Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa Bay – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – NJ Devils 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | LA Kings – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
New York Rangers
cz Nedeľa 15.03.2015, 00:05 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Hezké brzké ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na programu další zápasy NHL a my budeme sledovat utkání mezi týmy Buffalo Sabres a New York Rangers.

Šavle z Buffala jsou beznadějně poslední v tabulce Východní konference a naděje na play-off jsou nulové. Domácí tak sezónu už pouze dohrávají. Na osmé postupové místo do vyřazovacích bojů ztrácejí propastných šestatřicet bodů. Na svém kontě mají 44 bodů za 11 výher, 8 výher po prodloužení či nájezdech. Šestkrát prohráli v nastavené době a připsali si 44 porážek v základní hrací době. Dnes narazí na velmi silný celek, a sice na Jezdce z New Yorku.
    Chad Johnson po trejdu do Buffala ještě ani nezačal chytat za Buffalo a už léčí své zranění, které si přivodil na tréninku.

To Jezdci z New Yorku se nacházejí na úplně opačné straně barikády. Ve Východní konferenci jim totiž prozatím patří první příčka a oproti jejich dnešnímu soupeři pomalu ale jistě kráčí do play-off. Na své konto si hosté připsali zatím 91 bodů za 32 výher v základní hrací době, 8 vítězství v prodloužení či nájezdech. Z ledu odešli poraženi sedmnáctkrát a v nastaveném čase pak sedmkrát. O tom, kdo je tedy v dnešním utkání favoritem je jasno. Ale Buffalo se bude snažit podat takový výkon, aby Jezdce přinejmenším potrápili.
    Jaká bude budoucnost Henrika Lundqvista?

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba celky spolu utkaly dvakrát. V lednu zvítězili Jezdci nad Šavlemi doma 6:1. V Buffalu pak brali hokejisté NY Rangers výhru 3:1. Budou i dnes Rangers úspěšní?

Československá stopa v utkání

Andrej Meszároš (BUF) 3 + 6
    Dnešní ranní rozbruslení Buffala

Hokejisté Buffala už mají za sebou rozbruslení, které se uskutečnilo v ranních hodinách. Přípravu před utkáním s New Yorkem Rangers tak už mají za sebou.
    Do posledního pátého utkání na hřištích soupeře nastoupí v brance NY Rangers Mackenzie Skapski

Jak dnešní duel dopadne a kdo se po jeho konci bude radovat z vítězství v základní hrací době, v prodloužení nebo po samostatných nájezdech, se dozvíme zhruba okolo třetí hodiny v noci. Ze zápasu je pro Vás připraven také podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Buffalo Sabres: Lindbäck (Hackett) – Weber, Bogosian, Meszároš, Ristolainen, Zadorov, Strachan – Moulson, Larsson, Ennis – Foligno, Varone, Gionta – Deslauriers, Schaller, Hodgson – D'Amigo, Ellis, Dalpe

New York Rangers: Skapski (Talbot) – McDonagh, Girardi, Yandle, Boyle, Staal, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes, Miller – Glass, Moore, Fast

Rozhodčí: Chris Lee, Kyle Rehman – Brad Kovachik, Derek Amell.

Na ledě právě zní kanadská hymna.

A nyní přichází na řadu americká hymna.

00:01

00:23
    Gionta hned v úvodu první třetiny zahrozil před brankou Rangers, ale nic z toho nakonec nebylo.

00:47
    Hokejisté Buffala jsou stále u puku a nyní zakládají další akci z hloubi svého obranného pásma.

01:31
    Další akce z hole domácích hráčů, nyní to před Skapskim zkoušel Ennis, ale brankář hostí pozorný.

02:00
    Do útočného pásma procházela první formace Jezdců, ale postavení mimo hru celou akci zmařilo.

02:31
    Fast operoval před Linbäckem, ale jeho přízemní střela neměla patřičnou razanci a domácí si mohli oddychnout.

03:34
    Kreider sebral puk Weberovi a uháněl s ním do středního pásma. Tam ale nikdo nebyl připravený na přihrávku, a tak jsou u puku znovu domácí borci.

04:30
    Miller pálil z vrcholu levého kruhu, ale Lindbäckova lapačka byla připravena. Akce Rangers tak končí.

05:20
    Hosté z New Yorku zatím působí trochu ospalým dojmem. Zatím nesledujeme hokej, který by byl pastvou pro oči.

06:16
    Velká šance Tylera Ennise, který si to úplně sám namířil od střední čáry až před Skapskiho. Jenže jeho střela, kterou mířil mezi betony, se neujala. Skapski včas sklapl betony a svůj tým podržel!

06:16
    Následuje komerční přestávka.

06:36
    Na druhé straně to zkoušel St. Louis, ale ani on Lindbäcka překonat nedokázal.

07:28
    Vhazuje se po levé ruce Lindbäcka.

