Mainz – Wolfsburg 1:1 (kon.) | Bayern – Mönchengladbach 0:2 (kon.)
1. FSV Mainz 05
1:1 (1:0)
VfL Wolfsburg
Nedeľa 22.03.2015, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Nemecká Bundesliga

Zápas v Mainzi sa skončil. Priniesol nám dva góly, po jednom na oboch stranách. V druhom polčase vyrovnával Gustavo, ale viac už hostia nevymysleli. Domáci boli lepším tímom, mali niekoľko dobrých príležitostí na výhru, ale nakoniec sa musia uspokojiť s bodom za remízu. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:22:09)

90+3

90+2
    Už prebieha druhá minúta nadstaveného času. Malli sa dostal do 16ky Wolfsubru a snažil sa vystreliť, ale obrancovia hostí sa mu obetavo hodili do strely.

90+1
    V záverečných minútach sa dopredu snažia dostať aj hráči Wolfsburgu, ale dnes nemajú svoj deň. Všetko sa deje v strede ihriska, príliš ďaleko od domácej brány.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Hostia budú po faule zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

89
    Hráči Mainzu obliehajú 16ku hostí, ale zatiaľ je to bez vážnejšieho ohrozenia brány.

88
    Zápas sa pomaly končí. Domáci by radi strhli vedenie na svoju stranu, ale obrana Wolfsburgu je proti.

87
    Hostia sa po dlhých minútach dostali k lopte, ale to im nevydržalo príliš dlho a do útoku už idú domáci.

86
    Domáci znova a znova smerujú do útoku, a tentokrát si vypracovali sľubnú šancu. Do 16ky Wolfsburgu smerovala dobrá lopta, a Okazakimu chýbali centimetre aby ju zasiahol hlavou, a vsietil druhý gól.

85
    Koo sa dostával do šance, ale tesne pred 16kou bol odzbrojený a do zakončenia sa už nedostal.

84
    Z priameho kopu sa žiadna šanca nezrodila. Domáci však majú loptu stále pod kontrolou, a v závere zápasu diktujú tempo.

83
    Arnold vidí žltú kartu za faul na hráča Mainzu. Nasleduje priamy kop domáceho tímu.

83
    Posledná minúta priniesla len množstvo outových vhadzovaní. Hostia sa zatiaľ poctivo bránia.

82
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska dochádza De Blasis a nahradí ho Jara.

81
    Rýchly protiútok hostí. De Bruyne skvele vysunul Schürrleho, ale brankár Karius bol rýchlejší a loptu odkopol.

81
    Domáci zatlačili Wolfsburg, a Perišić loptu posiela na rohový kop.

80
    Do konca zápasu ostáva cca 10 minút. Hostia sa zlepšili, a predvádzajú lepší futbal ako v prvom polčase, ale druhý gól zatiaľ nepridali.

79
    Hostia stále s loptou na kopačkách, ale príliš ďaleko od domácej brány.

78
    Tréner Wolfsburgu zrejme usúdil, že bude lepšie stiahnuť Gustava pred tým, než by dostal druhú žltú kartu, pretože iný dôvod na jeho striedanie tu rozhodne nebol. Loptu majú hráči Wolfsburgu, a pokúšajú sa dostať pred 16ku Mainzu.

77
    Tretie striedanie hostí. Z ihriska odchádza Gustavo, a nahradí ho Knoche.

77
    Gustavo teraz predviedol skvelý obranný zákrok na hranici 16ky, a štadiónom sa ozýva hlasný piskot fanúšikov. Domáci teraz zatlačili hráčov Wolfsburgu.

76
    Domáci v 16ke Wolfsburgu nič nevymysleli, a dopredu pôjdu hostia.

75
    Gustavo fauloval Geisa, a domáci si pýtajú druhú žltú kartu pre hráča Wolfsburgu. Tá ale neprichádza a bude z toho ,,iba,, priamy kop pre domáci tím.

