Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa Bay – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – NJ Devils 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | LA Kings – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)

Tomáš Plekanec (MTL) – 1+0, 6 střel, čas na ledě 20:19
    Michal Neuvirth (NYI) – 58 minut, 27 zákroků, 2 góly, 93,1% (02:53:04)

Tři hvězdy utkání:
    1. Carey Price (MTL) – 36 zákrok, 1 gól, 97,2%
    2. Max Pacioretty (MTL) – 1+0, ice time 19:24
    3. Tomáš Plekanec (MTL) – 1+0, ice time 20:19

A je dobojováno. Montreal získává dva body za vítězství 3:1 nad New York Islanders. V závěru třetí třetiny chtěl utkání zdramatizovat Bailey, který necelý tři minuty před koncem snížil na 1:2, čímž překazil skvělému brankáři hostů shotout, ale zdramatizování odmítl Eller, který pečetil vítězství Canadiens gólem do prázdné branky.

60:00
    ELLER - 1:3

59:36
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. LARS ELLER rozhodl dnešní utkání svou jedenáctou trefou v sezóně, když pečetí vítězství gólem do prázdné branky.

59:00
    Nielsen nahazuje puk do útočného pásma a Neuvirth opouští brankoviště.

58:49
    Neuvirth už opět mířil na střídačku, ale domácí se dostali do dalšího ofsajdu, takže Neuvirth míří zpět.

58:39
    Přechod do útočného pásma zastavuje Ostrovanům ofsajd.
    BAILEY - 1:2

57:42
    Islanders právě vstřelili branku!
    Price je nakonec překonán. Z levé strany přešla přihrávka do mezikruží, kde stál připravený JOSH BAILEY, který snižuje na rozdíl jediné branky. Závěr utkání bude jistě dramatický.

57:19
    Montreal vyváží kotouč do středního pásma, ale k pokusu o trefení prázdné branky nedošlo.

57:10
    Neuvirth míří na střídačku. Domácí celek zkouší power play.

56:08
    Další skvělý zákrok Careyho Price, ten tentokrát musel zneškodnit zakončení Leeho a následnou dorážku Tavarese.

55:49
    Markov (MTL) si odpyká dvouminutový trest za podražení, takže pro hosty přichází znepříjemnění závěru zápasu.

55:45
    Domácí celek operuje v útočném pásmu a čeká na svou příležitost.

55:15
    Montreal se snaží dohrát zápas co v největším klidu a udržet si svůj dvoubrankový náskok.

54:36
    Neuvirth chytá nahození do útočného pásma Montrealu.

53:58
    Puk střídá rychle svého majitele, neboť oba týmy sužuje série nepřesností.

Střely: 30-29

53:13
    Nahození na branku chytá Price. Po reklamní pauze bude následovat vhazování v útočném pásmu Ostrovanů.

53:08
    Puk mířil na zakázané uvolnění Montrealu, ale hlavní rozhodčí na poslední chvíli upažil a signalizuje, že zakázané uvolnění se pískat nebude.

52:40
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu a kombinují.

51:58
    Střela Baileyho na hrdinu dnešního zápasu Price nestačila. Kanadský brankář střelu chytá. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

51:45
    Při snaze o návrat do útočného pásma nachytal domácí ofsajd.

51:40
    Montreal vyhrál vhazování a vytlačil Ostrovany ze svého obranného pásma.

51:26
    Střelu Donovana chytá Price. Po reklamní pauze bude následovat vhazování v útočném pásmu domácích.

51:19
    Domácí si snaží vytvořit nátlak, což se jim zatím daří.

50:50
    Oddechový čas pro domácí.

49:55
    Do zakončení z dobré pozice se dostal Nikolaj Kuljomin, jehož střelu vyráží Price do rohu kluziště.

48:44
    Blíží se nám závěrečná desetiminutovka, do které vstoupí hosté s dvoubrankovým vedením.

