovině Tatranu, ale Rebro míček vytěsnil.

27:30
    Hájkovi nevyšla střela po mantinelu, míček poslal mimo hřiště.

28:40
    Natov zkoušel nahodit na Mayera, toho si pohlídal jeden z obránců.

29:30
    U míčku jsou opět Vítkovice. Tatran se sice dokáže k míčku taktéž dostat, ale pozorná obrana domácích jim nedovoluje velké akce.

30:07
    Tatran poslal míček do brány, ale rozhodčí dávno před tím pískali faul Tatranu.

30:32
    Veltšmíd lišácky poslal míček za sebe na Matejčíka, který z první pálil na bránu Rebra. Brankář Tatranu byl pozorný a včas na místě.

31:19
    Tatan má šanci dát gól, bude rozehrávat na polovině soupeře.

31:25
    Vítkovice nátlak ustály, Tatran střídá.

31:46
    Pešat nedokázal míček usměrnit do prázdní brány!

32:07
    Robin Žydel (VIT) si musí odsedět dvě minuty za hru na zemi.

32:11
    Hosté měli standardku před Součkem, Matejčík zamezil průniku míčku k Součkovi.

33:09
    Deutsch šel při střele až do kolen, střela letí mimo bránu.

33:40
    Necelá půlminuta zbývá z trestu Žydela, domácí se prozatím dobře brání.

34:07

34:15
    Domácí jsou u míčku, Gruber zastává funkci hrotového útočníka.

35:58
    Rebro v nesnázích, domácí ke svému neprospěchu nedokázali míček trefit.

36:24
    Na druhé straně musel zasahovat Souček, ale i Tatran si vybral slabší chvilku.

36:40
    Na hřišti se podruhé objevuje i Jousi, který nastupuje ve formaci s Matejčíkem a Veltšmídem.

37:37
    Hubálkův projektil lízl levou tyč Rebrovy brány, oba týmy střídají.

38:25
    Poprvé se v play off do hry dostává i další vítkovická posila – Ladislav Gál.

38:53
    Fridrich se objevil u Součka, domácí se o něj postarali.

39:04
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny, domácí se derou k Rebrovi.

39:58
    Souček ještě chytá míček, tím ale druhá třetina končí.

40:00

Druhá perioda skončila svorně 1:1, ani jeden tým tentokrát neměl ani chvíli navrch.

40:01

40:14
    Hubálek je u míčku.

40:35
    Řezanina si naběhl do obrany pro míček, Hubálek mu jej poslušně odevzdává.

41:40
    Rebro vytasil dva důležité zákroky pro svůj tým! Prvně se musel rychle přesunout k pravé tyči, pár sekund na to už pálil Heczko z druhé strany, a tak Rebro skákal zpět k levé tyči a míček chytá!

42:18
    Vítkovice se pohybují na polovině hřiště, Tatran se snaží napadat.

43:41
    Domácí se stahují před Součka, hosté budou rozehávat na polovině Vítkovic.

44:29
    K míčku se dostává Veltšmíd, Vítkovice se formují k dalšímu útoku.

45:29
    Řehoř zpomalil na polovině Vítkovic vinou překážení svého spoluhráče. Toho využil ADAM DELONG, který samostatně unikl před Rebra a střelou ke vzdálenější tyči dává svůj první gól v play off! Bez asistence.

48:19
    Řezanina ve střetu s Heřmanským posílá pražského útočníka k zemi.

48:59
    Ostravanům nevyšla akce zcela dle jejich představ, nepomohl ani Heczko, který přispěchal na pomoc bekhendovou střelou.

49:20
    Tatran zkouší taktizovat před Součkem, vinou vlastních chyb v přihrávkách se musí stáhnout před Rebra.

51:40
    Hubálek faulován, Brus rozehrává od své brány.

52:22
    Další nahození Richtera od Rebrovy brány, domácí ale pečlivě brání, a tak hosté nemohou ani střílet na Součka.

53:10
    Pešat opět v úniku, při pressu dvou střešovických hráčů padá k zemi.

54:10
    Teď rozhodčí Tatranu odpustili faul na Žydela, Vítkovice budou mít rozehrávku.

54:50
    Rozhodčí usměrnili rozjetého Jousiho, který hraje tvrdě do těla.

55:30
    Delong sice dnes dal gól, málem ale přidal další – tentokrát měl Souček co dělat, aby chytil skopnutý Delongův míček.

56:12
    Oddechový čas pro hosty.

56:22
    Tatran v šesti!

56:24
    Tatran upravil taktiku, z čehož hned dochází k nové zápletce v podobě snížení. Natov rozehrál standardku, předal míček MARTINU RICHTEROVI, který dává gól. Asistence: Jan Natov.

57:11
    Delong si nerozuměl se Součkem, čehož využil MILAN FRIDRICH a vyrovnává! Asistence: Marek Beneš.

58:27
    Vítkovice se snaží o navýšení, Rebro s obránci jsou pozorní.

59:02
    Beneš zkoušel překonat Součka, ten jej chytil dřív, než k němu obránce Tatranu doběhl.