74
    Vieirinha hlavou zblokoval strelu Malliho, a len ťažko sa dvíha z trávnika. Nasleduje rohový kop pre Mainz.

73
    Strelecký pokus aj na opačnej strane, ale lopta od hráča Mainzu letela vysoko nad bránu Wolfsburgu.

72
    Bendtner poslal loptu pred 16kou Mainzu, kde si ju prebral De Bruyne a ten strelou k ľavej žrdi vystrašil domáceho gólmana. Pekný pokus Wolfsburgu.

71
    Do konca zápasu ostáva ešte 20 minút, a stav 1-1 by zrejme viac vyhovoval domácim. Hostia sa však do útoku tiež príliš nehrnú.

70
    Z rohového kopu sa zrodila šanca Mainzu, ale brankár Benaglio všetko vyriešil. Hra sa už presunula na opačnú stranu ihriska.

69
    Brosinski sa hral s loptou pri rohovej zástavke hostí, a bude z toho rohový kop pre Mainz.

68
    V posledných minútach sa hrá najmä v strede ihriska, a oba tímy sú zrejme spokojné s remízou.

67
    Hlavný rozhodca prišiel k trénerovi Wolfsburgu, ktorý má zrejme nejaký problém, a nevyzerá práve šťastne. Ťažko povedať, čo ho rozčúlilo, pretože nič mimoriadne sa na ihrisku v posledných minútach nestalo.

66
    Prichádza prvá žltá karta v dnešnom zápase. Vidí ju Gustavo po faule na Brosinskeho.

65
    Hostia vymysleli peknú akciu, ale tá sa končí ofsajdom, v ktorom bol Bendtner.

64
    Hlavný rozhodca Stark videl v 16ke Wolfsburgu útočný faul, a tak ani z rohového kopu gól nepadne.

63
    Domáci zahrávali priamy kop po faule v strede ihriska, a aj keď sa zo štandardky nezrodila žiadna šanca, domáci budú zahrávať ešte rohový kop.

62
    Wolfsburg nečakane zaútočil, a po strele do žrde prišiel aj gól po rohovom kope.
    Luiz GUSTAVO - 1:1

61
    VfL Wolfsburg dal gól! Hostia zahrávali rohový kop, a LUIZ GUSTAVO sa predsa len teší z gólu. Z tesnej blízkosti prekonáva Kariusa v domácej bráne, a domáci prichádzajú o vedenie.

61
    Obrovská šanca Wolfsburgu! Gustavo vyskúšal strelu z 20 metrov, a trafil pracú žrď domácej brány.

60
    Do útoku zamierili domáci, a Park vybojoval rohový kop.

59
    Priamy kop zahrával De Bruyne, ale trafil iba múr hráčov Mainzu. Brankár Karius si na druhý polčas zobral aj šiltovku, ale tento strelecký pokus ho neohrozil.

58
    Schürrle skvele potiahol loptu až k 16ke Mainzu, a tam si vypýtal faul. Bude z toho nebezpečný priamy kop pre hostí.

57
    De Blasis fauloval na polovici Wolfsburgu, a loptu majú hostia. Zatiaľ je to zápas bez kariet, i keď niektoré zákroky by si žltú kartu zaslúžili.

56
    Schürrle sa dostával do dobrej príležitosti, ale v 16ke Mainzu mu lopta ušla príliš ďaleko a Karius nemal žiadne problémy.

55
    Hráči Wolfsburgu nevedia preniknúť za obranu Mainzu. Novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

54
    Hostia po niekoľkých súbojov získali loptu, ale zatiaľ sú len v strede ihriska a domáci ich už tam výborne napádajú.

53
    Do útoku sa pustili aj domáci, ale ani oni zatiaľ nič nevymysleli. Hra sa točí medzi 16kami oboch tímov, a brankári nemajú v druhom polčase žiadnu prácu.

52
    Vieirinha centroval do pokutového územia Mainzu, ale tam nebol žiadny hráč Wolfsburgu.

51
    Hra sa presunula do stredu ihriska. Hostia sa snažia dostať bližšie k domácej bráne, ale dnes im to vôbec nejde.

50
    Hra sa už presunula na opačnú stranu ihriska. Hráči Wolfsburgu však pokračujú vo výkone z prvého polčasu, a do šancí sa vôbec nedostávajú.