48:17

47:38
    Střelu Tomáš Plekance chytá Neuvirth a kotouč ukrývá pod lapačkou, takže bude následovat vhazování v útočném pásmu.

47:22
    Montreal ačkoli hraje v oslabení, tak kontroluje kotouč v útočném pásmu.

46:46
    Tavares opouští trestnou lavici, takže začíná přesilová hra domácích.

46:17
    Síly na ledě se nám srovnají. Na trestnou lavici usedá Gelchenyuk (MTL), který si odpyká dvouminutový trest za hrubost.

45:57
    Canadiens si stále nemohou vytvořit tlak v útočném pásmu. Domácí obrana funguje na výbornou.

45:10
    Domácí se hned z hraje oslabení osvobozují vyhozením kotouče za branku Canadiens.

44:46
    Vyloučen John Tavares (NYI) na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

42:43
    Ve třetí třetině zatím opanují hosté, kteří už vyprodukovali hned několik střel na domácí branku, ale Neuvirth zůstává ve třetí části sále nepřekonán.

41:59
    Další útok Montrealu končí dalším zákrokem českého brankáře ve službách Ostrovanů.

41:08
    Při přechodu do útočného pásma nachytal hosty ofsajd.

40:43
    Neuvirth chytá střelu Paciorettyho, takže se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

40:26
    Montreal se hned z kraje třetí části hry dostal na zakázané uvolnění.

40:01
    Co dodat k zákroku Careyho Price.

Ve druhé třetině jsme mohli vidět hned dvě branky a opět do sítě domácích. Nejprve na začátku třetiny otevřel skóre zápasu Tomáš Plekanec a následně o tři minuty později navýšil v oslabení Max Pacioretty. Druhá část hry patřila Montrealu i herně. Ostrované si však připsali také obrovskou šance, ve které jim branku ukradl famózní Carey Price!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:36
    Ostrované drží kotouč daleko od své branky. Tuto oslabení s největší pravděpodobností ubrání.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:34
    Petry se dostal do zakončení, které chytá český brankář. Následovat bude vhazování v útočném pásmu.

38:20
    Canadiens se nedaří udržet útočné pásmo.

37:53
    Dvouminutový trest za držení si odpyká domácí Kennedy.

37:50
    Montreal si v závěru druhé části hry zahraje ještě přesilovou hru.

36:54
    Útok Ostrovanů zastavuje ofsajdové postavení.

36:13
    Zdá se, že domácí celek chce, aby už tato nepovedená třetina co nejrychleji skončila.
    Branka Tomáše Plekance, které předcházela parádní souhra Montrealu.

34:12
    Obraz hry se nám pomalu, ale jistě začíná uklidňovat, což jistě kvitují hlavně hostující hráči, kteří nepotřebují nikam pospíchat, neboť vedou 2:0.

33:05
    Domácí jako opaření zákrokem Pricem kontrolují puk pouze na své polovině hřiště a do útoku nikterak nepospíchají.

31:29
    Neuvěřitelný zákrok Price, který zabránil téměř jisté brance, když se k dorážce do prázdné branky dostal Matt Martin, ale mág v brance Montrealu k úžasu všech přítomných diváků kotouč chytá!

31:16
    Gallagher zavezl kotouč do útočného pásma, kde se jej snažil posunout na Plekance, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.

30:52
    Komerční přestávka.
    Aktuální počet střel: 15-15

29:54
    Montreal začíná hned čím dál tím více dominovat, na což domácí hráči zatím nenachází odpovědět.

28:45

28:25
    P.K. Subban dostal přihrávku na modrou čáru, odkud vyslal svou typickou dělovou ránu, která tentokrát brankou nekončí.

27:42
    Díky dobrému napadání zvládli domácí vyhodit kotouč před Price, čímž přerušili tlak Montrealu a mohli odjet vystřídat.

27:09
    Canadiens uzavřeli Ostrovany do jejich obranného pásma hned z kraje přesilové hry.