08:09
    Zuccarello si najel zpoza domácí branky až před Lindbäcka a zkoušel mu zasunout puk k pravé tyčce. To se mu však nepovedlo a domácí brankář raději puk ukrývá pod svojí lapačkou.

09:16
    Buffalo zatím hraje velmi dobře v obraně a hosté tak znovu neměli šanci ohrozit domácího brankáře.

10:15
    Zuccarello znovu zkoušel pozornost Lindbäcka, ale brankář Buffala znovu uspěl.

11:05
    Meszároš si nyní vypracoval několik skvělých obranných zákroků a útočníkům Rangers tak notně motal hlavy.

11:32
    Lindbäck se nyní měl co otáčet ve svém brankovišti, když na dorážku dojížděl Nash. Ale brankář Buffala si připisuje další úspěšný zákrok.

13:02
    Nash se snažil projít do pásma domácích podél levého mantinelu, ale za modrou čárou byl dříve než puk. Tudíž se píská postavení mimo hru.

13:55
    Staal zachytil přihrávku Larssona a odehrál puk do středního pásma. Domácí tak měli další možnost ke skórování. Naštěstí pro hosty to dobře dopadlo.

14:36
    Hokejisté Rangers se nyní sami vyhodili z útočného pásma.

14:50
    Meszároš dostává dvě minuty za hákování a hosté tak mají výhodu přesilové hry.

15:29
    Brassard pálil ze střední vzdálenosti a po jeho ráně zazvonila tyč domácí branky!

15:59
    Domácí vyhazují puk do bezpečí a ukrajují tak cenné vteřinky svého oslabení. Vypadá to, že ho nakonec ubrání.

16:48
    Další zvuk konstrukce domácí branky. Tentokráte po střele Boyleho.

16:50
    Meszároš skáče na led a Buffalo je tak kompletní.

17:52
    Moore si nyní připsal dvě střely proti Lindbäckovi, ale ten znovu připraven na svém místě.

18:24
    Hosté znovu propadli v útočném pásmu a do rychlého brejku mířili domácí. Ale o puk taktéž přišli, a sice ve středním pásmu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:15
    Šavle se znovu drží v pásmu Rangers a budou v něm i nadále po přerušení hry Skapskim.

19:35
    První dějství se už pouze dohrává.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu tohoto duelu, ve které jsme neviděli ani jednu branku. Zatím se hraje hokej, který se divákům v ochozech First Niagara Center asi příliš nelíbí. Ale přeci jenom více ze hry měli domácí hráči, kteří byli u puku vždy dříve. Hosté však dvakrát orazítkovali konstrukci domácí branky v přesilové hře, ale skóre se nakonec neměnilo. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně v 1:00.
    Brankář Lindbäck dnes nastoupil ke svému 100. utkání v kariéře.

Střely na branku: 7:8

20:01

20:16
    Stepan vyslal na Lindbäcka prudkou střelu, domácí brankář znovu připraven.

21:03
    Gionta byl v obrovské šanci, když dostal přihrávku přesně na svou hůl a pálil do odkryté klece hostí. Jenže Skapski se včas přesunul a celou akci Buffala tak zmařil!

21:17
    Brassard dostává dvě minuty za hrubost a domácí tak mají výhodu přesilové hry.

21:55
    Moulson pálil zblízka na Skapskiho, brankář hostí jeho střelu kryje.

22:28
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče až před Lindbäcka.

22:47
    Skapski se opět měl co otáčet ve své brance. Nyní měli domácí opět tlak, ale ke gólu celá akce nakonec nevedla.

23:17
    Hosté jsou už v plném počtu.

23:52
    Kreider tečoval před brankou střelu Girardiho, ale Lindbäck puk chytá efektním semaforem.

24:36
    Na druhé straně pálil ze středu kruhů Zuccarello, ale Lindbäck byl znovu pozorný.

25:47
    Foligno s Giontou si to zamířili před branku hostí. Druhý jmenovaný poté vyslal jedovatou střelu, ale Skapski jejich útok překazil přesným zákrokem.

26:33
    A znovu Gionta nebezpečný před Skapskim.

26:55
    Na opačné straně byli v tlaku hosté, ale svou převahu brankově nezúročili.

28:12
    Hunwick obdržel dvě minuty za hákování. Buffalo si tak ze svého tlaku vynutilo další přesilovou hru.

28:16
    Jezdci ihned vyhazují puk do bezpečí.

29:11
    Opět se hosté dostali k puku a Nash ho okamžitě vyhazuje až před Lindbäcka.

30:12
    Další oslabení hosté zvládli a nyní jsou už v plném počtu.

30:53
    Šavle se neustále drží v pásmu hostí a znovu hrozí před Skapskim. Branka domácích je na spadnutí, ale brankář hostí je zatím proti.