49
    Domáci sa dostali pred pokutové územie Wolfsburgu, ale tam loptu stratili a hostia budú zahrávať outové vhadzovanie.

48
    Loptu už získali hostia, ale už v strede ihriska ich dobre napádajú hráči Mainzu.

47
    V úvode druhého polčasu sú pri lopte domáci, ktorí vyhrávajú po prvom polčase 1-0.

46
    Druhé striedanie hostí, Z ihriska odchádza Guilavogui a nahradí ho Vieirinha.

46
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Jung a nahradí ho Perišić.

46

Prvý polčas v Mainzi sa skončil. Domáci ho vyhrali 1-0 zásluhou gólu z 8 minúty, ktorý zaznamenal Bungert. Mainz mal niekoľko ďalších príležitostí, za zmienku stojí priamy kop Geisa, ktorý trafil bránkovú konštrukciu, alebo gól Okazakiho, ktorý nebol uznaný kvôli ofsajdu. Hostia nemali prakticky žiadnu väčšiu šancu, a dnes nepredvádzajú futbal, ktorý ich dostal na druhú pozíciu v nemeckej najvyššej súťaži. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45
    Loptu získali hráči Mainzu, a ešte sa pokúšajú prekonať brankára Wolfsburgu.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hráči Wolfsburgu, ktorí by radi vyrovnali v posledných sekundách. Lopta je však v strede ihriska, a zdá sa, že domáci si tesné vedenie ustrážia.

44
    Jeden z posledných domácich útokov v prvom polčase. Lopta je však ďaleko od brány.

43
    Prvý polčas sa pomaly končí. Z rohového kopu nič nebolo, pretože hlavný rozhodca videl v 16ke Mainzu faul, a tak bude brankár Karius zahrávať priamy kop.

42
    Do útoku už zamierili hostia, a budú zahrávať rohový kop.

41
    Domáci takmer pridali druhý gól. De Blasis strieľal z 14 metrov na bránu, strela mu nevyšla a trafil spoluhráča Okazakiho od ktorého sa lopta odrazila do brány, ale gól neplatí, pretože Okazaki stál v ofsajde.

40
    Domáci sa dostávali do útoku po veľmi pekných prihrávkach a hostia nevedeli kam skôr skočiť, ale tesne pred 16kou situáciu zvládli a domácich nepustili do zakončenia.

39
    Guilavogui si v útoku nerozumel so spoluhráčmi, a lopta končí za čiarou. Bude z toho odkop od domácej brány.

38
    Z rohového kopu si domáci nevypracovali žiadnu šancu a hra sa presunula do stredu ihriska.

37
    Hráči Mainzu sa dostali do veľkej šance ale De Blasis napálil z veľkého uhla len hráča Wolfsburgu. Nasleduje rohový kop Mainzu.

36
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 10 minút. Domáci sú pred 16kou Wolfsburgu, ale ich akcie stroskotávajú na nepresnostiach.

35
    Priamy kop rozohral tradične Geis, ale bola to ľahká práca pre brankára Wolfsburgu.

35
    Bendtner fauloval Geisa a bude z toho priamy kop pre Mainz v strede ihriska.

34
    Hostia sa už do žiadnej príležitosti nedostali a dopredu zamierili domáci.

33
    De Bruyne skúsil priamu strelu na bránu, ale Karius loptu vyrazil mimo 16ku.

32
    Brosinski fauloval Schafera a bude z toho priamy kop pre hostí z 18 metrov.

32
    Domáci sa dostali pred pokutové územia Wolfsburgu, ale centrované lopty neprinášajú úspech. Obrancovia hostí sú vždy o niečo rýchlejší ako útočníci Mainzu.