26:45
    Vyloučen de Haan (NYI) na dvě minuty za hrubost, takže nyní dostanou hosté možnost zahrát si přesilovou hru

25:38
    Montreal se z kraje druhé třetiny dostal do dvoubrankového vedení. Domácí Ostrované by se měli zvednou, protože začátek třetiny zcela zaspali.

24:59
    Přesilová hra domácích je minulosti a Ostrované s touto příležitostí naložili nejhůře jak mohli, neboť při jí inkasovali branku.
    PACIORETTY - 0:2

23:13
    Neuvirth chybně vyjel z branky, když chtěl puk rozehrát, čehož využil MAX PACIORETTY, který v oslabení zvyšuje na 2:0. Asistence: Lars Eller.

23:08
    Montreal Canadiens zatím drží kotouč daleko od své branky.

22:32
    Domácí dostávají příležitost ke snížení v podobě přesilové hry, tak uvidíme jak se s tím vypořádají.

22:16
    Vyloučen Prust (MTL) na dvě minuty za hákování.
    PLEKANEC - 0:1

20:58
    Montreal se dostal do rychlého protiútoku, na jehož konci byl český útočník TOMÁŠ PLEKANEC, kterému už nedělo žádný problém překonat svého krajana v brance domácích. Asistence: Alex Galchenyuk a Pierre-Alexandre Parenteau.

20:29
    Do ofsajdu hned z kraje druhé třetiny se dostávají Inslanders.

20:02
    Úvodní buly druhé části hry je minulostí. Dočkáme se konečně nějaké branky?

20:01

Střely po první třetině: 13-8

Zatím sledujeme nikterak záživné utkání, které je spíše takovým průměrem NHL. Hře zatím dominují brankáři, kteří drží čistý štít po první třetině. Největší šanci skórovat měl Montreal. V čase 11:25 se do samostatného úniku dostal Max Pacioretty, ale českého brankáře Neuvirth nepřekonal.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:34
    Montreal se dostává na icing, takže hra se opět přesune před Price.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny, která s největší pravděpodobností skončí 0:0.

18:25
    Thomas Hickey prověřil pozornost Price, ale i tentokrát byla opora Montrealu připravena a střelecký pokus chytá.

17:51
    Montreal se snaží vytvořit si nějakou akci, ale domácí Ostrované se dostávají do tempa a v závěru utkání svého soupeře jasně přehrávají.

16:39
    Na Price šla opět sérii střel, ale kanadský brankář dokázal, proč má nejlepší čísla z celé NHL a svůj tým podržel.

15:58
    Ani jednomu z týmů se nedaří udržet útočné pásmo, natož si vypracovat si nějakou šanci.

14:43
    Nepřesná rozehrávka domácích míří na zakázané uvolnění.

14:03
    Price chytá střelu Joshe Baileyho do své náruče.

12:54
    P.K. Subban vybojoval kotouč v obranném pásmu Canadiens a rychle rozehrává na své spoluhráče, aby mohli přejít do útoku.

12:17
    Od modré čáry vystřelil Lars Eller, jehož střelu vyrazil Neuvirth pouze před sebe kam si pro něj skočil. Následovat bude komerční přestávka.

11:25
    Do samostatného úniku se dostal Max Pacioretty, ale kanadský ostrostřelec na českého brankáře svou kličkou nevyzrál!

10:28
    Canadiens se podařilo vyhodit kotouč do obranného pásma domácích a odjíždějí střídat.

10:14
    Druhá přesilová hra Ostrovanů je už daleko lepší než ta první. Brankář Price měl plné ruce práce, když musel zasahovat hned proti třem střelám domácích hráčů.

09:25
    Vyloučen Weise (MTL) na dvě minuty za vražení na hrazení.

09:17
    Montreal si po přesilové hře zvládl udržet útočné pásmo, ale přes blok domácích hráčů se hosté do zakončení nedostali.