31:47
    Obrovská šance Martina St. Louise, jenž blafákem nevyzrál na Lindbäcka. Ten puk zachytil svým betonem a podržel Buffalo ve hře.

32:28
    Foligno nadvakrát střílel na Skapskiho, ale i on dnes zatím puk za svá záda nepouští.

33:29
    Moulson střílel z úhlu, přesto musel Skapski zasahovat proti jeho střele.

34:21
    V šanci byli nyní Jezdci, ale střela Hagelina se neujala a mezi tři tyče se nevešla. Stále tak zatím na úvodní branku tohoto zápasu musíme čekat.

34:55
    Nash si našlápl až před Lindbäcka a snažil se prostrčit puk za jeho záda. Domácí brankář se znovu zaskvěl.

35:00
    Komerční přestávka.

35:30
    Agilní Nash se znovu ocitl před domácí brankou, ale jeho střela švihem brankou nekončí.

36:01
    Foligno pálil z prostoru mezi kruhy a puk se jen otřel o betony Skapskiho. Znovu se však skóre nemění.

36:10
    Následuje další komerční přestávka.

36:45
    Staal střílel od modré čáry a po jeho projektilu zaduněly betony Lindbäcka.

37:20
    Glass s Deslauriesem nyní svádějí mezi sebou bitku. Oba kohouti putují na trestnou lavici na pět minut za bitku.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:14
    Vypadá to, že ani ve druhé třetině se branky nedočkáme.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

I druhé dějství je už minulostí. Ani v této části hry jsme se gólu nedočkali, i když k němu měly oba celky několikrát velmi blízko. Nicméně oba gólmani zatím drží svá čistá konta. Třetí dějství začne přibližně v 1:50.

Střely na branku: 14:18

40:01

40:26
    Varone dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Rangers.

40:54
    Foligno vyhazuje kotouč do bezpečí.

41:26
    Yandle pálil z vrcholu pravého kruhu a vyzkoušel tak pozornost Lindbäcka. Ten jako poněkolikáté dnes uspěl na jedničku.

41:42
    A další skvělý zákrok Lindbäcka. Ten je dneska zatím neprůstřelný stejně tak jako jeho protějšek.

42:26
    Varone skáče na led, domácí jsou kompletní.

43:23
    Hosté se uhnízdili v pásmu domácího celku a po střele St. Louise zazvonila spojnice domácí branky. Gól dnes ne a ne padnout.

44:20
    Nyní se hrálo převážně ve středním pásmu.

44:59
    Miller hákoval a putuje na dvě minuty na trestnou lavici. Početní výhodu tak mají hráči domácího celku.

45:36
    Hosté se ale velmi rychle osvobozují a spěchají střídat.

46:15
    Znovu vyhazují Rangers kotouč až před Lindbäcka a ukrajují vteřiny ze svého oslabení.

46:59
    I hosté se ubránili a nyní jsou už kompletní.

47:31
    Rangers právě vstřelili branku!
    Tak nakonec jsme se přeci jenom branky dočkali. KEITH YANDLE vyslal od modré čáry skákavý kotouč a ten prosvištěl až za záda Lindbäcka. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Martin St. Louis, Chris Kreider.
    Keith YANDLE - 0:1

48:17
    Znovu se dostávali hosté do šance, ale Lindbäck tentokráte puk pokryl a neinkasoval.

49:14
    Foligno se dostal do blízkosti Skapskiho a vyslal na něho přízemní střelu. Ta posléze končí na jeho betonech.

49:30
    Hunwick pálil od modré čáry a puk prosvištěl těsně vedle Lindbäckovy svatyně.

50:03
    Po dalekonosné střele Webera raději Skapski přerušuje hru.

51:11
    Buffalo se snažilo o vyrovnání, ale střela Moulsona končí jen v náruči Skapskiho.

52:09
    Ale hosté taktéž zahrozili před domácí brankou, jenže Nashova střela skončila jen těsně vedle ní.

52:34
    Nash provětral vyrážečku Lindbäcka.

53:21
    Rangers se snaží o další branku, která by znamenala pojistku vedení. Ale domácí brankář v čele s pozornou obranou jsou zatím proti.

53:57
    Další střela Nashe končí v náruči Lindbäcka.

55:33
    Zadorov dostává dvě minuty za hákování a je tu šance navýšit vedení Rangers v přesilové hře.

56:04
    Yandle vyslal už dvě střely od modré čáry, ale na Lindbäcka tentokrát nevyzrál.

56:44
    Domácí tým se osvobozuje a může jít střídat.

57:33
    Domácí jsou v plném počtu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Další střela z hole Nashe končí v náruči Lindbäcka.

59:05
    Buffalo to zkouší se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.

59:27
    A bleskově toho využívá MARTIN ST. LOUIS, který míří přesně do opuštěné domácí klece. O utkání je tedy rozhodnuto. Bez asistence.
    St. LOUIS - 0:2