31
    Gustavo bol faulovaný v strede ihriska a bude z toho priamy kop pre Wolfsburg.

30
    Priamy kop rozohral znova Geis a Benagliovi teraz pomohla bránková konštrukcia. Lopta trafila presne spoj žrde a brvna. Tak už mohli domáci vyhrávať o dva góly.

29
    Naldo fauloval Malliho a bude z toho priamy kop pre Mainz z cca 22 metrov.

28
    Schürrle sa dostal do pokutového územia Mainzu, ale potom nepresne prihral a hostia loptu stratili.

28
    Po dlhšej dobe útok Mainzu, ale Okazaki išiel do 16ky hostí sám, a proti obrane Wolfsburgu si nevedel poradiť.

27
    Faul Mainzu v strede ihriska a lopta pre Wolfsburg.

26
    Domáci sa pri rozohrávke dopúšťajú mnohých nepresností a ľahko strácajú loptu. Wolfsburg to však nedokáže využiť, a nikdy sa nedostane ďalej ako 30 metrov od domácej brány.

25
    Hostia sa už dostali bližšie k domácej 16ke, ale zatiaľ bez streleckého pokusu.

24
    Pokus o vysunutie De Bruyneho, ale ani táto lopta nemala šancu na úspech a končí za čiarou.

23
    Hostia po niekoľkých súbojoch v strede ihriska získali loptu a postupne sa presúvajú na polovicu Mainzu.

22
    Po strelenom góle sa hra presunula do stredu ihriska. Domáci sú síce aktívni, ale ani oni si nedokážu vytvoriť väčšie príležitosti. Hostia zatiaľ nepredviedli ani náznak pokusu o vyrovnanie.

21
    Bell a Bendtner v súboji pri rohovej zástavke Mainzu. Úspešnejší boli domáci, a môžu ísť do útoku.

20
    Máme za sebou prvých 20 minút dnešného zápasu. Videli sme jeden gól na domácej strane a niekoľko dobrých príležitostí Mainzu. Wolfsburg sa presadzuje len veľmi ťažko, a zatiaľ nepredvádza dobrý futbal.

19
    Hráči Wolfsburgu skúsili peknú akciu, ale Schürrle strieľal veľmi nepresne. Bude z toho len odkop od domácej brány.

18
    Karius v domácej bráne je zatiaľ bez práce. Hráči Wolfsburgu si nevedia vytvoriť žiadne príležitosti. Naopak domáci sú veľmi aktívni, a ľahko sa dostávajú pred bránu.

17
    Hostia zakladajú novú akciu na vlastnej polovici, hráči Mainzu vysoko napádajú, ale zatiaľ nezískali žiadnu cennú loptu.

16
    Hostia sa na chvíľu usadili na útočnej polovici, ale žiadnu šancu si nevypracovali. Domáci sa po získaní lopty okamžite pustili dopredu ale Brosinski napálil loptu vysoko nad bránu.

15
    Rozohrával znova Geis, ale tentokrát len napálil do múru hráčov. Domáci však ostávajú pred 16kou Wolfsburgu.

14
    Okazaki sa ocitol na trávniku po faule Kloseho, a domáci budú zahrávať priamy kop z 20 metrov.

13
    Hra sa trochu upokojila. Domáci sú spokojní, že dali úvodný gól, a hostia sa zatiaľ nedokážu presadiť v útoku a prevažne bojujú o loptu v strede ihriska.

12
    Domáci štadión je dnes zaplnený takmer do posledného miesta. V Mainzi je krásne slnečné počasie, a navyše súper z druhej pozície v bundesligovej tabuľke.

11
    Z rohového kopu si hostia nevypracovali žiadnu šancu, a dopredu už idú hráči Mainzu.

10
    Lopta je už na druhej strane ihriska. Do útoku zamierili aj hostia, a budú zahrávať rohový kop.

9
    Domáci zahrávali ďalší priamy kop v strede ihriska, a znova z toho bolo ohrozenie brány Wolfsburgu. Tentokrát mieril De Blasis hlavou tesne nad brvno.
    Niko BUNGERT - 1:0

8
    Mainz dal gól! Domáci sa po niekoľkých príležitostiach dočkali gólu. Po rohovom kope vyskočil v 16ke Wolfsburgu najvyššie NIKO BUNGERT, ktorý hlavou dáva prvý gól dnešného zápasu.