08:21

07:26
    Elitní formace Canadiens na přesilové hry zatím nedokázala uzamknout svého soupeře v obranném pásmu.

07:00
    Ostrované vyvážejí kotouč až před branku Price, kde šetří cenné vteřiny.

06:21
    Vyloučen Hamonic (NYI) na dvě minuty za hákování.

06:18
    Montreal drží Ostrovany v jejich obranném pásmu pod pokličkou, ale kýžená branka nepřichází. Na Canadiens leží v poslední době herní útlum, tak uvidíme jak se tím hostující tým poradí v dnešním utkání.

04:51
    Pohotovou střelou v útočném pásmu se prezentoval Calvin de Haan, jehož střelu musel Price krotit hrudí. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

03:56
    Ostrovanům se zatím nějak nedaří přechod do útočného pásma a je jim pískán další ofsajd.

03:30
    Hosté v plném počtu, takže první přesilová hra zápasu zůstala nevyužita.

03:07
    Další ofsajd, do kterého se dostali opět domácí.

02:57
    Útok domácích zastavuje ofsajdové postavení.

02:19
    Domácím se stále nedaří probojovat do útočného pásma a ohrozit branku hostů.

02:00
    Islanders sice vyhráli vhazování, přesto Canadiens vyhazují kotouč mimo své obranné pásmo.

01:30
    Vyloučen Weise (MTL) na dvě minuty za hrubost.

01:18
    Ostrované kontrolují kotouč v útočném pásmu, ale k zakončení se zatím nedostali.

00:23
    Canadiens se po vyhraném buly dostali do útočného pásma, kde ihned prověřili pozornost Neuvirtha, ten střelu vyráží.

00:01

Na ledě se již pochybují pouze zahajovací pětky, takže zápas může začít.

Utkání začne s mírným časovým posunem jako každý zápas NHL, protože před zápasy probíhá slavnostní ceremonie.

New York Islanders: Neuvirth (Halak) – Boychuk, de Haan, Donovan, Hickey, Hamonic, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nelson, Kennedy – Grabner, Nielsen, Kulemin – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Gilbert, Petry, Beaulieu, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Gelchenyuk, Plekanec, Parenteau – Eller, De La Rose, Smith-Pelly – Prust, Mitchell, Weise.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vzájemné statistiky dnešních soupeřů

Tomáš Plekanec (MTL) – 68 zápasů, 45 bodů (19+26)
    Ľubomír Višňovský (NYI) – 46 zápasů, 15 bodů (4+11)
    Michal Neuvirth (NYI) – 29 zápasů, 91.24%,
    Jaroslav Halák (NYI) – 50 zápasů, 90.61%,

New York Islanders si jasně jde za cílem dostat se do play-off, ačkoliv v posledních dvou zápasech prohrál. Tým okolo Johna Tavarese přesto hraje pohledný hokej, který určitě očekávat i v tomto utkání. Ostrované se nachází na čtvrtém místě Východní konference se ziskem 90 bodů.

Montreal se nachází o příčku výše, tedy na místě třetím s 91 body, ale týmu kde působí Tomáš Plekanec se v posledních zápasech vůbec nedaří. Canadiens prohráli pět z posledních šesti zápasů. Naposledy nestačili na Ottawu, které podlehli 2:5.

Dobrý den, vítám Vás u sledování onlajn přenosu z utkání, ve kterém přivítá domácí New York Islanders tým Montreal Canadiens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Jan Thöma

Góly a asistencie: 58. Bailey – 21. Plekanec (Gelchenyuk, Parenteau), 24. Pacioretty (Eller), 60. Eller

New York Islanders: Neuvirth (Halak) – Boychuk, de Haan, Donovan, Hickey, Hamonic, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nelson, Kennedy – Grabner, Nielsen, Kuljomin– Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodca: Morton, Dwyer – Pancich, Cherrey