7
    Geis zvolil mimoriadne tvrdú strelu a Klose hlavou odvracia na rohový kop.

6
    Zaujímavá situácia v 16ke Wolfsburgu. Obranca prihral brankárovi ktorý chytil loptu do rúk, a je z toho priamy kop z cca 11 metrov pre Mainz.

6
    Geis našiel v 16ke De Blasisa, ale brankár Wolfsburgu nemal veľa práce.

5
    Rýchla akcia Mainzu prináša aspoň rohový kop.

4
    Po faule v strede ihriska zahrávali domáci priamy kop, ale z tejto štandardky sa žiadna šanca nezrodila.

3
    Loptu už vybojovali domáci, a bola z toho rýchla akcia, na konci ktorej spadol v 16ke hostí Okazaki, ale penalta sa nepíska.

2
    Pri lopte sú stále hráči Wolfsburgu, ale lopta je prevažne v strede ihriska.

1
    Zápas v Mainzi sa začal. Domáci dnes nastúpili v klasických červených dresoch, a hostia z Wolfsburgu vo fialových. V úvode sú pri lopte hostia.

1

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg.

1. FSV Mainz 05: L.Karius- S.Bell, D.Brosinski, J.Park, N.Bungert, J.Geis, Y.Malli, J.Koo, J.Baumgartlinger, P.De Blasis, S.Okazaki

Náhradníci: S.Kapino, G.Jara, N.Noveski, P.Bengtsson, J.Díaz, E.Soto, S.Allagui

VfL Wolfsburg: D.Benaglio, M.Schafer, T.Klose, S.Jung, Naldo, K.De Bruyne, L.Gustavo, J.Guilavogui, M.Arnold, N.Bendtner, A.Schürrle

Náhradníci: M.Grun, R.Knoche, R.Rodríguez, D.Caligiuri, Vieirinha, I.Perišić, B.Dost

Rozhodca: Wolfgang Stark- M.Pickel, M.Petersen.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg.

Mainzu sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre. Po 25 zápasoch im v tabuľke nemeckej najvyššej súťaže patrí 11. miesto so ziskom 29 bodov. Na svojom konte majú šesť víťazstiev a až jedenásť remíz, čo je najviac z pomedzi všetkých tímov. V dnešnom zápase bude s istotou chýbať J. Hofmann, ktorý sa zranil v poslednom súboji s Augsburgom. V posledných piatich zápasoch predviedli hráči Mainzu kolísavé výkony, a zaznamenali dve výhry, dve prehry a jednu remízu. V poslednom zápase zdolali Augsburg 2-0.

Do Mainzu dnes pricestuje Wolfsburg, ktorý v tejto sezóne predvádza skvelé výkony. V tabuľke nemeckej Bundesligy mu patrí druhé miesto za vedúcim Bayernom Mníchov. Na špici tabuľky je situácia dosť zaujímavá, pretože rozdiely medzi prvými tromi mužstvami sú obrovské. Prvý Bayern má 64 bodov, druhý Wolfsburg má 53 bodov, a tretia Borussia Monchengladbach má na svojom konte 44 bodov. Zdá sa, že ak sa nič výnimočné nestane, momentálna situácia sa už do konca sezóny nezmení. Wolfsburgu sa darí aj v Európskej lige. Po výhrach nad Interom Miláno postúpil do štvrťfinále, kde ho čaká ďalší taliansky súper, tentokrát to bude SSC Neapol. V roku 2015 zaznamenali hráči Wolfsburgu iba jednu prehru a jednu remízu. Zvyšné zápasy dokázali vyhrať, a je zrejmé, že majú mimoriadne dobrú formu. V poslednom zápase zdolali SC Freiburg presvedčivo 3-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Coface Arena v Mainzi, ktorý má kapacitu 34 034 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.